Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Z opcją drugiej narodowości ogólnie jest coś nie tak. Już pisałem, że nie jest ona uznawana w Rosji. Teraz poszukuję lewego obrońcę. W filtrze zaznaczam: "narodowość to Niemiec". Pokazuje mi się lista bez Boenischa mimo, że ma obywatelstwo niemieckie przyznane. Jak użyję filtra "narodowość to nie Niemiec" to znajduje się on na liście.

 

Oczywiście to nie zmienia faktu, że i tak go nie mam zamiaru kupować :p

Odnośnik do komentarza

Mówię Ci to z mojej gry, a mamy rok 2015.

 

Eliminacje Mistrzostw Europy 2016 ... bye bye w ośmiu meczach zdobyliśmy 9 punktów remisując raz z Luksemburgiem nawet i wyprzedzając go o zaledwie 5 punktów.

 

Trenerm Fornalik. ekipa bardzo bardzo mierna, ale Lewy w Madrycie gra i ciągnie tą reprę, ale bramkarze nie grający za granicą w klubie nie są powoływani. I tak mamy o to w kadrze Stachowiaka, Tytonia i Kaminskiego. Cienko to widzę na następne lata.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na to co chce napisać, ale zaryzykuję. Mianowicie z przerażeniem patrzę na aktualną scenę FM (CM). Dlaczego? A dlatego, że jest tydzień po premierze FM14, a tu na forum cisza. O innych portalach nie wspominam, bo ich po prostu nie ma. Gdzie te czasy kiedy człowiek wchodząc na forum nie wiedział od którego tematu pierw zacząć czytanie postów...

Odnośnik do komentarza

Vanlid: U mnie po trzecim sezonie. Drugie miejsce w grupie eliminacyjnej do MŚ i porażka z Hiszpanią w barażach (0:1 i 1:2), oraz pierwsze miejsce w eliminacjach do ME 2016, wyszli nawet z grupy, ale w pierwszej rundzie pucharowej przegrali z Niemcami.

 

Ukipuki: Odeszły i nie wrócą już.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na to co chce napisać, ale zaryzykuję. Mianowicie z przerażeniem patrzę na aktualną scenę FM (CM). Dlaczego? A dlatego, że jest tydzień po premierze FM14, a tu na forum cisza. O innych portalach nie wspominam, bo ich po prostu nie ma. Gdzie te czasy kiedy człowiek wchodząc na forum nie wiedział od którego tematu pierw zacząć czytanie postów...

Ja się nie do końca dziwię.

 

Część osób czeka z zakupem do wyjścia łatek, które w miarę usprawnią grę. Inni może czekają do świąt, aż gra będzie tańsza.

Z pewnością gro osób (jak w zeszłym roku) czeka na pojawienie się działającej wersji FM na torrentach.

Odnośnik do komentarza

Nie przestali ale forum CM nie ma już za wiele do zaoferowania graczom. Tak naprawdę, może dział karier mógłby być magnesem, gdyby był solidnie prowadzony, ale tam chyba działają zrywami. A dział taktyczny martwy, dział graficzny martwy, dział update martwy. Na zachodniej scenie działy poświęcone grafikom czy dodatkowym ligom, update'om działają i przyciągają ludzi. Tutaj cisza, jak makiem zasiał. A stara gwardia się wykruszyła. Poza forum jest jeden serwis, którego jakość lepiej przemilczeć.

Odnośnik do komentarza

Ja strzeliłem focha na FM-a po wersji 2013, która grywalna stała się chyba po drugiej lub trzeciej łatce.

Z tego co piszecie 2014 nie różni się specjalnie od 2013, więc na razie się wstrzymuję z zakupem. Dodatkowo odstrasza mnie nowy system rozgrywek w ekstraklasie. Nie jestem przekonany do niego.

Odnośnik do komentarza

Mi też podoba się tegoroczna wersja. Gram obecnie Barceloną i po raz pierwszy w ogóle mam tak, że gra mojej drużyny mi się podoba. Nie chodzi mi o wygrywanie trofeów, tylko o sam styl gry i płynność. Może to dzięki lepszym animacjom piłkarzy niż w zeszłych częściach? Zauważyliście, że dużo trudniej przeprowadzić transfer? Chcesz sobie kupić dobrego grajka, to wołają 4krotną jego wartość, tysiąc klauzuli dodatkowych i wtedy dopiero można przejść do indywidualnego kontraktu, gdzie również oczekiwania są z kosmosu...

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony trudniej kogoś kupić, ale też i łatwiej. Chodzi mi o to, że wreszcie da się kupić grajka nie anonimowego, na poziomie krajowym za cenę odpowiadającą jego nominalnej wartości lub niższą :D

 

Wczoraj wieczorem zacząłem swoją przygodę ze Skandynawią, a dokładniej z duńskim Ejsbjergiem. Prognoza mediów 8 miejsce, zespół w 2 rundzie kwalifikacji do LE, budżet między 1,3 a 1,6 mln euro. Ale udało mi się (niestety musiałem) sprzedać 2 zawodników. Jeden o wartości 950k Euro poszedł za 2 mln, a drugi o wartości 1,2 mln poszedł za 5 mln. I to przy płatności jednorazowej :D A dodatkowo dostałem jeszcze 1 Euro za klauzulę odsprzedaży jakiegoś grajka :D

Na szczęście w składzie mam kilu dobrze spisujących się młodzianów, mam nadzieję, że dadzą sobie oni w miarę radę i się dostane do fazy grupowej LE i się jakoś uda zbudować solidną drużynę ;)

 

A co do bocznych obrońców, grając w Bayernie mi się dobrze spisywali. Ustawiłem drużynę tak by skrzydłowi schodzili do środka i często boczny obrońca biegł na skrzydło dając możliwość zagrania do niego.

Odnośnik do komentarza

Kończę III sezon Wigan i obecnie mam szanse na 1 miejsce w lidze, w LM awansowałem do półfinału w którym rywalem będzie Tottenham, transfery ciężka sprawa, kluby wyznaczają jak dla mnie ogromne kwoty za młodych zawodników, nawet wart 2-3 mln e wyceniany jest przez kluby w granicach 15-20 mln, silnik meczowy wg. mnie spisuje się ok, potrafię przegrać lub zremisować mecz ze słabą drużyną ale i zdarza się wygrać ze zdecydowanym faworytem, kwestia ustawienia i podejścia zawodników, jedynie co mi się nie podoba to czasami liczba strzałów drużyn w meczu, zdecydowanie czasami nie realna, w 90 min drużyny potrafią oddać 50 strzałów na bramkę, ciężko w to uwierzyć :)

 

Co do Polski to w Eleminacjach do ME 1 miejsce 7-2-1 23-4 br z przeciwnikami takimi jak Gibraltar, Liechtenstein, Irl.pół, Greja, Czechy :D Lewy obecnie w City bramki strzela :)

 

Irytuje mnie kalendarz spotkań, w 6 dni grać 3 mecze ligowe ze względu na przełożenie spotkań z powodu rozgrywek pucharowych.. masakra

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie zaczynam czwarty sezon w grze, fakt, że trzecim klubem ale dwóch poprzednich nie dogadałem się z prezesem w sprawie polityki klubu, dlatego nie podpisałem nowych kontraktów, choć chcieli. Tylko raz miałem problem, gdy weszła łatka 14.1.3 i trochę rozsypała mi się taktyka, ale kilka korekt, głównie w polecaniach dla piłkarzy, i znów zaczęło hulać. Nie wiem za to jak spisują się boczni obrońcy, gdyż gram bez nich, imo przeżytek od którego odchodzę. Uczę moje drużyny grać trójką środkowych, a gdy trzeba to skrzydłowi się wracają i pomagają w defensywie. Nie narzekam na silnik, z bramkarzami miałem dwie dziwne sytuacje gdy nie zareagowali na piłkę która odbiła się od słupka/poprzeczki i przeleciała obok nich, a oni jak słup soli. Poza tym spisują się dobrze, Korona, która grałem w drugim sezonie straciła najmniej bramek w lidze, a na konferencji powtarzali, że jesteśmy najlepiej odbierającym zespołem w lidze.

 

Z rzeczy które mnie irytują, to piłkarze którzy nie grają zbyt często, chcą natychmiast odejść z klubu, tylko jednego udało mi się przekonać by poczeka do końca sezonu, w 13 większość mogła poczekać, teraz przegięli w drugą stronę. Piłkarze wypożyczeni, ze statusem "rotacja", po piątej kolejce przychodzili z pretensją że nie grają w pierwszym zespole (!). Wkurzają mnie dwie animacje, jedna gdy piłkarz postanawia dośrodkować a piłka na chwilę cofa się za niego, druga, to animacja truchtu, jest przekomiczna i nierealistyczna.

 

Co mi się podoba. Masa drobiazgów, konferencje na tym samym ekranie, rozmowy motywacyjne lepiej wyglądają, już nie tylko reakcje na zielono są pozytywne, ale często słucha uważnie, słucha z pasją. Zdecydowanie łatwiej ocenić jak zespół reaguje na twoje gadki, nowe klauzule, szczególnie jednostronna opcja przedłużenia kontraktu przez klub (w końcu!), możliwość wykupienia piłkarza, z którym podpisało się kontrakt (w końcu!).Rozmowy o prace, nowy system taktyczny, bliższy realizmowi, a nie matematyczne suwaczki. Lubiłem je wcześniej, ale teraz polubiłem polecenia. Imo bardzo fajny FMik im w tym roku wyszedł, z resztą jak zawsze w parzysta wersja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...