Skocz do zawartości

Sid Meier's Civilization


Ingenting

Rekomendowane odpowiedzi

No dokładnie, ale wydaje się, że jest to coraz bardziej zbalansowane tj. czołg ma taki atak, że ciężko bronić łucznikiem. Pamiętam, że zawsze falanga była podstawą obrony miasta, potem awansowały na muszkieterów automatycznie. Teraz mamy też możliwość ataków dystansowych (ostrzelanie Z miasta wroga). Swoją drogą, w V-tce można łączyć jednostki w armie?

Nie, właśnie to jest nowośc w CivV - jeden heks, jedna jednostka

Odnośnik do komentarza

Smetek, no tak, ale tam masz mniej jednostek, pogrupowane na rodzaje w stylu papier, kamień, nożyce. A tu jest trochę inaczej, ale też ile jest jednostek :)

 

Meler, dzięki, tak mi coś nie pasowało, że dwie nie mogły nawet stać na jednym polu, ale myślałem, że gdzieś jest ukryta opcja :P

 

Ogólnie to moja druga gra teraz, wcześniej grałem Anglią i doszedłem do bodajże 1800 r. n.e. Jaką strategię przyjmujecie? Ile miast stawiacie?

Odnośnik do komentarza

Tryb jest jeden, ale sposobów na zwycięstwo jest kilka - militarne (w skrócie - podbijasz świat), naukowe (jako pierwszy wysyłasz kolonistów w kosmos), kulturalne (kończysz Project Utopia [normalna CivV] / Twoja kultura jest dominująca wśród wszystkich cywilizacji świata [bNW]), dyplomatyczne (ONZ ogłasza cię liderem świata),

 

Zawsze gram na Cultural victory, więc 2 max 3 miasta

 

W BNW troszkę to pozmieniano i do rozprzestrzeniania kultury najbardziej przyczynia się turystyka - więc musisz mieć dużo cudów świata, muzeów, oper itd, a w nich masę dzieł sztuki. Także zwiększona ilość miast jest wskazana :)

Odnośnik do komentarza

Keith, tak nie umiem.... Po prostu mnie przeszkadzają, na dużej mapie, przy małej ilości krajów (4), jest ich pełno, zwłaszcza na początku gry, kiedy nie mam wolnych jednostek, żeby je niszczyć, a oni przechwytują moich robotników zmierzających do drugiego miasta.

 

Szramek, jak grałem na 20 państw i 25 miast-państw to było kijowo :P

Odnośnik do komentarza

Bo się raczej nie puszcza roboli czy setlersów samych tylko w eskrocie. Ja odpaliłem sobie na początku trening pograłem z 4h i potem włączyłem na normalnym poziomie trudności średnią mapę i w 2047 (na trzy lata przed końcem gry) podbiłem ostatnią stolicę. Chociaż teraz po kilku następnych grach muszę stwierdzić, że poszło mi wtedy niespodziewanie dobrze.

Odnośnik do komentarza

pierwsza gra za mną, barbarzyńcy są bardzo pomocni na początku 150 golda na najprostszym poziomie piechotą nie chodzi

 

w 1450 roku anektowałem drugiego z przeciwników - strasznie irytowało mnie dobijanie miast, musiałem używać piechurów na dobicie finalne miast... pierwsze szły z samych armat/fregat, a u drugiego musiałem dobijać "ręcznie" szturmem - zawsze tak jest na późniejszym etapie gry ?

 

jak najszybciej dojść do atomówek :) ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...