Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie cofnąłem wszystkich do pola karnego (chyba, że w zespole przeciwnym nie ma nikogo kto potrafi grać głową to wtedy zostawiam jednego napadziora), kryj wysokiego dla najlepiej główkujących, słupki obstawione i nie jest najgorzej.

Trzeba też patrzeć na sytuacje meczową. Jak widać, że przeciwnik dochodzi do piłek po tych rzutach rożnych to zmieniam ustawienie.

Odnośnik do komentarza

Moja taksa -> http://speedy.sh/nsmQB/4-4-2-Polonia.tac

Wyniki rundy jesiennej -> http://imgur.com/gWVkEcA

 

Wyniki zostały osiągnięte bez "s&l". Dlaczego tak dobrze mi poszło? Przede wszystkim mam niezły skład. Dzięki kombinacjom z budżetem i pozbyciu się kilku zawodników udało mi się zwiększyć kasę na pensje. Dlatego ściagnąłem między innymi Jorge Salinasa.

W trakcie meczów dokonuję zmian mentalności (przeważnie z ofensywnej na standardową), podań z krótkich na bezpośrednie i sposobu przemieszczania (ataki skrzydałami, ataki środkiem pola).

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajne wyniki Wujek. Jakie ustawienie? 4-4-2? Ja cały czas tłukę 4-1-1-2-1, z jednym DPŚ i jednym PŚ.

I powiem Ci, że grasz odważnie z tą ofensywną :D Ja chyba tylko dwa razy w ciągu spotkania zmieniłem na taką. Bardziej zmieniam podania i rodzaj dośrodkowania.

Co to SFG defensywnych to też mam podobnie jak pisze zovalik. Ci z lepszych zespołów (Porto, PSG itp.) po rożnym strzelą, ale jak ja potrafię o jednego więcej to nie jest źle ;)

Odnośnik do komentarza

Hmmm, ciekawe co tak przetłumaczyłem zatem ;) Pewnie trequartistę.

 

ETA - Tyle że ja od OMC wymagam zaangażowania w defensywie. Trequartista jest zbyt ofensywny jak dla mnie.

Cofnięty rozgrywający z funkcją obrony i wysunięty rozgrywający z funkcją ataku potrafią bardzo fajnie współpracować przy płaskim 442. Jak ustawiasz tego na DM? Może AMC jest za bardzo odizolowany od reszty zespołu. Grasz najczęściej przeciwko zespołom grającym z DM?

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajne wyniki Wujek. Jakie ustawienie? 4-4-2? Ja cały czas tłukę 4-1-1-2-1, z jednym DPŚ i jednym PŚ.

I powiem Ci, że grasz odważnie z tą ofensywną :D Ja chyba tylko dwa razy w ciągu spotkania zmieniłem na taką. Bardziej zmieniam podania i rodzaj dośrodkowania.

Co to SFG defensywnych to też mam podobnie jak pisze zovalik. Ci z lepszych zespołów (Porto, PSG itp.) po rożnym strzelą, ale jak ja potrafię o jednego więcej to nie jest źle ;)

 

4-4-2 :).

Rezerwową taktykę mam Twoją :). Gram odważnie, bo to IV liga polska. Trudno nie grać w niej odważnie :).

Odnośnik do komentarza

Te mentalności czasem nic nie warte są. Grając np. kontratak można mieć dużo więcej sytuacji,jak grając szarżą. Wszystko zależy od rywala przeciwko,któremu chcemy to użyć. ;)

Dokładnie. Ja grywam zawsze Zrównoważony + Powstrzymanie. Wyniki mam ostatnio: 7-0, 9-2, 4-0, 5-1. W sumie bez względu na przeciwnika, czy to było PSG (1-1, potem 2-2) czy np. Linfield. Na takich słabiaków daję np. mniej grania po ziemi.

Odnośnik do komentarza

ja po pierwszym strzelonym golu zmieniam na "defensywa" i wyniki po 6-1, 7-2 padały często w IV lidze

 

bilans 32-2-0, gole +111(130/19)

Patora 37 goli w lidze, Jurkowski 29 asyst

No właśnie będę musiał posprawdzać to i owo, bo moja taxa sprawdza się bardzo fajnie w Shamrock Rovers. A grałem nią parę spotkań Realem i uszu nie urywało. A w niższych ligach skandynawskich też było ok ;)

W tym FMie trzeba jednak reagować na wydarzenia boiskowe.

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, że grając pierwszy sezon (Stalą Mielec z dodatku z CM Rev) byłem zachwycony. Nie robiłem żadnych wzmocnień i transferów, jedynie rozbudowałem sztab - a wyniki doskonałe. Fakt, że stal jest mocna i faktycznie zimę zaczyna w rzeczywistości na fotelu wicelidera, ale jednak sporym zaskoczeniem było dla mnie to, że w FM rozjechaliśmy ligę, zakończyliśmy na 14 pkt przewagi nad 2. miejscem, a 3 ostatnie mecze poszły w plecy, bo dawałem się ograć juniorom - mogła być totalna miazga.

W czym rzecz - wszystko mi śmigało, aż miło. Myślę sobie - to nie może być FM! Piłkarze rzeczywiście wykonują polecenia, które im zarzucam. Dają Pressing - jest pressing. Daję szybciej - jest szybciej. Tracę gola - to trzymam piłkę, podaję krótko i po ziemi, staram się znaleźć dziurę w obronie... I wszystko działa. Rekordowa seria? 18 spotkań bez porażki, ze zwycięstwami u siebie i remisami na wyjazdach. Zaczynam drugi sezon i co? Ten sam skład, ten sam sztab - ale 1. liga. I co? Jajco. Ja rozumiem, że różnica w rywalach jest spora, ale nagle moi obrońcy zachowują się jak zombie, nie reagują na polecenia. Gram 4 obrońcami, a w trakcie meczu wygląda, że mam 2 OP, 2 OL i nikogo - kuźwa - w środku. Nijak nie potrafię ich zmusić, żeby klepa rywali nie rozrywała mi linii, a każda takowa kończy się sam na sam i golem. No nagle w pizdu - cały misterny plan w pizdu. Czyżbym przestał ogarniać?

Jeszcze dwa słowa o przedsezonie. Zrobiłem to, co robię od FM-a 2006 - ustawiam serię sparingów co 3-4 dni, a na boisko wysyłam faktycznie bardzo zrotowane składy. Do tej pory nie zauważyłem w FM-ach czegoś takiego, jak zgranie konkretnej pary (obrońców czy napadziorów), a mieszam nimi, żeby wszyscy zaczynali sezon jako przynajmniej "gotowi do gry", a najlepiej "w optymalnej formie". Czyżby nowy FM próbował mnie zaskoczyć i jakoś konkretne składy się zgrywają? Co mam zrobić, żeby OŚ zaczęli cokolwiek bronić?

Odnośnik do komentarza

ja zauważyłem taki przeskok po awansie z IV do III ligi i ... ratuje mnie dobra para napastników zamiast wygrywać po 4-0 czy 6-1 kończę zazwyczaj 3-2, ostatnio 6-4, na nizszych poziomach wychodze z zalozenia, ze skoro trace sporo to jedna wiecej musze wcisnac... wiatraki na skrzydła i jazda

 

bramki trace zazwyczaj jak przeciwnik gra jednym napastnikiem i on sobie przemyka z pilka centralnie pomiedzy dwoma OŚ lub też dostanie prostopadła piłeczkę pomiedzy dwoch drewniakow

 

juz nawet wystawiam jakiegos juniora, ktorego pozyskalem z polskiego dnia testow (dobra ocena potencjalu) bo gra taki sam piach jak doswiadczony 27 letni stoper

 

sytuacja ma miejsce zarowno przy nastawieniu defensywa, kontratak czy kontrola, o szarży nie wspomne

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...