Skocz do zawartości

Konflikt ukraińsko-rosyjski


Johniss

  

79 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wygląda na to, że po ośmiu latach znów będziemy świadkami otwartego konfliktu zbrojnego, znów z udziałem Rosji, znów pod przywództwem Putina. Mnie najbardziej ciekawi jak na to wszystko zareagują organizacje międzynarodowe - to kolejny test na charyzmę Unii Europejskiej, a i Obama pewnie nie będzie chciał się ponownie ograć Putinowi jak w przypadku Syrii (każdy ekspert uzna, że Amerykanie przegrali tę sprawę z kretesem).

 

Depesza z ostatniej chwili: TWO RUSSIAN ANTI-SUBMARINE WARSHIPS APPEAR OFF UKRAINE COAST NEAR SEVASTOPOL, VIOLATING AGREEMENT ON NAVAL BASE - UKRAINIAN MILITARY SOURCE TELLS INTERFAX

W kontekście konferencji Turczynowa i Jaceniuka (groźbami, że w razie jakiejkolwiek naruszalności granicy użyją siły), powinniśmy w ciągu kilku godzin usłyszeć deklarację wojny.

Odnośnik do komentarza

Z początku obstawiałem cierpliwość Putina, wewnętrzne długie przepychanki wewnątrz Ukrainy. Ostatecznie podział kraju. Wschodnia część, prorosyjska przyłączy się do Rosji lub utworzy jakąś republikę rosyjską. Zachodnia cześć zostanie pod flagą żółto-niebieską i będzie brnąć ku UE.

 

Jak dojdzie do interwencji wojsk, to nie wiem jak to się może skończyć. Zimna wojna 2?

Odnośnik do komentarza

A mi żal tych ludzi, którzy pewnie się zastanawiają, czy pakować tobołek i spierniczać do Polandii. Koniec końców, IMO Rosja znowu coś sobie ugra. Bo niby kto jej w tym przeszkodzi? UE? Nakładając jakieś śmieszne embargo? NATO? Toż to by była wojna. Konflikt w takiej formie i w takiej odległości od mojego miejsca zamieszkania bardzo mi się nie podoba. Mam nadzieję, że się nie skończy na powtórce z rozrywki pt. nakarmimy szaleńca czechosłowacją, może mu wystarczy.

Odnośnik do komentarza

A od kiedy Ukraina jest członkiem NATO, aby Artykuł czwarty jej dotyczył?
moim zdaniem będzie tak jak wspominał M8_Pl, państwa zachodnie będą sie bawić z Putinem jak z Hitlerem przed II WŚ.
Popatrzmy na to z tej strony: Niemcy były rozgoryczone po traktacie wersalskim i utracie potęgi, za to Rosjanie są rozgoryczeni po upadku potęgi jaką była ZSRR. Poszczególne kroki Putina mają przywrócić zapomnianą wielkosć Rosji.
Aż w końcu Putin popełni błąd i zaatakuję jakiś kraj, o którego ktoś się upomni. Ale tym krajem nie będzie Ukraina.

Co do wojny, IMO obejmie ona wschód Ukrainy i Krym, ale nikt nie będzie interweniował z innych krajów. Będzie to wojna w pełni dwustronna, na której moze zechcą skorzystać jeszcze Gruzini zajmując w tym czasie Osetię i Abchazję.

Odnośnik do komentarza

 

Ja mam tylko schadenfreude, że ta "głupia" Polska szukała innych źródeł gazu. W poniedziałek nasze władze będą Geniuszami. A Angela jedzie do Oslo.

Gerhard Schroeder. Tylko strzał w głowę. Co za straszna historia,

A po polsku?

 

Polska zaznaczała, że uzależnienie się od dostaw rosyjskiego gazu może być niewłaściwe.

UE mówiła "naaah Rosja to nasi przyjaciele."

W tych okolicznościach, jakie są, Polacy - imo - mają rację, że stawianie wszystkiego na Rosję, może się okazać niewłaściwe.

 

A Gerhard? No c'mon ze stołka drugiego człowieka na świecie sprzedał się Rosjanom. W obecnych okolicznościach uratowałby honor strzałem w skroń. Tak jak to robili inni pruscy feldmarszałkowie ;)

Odnośnik do komentarza

A właśnie czytam "Czerwony Sztorm" Clany'ego - trochę nie ta skala, ale niektórzy wariaci wieszczą podobny rozwój wypadków.

 

Skończy się jak w Gruzji. Rosyjska armia może ukraińską wciągnąć nosem, także zapewnienia, że "odpowiemy siłą" muszą bardzo bawić Putina. Ponadto Ukraina jest kompletnym bankrutem, nie ma za co się bić. Krym jest stracony, nie ma co się łudzić, a o zdecydowaną odpowiedź UE czy NATO tym bardziej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...