Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny zespół, który będzie chciał nas sprawdzić to Armagh. 10. team drugiej ligi staje nam na drodze w ćwierćfinale Mid-Ulster Cup. Mają pecha przyjeżdżając do Lurgan, gdy mu jesteśmy na takiej wznoszącej fali.

Kibice oczekują od zawodników pogromu, ja z resztą też. Musimy nastrzelać bramek ile się tylko da.

Skład będzie nieco rezerwowy, ale nawet ci, co wybiegną na murawę, poradzą sobie świetnie. Nie mają wyjścia.

 

23.01.2021, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Haynes- Gilbert, Deighan, Hainon, Burns- MvEvoy ©- Toppar- O`Halloran, Owens, Best- McDaid (73` Gormley)

 

[DBP] Lurgan Celtic 4-2 Armagh [bT1] Mid-Ulster Cup Ćwf.

1:0 Owens (2`)

1:1 Corry (10`)

2:1 McDaid (47`)

3:1 O`Halloran (49`)

4:1 Best (karny) (66`)

4:2 Handford (80`)

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 427

 

 

Dziś bardzo źle w defensywie, dwa razy daliśmy się zaskoczyć. No, może nie do końca. Raz dał ciała bramkarz Haynes, bo został zaskoczony przy rzucie wolnym. Piłka bezpośrednio wpadła di siatki po uderzeniu. Drugi raz dał się zaskoczyć obrońca rezerw Hainon.

No nic, wygrana, przechodzimy dalej, to się teraz liczy. Po losowaniu par półfinałowych wiemy już, że zagramy z Portadown. Druga para to Warrenpoint i Loughgall.

Odnośnik do komentarza

Koniec stycznia to spore wydarzenie. Dokładnie 26 stycznia odbywa się Finał Co-operative Cup. Na stadionie w Belfaście zagrają ze sobą Linfield i Lurgan Celtic! Dla nas to będzie drugi finał tego pucharu z rzędu. Mamy szansę zgarnąć go po raz trzeci. Natomiast dla naszego rywala, to trzeci finałowy pojedynek z rzędu. Rekord w zdobywaniu tego trofeum należy właśnie do Linfield- mają ich na koncie aż 33, byli pierwszymi zdobywcami Co-operative Cup w 1895 roku. W tym zaś to my będziemy górą. Do domu wrócimy z Pucharem.

 

26.01.2021, Belfast, The Oval, godz.19:45.

 

Dickeson ©- Rodgers, Fraser, Townsend, Moore- Dias- Keegan- SIlva, Burke, Best- McDaid

 

[DBP] Linfield 2-5 Lurgan Celtic [DBP] Co-operative Cup Finał

0:1 Keegan (11`)

0:2 Burke (25`)

0:3 Silva (28`)

1:3 Shroot (45`)

1:4 Dias (karny) (48`)

2:4 Shroot (51`)

2:5 Burke (87`)

 

MoM: Gavin Burke (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 5,056

 

 

Zwycięstwo! Mamy Puchar!

Świetne widowisko w Belfaście, gdzie zobaczyliśmy aż 7 goli. Emocji też było co niemiara. Piłkarze obu ekip spisali się i to mocno. Jedyna rzecz, która psuła dziś wszystko to sędziowie. Tak fatalnego poziomu nie widziałem już dawno. Pierwsza bramka dla Linfield padła z dwumetrowego spalonego, liniowy nic. Później główny się nie popisał i nie odgwizdał karnego dla gospodarzy dzisiejszego meczu. Później skompromitował się drugi raz i było brak jedenastki dla nas. Już pomijam sporą ilość nieodgwizdanych fauli z jednej i drugiej strony.

Całe szczęście, że moi gracze poradzili sobie z tymi wszystkimi błędami i pokazali, na co ich stać. Zagraliśmy bardzo ofensywnie i odważnie. Opłaciło się, jest co świętować. Odzyskaliśmy tytuł i dodatkowo rozbiliśmy rywala.

W nagrodę oprócz trofeum dostajemy pokaźną kwotę- 10.33 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Po małym odpoczynku i wypiciu kilku trunków wracamy na ligowe boiska. Najbliższy przeciwnik to Crusaders.

Wcześniej jednak dostaję złą wiadomość- Burke wypada mi ze składu na około 6 tygodni. Źle. Jedna z moich ostoi w ofensywie padła. Na szczęście z jakimś zmiennikiem nie będzie większego kłopotu.

Nagroda dla najlepszego Menedżera Miesiąca Danske Bank Premiership ponownie trafia w moje ręce. To już czwarty raz z rzędu. Pod moją wodzą Celtowie w styczniu odnieśli 4 ligowe zwycięstwa, strzeliliśmy 21 goli, tracąc 1.

Dziś na Knockramer Park pojawi się piąta ekipa ligi, którą także odprawimy z kwitkiem i mam nadzieję, że z pokaźnym bagażem bramek. Różnica w ilości punktów między nami mówi sporo- wyprzedzamy ich aż 40!

Ruszamy po kolejne trzy.

 

02.02.2021, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Rodgers, Deighan, Townsend, Moore- McEvoy ©- Dias- Silva, Keegan, Best- McDaid

 

[1.] Lurgan Celtic 2-0 Crusaders [5.] L27/38

1:0 Silva (59`)

2:0 Silva (84`)

 

MoM: Dino Silva (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 414

 

 

Trochę się męczyliśmy, ale dzięki świetnemu Silvie daliśmy radę. Przedłużyliśmy tym samym serią zwycięstw do 21. Nasi rywale do tytułu- Linfield oraz Portadown też wygrali swoje mecze, natomiast bezpieczna przewaga punktowa nadal nad nimi jest. Nad tymi drugimi mamy teraz 18 oczek, nad pierwszymi- 19.

Lekki oddech teraz złapiemy od Premiership. Najpierw Irish Cup a w nim Ards, później już trudniej będzie, bo będziemy musieli gościć Sevillę. Po Hiszpanach zagramy z Portadown.

Odnośnik do komentarza

Po małej i burzliwej debacie w końcu udało mi się namówić zarząd na rozbudowę obiektów młodzieżowych. Na dziś dysponujemy "aż" wersją poniżej przeciętnej. Plan rozbudowy zaakceptowana kasa wyłożona. Będzie to kosztować nas 775 tys.€ i prace potrwają do 06/10/2021.

A tymczasem skupiamy się już na obronie JJB Sports Irish Cup. Większych problemów nie przewiduję na obecną chwilę. Ards nie jest wymagającym przeciwnikiem dla moich kopaczy. Kolejny mecz do zapomnienia, pojechać i wygrać. Tyle oczekuję i tyle dostanę.

W pierwszej jedenastce zagrają rezerwy.

 

06.02.2021, Newtownards, The Floodgates, godz.15:00.

 

Haynes- Ritchie, Fraser, Doolin, Burns- Toppar- Strain- Gilbert, O`Halloran, Gibson ©- Best

 

[DBP] Ards 0-2 Lurgan Celtic [DBP] Irish Cup Rnd.6.

0:1 Best (24`)

0:2 Best (33`)

 

MoM: Tony Best (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 419

 

 

Dobre spotkanie w wykonaniu Best`a. Na szpicy dużo lepiej się zachowuje niż na lewym skrzydle, jako schodzący napastnik. Dzięki tym dwu trafieniom ma już 18 goli w sezonie. Reszta popranie, nie dopuszczali rywala do jakiegoś zagrożenia pod naszą bramką. Gracze Ards w ogóle sobie dziś nie pograli, posiadanie piłki u nich było na poziomie 36%.

W ćwierćfinale zagramy z Glentoran.

Odnośnik do komentarza

Drugi mecz lutowy będzie ciężki. Musimy stanąć naprzeciwko trzeciemu zespołu La Liga- Sevilli. Mocna ekipa, która ma w składzie takich graczy jak Polanski, Cuenca, Rabello, czy Holguin. Ten pierwszy nie zagra w pierwszym meczu z powodu pauzowania za kartki. Drugi i czwarty wypadli z powodu kontuzji. Nie wiadomo nawet czy wrócą na rewanż w Hiszpanii.

Drużyna z Andaluzji w swojej grupie Ligi Europy nie przegrała żadnego meczu. Wyszli z pierwszego meczu z dorobkiem 12 punktów, gdzie wygrali 3 mecze, 3 razy zremisowali. Strzelili tylko 5 goli, ale stracili tylko 2.

Ciężko będzie z nimi wygrać i przejść dalej, ale nie mówię NIE. Szanse zawsze są, tylko trzeba je wykorzystać. Już kilka razy w tym sezonie zaskoczyliśmy różne osoby swoimi wynikami (ot, choćby wygrana z Rubinem), chcemy powtórzyć ten wyczyn. U siebie możemy zaliczyć remis, powiedzmy 0-0, na wyjeździe 2-2. Brałbym w ciemno takie dwa wyniki.

 

11.02.2021, Belfast, Windsor Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Rodgers, Townsend, Fraser, Moore- McEvoy © (45` Rogers)- Dias- Silva, Keegan, McGibbon- McDaid

 

[NIR] Lurgan Celtic 1-0 Sevilla [ESP] LE 1.Rnd. El., 1 Mecz.

1:0 Silva (12`)

 

MoM: Kerry Dickeson (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 5,479

 

Defensywna taktyka kluczem do sukcesu? Nigdy bym tak nie pomyślał, a jednak. Daliśmy Sevilli grać, my skupiliśmy się na defensywie oraz kontrach. To zadziałało. I to dosyć szybko. Kontra, dwa podania i Silva ucieszył nie tylko kibiców. Później oddaliśmy kilka celnych strzałów (4), ale wpaść nic nie chciało. Rywal oddał 7 celnych uderzeń, wszystkie z dystansu i to sporego. Moje dwie linie robiły dobra blokadę w polu karnym i wypychały graczy Sevilli. Mówiłem, że będziemy chcieli zrobić niespodziankę? Ha, mówiłem. Jesteśmy w połowie drogi do tego.

Serię spotkań, w których nie przegraliśmy, przedłużyliśmy do... 31! Ostatni raz musieliśmy uznać wyższość rywala 01.10.2020, kiedy to przegraliśmy z Romą 1-0. Od tamtej pory wygraliśmy 29 razy i mieliśmy 2 remisy. Passa musi trwać dalej.

Odnośnik do komentarza

Dwa dni po nieoczekiwanym zwycięstwie nad ekipą Hiszpańską wracamy na ligowe boiska. Z Portadown przyjdzie nam się zmierzyć. Ostatnimi czasy The Ports polepszyło swoją grę i wskoczyli na trzecie miejsce, wyprzedzili Coleraine dzięki swoim ostatnim pięciu wygranym z rzędu w lidze. W 27 meczach zdobyli 60 punktów, strzelili 64 gole, stracili 22. My musimy bardzo uważać na snajpera Andrew Mitchell`a, który już nastrzelał 27 goli, z czego 16 w lidze.

Lurgan Celtic pierwszy w tabeli z 78. punktami, 100 bramek wbitych, 12 trafiło do ich siatki. Potrzebne kolejne trzy punkty.

 

13.02.2021, Portadown, Shamrock Park, godz.15:00.

 

Dickeson ©- Gilbert, Doolin, Newton, Campbell- Toppar, Strain- Watson, O`Halloran, Best- McDaid (11` Burns)

 

[3.] Portadown 1-3 Lurgan Celtic [1.] L28/38

0:1 O`Halloran (1`)

0:2 Best (17`)

0:3 best (52`)

1:3 Jennings (76`)

 

MoM: Tony Best (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 1,736

 

 

Zasłużona, cenna wygrana. To przybliża nas do mistrzostwa i to bardzo. Linfield też wygrało swój mecz, ale przewaga punktowa podtrzymana do 16.

Na osiem dni zostawiamy pojedynki w Premiership. Na 18 lutego wyjeżdżamy do Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza

Dzień po moich urodzinach stoczymy bitwę (i to dosłownie) na Sanchez-Pizjuan. Gospodarze zrobią wszystko, żeby wygrać i przejść do dalszej rywalizacji w Lidze Europy. My zresztą też. Choć co prawda my musimy się skupić na obronie tak jak ostatnio i na wyprowadzaniu kontrataków. Trzymam kciuki za każdy jeden remis. Atmosfera będzie gorąca. Oba teamy mają chrapkę na zagranie w drugiej rundzie. Kolejni rywale nasi bądź Hiszpanów zagrali też dobre pierwsze spotkanie, ale to Spartak Moskwa okazał się nieznacznie lepszy i pokonał Ajax 3-2.

A teraz do boju!

 

18.02.2021, Sevilla, Sanchez-Pizjuan, godz.19:45.

 

Dickeson- Rodgers, Townsend, Fraser, Moore- McEvoy ©- Dias- Silva, Keegan, McGibbon- McDaid (67` Strain)

 

[ESP] Sevilla 1-2 Lurgan Celtic [NIR] LE 1.Rnd. El., Rewanż

0:1 Keegan (12`)

0:2 Silva (32`)

1:2 Gameiro (74`)

 

MoM: Dino Silva (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 34,334

 

 

Tak! Tak! Tak! 3 razy na TAK, przechodzicie dalej!

Szybka bramka trochę pokrzyżowała plany trenerowi gospodarzy. Moje chłopaki zrobili dokładnie to, co od nich oczekiwałem: cofnięcie się, blokada pola karnego, kontra. I to dwa razy uczynili, co widać po wyniku. Dodatkowo gracze nie zawiedli mnie, cały czas grali w pełni skupieni.

Rywal trochę zaczął się sypać i nie wytrzymywać presji- faule się posypało, a co za tym idzie i kartki. W ogólnym rozrachunku Sevilla dostała aż 7 żółtych kartek i jedną czerwoną (Tebogo Majola w 70. minucie). A my nadal swoje. Wiatr na prawym skrzydle robił jak zwykle Dino Silva. Dobra akcja jego w 32. minucie przyniosła gola kolejnego. Oczywiście zagranie z kontry.

Na pocieszenie Andaluzyjczyków Kevin Gameiro strzelił bramkę po małym zamieszaniu w polu karnym.

Naszym rywalem w Drugiej Rundzie będzie Spartak. U siebie zremisowali z Ajaxem 1-1 (w dwumeczu 4-3). My w dwumeczu 3-1.

Największy sukces piłki klubowej Irlandii Północnej, a mi i nam mało jeszcze.

Na konto dostaliśmy 200 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Trzy ostatnie mecze lutowe zagramy w lidze. Dwa w domu na Knockramer Park, jedno na wyjeździe. I to właśnie od niego zaczniemy. Ugości nas dziewiąta drużyna tabeli- Ballinamallard United.

Nie ukrywam, że musimy wygrać jak najmniejszym nakładem sił. Wyjść, strzelić parę goli i do domu.

 

20.02.2021, Ballinamallard, Ferney Park, godz.15:00.

 

Dickeson- Rodgers, Newton, Doolin, Burns- McEvoy ©- Dias- Silva (64` O`Halloran), Keegan, McGibbon- McDaid

 

[9.] Ballinamallard Utd 0-4 Lurgan Celtic [1.] L29/38

0:1 McDaid (41`)

0:2 Silva (42`)

0:3 McDaid (46`)

0:4 McDaid (63`)

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)
Frkwencja: 153

 

 

Za komentarz do meczu wystarczą statystyki: strzały gospodarzy- 0, celne- 0, posiadanie piłki ich- 32%. Bez żadnych szans byli, pełna nasza kontrola, jak na mistrza przystało.

Swoje spotkania i też pokaźnie wygrało Linfield (5-0 z Coleraine) oraz Portadown (5-1 z Crusaders).

Robbie McDaid jak się zatnie, to przez dwa/trzy mecze bez gola, a potem hat-trick. Na razie ma 40 bramek na 39 spotkań, do tego 19 asyst. Silva też po swojemu- 16 goli i 26 asyst. Jak tak dalej im pójdzie, to strach myśleć, jakie statystyki będą mieli na koniec sezonu. A do niego jeszcze dużo czasu zostało.

Odnośnik do komentarza

Zaraz po ostatniej wygranej dogadaliśmy się z nowym graczem. Lewy obrońca Newcastle przyjdzie do nas po sezonie. Kosztować nas będzie 1.3 mln €. Co prawda mam dwóch niezłych lewych obrońców (Campbell i Moore), ale nie są oni wystarczająco dobrzy. Szczególnie 23-letni Anglik troszkę mocno przystopował swój rozwój. Zanotował dotychczas w 16 meczach, zaliczył 5 asyst. Myślałem, że jak damy mu szanse w tym sezonie to jego umiejętności podskoczą sporo. A tu nic z tego. Czy odejdzie, czy pójdzie na wypożyczenie to będę się dopiero zastanawiać z Veron`em po zakończeniu wszystkich batalii.

Przed nami występ przeciwko Coleraine. Zespół, który do niedawna zajmował drugie miejsce w tabeli, obecnie trochę cieniuje. Dwie porażki z rzędu w lidze zepchnęły ich na czwarte miejsce, mają 59 punktów (tracą 4 do Portadown i 9 do Linfield).

 

23.02.2021, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Gilbert, Fraser, Doolin, Moore- McEvoy ©- Dias- Silva, Keegan, Gibson- McDaid

 

[1.] Lurgan Celtic 1-1 Coleraine [4.] L30/38

0:1 McBurney (54`)

1:1 Silva (81`)

 

MoM: George McBurney (Coleriane)
Frekwencja: 412

 

 

Oj, coś nie poszło nam dziś. Pierwszy remis w tym sezonie ligowym. Mieliśmy po prostu pecha, zabrakło szczęścia i skuteczności, oddaliśmy aż 12 strzałów, a wpadł tylko jeden. Bomba z prawego skrzydła Silvy dała nam remis. Małe podknięcie, stracone dwa punkty. Trzeba brnąć dalej. Najbliższa szansa na to będzie za 4 dni.

Odnośnik do komentarza

Po remisie zaskakującym bądź co bądź gramy u siebie ponownie. Tym razem Cliftonville.

Pierwsza jedenastka będzie trochę rezerwowa, Sliva, Dias, McGibbon przejawiają oznaki zmęczenia. Zostaną na trybunach.

Do końca sezonu przed podziałem tabeli na fazę mistrzowską i spadkową pozostały 3 mecze.

 

27.02.2021, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Dickeson ©- McLoughlin, Deighan, Fraser, Campbell- Toppar- Rogers- Watson, Strain, Burns- Best

 

[1.] Lurgan Celtic 2-0 Cliftonville [6.] L31/38

1:0 Wattson (51`)

2:0 Strain (84`)

 

MoM: David Strain (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 343

 

 

Kolejny mecz, gdzie mamy problemy ze skutecznością. Sam już nie wiem czemu. W defensywie świetnie, po raz kolejny rywal nie oddał celnego strzału.

Odblokować będą musiały się chłopaki już teraz. Czekają na nas dwa ciężkie i ważne mecze. Pierwszy to półfinał Mid-Ulster Cup z Portadown, drugi- wyjazd do Moskwy na Spartak.

Musimy grać skupieni, ale z głową. Naszą największą siłą jest formacja ataku, a ta musi się obudzić.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze spotkanie marcowe już teraz przed nami. Trzeba wydrzeć z rąk The Pots tytuł tegoż Pucharu. My już zdobyliśmy go 5 razy, chcemy więcej. Coś czuję, że w tym roku my będziemy lepsi.

Druga para, która dziś powalczy to Warrenpoint i Loughgall.

Do boju wyjdzie praktycznie podstawowy, najmocniejszy skład.

 

02.03.2021, Belfast, Donegal Celtic Park, godz.19:30.

 

Dickeson- Rodgers, Doolin, Townsend, Moore- McEvoy ©- Dias- Silva, Keegan, Best- McDaid

 

[DBP] Lurgan Celtic 3-0 Portadown [DBP] Mid-Ulster Cup Półfinał

1:0 Rodgers (36`)

2:0 Townsend (45`)

3:0 Silva (90`)

 

MoM: Christ Rodgers (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 6,254

 

 

Mid-Ulster Cup zdobyte, no prawie. Bardzo dobry mecz w każdym aspekcie. Nie pozwoliliśmy pograć rywalowi. Nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę Dickeson`a. Takiej formy właśnie oczekuję od swoich kopaczy.

W drugim meczu Loughgall pokonał po dogrywce 5-3 Warrenpoint.

Teraz mamy tylko 2 dni na odpoczynek. Wycieczka do Moskwy zapowiada się ciekawie. Nigdy tam nie byłem. Mam nadzieję, że miłe wspomnienia przywiozę i ja i moi gracze.

Odnośnik do komentarza

Spartak mniej wymagający niż Sevilla, bardziej siłowy i twardszy futbol grają. W swojej lidze zajmują obecnie piąte miejsce. Z mojej strony mogę rzec to samo, co przed meczem z Sevillą: remis 2-2, w domu 0-0. Niespodziankę kolejną chcemy zaliczyć i to mocno. Nie mamy nic do stracenia, presji nie ma na nas, będzie grali swoje. Taktycznie podejdziemy, jak i ostatnio- defensywa przede wszystkim.

Bitwę o Moskwę zaczynamy.

 

04.03.2021, Ramieńskoje, stadion Saturn, godz.19:45.

 

Dickeson- Gilbert, Townsend, Fraser, Moore- McEvoy © (79` Rogers)- Dias- Silva, McGibbon, Toppar- McDaid (80` Strain)

 

[RUS] Spartak Moskwa 0-2 Lurgan Celtic [NIR] LE 2.Rnd. El., 1 Mecz.

0:1 Silva (7`)

0:2 McDaid (70`)

 

MoM: Chris McGibbon (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 10,310.

 

 

Po raz kolejny! I po raz kolejny- co tu dużo gadać!? Daliśmy radę. Plan wykonany w 200%. Najpierw szybka kontra zakończona mocnym uderzeniem Silvy w 7. minucie. Później cofnięcie się do obrony. Spartak nie był w stanie przedrzeć się przez podwójne zasieki gdzieś koło 22 metra od bramki. Trzymaliśmy ich na dystans, co rusz odbierając piłkę i wyprowadzając kontratak. Gospodarze chyba trochę byli zaskoczeni przebiegiem meczu, bo spokojnie dawali nam czasem pograć piłką i oddawać strzały na bramkę. Dokładnie takie ich granie zemściło się w 70. minucie, kiedy McDaid wykorzystał dobre prostopadłe podanie od McGibbon`a. Wtedy już wiedziałem, że jest po meczu. Miny graczy Spartak mówiły wiele.

Ogólne statystyki (oprócz bramek) wyglądały w zasadzie mocno na naszą korzyść: strzały 14 do 18, posiadanie piłki 52% do 48 dla nas. Ale wynik z tablicy najważniejszy. W rewanżu nie damy się.

Ja już chcę myśleć, kogo dostaniemy w kolejnym etapie.

Wygraliśmy! Moscow zdobyte. Nic, tylko w samolocie założyć słuchawki z zacnym utworem "Moscau" Rammsteina! Tak dla relaksu po stadionowym stresie.

Odnośnik do komentarza

Cztery dni po Lidze Europy musimy stoczyć kolejną batalię. Rusza dla nas Setanta Cup. Puchar rozgrywany między klubami z obu Irlandii to kolejna rzecz do zdobycia. Ponownego zdobycia. W 2019 i 2020 tytuł ten był nasz. Dwa i trzy lata wcześniej musieliśmy się obejść smakiem, ale graliśmy w finałach. Tym razem zdobędziemy go trzeci raz z rzędu. Co będzie rekordem, wcześniej nikt tego nie dokonał.

Pierwsi na naszej drodze do sukcesu stają w ćwierćfinale Shamrock Rovers. Koniczynki zdobywały to trofeum dwukrotnie- 2011 i 2013. W zeszłym roku musieli uznać naszą wyższość.

Jeśli ich przejdziemy, to i tak zostanie nam mało czasu na cieszenie się. Po trzech dniach udajemy się do Belfastu i mamy rewanż z Rosjanami.

W składzie na mecz z Rovers wystąpią zmiennicy.

 

08.03.2021, Dublin, Tallaght Community Stadium, godz.19:45.

 

Dickeson ©- McLoughlin, Doolin, Deighan, Campbell- Toppar- Strain- O`Halloran, Watson, Best- McDaid

 

[iRL] Shamrock Rovers 1-2 Lurgan Celtic [NIR] Setanta Cup Ćwf. 1.mecz

1:0 Roche (31`)

1:1 McDadi (49`)

1:2 Best (70`)

 

MoM: Mick Roche
Frekwencja: 4,092

 

 

Wynik tak średnio adekwatny do przebiegu gry. Mieliśmy całkowitą kontrolę nad przebiegiem. Roche uderzył mocno i celnie, przypadek. Wygraliśmy, w rewanżu damy im popalić i tyle. Nie ma tematu. Przede mną ważniejszy mecz.

 

Dzień po Setanta Cup dostaliśmy informację o nowych juniorach w szkółce. Sama bieda normalnie. Wyboru żadnego nie ma, sama słabizna. Póki grają za free, to niech siedzą i się pokażą. Później puszczę wszystkich na wolny transfer.

Odnośnik do komentarza

Trzeba się zmotywować i zagrać bardzo dobre 90 minut. Z głowy musimy wybić sobie wynik 2-0 z Moskwy. Teraz już nas raczej nie zlekceważą, ale taktyka nasza będzie opierać się na tym samym co ostatnio. Formacja 4-2-3-1 defensywna + kontrataki. Moje chłopaki są pełne zapału i dalej chcą walczyć ko LE. Zaskoczymy po raz kolejny- to obiecaliśmy naszym kibicom. Muszą przyjść, dopingować nas i później cieszyć się z awansu.

Niektórzy już dopytują nas, czy myślimy o grze na Ali Sami Telekom Arena, gdzie odbędzie się tegoroczny finał Ligi Europy. Odpowiedź jest prosta- NIE. Zawsze idziemy do przodu, ale małymi kroczkami. A swoją drogą różne rzeczy w piłce nożnej się działy.

 

11.03.2021, Belfast, Windsor Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Rodgers, Townsend, Fraser (45` Deighan), Moore- McEvoy ©- Dias- Silva, Keegan, McGibbon- Strain

 

[NIR] Lurgan Celtic 1-1 Spartak Moskwa [RUS] LE 2.Rnd. El., Rewanż

0:1 Fraser (sam.) (9`)

1:1 McGibbon (40`)

 

MoM: Luis Dias (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 3,851

 

 

W zasadzie jestem usatysfakcjonowany tym remisem, choć nie ukrywam, że mogliśmy wygrać. Trudno i tak przechodzimy dalej. W dwumeczu 3-1 na naszą korzyść. Dostajemy za przejście 350 tys.€.

Ciekawe z kim zagramy w kolejnej rundzie. Już jakiś przypadkowych zespołów nie ma (no może poza nami). Przeszły takie zespoły jak (wyniki z dwumeczu):

 

Galatasaray (5-2 z Athletic Bilbao),

FC Basel (3-2 z Arsenalem),

Braga (4-0 z Hapoel Tel-Awiw),

FC Porto (3-2 z Valencią),

Leverkusen (4-2 z Fiorentiną),

Liverpool (1-1 z HSV),

Benfica (4-2 z Besiktasem).

 

Kogo bym chciał dostać w losowaniu? Ciężki wybór, może Basel albo Bragę. Na pewno nie chcę jakiegoś portugalskiego zespołu, którym jest FC Porto.

Edytowane przez MaKK
Poprawka na Porto
Odnośnik do komentarza

Tymczasem wracamy na krajowe boiska. Zmaganie marcowe w Premiership zaczynamy z Limavady United na Knockramer Park. Przedostatni zespół ligi, który zebrał dotychczas tylko 22 punkty. Mniej o dwa niż 12. w tabeli Ballymena United.

Goście prezentują się fatalnie w ofensywie- strzelili w 31 meczach tylko 18 bramek, my dla porównania mamy ich już 110.

To właśnie mamy zamiar wykorzystać i oprzeć grę dziś na ataku.

 

13.03.2021, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Dickeson ©- Gilbert, Newton, Doolin, Burns- Dias- Rogers- Silva, Keegan, Burke- McDaid

 

[1.] Lurgan Celtic 3-0 Limavady Utd [11.] L32/38

1:0 McDaid (23`)

2:0 Dias (karny) (45`)

3:0 McDaid (92`)

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 439

 

 

Wbrew pozorom to był słaby mecz Celtów. Już pomijam fakt, iż od 54. minuty graliśmy w osłabieniu, bo pomocnik Rogers dostał czerwoną kartkę. Ogólnie wypadlismy słabo, powinniśmy to wygrać co najmniej 5-0. Trochę uratował wynik niezawodny McDaid, który to strzelił swojego 43. i 44. gola w sezonie. Jedyne jasne punkty tego spotkania. Do tego Dino Silva dołożył swoją 27. asystę w sezonie, co stanowi nowy rekord zespołu. Wcześniejszy należał do Michaela Dwoney`a- 26., które zaliczył w 2016 roku.

Nasi nemezis ligowi także wygrali swoje mecze, ale nawet trochę się nie zbliżyli do Lurgan Celtic. Mamy teraz 91 punktów, drugie Linfield- 77, trzecie Portadown- 64.

Odnośnik do komentarza

Połowa marca to rewanż z Shamrock Rovers. Po wygraniu z nimi 2-1 to my jesteśmy bliżej wejścia do półfinału Setanta Cup.

Na murawę wybiegnie zapewne rezerwowy skład. Dam niektórym chłopakom odpocząć. Nie spodziewam się zbytniego nacisku Koniczynek.

 

16.03.2021, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Ritchie, Deighan, Doolin, Campbell- McEvoy ©- Toppar- Watson, Rogers (45` O`Halloran), McGibbon- McDaid (71` Best)

 

[NIR] Lurgan Celtic 2-2 Shamrock Rovers [iRL] Setanta Cup Ćwf. Rewanż

0:1 Tong (7`)

1:1 Toppar (10`)

1:2 Campbell (sam.) (71`)

2:2 McGibbon (75`)

 

MoM: Tyrone Toppar (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 589

 

 

Oj, cienizna straszna. Baardzo mały nakład sił moi kopacze w ten mecz włożyli. No ja rozumiem, że spinać się nie musieliśmy, że wynik pierwszy był korzystny dla nas, ale dwa gole strzelić sobie już dawno temu daliśmy (dokładnie 26 stycznia tego roku, Linfield 2-5).

Musimy zapomnieć o dzisiejszej grze. Zobaczymy, z kim zagramy w półfinale, a mamy do wyboru:

Dundalk,

Linfield,

St.Pat`s Athletic lub Portadown.

 

Losowanie jednakże przynosi nam Dundlak, pierwszy mecz na wyjeździe. Przed Irlandczykami mamy po drodze ligę, Irish Cup, Mid-Ulster Cup.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...