Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

 

Super sprawa. Przegrywam 0:1 i jest 88 minuta.

Mój napastnik ma przed sobą pustą bramkę.

Strzela i trafia w poprzeczkę

Tym napastnikiem był Ślusarski czy Torres :D

 

Ricky Johnson.

 

Moje odkrycie. Zawodnik, który był wystawiony na listę transferową. Dałem mu szansę i naprawdę zaczął strzelać. Na 14 meczów zdobył 9 bramek.

Odnośnik do komentarza

To niestety normalka w tym FMie, że multum sytuacji, które są wydawać by się mogło nie do zmarnowania, jest marnowanych...

Nie sądzę, że niestety. Taki jest futbol. Wystarczy popatrzeć np. na polską ligę. Setka, a tu słupek. Ja osobiście uważam, że to plus nowej odsłony FM.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie boczni obrońcy grają za mocno w "kratkę". Ale też duże znaczenie na ich oceny (i zawodników z innych pozycji) mają polecenia drużynowe i indywidualne. Szczególnie te drugie. Grając Bayernem na lewej obronie przy mojej taktyce o wiele lepiej się spisuje Alaba. Conteno (wiem, że to nie ta sama półka) ma lepsze oceny gdy go ustawię mniej ofensywnie jak Austriaka.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Od nie dawna zacząłem grać w fm'a 14.
Jak narazie jest cięzko, gram Lechią Gdańsk to co moja obrona gra to... masakra.
Nie wiem dlaczego ale z kim nie gram to grają przeciwko mnie taktyka 4-2-2-1 (jak są faworytami lub wynik jest sprawą otwartą)

czyli:

opp opś opl

pś pś

 

lo oś oś po

br

 

a gdy ja jestem faworytem to tylko (pś) cofają na (dpś).

 

Gram taktyką 4-1-2-2-1

 

opp opl

pś pś

dpś

lo oś oś po

br

 

Po 14 kolejkach mam: 6 zwycięstw 2 remisy i 6 porażek (szok), w każdym meczu traciłem przynajmniej jedną bramkę tylko w ostatnim wygrałem z Pogonią Szczeciń na wyjeździe 0:3 :D. Nie powiem bo dużo zmieniłem w ustawieniach obrony jak i środkowych pomocników.

Zobaczymy jak będzie dalej z tymi zmianami :)

 

Pozdrawiam

 

 

 

edit:

ps drugi mecz ze zmianami i drugie zwycięstwo tym razem 3:0 u Siebie z Piastem Gliwice :P

Odnośnik do komentarza

 

To niestety normalka w tym FMie, że multum sytuacji, które są wydawać by się mogło nie do zmarnowania, jest marnowanych...

Nie sądzę, że niestety. Taki jest futbol. Wystarczy popatrzeć np. na polską ligę. Setka, a tu słupek. Ja osobiście uważam, że to plus nowej odsłony FM.

 

No dokładnie, nawet Błaszczykowski w poprzednim lub dwa sezony temu do pustej bramki nie trafił, ten fm jest naprawdę solidny, gdyby tylko tą ilość strzałów na mecz ograniczyli byłoby naprawdę świetnie

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś jakiś dobry patent na tych bocznych obrońców? Fakt, moi wirtuozami nie są, ale jeśli niezależnie od tego z kim gram, czy wygrywam czy nie i jak wysoko wygrywam każdy z nich w większości przypadków ma notę grubo poniżej 6.0, no to chyba coś tu jest nie tak...

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś jakiś dobry patent na tych bocznych obrońców? Fakt, moi wirtuozami nie są, ale jeśli niezależnie od tego z kim gram, czy wygrywam czy nie i jak wysoko wygrywam każdy z nich w większości przypadków ma notę grubo poniżej 6.0, no to chyba coś tu jest nie tak...

Mam tak samo...

Odnośnik do komentarza

Witam też mam mnóstwo problemów, gram Sociedadem, 4-2-3-1 z tym że mam 3 ofensywnych pom., a nie skrzydłowych. Mam ustawioną grę środkiem, a i tak główną rolę odgrywają boczni obrońcy, ofensywni pomocnicy tragedia a byle jacy nie są (Iancu OPŚ A, Zurutuza/Granero ENT, Holtby OPŚ A) mało asyst i bramek. Gdy nie miałem ustawionej opcji, "biegnij z piłką skrzydłem" to boczni obrońcy też grali piach w sensie w ofensywie bo w defensywie to cały czas kaleczą (najwięcej asyst przeciwnik zalicza z bocznych sektorów). Nie podoba mi się też mnóstwo marnowanych sytuacji, obitych poprzeczek i słupków. Mnóstwo bramek tracę z kontrataków i często wygląda to tak że mam powiedzmy 16-25 strzałów i 3-4 100% sytuację, a przeciwnik 3 strzały 0 100%-ówek i wygrywa. Poza tym w tej taksie pomocnicy ofensywni robią prawie 14km na mecz i schodzą z boiska z kondycją ok. 67%. Gra środkiem w mojej drużynie to tragedia mimo że mam aż 5 piłkarzy ustawionych w tej strefie. :)

Odnośnik do komentarza

Nie idzie mi totalnie. Próbowałem swoją ulubioną taksą grać 4-2-2-2 ze skrzydłowymi, nie idzie, próbowałem tą którą opisałem powyżej, nie idzie, próbowałem 4-2-3-1 ze skrzydłowymi też nic. Nie mówię że jest tragicznie np. grając Sociedadem potrafiłem pokonać Juve w LM i Barcę w lidze, a później zaliczyć pasmo porażek z zespołami z dołu tabeli. Mam wrażenie że zawodnicy totalnie nie reagują na polecenia taktyczne i że lepiej gram przeciwko lepszym zespołom aniżeli gorszym (chociaż te 5-2 w plecy z MU :) ). Gdy patrzę na kariery forumowiczów to się aż dziwię i wręcz wstyd mi że idzie mi tak słabo :). No nic trzeba próbować dalej.

Odnośnik do komentarza

4-2-2-2 -> to była killer taktyka do FM12 włącznie, w FM13 już gorzej. Szczerze ja zmieniam drobnostki w taktyce niemal cały czas. Natomiast jak próbuję zagrać defensywnie na lepsze zespoły (gram Wisłą) to jest tragedia - statystyki strzałów typu 5-30, dlatego olewam i cały czas ofensywnie. W poprzednich fmach taktyki defensywne jakoś lepiej się sprawdzały, tu opłaca się huraganowo atakować skrzydłami.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...