Skocz do zawartości

Bez pereł, złota i laurów


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

2 lipca wyjechaliśmy na dwutygodniowe zgrupowanie w Niemczech. Już na lotnisku dołączył do nas kolejny nowy zawodnik Maccabi, kolega z reprezentacji Cebanu, który osobiście nam go polecił, lewy obrońca Szerifa Tyraspol, Wadim Bołohan. Musiałem się nieźle nagimnastykować, by dojść do porozumienia z nim i z jego agentem, ale było warto; moim zdaniem był to obecnie jeden z najlepszych piłkarzy naszego zespołu.

 

Transfery do klubu:

01.07.16 Wadim Bołohan (29, DL-DC; Mołdawia: 26/1) => (z wolnego transferu)

 

Już z Bołohanem w składzie rozegraliśmy pierwszy sparing z trzecioligowym Bayernem Hof. Nie był to piękny mecz, ale wciąż jeszcze pracowaliśmy nad kondycją, więc nie można było oczekiwać od nas cudów. Wygraliśmy pewnie 2:0 i to było najważniejsze.

 

02.07.2016 Grüne Au, Hof: 833 widzów

TOW Bayern Hof — Maccabi Umm el-Fahm 0:2 (0:1)

 

14. N.Aboudi 0:1

86. M.Ohayon 0:2

Odnośnik do komentarza

A mówiłem, że się utrzymacie :D Graty! Jest jakiś fajny Polak na Wolnym Transferze?

 

Pewnie i jest, ale mam komplet FGN w składzie.

 

Moshe to się nadaje na nowego kapitana ;). Możesz pokazać tego Wadima?

 

 

 

Vadim%20Bolohan_%20Overview%20Profile.pn

 

 

 

Gratulacje !

 

Dziękować!

 

Jako że środkowych obrońców miałem w klubie aż pięciu, najsłabszego z nich, Orela Horeva, wypożyczyłem do Maccabi Petach Tikwa; nawet jeśli nie będzie tam grać, przynajmniej trenować będzie w bardziej cywilizowanych warunkach.

 

Transfery z klubu:

04.07.16 Orel Horev (22, SW/DC; Izrael) => (wyp. do Maccabi Petach Tikwa)

 

W drugim meczu niemieckiego zgrupowania wygraliśmy z trzecioligową Kolonią 2:1; Elkaslasy pokazał w tym spotkaniu, że nie powinienem zbyt wiele sobie po nim obiecywać. Po tym sparingu wykradłem się z ośrodka, by wybić cichaczem kilka szyb w lokalnych knajpach w ramach zemsty za porażkę reprezentacji Polski w półfinale Mistrzostw Europy 2016.

 

09.07.2016 Holstein-Stadion, Kiel: 1.769 widzów

TOW Kiel — Maccabi Umm el-Fahm 1:2 (0:1)

 

35. A.Naye'a 0:1

80. A.Gubeza 0:2

87. L.Voorjans 1:2

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie obozu przygotowawczego zagraliśmy z innym trzecioligowcem, zespołem Chemnitz. W pierwszej połowie mieliśmy poważne problemy z powstrzymaniem Kevina Kurányiego, który strzelił nam dwa gole. Po przerwie rezerwowi nieoczekiwanie dali z siebie absolutnie wszystko, zdobyli trzy bramki i w efekcie sparing zakończył się efektowną wygraną Maccabi.

 

12.07.2016 Stadion an der Gellertstraße, Chemnitz: 1.606 widzów

TOW Chemnitz — Maccabi Umm el-Fahm 2:5 (2:2)

 

17. K.Kurányi 1:0

22. L.Pérez 1:1

24. A.Naye'a 1:2

27. K.Kurányi 2:2

59. A.Gubeza 2:3

61. E.Elbaz 2:4 rz.k.

62. E.Elbaz 2:5

Odnośnik do komentarza

Jeden z naszych mniej udanych juniorów, Baha Nasser ad-Din, na kolejny sezon odesłany został do naszego klubu filialnego, by tam ogrywał się w meczach o trochę wyższą stawkę niż u nas w zespole U-19.

 

Transfery z klubu:

17.07.16 Baha Nasser ad-Din (18, MC-AMC; Izrael) => (wyp. do Hapoelu Umm el-Fahm)

 

Wiedziałem, że wypożyczenie Horeva z klubu szybko się na nas zemści. Po paru treningach na własnych obiektach miałem już w zespole szpital, niezdolnych do gry było dwóch obrońców, Yogev i Ben-Baron, a także Uzan. W związku z tym w sparingu z Maccabi Jafa sprawdziłem na środku defensywy Moshe, lecz Barak sprokurował gola dla gospodarzy i wyraźnie nie czuł się zbyt swobodnie na tej pozycji.

 

17.07.2016 Kirjat ha-Sport, Holon: 724 widzów

TOW Maccabi Jafa — Maccabi Umm el-Fahm 1:2 (1:1)

 

19. A.Naye'a 0:1

45. D.Alisat 1:1

75. M.Kandil 1:2

Odnośnik do komentarza

Miałem już bardzo mało czasu, by zrobić coś z katastrofą kadrową w środku defensywy. Najpierw zatem sięgnąłem po młodego Kanadyjczyka, Olivera Springa, któremu wiele jeszcze brakowało do pierwszoligowego poziomu, ale darowanemu stoperowi w zęby się nie zagląda. A następnego dnia przeprowadziłem transfer, w który sam nie mogłem długo uwierzyć. Upolowałem bowiem doświadczonego obrońcę z przeszłością w Serie B i Serie A, którego poprzedni transfer wart był £245.000, byłego gracza Livorno, Lanciano, Ascoli i Pescary, Antonio Aquilantiego. Aby go skusić, a do tego przekonać jego agenta, musiałem zgodzić się na umieszczenie w jego kontrakcie dziesięciu w sumie klauzul, ale byłem przekonany, że był tego wart. Jak na nasze lokalne warunki był to zawodnik z zupełnie innej bajki, a jedną z konsekwencji sprowadzenia go do klubu było odsunięcie od pierwszego zespołu Anglika Reida, by zwolnić Włochowi miejsce dla obcokrajowca.

 

Transfery do klubu:

21.07.16 Oliver Spring (21, DR-DC; Kanada) => 2.0/4.5 (z wolnego transferu)

22.07.16 Antonio Aquilanti (30, DR-DC; Włochy) => 4.0/4.0 (z wolnego transferu)

 

Aquilanti pierwszy kontakt z nowymi kolegami zaliczył na boisku, w sparingu z naszym klubem filialnym. Oczywiście w tym spotkaniu jedyną niewiadomą były rozmiary naszego zwycięstwa.

 

22.07.2016 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 3.496 widzów

TOW Hapoel Umm el-Fahm — Maccabi Umm el-Fahm 0:4 (0:3)

 

1. L.Pérez 0:1

6. N.Aboudi 0:2

40. N.Aboudi 0:3

54. A.Mahajne 0:4

Odnośnik do komentarza

 

 

Antonio%20Aquilanti_%20Overview%20Profil

 

 


Jako że zarówno kapitan, jak i wicekapitan Maccabi nie grali już w klubie, musiałem zdecydować, kto przejmie po nich tę funkcję. Ostatecznie nowym kapitanem zespołu został Moshe, zaś na jego zastępcę wybrałem Naye'aę.

 

W ostatnim sparingu zagraliśmy z Hapoelem Marmorek i choć gospodarze napędzili nam stracha, ostatecznie odnieśliśmy pewne zwycięstwo.

 

26.07.2016 Stadion im Tony'ego Shar'abiego, Rechowot: 322 widzów

TOW Hapoel Marmorek — Maccabi Umm el-Fahm 2:4 (1:3)

 

12. E.Elbaz 0:1

23. L.Pérez 0:2

28. E.Elbaz 0:3

31. O.Peretz 1:3

74. O.Peretz 2:3

83. M.Ohayon 2:4

Odnośnik do komentarza

Początek sezonu i Puchar Ekstraklasy zbliżały się wielkimi krokami, a ja w końcu mogłem spokojnie myśleć o przyszłości. Co prawda przydałoby się jeszcze wypożyczyć z jednego napastnika, ale i tak dysponowałem kadrą o wiele mocniejszą niż przed rokiem:

 

Bramkarze:

1. Ilie Cebanu (29, GK; Mołdawia: 8/0) => 3.5/3.5

12. Sapir Tzalbianski (22; GK; Izrael) => 1.5/3.0

22. Golan Elkaslasy (22, GK; Izrael) => 1.0/3.5

 

Lewi obrońcy:

3. Uri Cohen (24, DL-WBL; Izrael U-21: 1/0) => 1.5/3.5

13. Wadim Bołohan (29, DL-DC; Mołdawia: 26/1) => 4.0/4.0

19. Eli Baliti (22, DL; Izrael) => 1.5/3.5

 

Środkowi obrońcy:

4. Antonio Aquilanti (30, DR-DC/WBR; Włochy) => 4.0/4.0

15. Eytam Shamai (22, SW/DC; Izrael) => 2.0/4.0

18. Shlomi Ben-Baron (22, DC; Izrael) => 2.0/4.5

23. Idan Yogev (20, SW/DC; Izrael) => 3.0/4.0

35. Abdallah Mahajne (18, DC; Izrael) => 0.35/1.5

 

Prawi obrońcy:

14. Liran Katzav (26, DR-DL/DM: Izrael) => 3.5/3.5

16. Maor Kandil (22, DR-WBR; Izrael) => 2.0/2.5

24. Hazem al-Kaddor (17, DR-DL; Izrael) => 1.5/3.5

26. Eran Azard (22, DR; Izrael) => 1.5/3.5

 

Defensywni pomocnicy:

6. Ehud Maravi (23, DM-MC; Izrael) => 3.5/4.0

8. Barak Moshe (25, DM-MC; Izrael) => 4.0/4.0

17. Kosta (21, DM-MC; Izrael U21: 1/0) => 2.5/5.0

27. Nir Laks (21, DM-MC; Izrael) => 2.0/3.0

30. Amer Khadour (17, DM-AMC; Izrael) => 2.5/4.5

 

Lewi pomocnicy:

5. Bacar Baldé (24, ML-D/AML; Gwinea Bissau: 14/0) => 3.0/4.5

7. Tamer Tatur (28, ML-AMC; Izrael) => 2.0/2.0

 

Prawi pomocnicy:

31. Wael Mresat (24, AMR-AMC/ST; Izrael) => 0.5/4.5

32. Liban Pérez (26, WB/MR; Kuba: 34/5) => 3.5/3.5

 

Ofensywni pomocnicy:

9. Mahmoud Agbaria (22, AMC-AMR/ST; Izrael) => 2.0/3.0

20. Maor Ohayon (23, AMC-MC; Izrael) => 2.0/3.5

25. Naor Aboudi (23, AMC-AML; Izrael) => 2.5/3.5

29. Ahmed Agbaria (23, AMC-ST; Izrael) => 1.0/2.5

33. Or Havivyan (21, AMC; Izrael) => 2.0/2.5

 

Napastnicy:

10. Yoni Uzan (23, ST; Izrael) => 3.5/4.0

11. Eli Elbaz (24, ST-AMRC; Izrael) => 3.0/4.0

21. Ahmed Naye'a (25, ST-AMC; Izrael) => 3.5/3.5

28. Asaf Gubeza (24, ST; Izrael) => 2.0/3.5

Odnośnik do komentarza

Puchar Ekstraklasy zaczynaliśmy meczem z Hapoelem Ako, a więc zespołem jak najbardziej w naszym zasięgu. Ewentualna wygrana byłaby sygnałem, że stać nas będzie w tym sezonie na coś więcej niż tylko walkę o utrzymanie. Przed tym spotkaniem odkryłem, że Spring oprócz kanadyjskiego paszportu ma również izraelski, a więc nie jest traktowany jako obcokrajowiec, więc natychmiast dołączyłem go do pierwszego zespołu z numerem 35 na koszulce.

 

Nasza gra od samego początku mogła się podobać. Hapoel zagrał dwójką defensywnych pomocników, neutralizując Aboudiego, ale zarazem wystawiając się na ataki skrzydłami i strzały z dystansu. Po kwadransie gry Baldé popisał się swoim firmowym zagraniem czyli dalekim wrzutem z autu, Aquilanti zgrał ją głową przed pole karne, a Pérez uderzył z powietrza, nie dając bramkarzowi gości najmniejszych szans na interwencję. Wydawało się, że wygramy ten mecz bez zbędnych nerwów, ale po siedmiu minutach straciliśmy gola, który w godzinę stał się hitem Youtube. Po nieudanym rzucie rożnym Katzav odegrał piłkę głową do Cebanu, który po prostu stał sobie w polu karnym i patrzył, jak truchcikiem podbiega do niej Abu-Anza i niespiesznie kieruje ją do naszej bramki.

 

Długo nie mogliśmy się pozbierać po tej wpadce. W szatni rozwaliłem bidon o ścianę, nie hamując się z uzewnętrznianiem emocji. Zacząłem też przeprowadzać zmiany, licząc na to, że wypoczęci zawodnicy przechylą szalę zwycięstwa na naszą korzyść, ale koniec końców uczynili to weterani. W 77. minucie najlepszy na boisku Pérez wrzucił piłkę ze skrzydła w pole karne, jeden z obrońców Hapoelu niefortunnie przedłużył tor jej lotu, a obsłużony w ten sposób Naye'a wepchnął ją do bramki. Bałem się, by kolejna durna pomyłka nie odebrała nam zasłużonego zwycięstwa, ale na pięć minut przed końcem spotkania Baldé popisał się atomowym strzałem z rzutu wolnego, po którym piłka przebiła się przez mur i zatrzymała dopiero w siatce. Wygraliśmy pewnie, ale mieliśmy jeszcze nad czym pracować.

 

30.07.2016 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 1.130 widzów

PL01 Maccabi Umm el-Fahm — Hapoel Ako 3:1 (1:1) TV

 

16. L.Pérez 1:0

23. M.Abu-Anza 1:1

77. A.Naye'a 2:1

85. B.Baldé 3:1

 

Maccabi: I.Cebanu 7.0 — W.Bołohan 7.0, A.Aquilanti 6.9 (76. O.Spring), E.Shamai 6.5, L.Katzav 6.4 — B.Moshe 6.7 (67. Kosta 6.7) — B.Baldé, L.Pérez 8.1 — N.Aboudi 7.3 — A.Naye'a 7.2, Y.Uzan 6.4 (54. E.Elbaz 6.7)

 

MVP: Liban Pérez (MR; MUeF) — 8.1 (1 gol/1 asysta)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...