Skocz do zawartości

Lepsze czasy częstochowskiego futbolu


Lykke

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja Gry: FM 14.0

Wybrane Ligi: Polska (IV liga), Malezja (II liga)

Rozmiar Bazy Danych: Mała

Klub: Skra Częstochowa

 

Witam ponownie. Już kiedyś próbowałem swoich sił w pisaniu piłkarskiej kariery, lecz brakowało chęci gry zmyślonymi piłkarzami w częstochowskiej Skrze w FM 12. Teraz wracam z grą z numerkiem '14 i ponownie spróbuję swoich sił w roli menadżera Skrzaków. Mam nadzieję, że weny starczy na odegranie wielu spotkań, może i nawet sezonów. Cel jaki sobie obecnie stawiam do przelecieć sezon i ukończyć go w TOP 5.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jan Woś, ojciec sukcesu czyli awansu do trzeciej ligi Klubu Sportowego "Skra" Częstochowa dość niespodziewanie zdecydował się opuścić zespół. Nikt nie chciał oficjalnie potwierdzić powodów takiej decyzji, nieoficjalnie mówiło się o innych planach na najbliższe kilka lat. W jego miejsce zdecydowano się zatrudnić osobę, dla której nadchodzący sezon będzie niejako debiutem. Dotychczas Lykke miał możliwość współpracowania jedynie z klubami z najniższych klas rozgrywkowych - Ludowym Klubem Sportowym - Kamienica Polska czy też Lotnikiem Kościelec. W żadnym z tych dwóch klubów nie pełnił jednak funkcji menadżera. Teraz dostanie szansę od prezesa Artura Szymczyka i wszyscy wierzą, że ten młody częstochowianin poprowadzi swój klub do wielu sukcesów. Zarzad "Skrzaków" o nowym menadżerze poinformował dopiero podczas konferencji prasowej.

 

Poniżej przedstawiamy Państwu zapis zwołanej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie klubu KS Skra Częstochowa.

 

Jan Pawłowski (Gazeta Wyborcza Częstochowa): Czy odnosi pan wrażenie, że pańskie ambicje są w zgodzie z planami prezesa wobec klubu?

Lykke (nowy menadżer): - Jak najbardziej. Nasze rozmowy są zwykle bardzo produktywne, a pomysły jakie omawiamy, dobrze wróżą na przyszłość.

 

Martin Nielsen (Radio Katowice): Czy oczekiwania na ten sezon są pańskim zdaniem uczciwe i realistyczne?

- Jestem niezwykle zadowolony z kierunku, w jakim klub podąża; wszyscy chcemy stawać się coraz lepsi, ja również.

 

Darren Baker (TVP Katowice): Niektórzy menadżerowie starają się mieć absolutnie wszystko pod kontrolą, podczas gdy inni zostawiają zawodnikom trochę więcej wolnej przestrzeni. Jak opisałby pan swój styl prowadzenia drużyny?

- Chcę, by zawodnicy wiedzieli, że mogą przyjść do mnie z każdym problemem.

 

Martin Nielsen (Radio Katowice): Jest pan wielkim kibicem tego klubu, więc to chyba dla pana spełnienie najskrytszych marzeń?

- Marzyłem o tej chwili od zawsze!

 

 

Po spotkaniu z prasą, z którą trzeba współpracować bo niekiedy potrafi naprawdę pomóc, postanowiłem zasiąść w swoim nowym fotelu i ustalić mecze sparingowe, by jak najlepiej przygotować ekipę do zbliżającego się sezonu. Zdecydowałem się, że Skra rozegra sześć spotkań towarzyskich oraz zorganizujemy towarzyskie granie w ramach Skra Cup 2013. Najbardziej cieszą sparingi z rezerwami takich ekip jak AS Monaco, Paris Saint-Germain czy też Borussia Mönchengladbach. Nawet jeśli wszystkie te ekipy przyjadą w trzecim czy też czwartym garniturze, na pewno będą to o wiele bardziej wartościowe gierki kontrolne niż kopanie piłki i "łojenie" rywali z pobliskich klubów typu LOT Konopiska. Wierzymy, że skorzystają na tym nie tylko piłkarze pierwszego klubu, ale i także formacje młodzieżowe, a spotkania z tymi zespołami przyciągną na trybuny wielu fanów.

 

Sparingowy plan Skry:

28.06 - wyjazd - LKS Kamienica Polska

03.07 - dom - Zagłębie Sosnowiec

06.07 - dom - Odra Opole

13.07 - dom - Legia II Warszawa

20.07 - dom - AS Monaco FC II

27.07 - dom - Paris Saint-Germain II

 

Skra Cup 2013:

02.08 - Borussia Mönchengladbach

03.08 - Skra II Częstochowa

04.08 - LOSC II Lille

 

 

Gdy już udało się zaplanować określoną liczbę spotkań towarzyskich, wziąłem się do rozmów z zawodnikami. Przejrzałem listy transferowe, młodzieżowe formacje kilku klubów z ekstraklasy oraz pierwszej ligi i pozapraszałem zawodników na testy, by mogli spróbować swoich sił w naszym zespole. Wierzyłem, że niektórzy zdecydują się na grę w naszych barwach. Poinformowałem klub, że chciałbym ściągnąć co najmniej dwóch znanych piłkarzy, którzy przyciągną kibiców na trybuny naszego stadionu. Pierwsza oferta poszła w kierunku Euzebiusza Smolarka, lecz niestety, ale były reprezentant Polski ją odrzucił. "Ebi" otwarcie przyznał, że nie jest to klub, w którym chciałby grać. Otrzymaliśmy od kilku menadżerów, wiele cennych kontaktów telefonicznych do bardzo ciekawych piłkarzy, z którymi wkrótce będziemy rozmawiać. Chcielibyśmy także ściągnąć syna Jerzego Brzęczka - Roberta, lecz o jego pozyskanie walczy także kilka klubów z Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław na czele, więc już na starcie stoimy na straconej pozycji. Dodatkowo olewają nas także młodzieżowcy Rakowa, czyli pozostaje szukać wzmocnień na wolnych transferach.

 

Może Wy macie pomysł, kto z takich znanych i lepszych piłkarzy jak na trzecoligowe warunki, chciałby zagrać w ekipie Skrzaów?

Odnośnik do komentarza

Szumina, Czyż to jeden z kilku, którym się przyglądałem już w FM 12.
nauro, też tak mi się zdaje, ale pomarzyć można.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mecze towarzyskie:
LKS Kamienica Polska - KS Skra Częstochowa 1:1 (1:1)
P. Kowalczyk - sam. (8) - P. Polak (2)

Skra Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)
R. Jankowski (13)

Skra Częstochowa - Odra Opole 1:1 (0:1)
D. Niedbała (69) - M. Cieluch (33)

Skra Częstochowa - Legia II Warszawa 5:1 (2:0)
D.Karwot (11), N. Misiuk [test.] (15), D. Świtała (48), M. Chmiest (67), M. Drzymont (81) - J. Arak (71)

Skra Częstochowa - AS Monaco II 2:0 (0:0)
P. Kowalczyk (70), A. Musiał (78)

Skra Częstochowa - Paris Saint-Germain 3:5 (1:2)
M. Rasovic (16), B. Semeniuk (71), G. Auger (88 - sam.) - M. Brunner (28), A. Hubert (39), Y. Lambert (61), H. Ongenda (66), L. Pierru (90+2)

Podsumowanie: Pięć spotkań towarzyskich za nami. Połowicznie mogę być z nich zadowolony. Z tymi zespołami, z którymi powinienem wygrać bez problemu czyli z LKS Kamienica Polska i Odrą Opole, dość niespodziewanie zremisowałem. Spodziewałem się solidnego lania w meczu z rezerwami Legii i AS Monaco, tymczasem dość niespodziewanie udało mi się wygrać. Moi piłkarze zaskoczyli także w starciu z Paris Saint-Germain, udało im się skutecznie powalczyć i myślę, że były to wartościowe sparingi dla naszych piłkarzy.

---

Skra Cup 2014:
Skra Częstochowa – Borrusia Mönchengladbach 5:3 (3:2)
N. Misiuk (20), P. Mastelarz (40), M. Rasovic (43), P. Polak (59), D. Świtała (87) – M. Lechner (6), A. Gocke (31), H. Ballmert (79)
Skra II Częstochowa – LOSC II Lille 0:5 (0:3)

Skra Częstochowa – Skra II Częstochowa 1:1 (0:0)
A. Musiał (47) – N. Misiuk (90+3)
Borrusia Mönchengladbach – LOSC II Lille 1:4 (1:2)

Skra Częstochowa – LOSC Lille 1:3 (0:3)
M. Bik (63) – J. Bertrand (12), P. Duclos (23), M. Deschamps (45+1)
Skra II Częstochowa - Borussia Mönchengladbach 1:4 (0:2)
M. Chmiest (70) – M. Lechner (4,44,65), A. Gocke (71)

Klasyfikacja końcowa:
1. LOSC II Lille – 9 pkt. (12:2)
2. Skra Częstochowa – 4 pkt. (7:7)
3. Borussia Mönchengladbach – 3 pkt (8:10)
4. Skra II Częstochowa – 1 pkt (2:10)

Podsumowanie: Kolejny udany i wartościowy test Skrzaków. Po udanej inauguracji, napawaliśmy się optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Nasze rezerwy grające w pół podstawowym składem odebrały nam jednak szanse na końcowy sukces, a LOSC Lille nas dobiło. Fajne granie zakończone sporym sukcesem. Teraz pozostaje oczekiwać na rozgrywki ligowe.

---

Transfery:
Do klubu:
- Jon Bakero [Hiszpania] (Lech Poznań) - ofensywny pomocnik (środek), wysunięty napastnik (środek)
- Milos Rasovic [Czarnogóra] (Wolny transfer) - napastnik
- Nikolaj Misiuk [Litwa] (Wolny transfer) - napastnik
- Nikoloz Narmania [Gruzja] (Wolny transfer) - środkowy obrońca

Z klubu:
brak

Fiasko rozmów:
- Dominik Hak (Raków Częstochowa)
- Euzebiusz Smolarek (bez klubu)
- Galdinio (LZS Piotrówka)
- Robert Brzęczek (Raków Częstochowa)
- Eryk Krupa (Raków Częstochowa)
- Daniel Onyekachi (Przebój Wolbrom)
- Dominic Okanu (Polonia Trzebnica)
- Yuriy Fedosenko (Avia Świdnik)
- Dirceu (Mazur Karczew)
- Bernard Ocholeche (Zawisza Rzgów)
- Edison (Nielba Wągrowiec)
- Miguel Marreiros (Beskid)

Odnośnik do komentarza

SzKoDi - dzięki ;)

Profesor - tak jakoś :P

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SIERPIEŃ 2013:

3 liga, Grupa Opolsko-Śląska (I kolejka): 10.08, Rogów - Przyszłość Rogów - Skra Częstochowa 0:1 (M. Woldan)

3 liga, Grupa Opolsko-Śląska (II kolejka): 17.08, Leśnica - LZS Leśnica - Skra Częstochowa 0:4 (M. Chmiest, 2x K. Konieczny, D. Świtała )

3 liga, Grupa Opolsko-Śląska: (III kolejka) 21.08, Częstochowa - Skra Częstochowa - Pniówek '74 Pawłowice 3:1 (2x M. Chmiest, Sobala - S. Kapinos)

3 liga, Grupa Opolsko-Śląska: (IV kolejka) 24.08, Częstochowa - Skra Częstochowa - Polonia Łaziska Górne 4:1 (2x M. Chmiest, M. Drzymont, D. Zawadzki - Szarek)

3 liga, Grupa Opolsko-Śląska: (V kolejka) 28.08, Częstochowa - Skra Częstochowa - Ruch II Chorzów 1:0 (K. Sobala)

3 liga, Grupa Opolsko-Śląska: (VI kolejka) 31.08, Piotrówka - LZS Piotrówka - Skra Częstochowa 3:3 (Steuer, Niedbała, M. Bik, - Nitinho, Iwan, Dziliński, )

 

PODSUMOWANIE:

Inauguracja sezonu przypadła nam w Rogowie. Bukmacherzy przewidywali remis, ja również. Trafienie Mateusza Woldana już w dziesiątej minucie sprawiło, że w kolejnej części meczu graliśmy defensywnie, by utrzymać wynik i udało się. Kolejny mecz to wyajzd do Leśnicy. Ryzyko popłaca - tak w skrócie można ocenić ten mecz. W ostatnim momencie zdecydowałem się by obok Marcina Chmiesta na ataku zagrał Krystian Konieczny. Młody pokazał mi, że opłacało się zaryzykować i strzelił dwie ładne brameczki. Kolejne spotkania w naszym wykonaniu były równie udane - 3:1, 4:1 i 1:0 sprawiało, że po pięciu kolejkach byliśmy jedyną drużyną, która nie straciła jeszcze punktów. Niestety, pierwsze punkty straciliśmy w Piotrówce. Tamtejszy LZS prowadził już 3:1, elcz ostatecznie udało nam się doprowadzić do końcowego remisu. Na tę chwilę jesteśmy na prowadzeniu z trzema punktami przewagi nad Ruchem Radzionków.

 

W międzyczasie prowadziliśmy tylko jedną rozmowę z potencjalnym nabytkiem. Niestety, ale Piotr Rocki odrzucił naszą ofertę. Ponadto o odejście z klubu poprosił Rafał Skwarczyński, lecz żaden lub nie jest zainteresowany jego pozyskaniem. Skra rozpoczęła także poszukiwanie klubu patronackiego i filialnego dla naszych Skrzaków. Mamy nadzieję, że wkrótce uda się z kimś podpisać kontrakt o współpracę.

Odnośnik do komentarza

Puchar Polski (1 runda okręgowa): 05.09, WisłaKS Wisła -KS Skra Częstochowa 1:2 (1:0) (2x Bakero - Tomala)

3 liga, Grupa Opolsko-Śląska (VII kolejka): 11.09, Częstochowa – KS Skra Częstochowa – Polonia Głubczyce 4:3 (3:2) (2x Chmiest, Suślik, Sobala – Przybyszewski, Wilusz, Hebda)

3 liga, Grupa Opolsko-Śląska (VIII kolejka): 14.09, Częstochowa – KS Skra Częstochowa – Górnik II Zabrze 0:2 (0:2) (2x Galus)

3 liga, Grupa Opolsko-Śląska (IX kolejka): 18.09, Bielsko Biała - Podbeskidzie II Bielsko Biała - KS Skra Częstochowa0:2 (0:1) (Sobala, Rasovic)

3 liga, Grupa Opolsko-Śląska (X kolejka): 21.09, Radzionków - Ruch Radzionków - KS Skra Częstochowa2:0 (1:0) (Drozdowicz, Młynarczyk)

Puchar Polski (2 runda okręgowa): 28.09, Częstochowa - KS Skra Częstochowa - Otmęt Krapkowice 4:1 (2:1) (Chmiest, Misiuk, Zawadzki, Kowalczyk - Sapela)

 

 

PODSUMOWANIE:

Wrzesień rozpoczęliśmy od Pucharu Polski z KS Wisłą. Desygnowaliśmy kilku rezerwowych graczy, głównie napastników i.. niespodziewanie przegrywaliśmy na wyjeździe. Gdyby nie Jon Bakero i jego dwa trafienia, mogłoby być nie ciekawie. Na szczęście przebrnęliśmy ten etap i teraz czas na Otment Krapkowice. Kolejne spotkanie wrześniowe na naszym obiekcie z Polonią Głubczyce. Wygraliśmy 4:3 po bardzo ciekawym i widowiskowym spotkaniu, aczkolwiek możemy być źli na siebie, prowadziliśmy 3:1, by ostatecznie wygrać „tylko” 4:3. 14 września zapisze się czerwonymi literami w nasze wyniki. Górnik II Zabrze pierwszym zespołem, który zdołał nas pokonać i to jeszcze na własnym obiekcie. W Bielsku spodziewaliśmy się trudnego spotkania, tymczasem po bramce Kamila Sobali objęliśmy bardzo szybko prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca. Nieco inaczej było w przypadku do Radzionkowa. Nastawiliśmy się na łatwe zwycięstwo, tymczasem gospodarze szybko strzelili nam bramkę i to w dodatku z karnego, kiedy to Nikoloz Narmania dostał czerwoną kartkę. Gra w osłabieniu nam nie szła i przegraliśmy 2:0. Druga porażka spowodowała spadek w ligowej tabeli na trzecie miejscem wyprzedził nas Przyszłość Rogów i Ruch Radzionków. Na koniec miesiąca pokopaliśmy nieco z Otmętem Krapkowice, którego bez problemów wyeliminowaliśmy z Pucharu Polski. Teraz przed nami w PP mecz w... Radzionkowie...

 

W międzyczasie udało nam się także pozyskać klub patronacki. Została nim krakowska Cracovia. Odrzuciliśmy tym samym oferty Korony Kielce, Piasta Gliwice oraz Jagiellonii Białystok.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...