Skocz do zawartości

Najgorsze bydlę - człowiek


Vami

Rekomendowane odpowiedzi

A ta żyrafa hodowana była dla swoich genów. Uśpiona została pewnie humanitarnie. Żyła zapewne w zdecydowanie lepszych warunkach niż bydło rzeźne.
A czepiam się, bo Vami tak właśnie na samym początku ustawił dyskusję. Ludzie są bydlętami, bo zabili żyrafę. Dyskutujemy tu więc o kategoriach moralnych. Ja od tego libertarianizmu już się odczepiłem, gdyż Vami przedstawił spójny punkt widzenia, nie zgadzam się z nim totalnie ale przyznaję, że w jego koncepcji strzelanie do dwunastolatka z jabłkiem nie jest niestety nielogiczne. Natomiast nie potrafię humanitarnego (o ile takie było) uśpienia żyrafy uznać za dowód zbydlęcenia ludzkości jeśli w tym samym momencie akceptuję masową rzeź bydła. Uważam to za co najmniej dziwne.

Odnośnik do komentarza

Żyrafa została zastrzelona a nie uśpiona, można założyć, że rzeczywiście uśmiercona "humanitarnie". Jednak ja nie potrafię zrozumieć dlaczego przez 18 miesięcy trwała cała "procedura". Tzn., przepraszam potrafię to zrozumieć ale w taki sposób, który wyklucza obojętne przejście nad takim przypadkiem, więc do jasnej katapulty przestańmy to zrównywać z ubojem trzody i bydła.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 


W zoo w Kopenhadze, o którym zrobiło się głośno po publicznym zastrzeleniu i poćwiartowaniu zdrowej żyrafy, zabito kolejne zwierzęta. Tym razem cztery lwy - dwa dorosłe osobniki i dwoje młodych. Jak władze duńskiego ogrodu zoologicznego tłumaczą swoją decyzję? "Brakiem miejsc, dbaniem o pulę genów oraz prawami natury".

Dla rownowagi powinni nimi nakarmic zyrafy..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...