Skocz do zawartości

Tablety - porady, opinie, sugestie..,


Johniss

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy może mi ktoś powiedzieć, dlaczego oglądając mecze piłkarskie na ipli z laptopa obraz jest płynny, a z tableta wygląda jakby w zwolnionym tempie albo jakby wyświetlała się co druga klatka? Od czego to zależy? Połączenie z telewizorem laptop - hdmi/hdmi z rozdzielczością 1366/768, tablet - micro hdmi/hdmi 1920/1200.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Stwierdziłem, że podepnę się ze swoim problem pod ten temat, bo nic innego nie pasuje.

 

Dostałem na święta zestaw głośnomówiący do samochodu Parrot Asteroid Mini. Urządzenie wpina się bezpośrednio w głośniki samochodowe, po bluetoothie łączy się z telefonem, dodatkowo ma ekran z systemem bazującym na Androidzie, o ile się nie mylę jest to wersja Androida 2.1. Nie ma tam możliwości wejścia do Google Play i ściągania standardowych aplikacji, ale stworzyli takie cudo jak Asteroid Market, gdzie można ściągnąć chociażby Spotify, Deezer czy Waze i bezpośrednio odpalać na urządzeniu, bez potrzeby uruchamiania telefonu. Najfajniejsze w tym wszystkim było 2 lata temu to, że w tym Asteroid Markecie były też Google Maps a także Yanosik, dzięki czemu telefon był wykorzystywany tylko do rozmów, a nawigacja + muzyka mogła działać bezpośrednio przez urządzenie. Niestety, popyt na to był mały, przestali dodawać aktualizacje i Google Mapsy i Yanoisk wyleciały z tego Asteroid Marketu.

 

Teraz kombinuję jak je zainstalować - do urządzenia można wczytać kartę SD i tam można instalować aplikacje z plików APK. Ściągałem dwie różne wersje Google Mapsów, ale niestety przy instalacji jednej wywaliło mi błąd, a drugiej mi nie widzi. Zapewne ten plik instalacyjny musi być zgodny z moją wersją Androida (to jest specjalny Android dostosowany pod to urządzenie, nie jakiś zwykły), tylko nie wiem skąd takie pliki APK mógłbym wziąć? Jesteście w stanie mi coś pomóc?

Odnośnik do komentarza

a spróbuj dograć po prostu google play na to urządzenie, wiem, że tak się postępuje w przypadku niektórych telefonów z chin, które często nie mają sklepu od google tylko jakiś własny. http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/Ale fakt faktem, może być już ciężko z kompatybilnością z androidem 2.1, ale spróbuj.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Cześć, szukam tableta dla mojej mamy, głównie do przeglądania serwisów informacyjnych. Fajnie by było, jakby aparat robił jeszcze jakieś w miarę dobre zdjęcia. Budżet: ~ do 500/700 zł. Macie jakieś doświadczenia z tego typu klasy tabletami i możecie polecić coś porządnego? ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Aktywność w tym temacie średnia, ale może spróbuję.

 

Szukam tabletu, ale u którego będę korzystał przede wszystkim z GPS-u i ustalania lokalizacji, więc te funkcje muszą działać b. dobrze. I jeśli nie macie jakiegoś pomysłu na konkretny model (powiedzmy 500/700 zł) to może podpowiecie na które parametry najlepiej zwracać uwagę przy moim (w sumie jednym, najważniejszym) wymaganiu?

Odnośnik do komentarza

ja bym unikał wszelkiej maści wynalazków i szedł w coś markowego https://www.morele.net/tablet-samsung-galaxy-tab-a-7-0-lte-8gb-czarny-sm-t285nzkaxeo-773546/dodatkowo z LTE (generalnie z A-GPS), a więc wykorzystanie łącza internetowego, do podania wstępnej lokalizacji na podstawie łączenia się do najbliżego punktu dostępowego. Ewentualnie jeśli chcesz udostępniać sobie internet z telefonu via wifi to można wybrać tańszą opcję http://www.x-kom.pl/p/292140-tablet-7-samsung-galaxy-tab-a-70-t280-quadcore-1536mb-8gb-bialy.html?ceneo_spo=true

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...