Skocz do zawartości

XIV Zlot


Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja zostałem wybrany kiedy spałem, więc mi jest wsio jedno ;)

 

Ale wreszcie napiję się wódki ze szklanek z Miśkiem :D

wiedziałem co robię ;)

 

 

damn you ;)

 

Gorzej, jak Miśka spiłem w Soczewce (?) to było wręcz legendarne. Miał nawet zdjęcie z Grzegorzem Rasiakiem :D

Tak, Soczewka

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Vami - umowa ustna też jest umową. Jeżeli więc nie wpłaciłeś zadatku a zaliczkę to powinna zostać zwrócona.

Perez ma rację - są uzasadnione podstawy do żądania całej zaliczki - jeżeli właściciel się na to nie zgodzi w rozmowie telefonicznej to wówczas sugeruję wysłanie mu pisma w stylu:

 

PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

W związku z odstąpieniem w dniu …………… od umowy najmu …………… zawartej w dniu ……………… wzywam Państwa, na podstawie art. 494 Kodeksu cywilnego, do zwrotu kwoty …………….
Kwota ta stanowi zaliczkę wpłaconą w dniu zawarcia umowy sprzedaży. W związku z odstąpieniem od umowy w ustawowym terminie zobowiązani są Państwo do zwrotu ww. kwoty.
Powyższą kwotę proszę wpłacić w nieprzekraczalnym terminie ………… dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania na rachunek: ……………………………………………………………
Nadmieniam, iż niniejsze wezwanie jest ostateczne. W dniu dzisiejszym został przygotowany pozew o zapłatę wraz z ustawowymi odsetkami, który zostanie złożony w przypadku nieuregulowania przez Państwo zaległej kwoty w wyznaczonym terminie.

 

 

Wyslalem im to tydzien temu, nie odebrali (za potwierdzeniem odbioru), wiec dzis zadzwonilem - poinformowalem ze rozmowa jest nagrywana i przeczytalem im tresc. Babka sie plula ze ona sobie 30% zatrzymuje. Powiedzialem ze nie ma takiego prawa, ze pozew czeka i ma 7 dni na splate. Rozlaczylem sie.

 

Nie wroze sukcesu, ale moze podziala...

Odnośnik do komentarza

Ja bym spróbował jeszcze powalczyć. Wysyłałeś pismo na adres ośrodka?

Mi się udało ustalić dane firmy, właściciela (NIP, REGON) - adres taki sam jak na stronie ośrodka: link

 

Pozew do sądu możesz złożyć sam: koszt to jest 5% wartości sporu, nie mniej niż 30 zł - nie jest to duża kasa, a gdy gościu dostanie zawiadomienie z sądu o pozwie "to od razu mu rura zmięknie".

Mogę Ci napisać taki pozew.

Odnośnik do komentarza

Musieliby udowodnić (np fakturami), że ponieśli jakieś koszty. Rezerwacja została odwołana na tyle wcześnie, że też nie udowodnią tego, że poprzez trzymanie rezerwacji utracili zarobek. Myślę że te 30 zł na pozew warto dać.

Odnośnik do komentarza

Niestety mój przyjazd na zlot stanął pod wielkim znakiem zapytania. Dobry kolega wręczył mi zaproszenie na ślub, który ma miejsce tydzień wcześniej. Niestety odbywa się on 200 km od Wrocławia i przez to stracę weekend w pracy, co oznacza u mnie stratę około 1000 zł.

 

W przypadku wyjazdu na zlot tydzień później nie stać byłoby mnie na opłaty leasing, ZUS, koszty bieżące). Na chwilę obecną poważnie się zastanawiam jak ugryźć temat, może do tego czasu coś zarobię, ale niestety na razie przyjmuję wersję na „nie”. W ciągu kilku dni dam znać, czy moje miejsce jest wolne .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...