Skocz do zawartości

NBA, where the game happens


millo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem po pierwszym spotkaniu finałów. Udało się ogarnąć Warriors, ale już pokazali, że wygrać 4 spotkania z nimi będzie mega ciężko. Dobrze przykryci Steph i Klay, plus nienajgorzej Durant i co? I kurła Green 4/4 za trzy, Iggi 3/3 za trzy... niech ich ściśnie.

 

Plus, to co mnie mega wkurwiło w końcówce, to patent, że Durant rzucił punkty (dwa wcześniejsze rzuty spudłował) i wjechało mu fire. Żeby tylko jemu, to pół biedy, ale od razu Curry i Klay też dostali... 

Odnośnik do komentarza

Powoli kończę grudzień, więc czas na krótki podsumowanie tego sezonu. Generalnie bardzo dosłownie potraktowałem MyLeague, bo po dwóch meczach zmieniłem Mavs na Magic. Co ciekawe to po meczu, gdzie grając Mavs wygrałem z Orlando właśnie. Nie wiem jakoś już nie czułem przyjemności z gry Mavs, gdzie na papierze naprawdę spoko roster wyszedł (wyniki jednak rozczarowują jak na razie), a nie chciałem zaczynac nowej kariery, bo fajnie byłoby rozgrać parę sezonów. No i to w sumie większa motywacja do zarządzania "uczciwie" ligą, żeby potem zmienić Magic na coś innego etc. 

 

W Orlando jest fajny trzon zespołu i to nastawionego na defensywę przede wszystkim. Przy tak płaskiej lidze po rozbiciu GSW w sumie wszystko jest możliwe i kto wie, może w Orlando powstaną "nowi Pistons". W tym roku bez picku, więc dobrze byłoby zrobić Playoffy, a roster wygląda sensownie. Podstawowe lineupy:

 

S5: Conley - Fournier - Isaac - Gordon - Bamba
Conley - Grimes (#9 tegorocznego draftu) - Frazier - Isaac - Vucevic
Simmons/Barea - Fournier - Iwundu - Gordon - Bamba

 

Podoba mi się to, że skład jest dość płaski, bo naprawdę kończymy różnymi piątkami, a nie zawsze tą samą. No ale tu też kontuzje częściowo miały na to wpływ, bo mogłem poeksperymentować. Vucević dopiero wrócił po dłuższym oucie i w tym sezonie prawie nie grał. Były też mecze bez Iwundu, Fraziera czy Simmonsa. Na razie jednak sypią się głównie rezerwowi, więc to mniejszy problem.

 

Bardzo dobra sytuacja wzgledem finansów, bo Conley czy Vucević mają opcje zespołu latem. Chociaż biorąc pod uwagę rynek to chyba obie wykorzystam, mimo lekkiego przepłacenia graczy. No a rok później już w ogóle będzie eldorado, bo spadnie też Fournier. Evan też jest przepłacony, ale gra nieźle, a topowych FA do Orlando i tak raczej nie da się ściągnąć. Grimes - Isaac - Gordon - Bamba to bardzo przyjemny trzon, każdy z nich broni, a Isaac i Bamba są w tym momencie elitarni i już teraz potrafią zatrzymać 1v1 Leonarda, Jamesa czy Davisa. Bamba lideruje w lidze w blokach. No i rezerwowi rolesi, jak Frazier i Iwundu to też typowe 3&D. Z rotacji wypadł Barea przez D i w sumie tylko Fournier jest tu wyraźnie ujemny, bo Vuk w rezerwowych lineupach i to z Isaakiem obok nie wygląda źle. 

 

Celem na przyszłość na pewno będzie zastąpienie Conleya, który ma już swoje lata, ale na razie rozgrywa bardzo dobry sezon. Liderem w ataku jest Gordon, który już w poprzednim sezonie robił 20 pkt na mecz, a teraz daje średnio ~22. Czasami brakuje spacingu i kreatywności w ataku, ale obrona to nadrabia i daje mnóstwo kontr. Ciężko będzie na FA wyjąć typowego PG, na draft też raczej nie ma co liczyć. Na razie po głowie chodzi mi wyciągnięcie Meltona z Suns. Ciekawy gracz 3&D, który mógłby w przyszłości stać się solidnym starterem mając mentoring od Conleya. Nie wiem czemu drugi sezon w Suns i jeszcze minuty na parkietach NBA nie zaliczył, a więc i cena nie powinna być za duża. Tu mógłby być przez 1.5 sezonu rezerwowym i przy odpowiednim rozwoju wskoczyć w startera. Obecny overall 77, ale biorąc jego sytuacje to picki z drugiej rundy powinny wystarczyć.

 

No ale większy wymiany to po 15 stycznia, bo na razie w lidze nie każdego da się uzyć, a patrząc na sytuacje niektórych drużyn to trade'y są koniecznością. Najbardziej rozczarowują Clippers z Durantem oraz Nets z Butlerem, chociaż obaj liderzy trochę opuścili przez kontuzje, no ale nie tak to miało wyglądać. Nie wiem czy Brooklyn może uratować Playoffy w tym sezonie generalnie.

 

Ja w Magic liczę na zrobienie Playoffów przede wszystkim, a jaki to będzie seed nie ma większego znaczenia. Zwłaszcza jeśli to miejsca 3-6, bo Raptors i Celtics są jednak trochę nad resztą względem poziomu. Z innymi zespołami wygranie serii wydaje się możliwe. 

 

Wschód:

1. Celtics 21-9
2. Raptors 20-9
3. Knicks 19-10
4. Heat 16-11
5. Magic 16-11
6. Bucks 16-12
7. Pacers 16-13
8. 76ers 15-14 (czas ruszyć assety po kogoś do Bena i Joela?)
9. Hornets 11-16
10. Cavaliers 11-16
11. Wizards 11-17 (może wreszcie ich rozbić)
12. Bulls 8-20 
13. Pistons 7-19
14. Hawks 7-21
15. Nets 6-21 (Butler + będący w all-nba DLO, wtf)

 

Zachód:

1. Suns 21-6 (:o)
2. Lakers 21-8
3. Kings 20-9
4. Thunder 17-9
5. Rockets 18-12
6. Nuggets 16-13
7. Jazz 15-13
8. Warriors 14-14
9. Sota 13-15
10. Blazers 12-15
11. Spurs 11-16
12. Pelicans 11-16 (Davis ma opcje latem...)
13. Grizzlies 11-18
14. Mavericks 10-17
15. Clippers 9-19

Odnośnik do komentarza

Z tym rzutem w Orlando nie jest źle mimo wszystko. Wysocy popują (Gordon i Vucević przede wszystkim, powrót Vuka dał sporego kopa w ataku), a Conley, Fournier czy Grimes też potrafią rzucać. Nawet takiego Isaaca i Bamby nie można do końca zostawić czystych, bo czasem coś trafiają. Brakuje jakiegoś Irvinga/Lillarda etc., którzy ładowaliby pull upy, ale dzięki temu więcej trzeba kombinować w ataku i gram sporo post choćby. No i w tym zespole wszystko zaczyna się od obrony, a dzięki temu i atak nie umiera, bo jesteśmy w czołówce punktów po kontrach i stratach.

 

NYK to dodali Barretta (w meczu ze mną go Isaac zjadł dupą, ale staty generalnie ma dobre), jest zdrowy Porzigod i dodany Kuzyn, więc wygląda to sensownie. Durant ma czego żałować ;). Suns to za to zaskoczenie, tak jak i Sacramento. Doszedł niezły PF z draftu do Suns, ale tak to jadą na Bookerze i Aytonie, co IRL raczej nie wydarzyłoby się. 

Dobiłem do 15 stycznia, więc wrzucam aktualne bilanse i propozycje wymian. Tradycyjnie liczę na kołka, ale jakby ktoś jeszcze chciał zabrać zdanie to zapraszam ;)

 

Wschód:

1. Celtics 31-12
2. Raptors 28-13 
3. Knicks 27-15
4. Magic 24-16
5. Heat 23-17
6. Pacers 22-18
7. 76ers 20-22
8. Wizards 19-21
9. Bucks 18-23
10. Hornets 17-22
11. Cavaliers 16-23
12. Pistons 14-24
13. Nets 14-26
14. Hawks 14-28
15. Bulls 13-28

 

Zachód:

1. Lakers 31-10
2. Suns 30-11
3. Rockets 27-14
4. Kings 27-15
5. Thunder 25-15
6. Nuggets 21-20
7. Blazers 20-19
8. Spurs 19-20
9. Warriors 19-21
10. Jazz 19-22
11. Timberwolves 16-25
12. Pelicans 14-26
13. Mavericks 14-26
14. Clippers 14-27
15. Grizzlies 12-29

 

Najpierw od Magic, których prowadzę. Tak jak pisałem celem jest ktoś kogo można wyjąć względnie tanio, a w przyszłości może dałby radę częściowo Conleya zastąpić, bo złowić klasowego PG w drafcie/FA będzie ciężko. No ale przeginać nie chcę, bo zależy mi na wyrównanej lidze, nie wiem ile Magic pogram ;)

 

#1 Magic oddają: Isaiah Briscoe (moze być też Wes Johnson czy inny Martin) i picki 2 rundy z 2021 i 2023
Suns oddają: De'Anthony Melton

Dwa picki drugiej rundy za gościa, który nawet jeszcze tam nie zadebiutował to nie taki najgorszy deal. Briscoe to młody PG z opcją zespołu, który mi nie pasuje do koncepcji gry. 

 

#2 Magic oddają: J.J. Barea
Warriors oddają: Sean Kilpatrick, pick 2 rundy 2020

 

Cóż J.J. wypadł u mnie z rotacji, a trochę szkoda, żeby siedział na ławce. Z przyjściem Meltona o minuty byłoby trudniej, a tak to dostaniemy pick od GSW, którzy walczą o Playoffy i połamał im się Cook. 

 

#3 Pelicans oddają: Anthony Davis, Chris Boucher, Isaiah Canaan
Spurs oddają: Lonnie Walker, Jontay Porter, Patrick Mils, Davis Bertans, 1st picki 2020 i 2022

Spurs mieliby prawdziwego franchise playera, bo umowy DDR i LMA kończą się po sezonie. Wróciliby do prawdziwej czołówki. Koszty to dwa picki i dwa ostatnie wybory, z czego Porter to wybór z loterii, no ale to Davis. Pelicans znów ssą, a nawet załapanie się w ostatniej chwili do PO (co będzie cholernie ciężkie) nie daje gwarancji przedłużenie gwiazdora. Może czas to zaorać i zyskać jeszcze assety za takiego Holidaya czy Miroticia. Innej opcji, która całkiem nie rozjebałaby ligi w jednostronna (typu Celtics) nie widziałem. Myślałem o Heat, ale tam nie można za bardzo picków oddać i ciężko zrobić od nich lepszą paczkę od tej Spurs.

 

#4 Thunder oddają: Andre Roberson, Shane Larkin, 1st 2020 (lottery protected)
Mavericks oddają: Danny Green, Shelvin Mack

Roberson mimo wszystko zabija spacing, ma rok umowy i nie wiem czy Thunder warto w niego inwestować. Za to Mavs rozczarowują, a Green to byłby świetny fit do Okhlahomy. Ma opcję zespołu latem, więc to nie byłoby oddanie picku za krótkie wypozyczenie.

 

#5 Kings oddają: Justin Jackson, picki 2 rundy 2020 od siebie i Blazers
Hawks oddają: Taurean Prince

Prince latem RFA, wiec Kings mogliby go zatrzymać, ale to nigdy wybitny gracz nie będzie. Jednak lepszy od Jacksona, który tam teraz startuja, a Sacramento pierwszy raz od dawna o coś walczą. Strata picków z 2 rundy nie jest wielka, a Hawks dostają jakieś assety i może przegrają 2-3 mecze więcej.

Przy oddaniu Davisa do Spurs

 

#6 Blazers oddają: Harkless i pick 1 rundy z 2022 roku (wcześniejszego się nie da)
Pelicans oddają: Nikola Mirotić

Mirotić jest wart picku, bo ma 4 lata całkiem przyjemnej umowy, a na startera przy Nurkiciu/Collinsie też pasuje lepiej od Favorsa. Harkless po kontuzji jest tylko spadającym kontraktem, bo sportowa wartość już nie tak wysoka. 

 

#7 Kings oddają: Alec Burks, Patrick Beverley, Nemanja Bjelica, 1st 2020 oraz 2 picki drugiej rundy 2020 od Pistons i Heat
Pelicans oddają: Jrue Holiday, PJ Washington, Frank Jackson

Kings kosztem spadających umów i picku z 3 dziesiątki oraz 2 rundy dostają legit startera, który z Foxem może stworzyć bardzo atletyczny duet guardów. Pels dostają kolejny asset i spokojnie nurkują. 

 

W sumie teraz jakoś trudniej "wymyśla" mi się trade'y, a nie chciałem na siłę za dużo dawać. No i część komplikują kontuzje, bo Love'a chętnie wsadziłbym do Heat. Za to chęć rozbicia Wizards była spora, a ci zaczęli nagle wygrywać i przy ich salary to chyba lepiej walczyć do końca o Playoffy, ale i nie mogą picków oddawać, bo już było ciężko roster domknąć. 

 

Nie wiem co z Bucks, ale nie widzę jak ich wzmocnić na PF/C, a oni muszą walczyć o Antka. Do głowy przyszedł mi Drummond, ale mają już wybranego w tym drafcie Fernando. Na PF przez kontuzję Love'a większość opcji odpada. Chyba, że jednak tu Mirotić, ale Bucks mogą oddać najwcześniej pick z 2023 roku... 

Odnośnik do komentarza

#1. Good deal.

 

#2. Good deal.

 

#3. Hmm.. Ciężko się trejduje po takich ludzi jak AD. Jest nieźle, ale ciut śmierdzi. Imo NYK, PHO, SAC powinni podbijać. Ekipy grające lepiej niż powinny często próbują wysłać graczy, którzy grają w danym sezonie bdb, ale ciężko określić, czy utrzymają tendencję. Nie wiem jak by się dało to ułożyć na przyszłość, ale z perspektywy NOP future 1st rnd mogliby dostać od każdej ekipy, a Porter i Walker są ok tylko w teorii, bo nikogo już nie obchodzi z którymi numerami byli wybrani, tylko jak grają.

 

#4. Mavs powinni raczej szukać wzmocnień win-now, ale faktycznie troche w dupie są i niewiadomo czy by pomogło. Good deal.

 

#5. Good deal.

 

#6. Good deal.

 

#7. Na oko według tegorocznej NBA, to Kings oddają 3 graczy z rotacji i picki za startera. Jeśli u Ciebie to wygląda inaczej, to ok.

 

Cieżko się wymyśla, bo wczesniej picki rozdawałeś jak prostytutka syfilis :P

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Ja dobiłem do końca RS i zaczynam żałować, że w weekend wyjeżdżam, bo no PO raczej nie rozegram do końca do tego czasu. 

Mimo pewnych problemów z kontuzjami, bo w zasadzie nie mieliśmy w drugiej części sezonu pełnej rotacji i co chwilę ktoś wypadał to spisaliśmy się znakomicie. Kontuzje łapali głównie Gordon, Grimes i Vucević. Zresztą Nikoli zabraknie też pewnie przez pierwszą rundę Playoffów. 

 

Sezon regularny skończyliśmy jako trzecia siła Wschodu i to tylko z jednym meczem straty do Raptors. Szkoda porażki z Bucks w ostatnim meczu, bo może wtedy byłby łatwiejszy rywal (Miami) w pierwszej rundzie, a tak to zagramy właśnie z Bucks. Seria na pewno będzie ciężka, ale wierzę, że Isaac będzie w stanie trochę zastopować Giannisa i to powinno wystarczyć. No ale w RS grało się z nimi bardzo cieżko. Bilans 55-27 to więcej niż oczekiwałem. 

 

Indywidualnie w sumie nikt nie zawiódł. Robiliśmy wrażenie głównie w defensywie, która przekładała się na sporo kontr i łatwych punktów. Conley zagrał znakomity sezon, a liderem punktowym był Gordon. Isaac i Bamba to klasa w obronie. Świetnie do zespołu wpasował się Melton, który jest klasowym backupem i znakomitym defensorem. W ataku bywa różnie, ale coś tam rzuci, wleci na kosz, więc nie narzekam. Bardzo zadowolony z tego dealu jestem. No i świetny debiutancki sezon Grimesa, który jest drugim kreatorem w tym zespole, starter na SG w Orlando na wiele lat. Szkoda, że przy takim sezonie nikt z moich graczy nie został indywidualnie doceniony, bo brak Grimesa w jednej z piątek debiutantów traktuję jak skandal, Bamba/Isaac też powinni wylądować w all-D, ale to może właśnie podsumowanie tej drużyny, przede wszystkim zespołowość. Rolesi z ławki też super, a Fournier z Vukiem sporo dawali w ataku w ważnych momentach. Frazier to kolejny wartościowy plaster. 

 

Generalnie w PO nic mnie nie zdziwi, możemy polecieć w 1 rundzie, ale i wygrać ligę. Chyba udało się stworzyć taki odpowiednik Pistons z ich ostatnim mistrzostwem ;)

 

Wschód:

 

1. Celtics 62-20
2. Raptors 56-26
3. Magic 55-27
4. Knicks 51-31
5. Pacers 45-37
6. Bucks 42-40
7. Heat 39-43
8. Hornets 38-44
9. Nets 35-47
10. Wizards 35-47
11. Cavaliers 34-48
12. Pistons 34-48
13. 76ers 32-50 - po TD połamali się Biid i Simmons
14. Hawks 28-54
15. Bulls 25-57

 

Zachód:

1. Lakers 59-23
2. Suns 55-27
3. Thunder 52-30
4. Blazers 48-34
5. Rockets 48-34
6. Jazz 43-39
7. Nuggets 43-39
8. Spurs 43-39
9. Kings 43-39
10. Warriors 41-41
11. Mavericks 33-49
12. Timberwolves 32-50
13. Pelicans 32-50
14. Clippers 26-56
15. Grizzlies 21-61

 

MVP: Kawhi Leonard
ROTY: Romeo Langford
6th man: Tyreke Evans
DPOTY: Kawhi Leonard
MIP: Marvin Bagley 
All NBA 1st: Westbrook - Harden - Leonard- Giannis - Jokić
All NBA 2nd: Paul - Lillard - George - LeBron - Cousins
All NBA 3rd: Booker - Curry - Durant - Draymond - Drummond
All-D 1st: Oladipo - Wall - Kawhi - Giannis - Davis
All-D 2nd: Paul - Holiday - LeBron - Draymond - Drummond
All Rookie 1st: Langford - Barrett - Little - Zion - Reid
All Rookie 2nd: Quinerly - Hands - Reddish - Bol - Fernando

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po pierwszych meczach w Orlando spodziewałem się długiej i trudnej serii z Bucks, ale ostatecznie zrobiliśmy ich 4:1 i dość pewnie zameldowaliśmy się w drugiej rundzie. 

Prawdziwym MVP tej serii był Aaron Gordon, który jest najlepszym strzelcem Playoffów w pierwszej rundzie. 34.4 pkt, 5.4 reb, 4.0 ast, 2.0 stl, 1.0 blk, 2.8 trójki na mecz przy skuteczności 51%, 71%TS -> Gordon był WIELKI w tej serii. Dobrze wykorzystywał też podwowojenia i kreował kolegów. Tą serią Aaron pokazał, że dołączył do koszykarskiej elity i największych gwiazd tej ligi.

 

Oczywiście dostał też wsparcie od kolegów, bo Bamba z Isaakiem tyrali w obronie, Grimes zagrał znakomicie i często odciążał Conleya w kreowaniu, ale Mike także generalnie nie zawiódł i zagrał na remis w pojedynku z Bledsoe. Z ławki dużo dawał przede wszystkim Melton, a powrót Vucevicia od G3 dał potrzebnego kopa w ataku i od tego momentu seria była już dużo łatwiejsza. 

 

Generalnie na Wschodzie każdy z faworytów wygrał swoją serię. W półfinałach Boston z NYK, a my przeciwko Raptors. Aktualni mistrzowie ligi faworytem, ale jeśli uda się ograniczyć Leonarda to może być ciekawie. Z drugiej strony Siakam na Gordonie to też będzie ogromny wyzwanie.

 

Na Zachodzie Houston (#5) i Jazz (#6) wygrali swoje serie, a Lakers mimo #1 potrzebowali 7 meczów do pokonania Spurs. Phoenix z duetem Booker-Davis pewnie pokonali Denver. Lakers - Rockets, Suns - Jazz
 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak skrótowo mocno, bo teraz dwa tygodnie bez konsoli, a zagrałem ostatni mecz przed wyjazdem. Odpadłem z Raptors 3-4, mimo prowadzenia w serii 3-1. Durant lubi to. 

 

Najlepszy zdecydowanie Gordon. Zawiódł trochę Conley, no ale porażka z mistrzami mimo wszystko wstydem nie jest. Reszty jeszcze nie przesymulowalem, wiec wyników finałów na razie nie mam jak podać. 

 

Teraz dwa tygodnie bez konsoli i po powrocie jedna z dwóch opcji: offseason i 3 sezon na tym zapisie lub NBA today i gra Denver. Obie opcje maja swoje plusy, tu 3 sezon tez byłby Denver. No ale trochę od zaczęcia save zmieniły się atrybuty graczy w lidze, kwestia Butlera etc. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To ja zrobię małe podsumowanie dwóch trybów, które gram.

 

MyCareer

 

Skończyłem w końcu 1. sezon. LAC 4 miejsce od końca, bilans 29-53. Śmieszna roszada trenerska, po dramatycznym początku wywalono Riversa, potem przyszedł jakiś wygenerowany trener, przemeblował drużynę, która zaczęła grać w styczniu i lutym (byliśmy 4 zwycięstwa od playoffów ;)), potem coś się zacięło (a dokładniej kontuzja Teodosicia (to wstawienie jego do pierwszej piątki ruszyło drużynę) i Lou Williamsa), drużyna trochę siadła. Zarząd chyba stwierdził, że czas tankować, i znowu zatrudnił Riversa, z którym zrobiliśmy końcówkę w stylu 2-15 :D. W drafcie i tak wybrali jakichś leszczy, odeszli Teodosic, Scott i Marjanović, sprowadzono Trevora Bookera, Mitrou-Longa i Georgesa-Hunta - także mega wzmocnienia :D. Ja postanowiłem zostać na drugi sezon. Zaczęliśmy 3-4, dwie porażki na styk. Mistrzami zostali Raptors.

 

Co do mojego zawodnika. Poszło łatwo. Do końca sezonu OVR dosięgnął 84, obecnie jest 86 (byłby większy, ale część VC wydawałem w MyTeam). Gram na SuperStarze.

 

Statystyki za cały sezon:
PPG: 20,0; RPG: 13,1; APG: 2,8; SPG: 0,8; BPG: 4,3; TOPG: 2,6; FG%: .645, FT%: .632; MPG 26.0 (gram 10 min), 56 DD i 4 TD (3 z blokami, 1 z asystami). Umieram przy rzutach wolnych, nie wiem, jak to poprawić.


Zagrałem w Rising Stars (moj zespol wygral, najlepszy na boisku), zaproszono mnie do konkursu wsadów - nie wiem dlaczego, z ciekawości sprawdziłem, generalnie słabe to, plus żadnego wyjaśnienia, co trzeba robić, więc skończyło się klapą. Zagrałem też w meczu gwiazd jako rezerwowy i tak byłem najlepszy na boisku ;)

 

Nagrody:
1st Team All-NBA
1st Team All-Defense
1st Team All-Rookie
Defensive Player of the Year
Rookie of the Year

 

Byłem zdziwiony, że znalazłem się w All-NBA. Do końca o MVP walczył Cousins, a do 1. zespołu trafiłem ja. Mnie przy MVP nawet nie rozpatrywano, pewnie wynik grania w słabej drużynie. Ogólnie zawód, bo za nagrody nie ma żadnych benefitów (xp/vc, cokolwiek?)

 

Drugi sezon od początku dominacja, przykład - dwa ostatnie mecze:


Przeciwko PTB
PTS: 57, REB: 24, AST: 5, STL: 0, BLK: 5

Przeciwko SAS
PTS: 39, REB: 29, AST: 6, STL: 2, BLK: 5

 

Odznaki prawie wszystkie wymaksowane (z primary pracuje nad chasedown artist i charge card, z secondary pick pocket, quick reflexes i lob city finisher). Spróbuję zaatakować Alpha Dog, gdzie trzeba przez jakiś czas przewodzić we wszystkich statystykach w drużynie. Obecnie brakuje mi tylko steali, ale tu mam jeszcze duży zapas do rozwoju :)

I to tyle o MyCareer;)

 

Z kolei tak wygląda obecnie moja drużyna w MyTeam

 

PG: Magic Johnson (97) - moja najlepsza karta i najlepszy zawodnik. No Magic, robi wszystko, punktuje z mid, asystuje, zbiera, blokuje, kradnie, broni. Człowiek orkiestra, kryje wszystko 1-3, czasami można go wsadzić na krycie niebezpiecznej 4.


SG: Vince Carter (92) - szybkość, zwinność, atak. Nie do zatrzymania w sytuacji biegu na kosz z kawałkiem otwartej ścieżki lub z niższym/podobnym obrońcą. Zaraz włącza się animacja dunku, której praktycznie nie idzie zablokować. Trochę cierpi w obronie, ale i tak nie jest najgorzej.

 

SF: Hedo Turkoglu (92) - tutaj krótko, najlepszy w tym trybie strzelec za 3 z szybkim releasem. Po wyćwiczeniu maszyna do zdobywania punktów. To wystarczy, żeby przysłonić gorszą obronę.

 

PF: Anthony Davis (90) - czas leci, a ja ciągle mam Davisa w składzie. Na PF mam generalnie posuchę, czasami wstawię tutaj drugiego centra (jednego z listy niżej), ale to w wyjątkowych sytuacjach. Doskonała obrona i atak, i clutch w cholerę, moja ulubiona opcja do punktowania na koniec meczów.

 

C: Artis Gilmore (95) - wyciągnięty z domu aukcyjnego. Trochę cykałem płacić za niego 15000 MT, ale opłaciło się. Doskonały obrońca podkoszowy, zatrzyma każdego. W ataku też wywalczy swoje. Praktycznie spokój na tej pozycji (choć wiadomo, postraszenie 3 by się przydało)

 

Reszta zawodników, która się przewija w różnych konfiguracjach

PG: Damon Stoudamire (88) - szybkość, trójki i ogólnie pociągnie w ataku. Minus wzrost i obrona
SG: Jeff Hornacek (91) - cichy zabójca, czasem go wystawiam na PG, dobry obrońca
SF: Luol Deng (92) - Ta obrona :wub:, w przypadku trudnych matchupów wstawiam go do pierwszego składu, zgasi niemal większość rywali.
PF: Dennis Rodman (88) - wiadomo, obrona, nie muszę go wykorzystywać w ataku, więc do swojej roli pasuje ;)
C: Kareem Abdul-Jabbar (89) - maszynka do punktów i bloków, fajne releasy, ogólnie dobrze się nim gra po obu stronach

PG: Raymond Felton (85) - obrona, przechwyty, trójki
SG: James Harden (90) - wiadomo, atak.
SF: Bernard King (95) - nie mogę go wyczuć, doskonały w midrange, brakuje lepszej trójki
SF: Julius Erving (89) - te dunki :wub:
C: Bob McAdoo (90) - center, trochę za niski i za mało siłowy, wystawiam go na PF.
C: Wilt Chamberlain (89) - bloki, bloki, bloki. W ataku nie potrafię go wyczuć, nie nadaje się do zasłon, masa illlegal screenów
C: Mark Eaton (91) - doskonały obrońca, zbiera, blokuje, contestuje, ciężki kloc, dobry na innych ciężkich podkoszowych kloców. Niestety cierpi w ataku.

 

I to tyle, dziekuję za uwagę ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

W 2k najbardziej mnie jara w sumie kwestia offseason i mocno czekałem na składy po Trade Deadline. Zastanawiałem się nad grą Spurs/Nets/Blazers i oczywiście Nuggets, ale uznałem, że ci ostatni to trochę za duży samograj. Ostatecznie z sympatii do Lillarda padło na PTB i trochę meczów w RS i PO zagrałem, ale większość to były symulacje, żeby zagrać nimi przynajmniej pełen jeden sezon :P.

 

W Playoffach dość fartownie, bo trafione na Rockets w pierwszej rundzie. Houston było bez CP3, a kontuzjowany lekko był też Harden, więc skończyło się sweepem. No ale GSW w rundzie wygrało już 4:1, więc wynik na możliwości zespołu, ale uznałem że latem należy wreszcie rozdzielić od siebie dwójkę McCollum – Lillard. Mistrzem zostali 76ers, którzy zrobili sweep na … Oklahomie w finale.

 

Na offseason tradycyjnie objąłem wszystkie zespoły, ale nie chce mi się rozpisywać pełnych składów, więc tylko wymiany, kluczowi FA i czołówka draftu wrzucona.

 

Wymiany:

 

#1 Pelicans – Cavs - Blazers

 

Pelicans biorą: Pick Blazesr 2019 (#22), Pick Rockets 2019 (#24), 2nd 2022 Blazers, Tristan Thompson, Brandon Knight

Cavs biorą: C.J. McCollum, Evan Turner

Blazers biorą: Jrue Holiday, Matthew Dellavedova

 

Lillard – Jrue to moim zdaniem super duet, a Cavs znów mają wysoki numer w drafcie, do zdrowia wraca Love i mogą znów powalczyć o Playoffy. CJ to lokalny gość, Turner też grał w Ohio w college, więc moim zdaniem całkiem ok deal dla obu stron. Zwłaszcza, że te wszystkie wysokie umowy to tylko 1-roczne kontrakty

 

#2 Pelicans – Celtics

 

Pelicans biorą: Jayson Tatum, Gordon Hayward, 2 picki 1 rundy 2019 (6 i 10), pick Clippers 2020, Robert Williams

Celtics biorą: Anthony Davis, Solomon Hill

 

#3 Pelicans – Magic

 

Pelicans biorą: 2nd Magic 2020

Magic biorą: E’Twaun Moore

Brakowało Pels miejsca na podpisanie rookies, a Magic za małą cenę zyskali dobrego strzelca.

 

#4 Kings biorą: Hassan Whiteside

Blazers biorą: Justise Winslow

Heat biorą: Meyers Leonard, Zach Collins, Caleb Swaningam

 

Kings dalej będą walczyć, a tak mają Hassana, który da im przede wszystkim obronę pod koszem, a tego najbardziej brakowało w poprzednim sezonie. Heat oszczędzają, a ja zamieniam prospekta, który ma ograniczone minuty przez Nurkicia na lepszy fit w postaci Winslowa.

 

#5 Lakers biorą: Bradley Beal

Wizards biorą: Brandon Ingram, Kyle Kuzma

 

Beal to świetny fit do LeBrona, a tej „zdolnej” młodzieży trzeba będzie płacić, lecz to zawsze talent do mających problemy z kasą Wizards. I tam wchodzi ten kontrakt Walla, więc jeszcze gorzej z kasą.

 

#6 Hawks biorą: Allen Crabbe, Rodioncs Kurucs, 2020 2nd Denver, 2021 2nd Suns

Nets biorą: 2023 2nd Hawks

 

Nets szukali miejsca w salary na podpisanie Duranta, a Hawks zgarneli ciekawego prospekta dzięki temu.

 

TOP 14 draftu

 

#1 Zion Williamson – Knicks

#2 Cameron Reddish – Cavaliers

#3 Ja Morant – Suns

#4 R.J. Barrett – Chicago

#5 Kevin Porter Jr. - Hawks

#6 Romeo Langford – Pelicans

#7 Keldon Johnson – Magic

#8 Bol Bol – Wizards

#9 Sekou Doumbouya – Pistons

#10 Tre Jones – Pelicans

#11 Jontay Porter – Hawks

#12 Charles Bassey – Clippers

#13 Coby White – Pelicans

#14 Bruno Fernando – Lakers

 

Pierwszą rundę całą zrobiłem, druga już na autopicku

 

TOP FA:

 

Kawhi – Raptors

Kyrie – Celtics

Durant – Nets (znów nie dało się go do NYK dać)

Cousins – Knicks

Kemba – Knicks

Klay – Warriors

Butler – 76ers

Porzigins – Dallas

Tobias – 76ers

Middleton – Pacers

D’Angelo Russell – Nets

Vucević – Dallas

Brogdon – Bucks

Mirotić – Bucks

Redick – 76ers

Danny Green – Raptors

Marc Gasol – Raptors

Bledsoe – Clippers

Randle – Clippers

Marcus Morris – Nets

Rozier – Pacers

 

U siebie na FA przede wszystkim przedłużyłem Aminu. Do tego za minimum ściągnięci: Theo Pinson, Ron Baker, Alfonzo McKinnie i Luc Mbah a Moute. Największym FA, który zawitał do Blazers jest Maxi Kleber, który ma pełnić rolę rezerwowego centra. W sumie dzięki temu, że nie brałem w zasadzie udziału w FA swoim zespołem oraz drafcie to może było obiektywniej. Królami polowania zostali Nets, a w Mavs powstała wielka europejska trójka.

 

Roster Blazers:

 

PG: Damian Lillard / Matthew Dellavedova / Anfernee Simmons

SG: Jrue Holiday / Gary Trent Jr / Ron Baker

SF: Justise Winslow / Moe Harkless / Theo Pinson

PF: Al-Farouq Aminu / Luc Mbah a Moute / Alfonzo McKinnie

C: Jusuf Nurkić / Maxi Kleber / Skal Labissiere

 

Na pewno to bardziej two-way zespół niż ten z CJ i powinien lepiej fitować, a po odejściu Duranta z GSW wszystko w tej lidze wydaje się możliwe. Choć 76ers i ich „big4” pozamiatała poprzednie Playoffy w stylu GSW ;).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Z Blazers wyciągnąłem chyba maksa w tym sezonie. Drugi bilans na Zachodzie i przegrane Finały Konferencji z Oklahomą w sześciu meczach. Szkoda, że nie udało się do G7 doprowadzić, bo Lillard zrobił co mógł, lecz zabrakło trochę wsparcia i ostatecznie Westbrook rzucił game winnera na 2s przed końcem. No ale Lillard w G6 pobił rekord Jordana i Irvinga w liczbie punktów w meczu Playoffów i rzucił 64, w tym 11  trójek. Boston w finale zrobił OKC sweepa, a Kyrie został MVP :)

 

Fajnie się PTB grało, ale w kolejnym sezonie czas na zmianę zespołu i padło na Hawks, którzy byli bardzo blisko awansu do Playoffów i ostatecznie skończyli sezon z bilansem 39-43. Do momentu kontuzji Kevina Portera utrzymywali się spokojnie w ósemce.

 

W RS nie było tym razem tak wiele gwiazd na FA, więc dość sprawnie i spokojnie to poszło. Draftu nie podaję, bo rookie z 2020 pewnie nie mówią specjalnie wiele nazwiskami.

FA:

 

Anthony Davis -> Boston
Ben Simmons -> 76ers
Al Horford -> Grizzlies
Jamal Murray -> Nuggets
Andre Drummond -> Pistons
DeMar DeRozan -> Spurs
Domantas Sabonis -> Pacers
Brandon Ingram -> Wizards
Jaylen Brown -> Celtics
Buddy Hield -> Kings
Pascal Siakam -> Raptors
Caris LeVert -> Nets
Bogdan Bogdanovic -> Kings
Malik Beasley -> Nuggets
Paul Millsap -> Nuggets
Dejounte Murray -> Spurs

 

W Hawks postawiłem raczej na spokój. Na FA odpuściłem Prince'a, bo w drafcie wybrany został Khalil Whitney, który ma być starterem na SF, choć pewnie będzie dostawał te ~20 minut na mecz. No ale to takie SF/PF z "czarnym atletyzmem" i trójką. Drugi loteryjny pick poszedł na Mosesa Browna, który będzie walczył z Jontayem Porterem o miano startera na pozycji C. Obaj są nieźli, choć do ligowej elity na tej pozycji im daleko. Na FA dałem 20/2 z opcją zespołu w drugim roku VanVleetowi, który będzie spoko backupem Younga na C. Kasy mieliśmy dużo to jeszcze w ramach płacenia za weta dałem dużą umowę Tonemu Parkerowi.

 

PG: Trae Young / Fred VanVleet / Tony Parker
SG: Kevin Porter Jr. / Kevin Huerter / Kellan Grady
SF: Khalil Whitney / Rod Kurucs 
PF: John Collins / Omari Spellman / Jaron Blossomgame
C: Jontay Porter / Moses Brown / Luke Kornet

 

Biorąc pod uwagę rozwój młodych, nowe nabytki z loterii draftu + solidne wsparcie za Youngiem to awans do Playoffów wydaje się naturalnym celem tej bardzo młodej drużyny.

Co ciekawe w tym 2k za bardzo Denver nie grałem, ale tu się szykuje już na ostatnie zamknięcie składów tuż przed startem Playoffów (w trakcie Playoffów tryb NBA Today nie działa z tego co pamiętam z poprzednich wersji). Chyba nauczyłem się grać dłuższe kariery w 2k, więc celem tej, którą rozpocznę Denver będzie dobicie do jakiegoś ~2025, ale na razie jeszcze jest czas pobawić się Hawks ;).

Odnośnik do komentarza

Za mną najszybszy sezon w historii, bo najpierw Young zerwał ACl-a, mecz później John Collins złamał nogę i przy 6-4 uznałem, że szkoda tracić X godzina na grę Hawks. Ten sezon dosymulowałem po prostu do końca i Atlanta skończyła go z bilansem 26-56, najgorszym w całej lidze. Po wyzdrowieniu tych graczy i #1-3 z draftu + dużo SC ten zespół byłby pewnie za mocny do grania, więc zamiast zaczynać Denver od nowa postanowiłem przejąć ich na tym save. W sumie tak dalekiego etapu w 2k jeszcze nie miałem, a zaczynając od nowa na 90% do tego 2025 bym nie dobił, tu się może udać i może Nuggets uda się więcej niż sezon pociągnąć, bo chciałbym zdobyć Jokiciem mistrzostwo. Denver tym razem było w Playoffach i odpadło mimo HCA z Lakers w 1 rundzie po 7 meczach.

 

Zarządzanie wyrównaną ligą idzie mi chyba nieźle, bo w Playoffach zero sweepów. Większość serii w 6 lub 7 meczach, a mistrzami 2021 zostali Knicks z MVP Zionem Williamsonem, w finale pokonali Timberwolves.

 

Draftu tak jak wcześniej nie podaję, bo mały to sens, ale tym razem ciekawiej było na FA.

 

Co ciekawe LeBron zakończył karierę w wieku 36 lat, mimo overall 99 i gry w 2 rundzie Playoffów, razem z Wadem który w grze przeszedł na emeryturę później niż przejdzie w rzeczywistości.

 

FA:

Giannis -> Bulls
George -> Thunder
Tatum -> Pelicans
Lillard -> Blazers
Gobert -> Jazz
Beal -> Heat
Allen -> Nets
Fox -> Kings
McCollum -> Hornets
Oladipi -> Pacers
Aldridge -> Spurs
Collins -> Hawks
Mitchell -> Jazz
Markkanen -> Bulls
Adams -> Thunder
Otto Porter -> Heat
Jrue Holiday -> Blazers
CP3 -> Rockets (1+1 TO)
Lou Williams -> Mavs

 

Roster Nuggets:

PG: Jamal Murray / Monte Morris / Jevon Carter
SG: Malik Beasley / Cash McNeilly (#20 draftu 2021) / Marshon Brooks
SF: Wendell Moore (#14 draftu 2020) / Will Barton / Omri Casspi
PF: Michael Porter Jr. / Matthew Hurt (#24 draftu 2021) / Jarred Vanderbilt
C: Nikola Jokić / Mason Plumlee / Boban Marjanović

 

W Nuggets było spokojnie. Miałem dwa picki w drafcie, w tym jeden od Grizzlies, którzy w TD dostali Gary'ego Harrisa. Z racji przyszłej nowej umowy Portera brałem graczy na "teraz" niż patrzyłem na potencjał i McNeilly oraz Hurt mają od debiutanckiego sezonu być graczami rotacji. Moore zajmuje miejsce Millsapa, na którego już nie było kasy w S5, a Porter jest na tyle wysoki, że na PF może spokojnie grać. Na FA byli tylko weterani za małą kasę, żeby zrobić rok przerwy w płaceniu podatku, niby w grze to bez znaczenia, ale Nuggets rok temu wydawali ~155 mln w salary. Teraz to raptem 127 mln, 2,5 mln poniżej luxury tax. Liga jest na tyle wyrównana, że można skończyc z mistrzostwem, jak i nie wejśc do Playoffów, więc jeśli nie bedzie pecha z kontuzjami jak z Hawks to liczę na walkę o HCA ;).

 

I wiem, ze pewnie to nikogo nie obchodzi, ale tak mi się przyjemniej gra :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...