Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Hibernian Edinburgh Football Club został zołorzony w 1875 roku. Ma koncie mają 4 mistrzostwa kraju, ostatnie wywalczone w 1952 roku. Szmat czasu, muszę zmienić trochę te daty. Jak już się rozpędzimy, to pojedziemy wszystkich aż będzie się kurzyć.

Najbardziej będę się cieszyć ze spotkań z Heart of Midlothian F.C. Derby Edynburga, zwane Wee Team, zawsze będą pełne emocji i napięcia. Są mniej znane od Old Firm Derby, ale rywalizacja również zacięta.

 

Wspomniany stadion Easter Road Stadium może pomieścić ponad 20 tysięcy kibiców. A ci tutaj są fantastyczni. W zeszłym sezonie zjawiało się średnio 8 tysięcy sympatyków Hibs. To o wiele więcej niż na przeciętnym meczu Lurgan Celtic. Już nie mogę się doczekać do rywalizacji z tymi największymi Szkockiej piłki. Derbry Edynburga z takimi fanami zapadną w pamięć.

 

Moim asystentem będzie obecny w klubie Steve Fulton. Do naszej dyspozycji mam:

fantastyczną bazę treningową,

świetne obiekty młodzieżowe,

doskonały system szkolenia młodzieży,

solidną siatkę wyszukiwania juniorów.

 

Nad resztą trzeba będzie solidnie popracować. Szczególnie nad zawodnikami, których nie ma obecnie za wielu w drużynie. Na chwilę obecną skład to 20 piłkarzy. W tym dobrze znany mi bramkarz- Gareth Dean, z którym współpracowałem przez 4 sezony w Lurgan.

Odnośnik do komentarza

Skład, który zastałem po powrocie zawodników z urlopów:

 

Bramkarze:

 

Gareth Deane [30, NIR]

Thomas Flynn [33, ENG]

Paul Smart [17, SCO]

 

Deane i Flynn będą się bić o pierwszy skład, jeśli zostaną. Obaj doświadczeni całkiem nieźle. Anglik bardziej wysuwa się na prowadzenie w moim rankingu.

 

Obrona:

 

Gordon Graham [O(PL), 18, SCO]

Milan Starr [O(PŚ), 18, SCO]

Andrew Macari [O(P), 17, SCO]

Jordan Thompson [O(P), 17, SCO]

Tiger Clark [O(L), 18 SCO]

Danny Elliot [O(Ś), 17, SCO]

 

Obrońcy potrzebni od zaraz! Najlepszy jest Starr, dopiero 18 lat, a już rozegrał 61 spotkań w barwach Hibsów.

 

Defensywni pomocnicy:

 

Danny Hutchinson [DP, 17, SCO]

Gary Fisher [DP,P(Ś), 32, SCO]

Luke McDonald [DP,P(Ś), 19, SCO]

Steven McDonald [DP,P(Ś), 17, SCO]

 

Fisher oraz Luke to pewniaki. Jak się uda dobrego gracza dostać, to biorę.

 

Środkowi pomocnicy:

 

Jack Payne [P(Ś), 32 ENG]

Gavin Duncan [P(Ś), 16, SCO]

 

Słabi gracze ci dwaj. Na środek pomocy potrzebny mi rozgrywający z dobrym podaniem.

 

Ofensywni pomocnicy:

 

Alex Harris [P/OP(PL), 29, SCO]

Jay Moffat [P/OPŚ, 16, SCO]

 

Harris to dobre dośrodkowanie i drybling. I tyle. Moffat to jeszcze nie to. Poza tym chce odejść, dam mu wolną rękę. Chcę współpracować tylko z zawodnikami, którzy palą się do gry, a nie myślą o nie wiadomo czym.

Transfer prawego, lewego i środkowego pomocnika konieczne.

 

Napastnicy:

 

Manuel Angel Domingo [OP(L), NŚ, 19, ESP]

Stephen Scott [NŚ, 18, SCO]

Scott Holt [NŚ, 17, SCO]

 

Hiszpan da radę. Przyzwoity zawodnik jak na III ligę Szkocką. Stawiam, iż wychowanek Tenerife w tym sezonie będzie skuteczny. Holt jest słaby, a już krzyczy o odejściu. Droga wolna.

 

Jak widać, sytuacja kadrowa nie jest fajna.

Odnośnik do komentarza

Było takie coś, że po wielu latach, jak się nawiąże dobre relacje ze sztabem, to i łatwiej przechodzą oni do Twojego kolejnego klubu.

Chociaż może w 14 jeszcze to aż tak sprawnie nie działało? :-k

Działa dobrze, ale ci z dużą pensję nadal lubią sporo zarabiać ;)

Odnośnik do komentarza

Nowym trenerem Lurgan Celtic został 53-letni Leonid Sluskiy. Wcześniej pracował w CSKA Moskwa, Krylja Sowietow.

 

Ja zabrałem się ostro za budowanie składu. Na ten cel dostałem 261 tys.€ na transfery oraz 112 tys.€ miesięcznie na pensje.

Kogoś sprowadzę, zasadniczo to wszystkie formacje są do obsadzenia. No może graczy występujących na pozycji defensywnego pomocnika jest kilku do grania.

Skromna kasa i coś będę musiał kombinować z zawodnikami i dostosowaniem moich taktyk pod to, czym będę dysponował. Dwa miesiące mam na sprowadzenie graczy.

 

Mecze towarzyskie były już klepnięte wcześniej, tylko 4 gierki przed sezonem:

Gateshead, Preston, Cowdenbeath FC, Cove Rangers.

Odnośnik do komentarza

Zostaliśmy uznani za faworytów do awansu. Ciekawe na jakiej podstawie? Magia mojego nazwiska zadziałała?

Po gierkach towarzyskich, które wypadły tak sobie, miałem w małym stopniu zorganizowany skład Hibernian FC.

 

[TOW] Gateshead 0-7 Hibernian (Scrimgour, Domingo x2, Medved x2)

[TOW] Hibernian 1-1 Preston (Thompson)

[TOW] Hibernian 3-1 Cowdenbeath FC (Harris, Medved, Domingo)

[TOW] Cove Rangers 0-2 Hibernian (Fulton, Morton)

 

Dobre jest, że nie przegraliśmy nic. Z dopiero zgrywającym się składem lepiej te gierki nie mogły wypaść.

Na tyle starczyło czasu. Już 27 lipca zadebiutuję w roli menedżera Hibernian FC w ramach Alba Challenge Cup. Rywalem jest Queen of the South.

Edytowane przez MaKK
Odnośnik do komentarza

To w ile lat finał LM? :> Powodzenia!

Sporo.

 

 

Nie widzę innej możliwości, niż to, że będzie szło :P

 

Hmm, raz napisałeś, że to II liga, a raz, że III.

3 szczebel rozumiem?

Zobaczymy, czy pójdzie. III szczebel. Pisałem, że spadli z Scottish Premiership do II ligi w dwa lata. Nie podałem wtedy, że grają tam :>

Odnośnik do komentarza

Na koniec lipca kadra została pobieżnie skompletowana. Przyszło ośmiu zawodników. Boki obrony i ofensywni skrajni pomocnicy to bolączka nawet teraz, dalej by się przydało coś skombinować, ale nie ma już ani kasy, ani ludzi, którzy by pasowali do profilu.

Najbardziej jestem zadowolony ze ściągnięcia:

- młodego Duńskiego golkipera, który będzie miał pierwszy skład na bank,

- znanego mi środkowego obrońcy Newton`a,

- wszechstronnego pomocnika Toppar`a,

- Chińskiego pomocnika Zhenggen`a,

- napastnika Morton`a.

 

Całość wygląda tak:

 

[pozycja, wiek, narodowość, wartość]

 

Bramkarze:

 

Gareth Deane [30, NIR] - 48 tys.€

Thomas Flynn [33, ENG] - 10 tys.€

David Milton [16, DEN] - 24.5 tys.€

 

Obrońcy:

 

Gordon Graham [O(PL), 18, SCO] - 4.2 tys.€

Andrew Macari [O(P), 17, SCO] - 9.75 tys.€

Jordan Thompson [O(P), 17, SCO] - 3.3 tys.€

Tiger Clark [O(L), 18, SCO] - 13 tys.€

Paddy Newton [O(Ś), 26, NIR] - 72 tys.€

Andy Scrimgour [O(Ś), 21, SCO] - 28 tys.€

Ryan Fulton [O(Ś), 18, SCO] - 15 tys.€

Danny Elliot [O(Ś), 17, SCO] - 4 tys.€

Jesus Garcia Tena [O/P(Ś), 34, ESP] - 1 tys.€

 

Defensywni pomocnicy:

 

Danny Hutchison [DP, 17, SCO] - 2 tys.€

Gary Fisher [DP,P(Ś), 32, SCO] - 11 tys.€

Luke McDonald [DP,P(Ś), 19, SCO] - 19 tys.€

Steven McDonald [DP,P(Ś), 17, SCO] - 4 tys.€

Tyrone Toppar [DP,P/OP(LŚ), 29, WAL] - 45 tys.€

 

Pomocnicy:

 

Allan Dennis [P(PL),OP(P), 18, SCO] - 10 tys.€

Jack Payne [P(Ś), 32, ENG] - 10 tys.€

Gavin Duncan [P(Ś), 16, SCO] - 3 tys.€

Sun Zhenggen [P/OP(PŚ], 28, CHN] - 21 tys.€

Alex Harris [P/OP(PL), 29, SCO] - 44 tys.€

Kevin Thompson [P/OP(L), 19, SCO] - 20 tys.€

Brian Matthews [P/OP(L),N(Ś), 16, NIR] - 9 tys.€

James Hilson [P/OP(L), 18, SCO] - 14 tys.€

 

Napastnicy:

 

Manuel Angel Domingo [OP(L),N(Ś), 19, ESP] - 97 tys.€

Carl Morton [NŚ, 24, NIR] - 145 tys.€

Stephen Scott [NŚ, 18, SCO] - 19 tys.€

Scott Holt [NŚ, 17, SCO] - 15 tys.€

 

 

Przyszli:

 

Jesus Garcia Tena <= Dundee FC za 2 tys.€; Tyron Toppar <= Lurgan Celtic za 50 tys.€; Andy Scrimgour za 41tys.€; Sun Zhenggen <= wolny; David Milton <= wolny; Paddy Newton <= Lurgan Celtic wypoż; Carl Morton <= Lurgan Celtic wypoż; Brian Matthews <= Bangor za 28 tys.€; Ryan Fulton <= Hibs Rezerwy; Allan Dennis <= Hibs Rezerwy; Kevin Thompson <= Hibs Rezerwy, James Hilson <= Hibs Rezerwy.

 

Wydane - 121 tys.€

 

Odeszli:

 

Steve Lamont => Queen of the South za 8 tys.€; Danny Alexander => Leicester za 185 tys.€; Micky MacGregor => Motherwell za 21 tys.€; Jay Moffat => Aberdeen za 33 tys.€; Andy Wood => St.Mirren za 14 tys.€.

 

Zarobione - 95 tys.€

Odnośnik do komentarza

Jako trener mam już 673 mecze. Teraz i tak trochę jestem zdenerwowany. Debiut na stołku Hibs odbędzie się przed własną publicznością. Od razu starujemy w Pucharze i z zespołem z II ligi. Queen of the South są w tej rywalizacji faworytami. My zrobimy sporo, żeby im pokrzyżować plany.

Zawodników jeszcze nie znam bardzo mocno, więc skład pomoże mi dobrać asystent Fulton.

Alba Challenge Cup nigdy jeszcze nie trafił do gabloty Hibernian.

Wyjdziemy w ustawieniu 4-3-1-2, żeby zagęścić środek pola.

 

27.07.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Scrimgour, Tena, Clark- Fisher ©, Payne, McDonald- Zhenggen- Domingo, Morton

 

[sL1] Hibernian FC 2-1 Queen of the South [sC] Alba Cup 1.Rnd.

1:0 Fisher (8`)

2:0 Tena (47`)

2:1 Byrne (49`)

 

MoM: Shaun Byrne (Queen of the South)
Frk.: 6,732

 

 

Było całkiem nieźle jak na debiut. Liczy się tylko, że wygraliśmy i przeszliśmy dalej. Gra nie powalała, zabrakło skuteczności i fartu. Moi nowi podopieczni 4 razy trafiali dziś w poprzeczkę gości.

To wydarzenie obserwowało ponad 6 tysięcy kibiców, co dla mnie było miłym uczuciem. Taka frekwencja w trzeciej lidze jest dla mnie sporą nowością. Na występach Lurgan w Lidze Mistrzów widywałem taką ilość.

Oby tak nam dalej szło.

 

W drugiej rundzie zagramy z Raith Rovers FC.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...