Skocz do zawartości

FPL - dyskusja ogólna


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

No ja też.

Mocno mnie kusi ustawienie 5-4-1, co w pierwszej chwili wydaje się głupie, ale czytałem spoko tekst na temat i okazuje się, że niekoniecznie, bo topowi obrońcy kosztują niewiele ponad połowę tego, co najlepsi pomocnicy i napastnicy, a robią sporo punktów.

 

Póki co ustawiłem to tak:

Alisson – Laporte, Robertson, Digne, Wan Bissaka, Azpilicueta – Mane, Sterling, A. Perez, Zaha – Jimenez

Odnośnik do komentarza

U mnie na razie wersja beta wygląda tak:

 

Ederson

Wan-Bissaka Walker Alexander-Arnold Digne

Salah Sterling Sigurdsson Zaha

Jota King

 

Ławka: Button, Dendoncker (chyba najpopularniejszy 4,5), Kelly i Greenwood, który imponuje w sparingach United.

 

Na pewno atak jest kontrowersyjny, ale jeśli chcę zmieścić Salaha i Sterlinga w jednej drużynie to nie mam zbyt wiele opcji do manewru.

 

Na watchliście mam takie nazwiska, które wydają mi się mieć potencjał na bargainy tego sezonu:

Bramka: Fabiański (5), Rui Patricio (5), Ryan (4.5)

Obrona: Michael Keane (5.5), Ake (5), Lascelles (4.5), Vertonghen (5.5), Zinczenko (5.5), Delph (5.5), Holding (4.5), Angelino (5.0), Aarons (4.5)

Pomoc: Perez (6.5), Pereyra (6.0), Andre Gomes (5.5), McGinn (5.5), Fornals (6.5)

Atak: Calvert-Lewin (6.0), Andone (5.0)

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Hajd napisał:

Ja jestem ciekawy jak Pan Guardiola ustawi obrone. Laporte wydaje sie byc pewniakiem, ale kto po lewej - Mendy, Zinczenko czy Angelino? Moglby pograc ten ostatni, bo w Holandii dobre liczby robil

Mendy rozjebion do września.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.07.2019 o 13:05, Hajd napisał:

No ja też.

Mocno mnie kusi ustawienie 5-4-1, co w pierwszej chwili wydaje się głupie, ale czytałem spoko tekst na temat i okazuje się, że niekoniecznie, bo topowi obrońcy kosztują niewiele ponad połowę tego, co najlepsi pomocnicy i napastnicy, a robią sporo punktów.

 

Póki co ustawiłem to tak:

Alisson – Laporte, Robertson, Digne, Wan Bissaka, Azpilicueta – Mane, Sterling, A. Perez, Zaha – Jimenez

FIVE AT THE BACK

Despite the value being in upgrading the defence, there are generally not enough high scoring premium defenders to make five at the back worthwhile. Last year 5-4-1 came close to competitive as a formation, but only if you were allowed four Liverpool defenders plus Salah and Mane (which of course, you weren’t).

Theoretically, if we had three teams with lots of clean sheets, all with attacking defenders that were fairly rotation-proof, it might work, but the last three seasons that hasn’t happened.

FORMATIONS

Formations tend to perform fairly consistently season-to-season, certainly for the last three anyway. To analyse the overall performance of each formation, I averaged the points difference for each formation when compared to the optimal formation each season:

3-5-2: 5 points
4-5-1: 14 points
4-4-2: 19 points
3-4-3: 31 points
5-4-1: 44 points
4-3-3: 51 points
5-3-2: 57 points
5-2-3: 105 points

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zmienił tytuł na FPL - dyskusja ogólna
  • verlee przypiął i polecił ten temat
  • verlee usunał z polecanych temat
  • verlee poleca ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...