Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Profesor napisał, zawodników do gry skrzydłami nie masz, najbardziej skoczny ma ten atrybut na 14, więc może zrezygnuj z tego i zagraj po "Barcelonsku", stawiając na grę piłką i prostopadle podania. Ten lis pola karnego (tu akurat gra bez pilki 14) nadaje się świetnie, na moje oko :)

 

W srodku pola jednemu z pomocników każ walczyć o piłkę, drugiemu, może temu za "lisem" - rozgrywać (jako wysunięty rozgrywający), chociaż jednemu skrzydłowemu atak. To że w Championship podobno grają "po angielsku" nie znaczy, że masz tak samo robić :)

Odnośnik do komentarza

Assombalonga i Ngog to w takim razie napastnicy na lisa pola karnego. Ten pierwszy może grać także jako wysunięty napastnik(ale wtedy obaj N musieliby mieć atak, bo WN, podobnie jak K10 nie można przydzielić wsparcia), co wparze z LPK raczej nie byłoby zbyt dobre, albo od biedy fałszywą 9(wsparcie), ale czy wtedy będzie to dobra para z LPK?

 

Resztę skoryguję wg waszych spostrzeżeń, BO dostaną rolę obrony, a skrzydłowi rolę wsparcia. Środek tak jak pierwotnie planowałem, WR + WoPP.

Odnośnik do komentarza

Póki co 3 kolejne mecze(2 ligowe i jeden w Pucharze Ligi) zakończone trzema porażkami(1:2, 1:2, 0:2). Status niepewny, a Nottingham wylądowało w strefie spadkowej. Największy problem wydaje się być na bokach obrony(mimo zmiany zadań na obronę) i u pomocnika walczącego o piłkę, gdyż mimo iż mam zawodników nadających się do tej roli, chyba nie zagrali powyżej 6.5 od początku sezonu.

 

edit: seria 6 porażek z rzędu i ostatnie miejsce w tabeli zadecydowały o zwolnieniu mnie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Czy istnieje jakiś sensowny poradnik do FM-a 14? Bo wygląda mi na to, że kontrę w tej wersji trzeba grac powoli i krótkimi piłkami, za to atak pozycyjny wychodzi długą piłą i szybko... Nie ogarniam, bo w żadnym klubie, w żadnej lidze nie jestem w stanie utrzymać formy. Zwykle początek sezonu jest fenomenalny, a po 10 kolejkach nie jestem w stanie wygrać z NIKIM, w ŻADEN sposób :)

Odnośnik do komentarza

Wiele zależy od twojego ustawienia i poleceń taktycznych. Tak naprawdę wszystko można grać krótkimi podaniami, ale trzeba dokładnie to przemyśleć. Jednym z lepszych rozwiązań jest wziąść kartkę papieru i rozpisać sobie, kto ma jakie zadania, kto będzie wykańczać akcje, kto będzie odpowiedzialny za obronę etc.

Odnośnik do komentarza

Ale kontra to właśnie cierpliwe i powolne rozgrywanie piłki i wyczekiwanie na odpowiedni moment do zadania ciosu - czyli chwila w której przeciwnik zostawi za sobą dużo wolnego miejsca. Jeżeli tego miejsca nie zostawia to jak chcesz go skontrować? Wydaje mi się, że może ci chodzić o tzw. "gegenpressing" czyli to co stosuje Borussia. Ale to jest kontratak, a nie gra z kontry.

Odnośnik do komentarza

No jak będę cierpliwie i powoli rozgrywał piłkę, to przeciwnik mi się ustawi i zamuruje. Gra z kontry IMO powinna polegać na tym, że to przeciwnik próbuje się przebić przez moją obronę, a ja po przejęciu piłki dłuugim podaniem uruchamiam szyyyybkich napastników/skrztydłowych. Do tego za cholerę nie umiem zmusić FM-a. Co więcej, jak się porządnie zamuruję i rywal komp może walić tylko z daleka, do dostaje karnego (czasem 3!) z kapelusza, pomimo delikatnego(!) ustawienia odbioru. Właśnie po serii takich kwiatków wyjebawszy ostatnią karierę ;) Tak czy inaczej, polska "scena" FM-a przespała wersję 2014. Ani jednego porządnego poradnika nigdzie nie znalazłem. A szkoda.

Odnośnik do komentarza

To jeszcze pytanko: mentalności defensywna i kontratak wydają się właściwe na silniejszych ode mnie rywali i na wyjazdy, natomiast kontrola i ofensywa na słabszych oraz mecze u siebie. A jak gracie ze słabszym od Was przeciwnikiem na wyjeździe, albo u siebie, ale z mocniejszym rywalem? Czy "priorytet" to siła rywala, czy miejsce rozegrania spotkania?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...