Skocz do zawartości

Tablety - porady, opinie, sugestie..,


Johniss

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Kucharem i tio. Miałem tablety Prestigio( ;) ), Samsunga i teraz iPada - muszę powiedzieć, że o ile w segmencie smartfonów Apple jest jednym z wielu topowych producentów i spokojnie można znaleźć coś lepszego u konkurencji, tak jeśli idzie o tablety to póki co zostawiają konkurencję w tyle. Wszystko chodzi wręcz bajecznie płynnie, świetnie wygląda i jest znakomicie wykonane. Naprawdę klasowy, niezawodny sprzęt na który nie da się narzekać. Jedyna argumentacja osoby wybierającej inne urządzenia, którą w pełni rozumiem, to cena. Natomiast gwarantuję, że różne uprzedzenia w stosunku do samej marki szybko przejdą po zakupie.

 

No ale jeśli nie iPad, to Nexus polecany przez Melera będzie chyba najlepszym wyborem. Przy czym dla mnie jego dizajn jest wręcz ohydny - wygląda jak tablet z Biedronki. No ale to kwestia gustu, wielu się podoba.

Odnośnik do komentarza

Miałem okazję korzystać z Sony Xperia Tablet Z, iPada Mini, iPada trzeciej generacji (którego używam obecnie), Samsunga Galaxy Tab 2 i Nexusa 7 (jednak nie na tyle długo, żeby móc coś więcej powiedzieć). Z nich najlepszym - i nie dlatego, że to Apple, że Starbucks, że wow - okazał się być iPad. Bardzo intuicyjny, posiadający szeroką ofertę darmowych aplikacji w AppStore, z genialnym wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza

Tez musze pochwalic ipada. Korzystałem z wielu wyżej omówionych wrąz z BlackBerry Playbookiem I od roku jestem posiadaczem ipad aira I mini z retina. Wszystko jest szybsze, lepsze I łatwe w obsłudze. Od lat nie akceptowalem Appli bo mialem iPhone'a I jakoś mi nie podpasil. Używam teraz ipada do prezentacji w pracy, na uczelni czy do ogladania czegokolwiek. To wersja z 3g wiec jest okej dopóki masz oczywiście zasieg.

 

Problem jedyny z ipadami jest taki, że nie każdy router w domu obsługuje je dobrze. Ja od swojego prowidera dostałem ostatnio jakiegoś Zyxela taniego I działa to srednio.

 

Ktos mógłby polecić dobry router obsługujący ipady bez problemu na wifi?

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jakim sposobem posiadasz pod roku urządzenia, z których jedno miało premierę kilka tygodni temu a drugiego praktycznie jeszcze nie ma.

Post pisany za szybko i to przez mobajla. Zacznę od początku. Od ponad roku przemieliłem kilka appli. Ipada 4 bodajże generacji z retiną, a także mini zwanego też light lub air w każdym sklepie apple w UK. Jako, że kupowałem to tutaj to zaoferowano mi "upgrade" z mini na mini retinę, który ma wyjść podobno na dniach, oraz zupgrade'owałem samą 4kę na Aira jakiś tydzień temu. Teraz lepiej?

 

Ogólnie sam Air jest tak lekki, że za często boję się, że się złamie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam iPada 2 i jestem w nim trochę zakochany, więc jestem nieobiektywny, ale... gdy zobaczyłem na tablecie Asusa internetową stronę haczącą się przy przewijaniu, to powiem że była to dla mnie egzotyka :) Wiadomo, że hype, wiadomo, że przedrożone... ale jednak jest w tym taki jakiś luksus, którego w środowisku androidowym nie uświadczyłem. Zero problemów z pamięcią, ani jednego zawieszenia (przez dwa już prawie lata!), genialna klawiatura ekranowa, intuicyjność...

Odnośnik do komentarza

Ja mam iPada 2 i jestem w nim trochę zakochany, więc jestem nieobiektywny, ale... gdy zobaczyłem na tablecie Asusa internetową stronę haczącą się przy przewijaniu, to powiem że była to dla mnie egzotyka :) Wiadomo, że hype, wiadomo, że przedrożone... ale jednak jest w tym taki jakiś luksus, którego w środowisku androidowym nie uświadczyłem. Zero problemów z pamięcią, ani jednego zawieszenia (przez dwa już prawie lata!), genialna klawiatura ekranowa, intuicyjność...

Masz rację co do ipada, aczkolwiek czy próbowałeś kiedyś zapchać pamięć np filmami? Wtedy potrafi się przychaczyć :P Tak miałem na 4ce jak wrzuciłem za dużo filmów. Najlepsze jest to, że na początku w ogóle nie myślałem o jabłku bo kupiłem pierwszego swojej żonie na urodziny i to w sumie bardziej po to by nie budziła mnie w trakcie lotów i nie używała mojego tabletu. Teraz mogę spokojnie spać w trakcie lotów, a ona ogląda jakieś tam filmy :D Problem w tym, że sam złapałem bakcyla na ich tablety, choć jak jeszcze raz powiem iPhone'ów nie trawię.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pytanie do użytkowników ipadów: poważnie rozważam zakup nowego aira i jako, że nie miałem do tej pory żadnych doświadczeń ze sprzętem apple, zastanawiam się jak wygląda wspólpraca z pc. Czy i w jaki sposób da się np. przerzucić film, muzykę, zdjęcia z komputera do tabletu? Czy są jakieś aplikacje na ipada pozwalające otwierać i edytować pliki worda i power pointa?

Odnośnik do komentarza

Ogólnie współpraca z kompem jest o taka o :D To mnie akurat bardzo uciążliwa kwestia, choć idzie się spokojnie przyzwyczaić. Pliki Worda czy power pointa można odtwarzać poprzez aplikację iWord. Microsoft ciągle chce wypuścić Office'a na Apple i podobno ma się to stać już niedługo. CO do przerzucania muzyki czy zdjęć to robisz to przez podstawowy program do jabłek - Itunes. Podobnie jest z filmami, aczkolwiek musisz je przerobić na mp4. Tak przynajmniej ja to robię, ale schodzi to sporo czasu - o ile chcesz wrzucać kilkugodzinne filmy.

 

Szczerze mówiąc tio to ludzie myślą, że tablety to bajer, jakiś tam gadżet na gry i inne tego typu podobne. Ja swojego iPada używam w pracy jako narzędzie wspomagające - przenoszę na nim prezentacje, rysunki techniczne i inne dokumenty właśnie o rozszerzeniach .doc

 

Polecam, choć jak pisałem wielkim fanem jabłek przez lata nie byłem.

Odnośnik do komentarza

Kurwa tyle szukałem po jakiś zjebanych forach a może tu znajdę odpowiedz na pytanko. Mam takiego oto sobie tablecika MODECOM Freetab 9701 HDX1, gówno jak większość, ale okej, nie w tym rzecz. Jest problem z nim taki, że przy próbie włączenia Wi-fi, sprzęt się zwyczajnie wyłącza. Kompletnie nie wiem o co kaman i nawet na "eksperckich" forach chyba nikt nie wiedział, bo zero odzewu w sumie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...