Skocz do zawartości

Tablety - porady, opinie, sugestie..,


Johniss

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Asusa Transformera, tego pierwszego, i zjebała się do niego ładowarka. Oczywiście żadna inna ładowarka nie działa, bo on ma jakieś specjalne napięcia, a ładowanie po samym kablu jest niemożliwe - niby się ładuje, ale naładowanie 1% trwa jakieś 10h. Czy zna ktoś jakiś zamiennik? Czy jak pojadę do jakiejś budki ze sprzętem elektronicznym (np. na Al. Niepodległości w Warszawie), to tam będą mieli takie ładowarki, które mi naładują to gówno?

Odnośnik do komentarza

Ogólnie współpraca z kompem jest o taka o :D To mnie akurat bardzo uciążliwa kwestia, choć idzie się spokojnie przyzwyczaić. Pliki Worda czy power pointa można odtwarzać poprzez aplikację iWord. Microsoft ciągle chce wypuścić Office'a na Apple i podobno ma się to stać już niedługo. CO do przerzucania muzyki czy zdjęć to robisz to przez podstawowy program do jabłek - Itunes. Podobnie jest z filmami, aczkolwiek musisz je przerobić na mp4. Tak przynajmniej ja to robię, ale schodzi to sporo czasu - o ile chcesz wrzucać kilkugodzinne filmy.

 

Szczerze mówiąc tio to ludzie myślą, że tablety to bajer, jakiś tam gadżet na gry i inne tego typu podobne. Ja swojego iPada używam w pracy jako narzędzie wspomagające - przenoszę na nim prezentacje, rysunki techniczne i inne dokumenty właśnie o rozszerzeniach .doc

 

Polecam, choć jak pisałem wielkim fanem jabłek przez lata nie byłem.

Do komunikowania się z iPadem częściej niż iTunes służy mi... gmail :) Już nie pamiętam, kiedy ostatnio podłączałem się przez itunesa (wiem, kiedy przerzucałem duże ilości mp3), wordy śmigają mi przez maila i tam elegancko zazwyczaj są przerabiane w locie przez Numbers, taki podstawowy edytor tekstu Apple (zapisywać w formacie .docx też potrafi).

Odnośnik do komentarza

Dropbox, panowie, Dropbox. Automatyczna synchronizacja między wieloma urządzeniami FTW. Co drażliwsze pliki po prostu trzymam w chmurze i mam je wszędzie.

To też prawda, w sumie najwygodniejsze narzędzie. Tylko, że małe :( Przynajmniej dla mnie, mój Box od dawna już wyświetla mi sygnał o kończeniu się miejsca :/

Odnośnik do komentarza

Jest masa innych usług chmurowych z dużą większą pojemnością a podobną funkcjonalnością. Choćby copy.com, 15 gb za free, za rejestrację z polecenia dodatkowe 5 GB, potem za każde polecenie też 5 GB :>

 

EDYTA: zapomniałem o autoreklamie ;) jakby ktoś chciał się rejestrować z mojego refa na copy to zapraszam na PW.

Mam Asusa Transformera, tego pierwszego, i zjebała się do niego ładowarka. Oczywiście żadna inna ładowarka nie działa, bo on ma jakieś specjalne napięcia, a ładowanie po samym kablu jest niemożliwe - niby się ładuje, ale naładowanie 1% trwa jakieś 10h. Czy zna ktoś jakiś zamiennik? Czy jak pojadę do jakiejś budki ze sprzętem elektronicznym (np. na Al. Niepodległości w Warszawie), to tam będą mieli takie ładowarki, które mi naładują to gówno?

Na tym zepsutym powinny być wypisane napięcia i inne pierdoły. Spisz sobie i kup taki sam. Głównie się tam będzie rozchodzić o to, że pewnie potrzebuje 12/15 V ładowarki a od telefonów mają 5V.

Odnośnik do komentarza

Dobra miśki, powiedzcie do czego te tablety wam służą. Bo nowy Nexus mi się podoba, ale w sumie nie wiem do czego miałby mi służyć poza filmami, książkami i netem.

 

 

Ja czytam jeszcze prasę, odpalam spotifaja, przeglądam twittera... Spokojnie zastępuje mi ciężkiego laptopa w drodze.

Odnośnik do komentarza

No ja glownie na tablecie w autobusie, kiblu :) No i czasem np. rano jak wstane przed wyjsciem do pracy to zamiast lapka odpalac to poczytam prase na Nexusie.

 

Ponadto jest moja ksiazka kucharska, w kuchni stoi sobie na stole i wyswietla przepisy.

węgiel po polsku

węgiel po śląsku

węgiel po węgiersku

więcej tego jest ? chyba 3 sztuki idzie spamiętać ;)

Odnośnik do komentarza

To ja Wam teraz zadam pytanie, co mam wybrać: asusa t100 z windowsem 8.1, czy też iPada mini z retiną? Wiadomo pod względem konsumowania treści iPad jest liderem rynku, jednakże ja chcę ten sprzęt wykorzystywać również w innych celach. Przede wszystkim ma to być narzędzie pomagającym mi w studiowaniu, więc chciałbym móc pisać na nim notatki z wykładów (w przypadku iPada musiałbym chyba doinwestować w osobną klawiaturę), mieć na czym wyświetlać projekty z autocada, prezentacje, książki. Do Apple'a ciągnie mnie ta cała otoczka "magii" ich produktów, zdecydowana większość ludzi jest zachwycona możliwościami. Kusi mnie również dostęp do genialnych aplikacji, ale jednak no właśnie - aplikacji, mając asusa t100 mam programy z pełnego windowsa, mogę podłączyć niemal każde urządzenie. Ludzie grają na tym asusie w fife 14, mass effecta co pokazuje możliwości multimedialne tego urządzenia. Wiadomo, że tablet nie jest sprzętem do grania, jednak fajnie czasem zabić czymś nudę na wykładzie. Na upartego to i Autocada z Photoshopem uciągnie, oczywiście nie nadaje się to do pełnej pracy, ale poprawki jakieś mógłbym wprowadzić. Pomocy :)

Odnośnik do komentarza

Co Ty gadasz :) To nie znasz tipa z szybkim przesunięciem palca w górę? Dotykasz takiego "s" i płynnie przesuwasz, na ekranie masz już "ś" :)

Ło mosz :D Sprzedałem to swojej żonie ;) Ja o tym nie wiedziałem, a używam jabłka długo. Może dlatego nie wiedziałem, że rzadko używam polskiej klawiaturki ;) Ale moja już cieszy michę :D Dzięki Feanor.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...