Skocz do zawartości

Tablety - porady, opinie, sugestie..,


Johniss

Rekomendowane odpowiedzi

 

jak wygląda sprawa z wgrywaniem plików na taki ipad ? trzeba się dżebać z iTunes ? w miarę do ogarniecia to to, czy jakieś mega upierdliwe ? czy może wszystkie pliki trzymacie w chmurze ? do iTunes używacie pc czy może jednak makówki ?

 

 

Za parę euro kupuje się AVplayer i można wgrywać filmy, muzykę z komputera przez PC, nie ma z tym najmniejszego problemu.

 

Co do samego wyboru - ciężko powiedzieć. Z tego co widzę rozpiętość cenowa między Airem a Samsungiem zmniejszyła się dość znacznie od czasu kiedy ja kupowałem, więc przy tych cenach chyba nadal zdecydowałbym się na Aira. Szybkość działania, wygląd, aplikacje iOSowe jednak przeważają szalę. Ale szczerze mówiąc, to chyba 90% kupujących tablety używa ich potem w dużo mniejszym zakresie niż planowało/myślało że będzie używać, przynajmniej takie odnoszę wrażenie. ;) Jednak jest to mimo wszystko taki gadżet do "zabawy".

 

Choć fakt, że nie myślałem w ogóle o wykorzystywaniu iPada do pisania, notowania na wykładach itp., myślałem, że będzie nie wygodny, tymczasem tak jak wspomnieli Feanor i Hawkeye - pisze się świetnie.

Odnośnik do komentarza

Ja też praktycznie nie używam iTunes, zazwyczaj Dropbox, OneDrive lub... po prostu Gmail :) Parę razy korzystałem z iTunes na PC, początkowo to było upierdliwe, ale nowa wersja jest bardzo prosta w obsłudze... tyle że chmura jeszcze prostsza :)

 

BTW: MS wydał ostatnio apkę Office, która swobodnie przyjmuje i pozwala na proste modyfikacje plików Warda, Excela i PPointa bez żadnych konwersji, aczkolwiek faktycznie Pages czy Numbers spokojnie sobie też z tym radzą.

Odnośnik do komentarza

Smętek, nie zastanawiaj się. iPad jest genialny. Mam go już trochę czasu, nigdy mnie nie zawiódł, nie wyłączył się, nie zerwał połączenia. Jest niesamowicie płynny, klawiatura ekranowa to majstersztyk, a łatwość z jaką się go obsługuje jest nieporównywalna do tabletów/telefonów Samsunga. Jestem pewien, że będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza

czy jak wrzucę na ten google drive jakiś film to potem z tego ipada go odtworzę ?

 

czemu trzeba kupować jakiś av player żeby wgrać film ? myslalem, ze itunes sluzy "synchronizacji" to jest cos bardziej pod zakup contentu ?

 

gmailem raczej nie wyślę pliku, który waży circa about 1 GB

 

nie zanosi się na jakąś premierę ipada air 2 w najbliższym czasie ? przestudiowałem specyfikację i widzę, że te nowsze ipady mają tylko 1GB ramu... i mówicie, że wszystko płynnie śmiga, ile płynnie kart obsługuje Wam safari lub chrome ?

 

office pod ipada jest darmowy ;) ? ile taka przyjemność ? w sumie to korzystam prywatnie z prostych formuł excelowych(już nawet nie z office, tylko tego czegoś co google daje w Google Drive). edit: dobra widzę, że za darmoszkę :D


jedno pytanie apropo wprowadzania tekstu, czy iPad wspiera "swype" - przeciąganie palcem kolejno liter żeby utworzyć słowo ? cholernie mocno się do tego przyzwyczaiłem w androidzie

 

i druga rzecz czy można do "tego" mówić i on to "zapisze" jako tekst ? bardzo wygodnie mi się tak na androidzie maile pisze(warunkiem jest dostęp do neta of course)

 

a jak sprawa z flashem ? ipad go w końcu wspiera czy też absolutnie nie ?

Odnośnik do komentarza
czy jak wrzucę na ten google drive jakiś film to potem z tego ipada go odtworzę ?

 

 

eee, no musiałbyś go pobrać normalnie potem na ipadzie :D taka metoda to raczej do prostych dokumentów, na pewno nie filmów. ;)

 

czemu trzeba kupować jakiś av player żeby wgrać film ? myslalem, ze itunes sluzy "synchronizacji" to jest cos bardziej pod zakup contentu ?

 

 

No iTunes służy do synchronizacji, ale szczerze mówiąc nie próbowałem go używać. Po zakupie kumpel doradził mi metodę Avplayera jako najwygodniejszą i się sprawdziła. On kosztuje chyba ze 2 euro, więc no to są grosze. A oprócz tego, że pozwala na wygodne przenoszenie filmów/muzyki to jest po prostu świetnym odtwarzaczem filmów - obsługuje wszystkie formaty, bezproblemowo radzi sobie z napisami, itd.

 

nie zanosi się na jakąś premierę ipada air 2 w najbliższym czasie ? przestudiowałem specyfikację i widzę, że te nowsze ipady mają tylko 1GB ramu... i mówicie, że wszystko płynnie śmiga, ile płynnie kart obsługuje Wam safari lub chrome ?

 

 

Ze sprzętem Appla jest tak, że on jest tak zoptymalizowany, że 1gb ramu często działa szybciej niż 4gb u konkurencji... Naprawdę o szybkość i płynność nie ma się co obawiać, wszystko śmiga wręcz bajecznie.

 

office pod ipada jest darmowy ;) ? ile taka przyjemność ?

 

 

Żadna darmoszka. Pełna wersja kosztuje bodaj 99 euro. :)

 

jedno pytanie apropo wprowadzania tekstu, czy iPad wspiera "swype" - przeciąganie palcem kolejno liter żeby utworzyć słowo ? cholernie mocno się do tego przyzwyczaiłem w androidzie

 

 

Nie wiem, nie natknąłem się na taką funkcję. Chyba nie ma.

 

druga rzecz czy można do "tego" mówić i on to "zapisze" jako tekst ? bardzo wygodnie mi się tak na androidzie maile pisze(warunkiem jest dostęp do neta of course

 

 

A to już chyba jest kwestia aplikacji. Ale nie wiem dokładnie, szczerze mówiąc. Na pewno Siri - czyli iPadowa asystentka nie obsługuje polskiego. Natomiast Gmail jako googlowa appka może mieć taką funkcję, skoro Chrome i GoogleTranslate mają... Ale nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza

Mój iPad mini ma 512mb RAM, a nigdy nie zamulił (no dobra raz :P). Pod względem wydajności jest niesamowicie szybki, a jeszcze ostatnia aktualizacja sprawiła że wszystko działa niesamowicie szybko. Do zgrywania plików również używam chmury, szybki i wygodny sposób jak dla mnie. Wiele razy mi się zdarzyło zgubić kabel USB od telefonu, a tutaj nie jest mi on potrzebny. ;) Mimo zmniejszonych rozmiarów mojego iPada nadal świetnie nadaje się do pisania tekstu, nie raz zdarzyło mi się robić notatki przy jego pomocy. Co do obsługi flasha to z tym jest problem, o ile wiem to tylko jedna przeglądarka go obsługuje: Puffin. No i właśnie na tej przeglądarce nastąpił u mnie ten wyjątek jeśli chodzi o zawias, jak próbuję obejrzeć coś na kinomanie to zwiecha. No ale jednak mój iPad ma specyfikację iPada 2, więc trochę starociem zalatuje, ale poza Puffinem to świetnie daje radę. Ja bym Ci polecał iPada. :)

Odnośnik do komentarza

byłem dzisiaj obejrzeć zarówno galaxy tab/note/ tab pro jak i ipada air, oba sprzęty dobrze leżą w dłoni, wygląda na to, że web działa zacnie w obu przypadkch

 

zaletą na korzyść samsunga jest większa ilość ram 2GB/3GB względem 1GB, rozumiem, że dziś po stronie iPada nie ma z tym problemu, jednak śledząc rozwój rynku nie wierzę, że przez dłuższy okres czasu będzie to liczba wystarczająca(wedle mac rummors ipad air 2 ma mieć 2gb ram, pytanie tylko czy będzie na koniec kwietnia czy dopiero na jesieni, obstawiam jesień)

 

jeżeli chodzi o sam wyświetlacz to wyglądały na zbliżone, jeżeli chodzi o czytanie tekstu wydaje mi się, że mniej męczyły mi się oczy czytając tekst na ipadzie(takie subiektywne odczucie).

 

na korzyść iPada przemawia html5 (natywnie wspiera yt w przeglądarce na przykład), android miał z tym problem

 

mimo, że pracowałem pół roku na iMac'u interfejs ustawień na ipadzie był dla mnie dziś bardzo irracjonalny, pewnie dlatego, że telefon z androidem mam na codzień od ponad roku(wersję co prawda 4.1.2, a nie 4.3/4.4) i łatwiej było mi szukać opcji

 

za tabletem z androidem przemawia fakt iż posiadam telefon z tym systemem i synchronizacja danych wydaje się dla mnie bardzo racjonalna - kontakty, konta, aplikacje z google_play. uważam, że docelowo jestem w stanie zastąpić prywatny telefon właśnie tabletem(90% rozmów i tak odbywam na zestawie słuchawkowym)

 

wadą iPada albo zaletą Samsunga jest odpowiednio nanosim/microsim. kartę aero i tak musiałbym dociąć, jednak do micro wiem, że się ta. karta nano jest niestety "niższa", o ile plastik da się zeszlifować, tak szlif profilu elektrycznego uszkodzi kartę...

 

zaciekawił mnie galaxy tab pro 12". o tyle, że widziałem w sklepie samsunga klawiaturkę na BT. mam podstawkę pod laptopa 12" którą mógłbym spokojnie wykorzystać i mieć "maszynę" do pisania. jednak cena samego urządzenia 3000/3400 z modemem mnie odstrasza, liczyłem, że się zmieszczę w 2500. (klawiatura BT 180zł)

 

mam niezłego ćwieka... jakby ipad miał 2gb ramu nie było by rozmowy... jest wśród Nas ktoś kto używał i samsunga i ipada przez dłużej niż kilka dni ?

 

z tematów behawioralnych, które mi się dzisiaj narodziły to zasadność modemu 3G/LTE. w domu mam wifi, u rodziców jest wifi, w pracy mam wifi, mam 2 smartfony, oba mają funkcję tetheringu(póki co operatorzy wliczają taki ruch do pakietów). w zasadzie po kij wafel mi to 3G ? jakbym rzeczywiście chciał korzystać z telefonu to jeszcze spoko, w innym przypadku ? nie widzę zasadności, any idea ?

Odnośnik do komentarza

Smetek: jestem bardzo zadowolony. Właściwie mam wszystko, czego potrzebowałem. Filmy, ebooki, prasa, muzyka, mecze na streamie (tu trzeba było trochę pokombinować z przeglądarkami). Miazgą jest dla mnie multitasking. Fantastyczna sprawa oglądać film i przeglądać forumka ;), albo tweetować i jednocześnie zaglądać na fejsa. Szkoda tylko, że niektóre aplikacje są niekompatybilne z tym trybem, ale wtedy funkcjonuje normalne przeskakiwanie między oknami.

 

Mile zaskoczyła mnie bateria. Przy normalnej pracy trzyma cały dzień.

 

Z minusów? Nie jest to oczywiście szybkość ipada, każda strona o tę sekundę musi się wczytać dłużej.

 

jak ogarnąłeś temat flasha ? puffin czy jakaś alternatywa ?

Odnośnik do komentarza

 

 

No iTunes służy do synchronizacji, ale szczerze mówiąc nie próbowałem go używać. Po zakupie kumpel doradził mi metodę Avplayera jako najwygodniejszą i się sprawdziła. On kosztuje chyba ze 2 euro, więc no to są grosze. A oprócz tego, że pozwala na wygodne przenoszenie filmów/muzyki to jest po prostu świetnym odtwarzaczem filmów - obsługuje wszystkie formaty, bezproblemowo radzi sobie z napisami, itd.

 

 

Dzięki za info o AVPlayer - wczoraj ściągnąłem, trochę musiałem pokombinować jak ustawić folder (w sumie wczoraj pierwszy raz połączyłem kablem ipada z kompem :)). Wrzuciłem pierwszy lepszy film w formacie avi i działa świetnie.

Odnośnik do komentarza

 

Smetek: jestem bardzo zadowolony. Właściwie mam wszystko, czego potrzebowałem. Filmy, ebooki, prasa, muzyka, mecze na streamie (tu trzeba było trochę pokombinować z przeglądarkami). Miazgą jest dla mnie multitasking. Fantastyczna sprawa oglądać film i przeglądać forumka ;), albo tweetować i jednocześnie zaglądać na fejsa. Szkoda tylko, że niektóre aplikacje są niekompatybilne z tym trybem, ale wtedy funkcjonuje normalne przeskakiwanie między oknami.

 

Mile zaskoczyła mnie bateria. Przy normalnej pracy trzyma cały dzień.

 

Z minusów? Nie jest to oczywiście szybkość ipada, każda strona o tę sekundę musi się wczytać dłużej.

 

jak ogarnąłeś temat flasha ? puffin czy jakaś alternatywa ?

 

Mozilla Firefox beta plus jakaś wtyczka.

 

 

z tematów behawioralnych, które mi się dzisiaj narodziły to zasadność modemu 3G/LTE. w domu mam wifi, u rodziców jest wifi, w pracy mam wifi, mam 2 smartfony, oba mają funkcję tetheringu(póki co operatorzy wliczają taki ruch do pakietów). w zasadzie po kij wafel mi to 3G ? jakbym rzeczywiście chciał korzystać z telefonu to jeszcze spoko, w innym przypadku ? nie widzę zasadności, any idea ?

 

 

Ja nie miałem dylematów. Podobnie jak u Ciebie, z tableta korzystam w określonych miejscach: dom, praca, dom rodziców, gdzie zawsze śmiga wi-fi. Na podróż ściągam sobie ebooka, film, gazety, playlisty na spotify'a i to w zupełności wystarcza. Jeśli już miałabym wejść w net to zawsze pozostaje smartfon w gotowości ;)

 

Odnośnik do komentarza

Dodając do powyższego: jeżeli mimo wszystko zajdzie potrzeba skorzystania z neta w terenie na teblecie, to smartfony (przynajmniej mój samsung ale podejrzewam, że znaczna większość)ma funkcję działania jako ruter. Więc można ją włączyć i normalnie połączyć się tabletem z wifi. Działa świetnie tylko na długo to nie wystarczy bo jednak drenuje baterię solidnie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiedziałem gdzie to dokładnie wrzucić, a więc trafia to tutaj do tablecików. Jakie routery używacie w domu i czy iPady dobrze się z nimi łączą i współpracują? Ostatnio mój provider wymienił nam router na ZyXEL i mam problemy z łapaniem iPada i iPhone'a żony na sieć wifi. Próbowałem bawić się z settingami, ale jest trudno coś z niego wykrzesić. Inne telefony i urządzenia działają bez problemu, ale produkty Appla raczej nie. Zastanawiam się nad kupnem lepszego routera i serio potrzebuję pomocy od kogoś kto zna się lepiej.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...