Skocz do zawartości

Ocena wylosowanych grup Mistrzostw


Rekomendowane odpowiedzi

No co do grupy śmierci to sprawa jest raczej jasna - odpadnięcie już w fazie grupowej Włoch, Anglii albo półfinalisty sprzed 4 lat, Urugwaju, z Suarezem i Cavanim w składzie, będzie robiło tę grupę

 

Co do reszty - mnie się bardzo podobają te grupy, w których każdy kraj jest z innego kontynentu. Zapowiadają się po prostu ciekawie, emocjonująco i ciężko tak naprawdę wytypować kto z nich awansuje. Lubię też takie rywalizacje różnych stylów i kultur gry. Z kolei w tych "europejskich" grupach kwestia sprowadza się raczej do tego kto awansuje z pierwszego, a kto z drugiego miejsca. Nie wierzę w inny scenariusz niż pewne wyjście Hiszpanii, Holandii, Portugalii i Niemiec. Z Belgią i Rosją nie byłbym aż tak pewien, ale też myślę że przebiją się do 1/8. Podobnie sprawa ma się z Francją i Szwajcarią.

Odnośnik do komentarza

Nie zgadzam sie ani troche ze stwierdzeniem, ze grupa smierci zdecydowanie jest Grupa D. Anglia to jest mocna tylko i wylacznie w Football Managerze i FIFIE, nie pamietam, zeby na jakims turnieju zagrali cos chocby niezlego. Pilka wloska rowniez nie jest teraz na najwyzszym swiatowym poziomie (fatalne MS 2010), chociaz akurat Wlosi ostatnio pokazywali, ze jako reprezentacja moga cos osiagnac (przynajmniej na Euro). Urugwaj w eliminacjach nie blyszczal, a Kostaryka jest totalnie anonimowa.

 

Wedlug mnie, najciekawiej bedzie w grupie E - Niemcy i Portugalia to gwarancja jakosci, Ghana najsilniejszy i najstabilniejszy zespol z Afryki i USA, ktore na pewno nie moze byc lekcewazone. Od grupy D silniejsza mi sie wydaje takze grupa B. Hiszpanie to jedni z glownych faworytow do tytulu, bardzo grozna Holandia, ciekawe i zawsze grozne Chile. Australia troche odstaje, ale i tak jest silniejsza niz Kostaryka z grupy B.

Odnośnik do komentarza

a dla mnie moze nie grupą śmierci, ale najbardziej wyrównana wydaję się grupa z Kolumbią, Wybrzeżem Kości Słoniowej, Grecją i Japonią. Kolumbia to zespół bardzo ładnie grający w piłę, na dodatek mający napastnika z absolutnego światowego TOP5. WKS miał do tej pory pecha w losowaniach grup MŚ, tym razem otrzymał nieco łatwiejszą grupę. Grecy z kolei są ekipą wybitnie turniejową, ich gra przypomina mi nieco Niemcy sprzed epoki Klinsmanna i Lowa. Japonia natomiast od lat gra bardzo solidną piłkę. Na dobrą sprawę każda z tych ekip może być pierwsza, jak i ostatnia w grupie.

Odnośnik do komentarza

Grupa A: Grupa B: Grupa C: Grupa D: Grupa E: Grupa F: Grupa G: Grupa H:

Brazylia Hiszpania Kolumbia Urugwaj Szwajcaria Argentyna Niemcy Belgia

Chorwacja Holandia Grecja Kostaryka Ekwador Bośnia Portugalia Algieria

Meksyk Chile WKS Anglia Francja Iran Ghana Rosja

Kamerun Australia Japonia Włochy Honduras Nigeria USA Korea

 

 

Moje typy na wyjście z grupy ;)

Odnośnik do komentarza

Czarls, no to się trochę rozbija o rozumienie "grupy śmierci". W grupie D znajdują się po prostu uznane "firmy". Bez względu na wszystko, Anglia to jednak Anglia. Ich odpadnięcie już w fazie grupowej zawsze będzie czymś wyjątkowym. Podobnie jest z Włochami. A Urugwaj to po prostu znakomita reprezentacja, z jednym z najlepszych obecnie piłkarzy świata w składzie. Ciężko jest sobie wyobrazić fazę pucharową bez jednego z tych zespołów. Co do Anglii, istotne będzie IMO też to, że po raz pierwszy odkąd pamiętam, będą mogli zagrać w zasadzie bez presji. Nie są faworytami, większość typuje ich jako team, który zajmie 3 miejsce - to może fajnie zadziałać na ich korzyść.

 

Co do grupy B - cóż, może i jest silniejsza od D, ale nijak nie nazwałbym jej grupą śmierci. Hiszpania i Holandia są zdecydowanymi pewniakami do wyjścia, wątpię( i nie tylko ja) by Chile czy Australia były w stanie im w jakikolwiek sposób zagrozić. A jeżeli by to tego doszło to byłaby spora sensacja.

Odnośnik do komentarza

 

nie pamietam, zeby na jakims turnieju zagrali cos chocby niezlego.

 

Ja jakoś pamiętam. Oprócz ich gry pamiętam niestety również to w jaki sposób ich gra została zepchnięta na drugi plan przez pauki sędziujące ich spotkania - 2006 i 2010

 

Ale wazne imprezy nie byly tylko w 2006 i 2010. Na innych Anglicy nie blyszczeli, nie grali nawet niezle. Najczesciej stac ich bylo jedynie na wyjscie z grupy, prawda?

Czarls, no to się trochę rozbija o rozumienie "grupy śmierci". W grupie D znajdują się po prostu uznane "firmy". Bez względu na wszystko, Anglia to jednak Anglia. Ich odpadnięcie już w fazie grupowej zawsze będzie czymś wyjątkowym. Podobnie jest z Włochami. A Urugwaj to po prostu znakomita reprezentacja, z jednym z najlepszych obecnie piłkarzy świata w składzie. Ciężko jest sobie wyobrazić fazę pucharową bez jednego z tych zespołów. Co do Anglii, istotne będzie IMO też to, że po raz pierwszy odkąd pamiętam, będą mogli zagrać w zasadzie bez presji. Nie są faworytami, większość typuje ich jako team, który zajmie 3 miejsce - to może fajnie zadziałać na ich korzyść.

 

Co do grupy B - cóż, może i jest silniejsza od D, ale nijak nie nazwałbym jej grupą śmierci. Hiszpania i Holandia są zdecydowanymi pewniakami do wyjścia, wątpię( i nie tylko ja) by Chile czy Australia były w stanie im w jakikolwiek sposób zagrozić. A jeżeli by to tego doszło to byłaby spora sensacja.

Nie bede zdziwiony jesli Wlochow/Anglikow zabraknie w 1/8. Sa to uznane firmy, owszem, ale wielkiego poziomu nie prezentuja.

 

Tak samo jak nie zdziwie jesli Manchester City i Arsenal odpadna w 1/8 LM i po raz kolejny udowodnia, ze moze Premiership jest najciekawsza liga, ale na pewno nie najlepsza.

Odnośnik do komentarza

 

 

nie pamietam, zeby na jakims turnieju zagrali cos chocby niezlego.

 

Ja jakoś pamiętam. Oprócz ich gry pamiętam niestety również to w jaki sposób ich gra została zepchnięta na drugi plan przez pauki sędziujące ich spotkania - 2006 i 2010

 

Ale wazne imprezy nie byly tylko w 2006 i 2010. Na innych Anglicy nie blyszczeli, nie grali nawet niezle. Najczesciej stac ich bylo jedynie na wyjscie z grupy, prawda?

 

Odniosłem się do Twoich słów sugerujących, że zawsze była tragedia w ich wykonaniu. Zbliża się Mundial więc podałem jako przykład dwa ostatnie doskonale ilustrujące w jakich okolicznościach odpadali. Co Ci nie pasuje?

Odnośnik do komentarza

Co do grupy B - cóż, może i jest silniejsza od D, ale nijak nie nazwałbym jej grupą śmierci. Hiszpania i Holandia są zdecydowanymi pewniakami do wyjścia, wątpię( i nie tylko ja) by Chile czy Australia były w stanie im w jakikolwiek sposób zagrozić. A jeżeli by to tego doszło to byłaby spora sensacja.

Nie lekceważ Chile, spójrz na ich wyniki w ostatnich meczach. Wygrana z Anglią i Urugwajem, remisy z Hiszpanią i Brazylią. Już w RPA byli blisko wyrzucenia Hiszpanii z Mundialu (pamiętam świetne interwencje Casillasa i odważną grę Chile w osłabieniu). Może nie będą faworytem, ale nie jest też tak, ze ich wyjście z grupy będzie sensacją.

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że Anglia odleci do domu po 3 meczach. Są słabi i tyle. smieszy mnie Paddy Power i William Hill piszacych, że szanse Anglii na mistrza to 20-1 lub 33-1, a Rooneya jako króla strzelców również na 33-1. Cóż - miliony Anglików, którzy nie mają pojęcia o piłce postawi na Lwy Albionu i potraci kasiurę. Czarnym koniem szczególnie dla mnie Kolumbia, Chile, Bośnia i Belgia. Zobaczymy jak będzie - mundiale w Ameryce Południowej nigdy nie miały mistrza z Europy. Może pierwszy raz? Mam nadzieję, że jeśli to się stanie to będą to Niemcy. Jak ich nie lubię to mają najlepszą pakę w Europie.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Czas na analizę grup, po meczach w nich. Ja osobiście żałuję, że Francja nie była losowana z pierwszego koszyka. Okazało się to tylko stratą bardzo dobrej drużyny europejskiej. Jak się okazało losowani wyżej Belgowie i Szwajcarzy nie podołali. Francja - Argentyna byłoby większym widowiskiem. Już po losowaniu dziwiło mnie rozstawienie Szwajcarii i Belgii. A wyniki to tylko potwierdzają! Ale dzięki temu FIFA ma dwie drużyny z Ameryki Płd. w półfinale, a oto pewnie im chodziło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...