Skocz do zawartości

CFM. Przedwczesne pogłoski.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Zapowiedziany poradnik do FM 2014 wystartował.

 

Jak wygrać z silnikiem FM 2014? Część 1.

 

Zapraszamy do lektury i dyskusji.

Cześć, mam 2 wątpliwości i mam nadzieję, że możesz odpowiedzieć tutaj i nie będę musiał sie logować na CCM. 1) Czy nie uważasz, że do takich analiz należałoby wykorzystać FMC i jego "ograniczoność", minimalizując liczbę zmiennych? 2) Skąd wniosek, że dla atrybutów kluczowych, jak je określiłeś, AI ma inne proporcje niż gracz (69 vs. 56)? Przeczy to wszelkim komunikatom twórców gry, mówiącym że silnik jest jednakowy dla obu stron. Ponadto, i przede wszystkim - skąd i jaką masz pewność, które role zostały wykorzystane przez AI, żeby określić wysokość powyższego wskaźnika? Przecież one nigdzie nie są określone, co wiecej mogą się różnicować w ciagu meczu.

Odnośnik do komentarza

 

1) Czy nie uważasz, że do takich analiz należałoby wykorzystać FMC i jego "ograniczoność", minimalizując liczbę zmiennych?

2) Skąd wniosek, że dla atrybutów kluczowych, jak je określiłeś, AI ma inne proporcje niż gracz (69 vs. 56)? Przeczy to wszelkim komunikatom twórców gry, mówiącym że silnik jest jednakowy dla obu stron. Ponadto, i przede wszystkim - skąd i jaką masz pewność, które role zostały wykorzystane przez AI, żeby określić wysokość powyższego wskaźnika? Przecież one nigdzie nie są określone, co wiecej mogą się różnicować w ciagu meczu.

 

1) Z pewnością. Niestety moje narzędzia VB do przenoszenia danych z FM do Excela (tworzone jeszcze pod FM 2011) niepoprawnie importują dane z FMClassic. Nie miałem ani czasu na analizę problemu, ani pomysłu gdzie może tkwić błąd. Pisać od początku nie miałem czasu. Stąd też w tekście znajdują się nie tylko liczne zastrzeżenia o innych parametrach gry, które mogły mieć wpływ na otrzymane przeze mnie wyniki, a nie mogły być przeze mnie zbadane, jak również używany przeze mnie sposób narracji, wskazujący, że przedstawione wnioski dotyczą analizy statystycznej otrzymanych wyników, a nie są próbą wskazywania Czytelnikowi prawidłowości występujących w grze.

 

2) Twoja uwaga jest jak najbardziej słuszna. Podczas testów wrażliwości atrybutów zawodników kierowanych przez AI rzeczywiście otrzymywałem wskazane przez mnie w poradniku proporcje i zależności. Podczas analizy danych przyjąłem błędne założenie, że AI posluguje się rolami, które analizowałem w używanych przez siebie taktykach (4-4-2, 4-1-2-2-1, 4-1-2-1-2 oraz 4-2-3-1). Dziękuję za zwrócenie mi na to uwagi. Jak najszybciej wprowadzę korektę do tekstu.

 

EDYTA: korekta do tekstu została już wprowadzona wraz z komentarzem autora.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr Sebastian
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Czekałem na dzień, w którym nasza aktywność wymagałaby umieszczenia kilku linków.

W ostatnich dniach:

 

Pojawiła się nowa taktyka w Dziale Fm 2014

Joint Story wkroczyło do drugiej ligi hiszpańskiej

W Mundialeiro zakończyła się pierwsza kolejka spotkań i ogłosiliśmy konkurs

Liga Talentów natomiast kończy swoje przygotowania przed startem

 

W piątek ukaże się zapowiadana już informacja o jesiennych konkursach i nagrodach, które będzie można wygrać na naszej stronie.

Edytowane przez Piotr Sebastian
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...