Skocz do zawartości

Tablety - porady, opinie, sugestie..,


Johniss

Rekomendowane odpowiedzi

Nie stać mnie na iPada z wbudowanym modemem, jak będzie potrzeba to będę udostępniał z telefonu. Ogólnie rzecz biorąc to mogę sobie pozwolić na iPada mini retina 16gb, badz tez uzywke iPada 4 32gb (jak uda się coś w tej cenie znaleźć. Niby bym wolał mieć większy ekran, ale jednak waga czwórki jest dość spora i może męczyć, a i tutaj pytanie czy na mini będę w stanie w miarę komfortowo pisać? W asusie t100 mam w klawie dysk 500gb więc konkretny magazyn danych, no ale w sumie kaderr ma racje, że to trochę jak kupowanie lapka z ekranem dotykowym :D Jednakże na windowsa jest już kilka typowo tabletowych apek.

 

Edyta mówi, że modem zawsze do asusa mogę podłączyć, do iPada niekoniecznie. :P Jednak widzę, że tutaj jesteście nastawieni "pro Apple-owsko", więc coś w tych produktach musi być. W tej chwili sam również skłaniam się w kierunku iPada, myślę jednak nad wersją czy mini retina, czy też 4. Czwórka ma większy wyświetlacz, ale jest dosyć ciężki, no i jest o ok. 40% mniej wydajny od iPada mini z retina. Ktoś pisał, że ma iPada 2, nie ma problemu z odpalaniem świeżych apek? Wiem, że optymalizacja produktów Apple'a jest na najwyższym poziomie, jednak biorąc pod uwagę tempo wychodzenia świeżych modeli boję się, że za 2 lata mogę nie dostać już wsparcia softwarowego oraz tego, że część gier czy tam aplikacji już nie będzie smigała najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Sorry, że spamuję trochę w tym temacie, jednak doszedłem już chyba do końcowych wniosków. Poświęciłem dziś kilka godzin na oglądaniu tabletów, w pierwszej kolejności wziąłem do ręki Asusa t100, w sklepie miał zamontowaną klawiaturę, zacząłem się nim bawić, wszystko pięknie spoko, nagle jednak stwierdziłem, że skoro to tablet to wypadałoby go wziąć do ręki bez podłączonej klawiatury, no i odłączam klawę i koło 20sek się zastanawiałem jak go chwycić. Rozmiar 10 cali oraz szerokie ramki przy formacie 16:9 są dla mnie mega niewygodne. Waga urządzenia była znośna, jednak po 10min korzystania zaczął boleć mnie nadgarstek. Następnie poszedłem do salonu X-kom i ku mojemu zdziwieniu na wystawie stał iPad 4. Pierwsze co zauważyłem po wzięciu go do ręki - "jaki on jest gorący" :o Sam tablet bardzo fajny, retina świetna, jednak dochodzę teraz do rzeczy, która dyskwalifikuje dla mnie ten tablet - waga, nadgarstek dał o sobie znać już po ok 5 min., również korzystanie z niego nie było tak komfortowe jak się spodziewałem (nie należę do osób o małych dłoniach). W tym momencie doszedłem do konkluzji, że poszukuje czegoś całkiem innego niż mi się na początku zdawało, no i wtedy wziąłem do ręki iPada mini (bez retiny). Doznałem szoku kiedy zobaczyłem jak świetnie on leży w mojej ręce oraz jak lekkie jest to urządzenie. "To jest prawdziwe urządzenie mobilne z którego chciałbym korzystać" - pomyślałem. Następnie przystąpiłem do zabawy nim, zainstalowany był iOS 7, który uważam za całkiem udany system, wszystko chodziło nadspodziewanie płynnie i szybko (podświadomie myślałem, że skoro to jest procesor z iPada 2 to musi być be), ekran również ku mojemu zdziwieniu bardzo dobry, brak retiny zauważalny, jednak nadal uważam że jest to świetny wyświetlacz, który nie razi w oczy pikselozą. Zacząłem się zastanawiać w czasie powrotu do domu, czy iPad mini będzie wystarczający dla mnie pod względem wydajności aplikacji i gier, wszelkie wątpliwości rozwiały mi testy na yt, wszystko hula jak należy, co prawda wczytuje się dłużej w porównaniu do nowszych modeli, jednak samo działanie bez zarzutu. Można rzec, że dokonałem wyboru - moim nowym nabytkiem będzie iPad mini, który jak na warunki Apple'a kosztuje grosze. W momencie kiedy sprzęt przestanie być zadowalający (myślę, że gdzieś za 2 lata) mogę zawsze dokonać wymiany. :)

Odnośnik do komentarza

Moja żona jest zachwycona iPadem mini, więc myślę, że to dobry wybór. Co do iPada 2 to ja go mam, wszystkie apki się odpalają do dzisiaj bez problemów z jednym wyjątkiem: Space Hulk potrafi delikatnie przyciąć przy scrollowaniu, ale generalnie to nie przeszkadza. Tyle, że sądzę, iż iOS 7 to ostatni już os na ten akurat model, więc jeśli myślisz o perspektywie dwuletniej, to może być i tak, że pod koniec tego okresu on się zdezaktualizuje niestety (ja mam swojego prawie dwa lata, więc się do takiej perspektywy powoli przyzwyczajam :) ).

Odnośnik do komentarza

Witam :)
Otóż mam problem ze swoim tabletem Goclever Terra 101. Otóż nie łączy mi on z kompem, wszystko jest zrobione cacy opcja włączona, ale jak podłączam tablet do usb nic się nie dzieję. Czy ktoś wie w czym leży problem?
Znalazłem niby sposób na przegrywanie dyskiem google ale za wygodne to nie jest :P
Dzięki za próby pomocy :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Korzystając z rat 0% w Media Markt kupiłem ipada air. Na razie ogarniam system ale jestem zadowolony (jak to przy nowej zabawce :)). Czy jest jakiś gest odpowiadający przyciskowi "wstecz"?

jak wrażenia po 4 miechach użytkowania :) ?

 

Na allegro Galaxy Note 10.1 ed. 2014 z 3 gb RAM i najnowszym androidem za 2k. To chyba najlepsza oferta dla wersji wi-fi?

 

jak się tablecik sprawuje koleszko ?

 

zastanawiałem się nad nowym laptopem... (d430 nadal nie chce wyzionąć ducha, ale już tracę do niego cierpliwość), ale skuszę się chyba na tablet... myślałem jeszcze nad opcją żeby kupić tablet 8 cali i pozbyć się telefonu

Odnośnik do komentarza

 

Korzystając z rat 0% w Media Markt kupiłem ipada air. Na razie ogarniam system ale jestem zadowolony (jak to przy nowej zabawce :)). Czy jest jakiś gest odpowiadający przyciskowi "wstecz"?

jak wrażenia po 4 miechach użytkowania :) ?

 

 

Prawdę mówiąc częściej z niego korzysta moja córka niż ja :) Ja czasem pogram w coś na kibelku, wieczorem przejrzę neta, czy poczytam ebooka, czasem poczytam materiały do pracy. Do poważniejszej pracy, typu pisanie jakichś tekstów czy tworzenie np prezentacji to tablet się nie nadaje. Za to jakość i działanie systemu bez zarzutu, bateria trzyma bardzo długo. Świetny obraz i zaskakująco dobry dźwięk.

Odnośnik do komentarza

Z prezentacjami się zgodzę, ale tworzenie akurat tekstów imho na iPadzie działa bardzo dobrze. To znaczy: przy moich potrzebach obejmujących tworzenie sprawdzianów z wrzuconymi grafikami i tabelkami oczywiście. A już w ogóle jeśli chodzi o czysty tekst, to tworzę tylko na tablecie, bo jak już pisałem: ipadowa klawiatura ekranowa jest dla mnie lepsza niż laptopowa :)

Odnośnik do komentarza

I dzwonić z takiej kafelki?

90% rozmów odbywam i tak na zestawie słuchawkowym, bo nie mam nigdy wolnej ręki żeby pogadać, a w domu po robocie najzwyczajniej w świecie leże

 

A nie lepiej zainwestować w Galaxy Note?

mówisz o note III ? za mały wyświetlacz odpada, galaxy Mega (6,3" też jest mały)

 

Z prezentacjami się zgodzę, ale tworzenie akurat tekstów imho na iPadzie działa bardzo dobrze. To znaczy: przy moich potrzebach obejmujących tworzenie sprawdzianów z wrzuconymi grafikami i tabelkami oczywiście. A już w ogóle jeśli chodzi o czysty tekst, to tworzę tylko na tablecie, bo jak już pisałem: ipadowa klawiatura ekranowa jest dla mnie lepsza niż laptopowa :)

jeżeli chodzi o pisanie, to w zasadzie tylko maile, jako że jestem pracownikiem kontraktowym, nie dopuszczą mi służbowej poczty na telefon/tablet(to akurat uważam za plus)

lepsza klawiatura niż w laptopie ? to żeś mi zabił ćwieka w czaszkę Feanor. generalnie nie ma lepszej klawiatury niż w starych dellach :P te obecne "wyspowe" to jakaś pomyłka, muszę to oblukąć

 

tak na dobrą sprawę tablet potrzebuję to przeglądania www(weszło, portale informatyczne, telekomy), pisanie na naszym forum, robienie przelewów, myślałem jeszcze o youtube i oglądaniu filmów w matrosce(tylko nie wiem, gdzie miałbym na to czas) grać absolutnie nie zamierzam i dlatego waham się czy taki tablet za 2-2,5k jest mi potrzebny, z drugiej strony kupować coś z mniejszą ilością ram niż 2gb wychodzi mało przyszłościowo

Odnośnik do komentarza

Smetek: jestem bardzo zadowolony. Właściwie mam wszystko, czego potrzebowałem. Filmy, ebooki, prasa, muzyka, mecze na streamie (tu trzeba było trochę pokombinować z przeglądarkami). Miazgą jest dla mnie multitasking. Fantastyczna sprawa oglądać film i przeglądać forumka ;), albo tweetować i jednocześnie zaglądać na fejsa. Szkoda tylko, że niektóre aplikacje są niekompatybilne z tym trybem, ale wtedy funkcjonuje normalne przeskakiwanie między oknami.

 

Mile zaskoczyła mnie bateria. Przy normalnej pracy trzyma cały dzień.

 

Z minusów? Nie jest to oczywiście szybkość ipada, każda strona o tę sekundę musi się wczytać dłużej.

Odnośnik do komentarza

w zasadzie na dziś dzień wybór ogranicza się do dwóch modeli:

 

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/samsung-galaxy-tab-pro-10-1-sm-t525-16gb-lte-czarny.bhtml

 

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/apple-ipad-air-wi-fi-cellular-32gb-szary.bhtml

 

ipada mogę mieć za 2499, 200pln różnicy

 

na macbooku pracowałem przez półroku i w stosunku do windowsa byłem zachwycony, jednak bariera ponad 6k za laptopa przerasta moją percepcję, jeżeli chodzi o tablety tutaj różnica jest niewielka,

 

myślałem jeszcze o galaxy tab 3 (1200zł z 3G), ale doczytałem, że skubany muli(trzeba zarządzać pamięcią) z Samsungiem S3 jak nie zrobie resetu fabrycznego co jakiś czas to mam to samo. co do Galaxy Tab4 są sprzeczne info odnośnie pamięci RAM, jedno mówi o 1gb inne o 1,5GB...

 

Feanor,tio,

jak wygląda sprawa z wgrywaniem plików na taki ipad ? trzeba się dżebać z iTunes ? w miarę do ogarniecia to to, czy jakieś mega upierdliwe ? czy może wszystkie pliki trzymacie w chmurze ? do iTunes używacie pc czy może jednak makówki ?

Odnośnik do komentarza

Kolega od ponad roku regularnie używa iPada na uczelni i szczerze mówiąc to ja bym się chwili nie zastanawiał. Wszystko działa mega płynnie, nie widziałem sytuacji w której siadałaby mu bateria, pisze na tym szybciej niż połowa ludzi na auli pisze na laptopach. Po prostu włączasz i się niczym nie przejmujesz, wszystko włącza się niemal natychmiast.

Odnośnik do komentarza

w zasadzie na dziś dzień wybór ogranicza się do dwóch modeli:

 

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/samsung-galaxy-tab-pro-10-1-sm-t525-16gb-lte-czarny.bhtml

 

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/apple-ipad-air-wi-fi-cellular-32gb-szary.bhtml

 

ipada mogę mieć za 2499, 200pln różnicy

 

na macbooku pracowałem przez półroku i w stosunku do windowsa byłem zachwycony, jednak bariera ponad 6k za laptopa przerasta moją percepcję, jeżeli chodzi o tablety tutaj różnica jest niewielka,

 

myślałem jeszcze o galaxy tab 3 (1200zł z 3G), ale doczytałem, że skubany muli(trzeba zarządzać pamięcią) z Samsungiem S3 jak nie zrobie resetu fabrycznego co jakiś czas to mam to samo. co do Galaxy Tab4 są sprzeczne info odnośnie pamięci RAM, jedno mówi o 1gb inne o 1,5GB...

 

Feanor,tio,

jak wygląda sprawa z wgrywaniem plików na taki ipad ? trzeba się dżebać z iTunes ? w miarę do ogarniecia to to, czy jakieś mega upierdliwe ? czy może wszystkie pliki trzymacie w chmurze ? do iTunes używacie pc czy może jednak makówki ?

Do tej pory nie używałem itunes. Korzystam z chmurowego dysku google - nie wykorzystuję ipada do słuchania muzyki czy innych multimediów - przerzucam w ten sposób zdjęcia i pliki office. Applowskie odpowiedniki offica świetnie konwertują pliki microsoftu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...