Skocz do zawartości

Barcelona, ​​allá voy!


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zacznijmy od tego, że nie mam pewności, czy tytuł jest sformułowany poprawnie. Hiszpańskiego się nie uczyłem i prawdopodobnie uczyć się nie będę. W każdym bądź razie miało to znaczyć coś w stylu "Barcelono, nadchodzę!". Chciałem, żeby tytuł wyglądał ciekawie. Wziąłem z Google tłumacza, więc pewnie jest źle, no ale cóż. Jeżeli ktoś z Was zna hiszpański, to bardzo bym prosił o poprawkę. No to kwestię tytułu mamy za sobą.

 

Jak łatwo się domyślić poprowadzę Barcelonę. No ale nie żeby tak od razu. Co to to nie! Otóż poprowadzenie tego klubu będzie celem tej kariery. Cel jest to trudny, gdyż zaczynam jako bezrobotny, a moje doświadczenie to niedzielny piłkarz. Co do samej rozgrywki, to wybrałem mnóstwo lig, wszystkie większe z Europy, oraz główne ligi Am. Płd. Wgrałem uaktualnienie składów oraz pliki dodające 9 ligę angielską oraz drugą polską. Postawiłem również przed sobą cel dodatkowy. Jest nim poprowadzenie Londyńskich Kanonierów przez co najmniej jeden pełny sezon. Karierę będę mógł uznać za zakończoną dopiero po jednym pełnym sezonie za sterami Dumy Katalonii. Każde inne zakończenie uznam za porażkę. No, to chyba sprawę wstępu mamy za sobą. Aha, gram w FM 2013 13.3. Aha, wyłączyłem jeszcze pierwsze okienko transferowe. Tak, troszkę więcej realizmu.

 

FM 2013 13.3

Cel Kariery: Poprowadzenie FC Barcelony przez jeden pełny sezon.

Cel Dodatkowy: Poprowadzenie Arsenalu Londyn przez jeden pełny sezon. (Lub więcej.)

 

 

________________________________________________________________

 

Jako nowy w swoim fachu, całkowicie niedoświadczony trener wysłałem swoje zgłoszenia o pracę wszędzie, gdzie tylko się dało. Otrzymałem odpowiedź pozytywną od poniższych klubów:

  • Almeria B [segunda B4]
  • Legonovia [iI Liga Wschodnia]
  • Błękitni [iI Liga Zachodnia]
  • Motor [iI Liga Wschodnia]
  • UKP Z.G [iI Liga Zachodnia]
  • Vendee Lucon [Championnat National]
  • Reus [segunda B3]
  • Tudelano [segunda B2]
  • Limanovia [iI Liga Wschodnia]
  • Ostrovia 1909 [iI Liga Zachodnia]

Oferty z Polski odrzuciłem z miejsca. Wolę pracować w klubie z kraju, który się liczy w świecie futbolu. No bo ilu trenerów, którzy zaczynali w Polsce zostawało szkoleniowcami FCB? No właśnie. Oferta Francuzów również mnie nie zadowalała, więc zostałem z trzema ofertami od Hiszpańskich klubów. Z rzędu odrzuciłem ofertę Almerii B. Praca w rezerwach średniej drużyny mi jakoś nie leży. Zostałem z ofertami od beniaminka i średniaka trzeciej hiszpańskiej ligi. Zdecydowałem się przyjąć ofertę od beniaminka. Zaoferowali lepszy kontrakt, a i budżet płacowy większy. Również wymagania nie za duże. I w ten oto sposób zostałem menadżerem ekipy z miasta o nazwie Tudela, a więc Tudelano. Zarząd wymaga utrzymania się z dala od strefy spadkowej. Na płace mam niecałe 5 tys, co jest kwotą sporą.

 

Nazwa Klubu: C.D Tudelano

Liga: Segunda B2

Budżet Transferowy: 0 €

Budżet Płacowy: 20 tys. € / tydzień

Wykorzystany Budżet Płacowy: 15.15 tys. € / tydzień

Odnośnik do komentarza

Oto kadra, która czekała na mnie w Tudeli.

 

Bramkarze:

  1. Jorge Zaparain 28l. - SPA
  2. Miguel Asin 22l. - SPA

Z tej dwójki tym zdecydowanie lepszym jest Zaparain. Asin potencjałem dorównuje obecnym umiejętnością Zaparaina, a obecnymi umiejętnościami...

 

Prawa Obrona:

  1. Fernando Delgado 27l. - SPA

Na tej pozycji wyboru nie mam w ogóle. Sam Hiszpan jest zawodnikiem zdecydowanie za słabym. Przydałoby się jakieś wzmocnienie.

 

Lewa Obrona:

  1. Fernando Lumbreras 27l. - SPA

Na drugiej stronie obrony mamy kolejnego Fernanda. Gdyby nie nazwisko to można by pomyśleć, że to ten sam gracz. Obaj są podobnie słabi.

 

Środek Obrony:

  1. Jonathan 26l. - SPA
  2. Nandi 21l. - SPA
  3. Jesus Lalaguna 24l. - SPA
  4. Marcos Martin 26l. - SPA

Lalaguna jest najsłabszym z naszych obrońców. Pewniakami wydaje się para Jontahan - Nandi. Martin prezentuje od nich nieco niższy poziom.

 

Defensywni Pomocnicy:

  1. Juan Pablo Azpilicueta 31l. - SPA
  2. Óscar Reche 26l. - SPA

Pewniakiem jest Azpilicueta. Jest jednym z naszych najlepszych zawodników. Z kolei Oscar jest graczem słabym. Kilka meczy pewnie zagra, ale niczego się po nim nie spodziewam.

 

Cofnięci Rozgrywający:

  1. Javier Gallardo 21l. - SPA

Na tej pozycji może grać też Óscar Reche. A nominalnym i jedynym CR jest Gallardo. Hiszpan jest przeciętny, ale ma nie najgorszy potencjał. Może być kluczowym zawodnikiem.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim. Mam nadzieję, że się uda :)

-------------------------------

 

Wysunięci Rozgrywający:

  1. David Pérez Rubio 25l. - SPA
  2. Adrian Terré 22l. - SPA
  3. Raúl 21l. - SPA
  4. Fernando Esparza 33l. - SPA

Z tej czwórki najlepszy jest Esparza. Terre i Perez Rubio prezentują bardzo podobny poziom, a Raul jest po prostu za słaby. Terre oraz Raul mogą też biegać po skrzydłach, ale ja osobiście nie widzę ich jako skrzydłowych.

 

Skrzydłowi:

  1. Iván Miñes 22l. - SPA
  2. David Giménez 28l. - SPA
  3. Carlos Mena 29l. - SPA
  4. Alex Sánchez 23l. - SPA

Na pewno grać będzie Mena, który jest jednym z najlepszych zawodników w zespole. Na drugim skrzydle biegać będzie ktoś z pozostałej czwórki, bowiem wszyscy prezentują bardzo zbliżony poziom. Sanchez może grać też jako napastnik.

 

Napastnicy:

  1. Damián 24l. - ECU
  2. Jordi Martí 27l. - SPA

Na tej pozycji mamy jedynego obcokrajowca w drużynie. Żaden z tej dwójki nie budzi mojego zaufania. Obaj są słabi, jednak tym nieco lepszym jest Hiszpan. Chciałbym zobaczyć kogoś nowego na tej pozycji.

Odnośnik do komentarza

Bardzo ciekawe wyzwanie. Nie wiem czy to Cię pocieszy czy nie, ale swego czasu też zaczynałem od 3 ligi hiszpańskiej i 8 lat mi zajęło, żeby grać w La Liga i pokonać bez problemu Barcelonę, a dwa sezony później zdobyć LM. Inna sprawa, że musiałbyś mieć dużo szczęścia, żeby trafić na moment, w którym stanowisko trenera Blaugrany będzie dostępne, a Twoja reputacja wystarczająca.

Odnośnik do komentarza

ugh, masz rację. Wyzwanie jest dlatego wyjątkowo trudne, że jego powodzenie lub brak powodzenia nie zależy w 100% ode mnie. Jeszcze fotel menadżera Barcy musi być wolny, a to zależy już tylko od gry.

----------------------------------------

 

Po zapoznaniu się z kadrą przystąpiłem do poszukiwania zawodników, którzy mogliby wzmocnić nasz team.

 

Pierwszą pozycją, której słabizna rzucała się w oczy była prawa obrona. Właśnie na tą pozycję przybył 21 letni Francuz Alexandre Perrot. Francuz jest zawodnikiem zdecydowanie lepszym od Delgado, a w dodatku jest od niego o 6 lat młodszy. Jest też utalentowanym graczem. Owszem, wielką gwiazdą nie zostanie, ale na poziomie drugiej ligi hiszpańskiej sprawdziłby się spokojnie. Alexandre przyszedł oczywiście z WT. Jest wychowankiem Bastii, ale tam nie zagrał ani jednego spotkania.

 

Kolejną słabiutką częścią mojej piłkarskiej układanki była przeciwna strona obrony. Tutaj miałem piłkarza identycznego jak Delgado. Identycznego w takim sensie, że obaj są słabi. Tą pozycję również wzmocniłem, tyle że nie Francuzem, a Włochem. Lorenzo Vangi wiele od Lumbrerasa lepszy nie jest, ale w przeciwieństwie do Hiszpana jest graczem przyszłościowym. W końcu ma tylko 18 lat. Podobnie jak Perrot, megagwiazdą nie zostanie, ale w drugiej lidze może śmigać.

 

Podpisałem również kontrakt z zawodnikiem, który gra na pozycji niewymagającej wzmocnień. Dołączył do nas Włoch z Bośniackimi korzeniami - Marco Djuric. Zawodnik, z którym wiąże pewne nadzieję. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że coś z niego w przyszłości będzie. Czołowy obrońca ligi? Nie, ale w średniaku z BBVA sprawdzić się może.

 

Ostatnim wzmocnieniem jest Francuski napastnik, który urodził się w Poznaniu. Simone Jeleń jest kolejnym z tych zawodników, którzy ogromnej kariery nie zrobi, ale nam pomóc może. Zdecydowanie leci prosto do pierwszej jedenastki. Simone jest wychowankiem Bordeaux. Jednak w tym klubie nie rozegrał ani jednego spotkania.

__________________________________________________

 

Z zespołu nie odszedł żaden zawodnik. Głównie dlatego, że nikt nie chciał żadnego z trójki graczy, których proponowałem innym klubom. Kogo proponowałem zostanie moją tajemnicą.

__________________________________________________

Sparingi:
Tudelano 3:0 Ejea
Tudelano 5:0 Arnedo
Tudelano 2:4 Cadiz
Tudelano 3:0 C.D Logrones
Tudelano 6:0 Azkoyen
Tudelano 2:2 Tedeon
Podsumowanie: Sparingi wypadły dobrze. Graliśmy z drużynami, o których nie słyszałem nigdy. Wyjątkiem jest Cadiz, oraz C.D Logrones, które już kiedyś o uszy mi się obiło. Nieźle spisywał się Jeleń. Zdobył aż 6 bramek. Innym ponad przeciętnie spisującym się zawodnikiem był Jonathan. Nowi zawodnicy spisywali się przeciętnie. (Oczywiście z wyjątkiem Jelenia.) Jedynym rzeczywistym testem był mecz z Cadiz, które będzie bić się o awans. Mecz wypadł nam przeciętnie. Nie daliśmy się zdominować, ale rywale byli dużo lepsi. Inaugurację sezonu gramy z rezerwami Athleticu Bilbao.
Odnośnik do komentarza

ugh, ja problemów nie miałem ze zgłaszaniem zawodników.

peżet, co do Azpilicuety i Sancheza się zgodzę, ale Raul? Mnie jakoś nie przekonuje.

---------------------------------

Wrzesień 2012

 

 

Podpisałem kontrakt jeszcze z jednym zawodnikiem. Niestety, nie mam już możliwości zgłoszenia go do rozgrywek, więc muszę czekać aż do stycznia. A Manuel Onwu przydałby nam się cholernie. Jak na naszą ligę to jest bardzo dobry. Dziwi mnie, że udało mi się go zakontraktować. Hiszpan grał w rezerwach Osasuny, a potem został z tego właśnie klubu zwolniony i przyszedł do nas. Umiejętnościami bije naszych napastników na głowę. Co ciekawe Onwu jest... wychowankiem naszego klubu!

______________________________________

 

Segunda B2[1-6]:

 

[x] Tudelano 1:0 Bilbao Ath. [x]

 

[11] Racing "B" 1:1 Tudelano [8]

 

[3] Tudelano 0:0 CD Guadalajara [10]

 

[9] Tudelano 2:4 Zaragoza "B" [19]

 

[11] Amorabieta 3:0 Tudelano [12]

 

[14] Sestao 1:2 Tudelano [16]

 

Podsumowanie: Mecz z rezerwami zespołu z Bilbao był wyjątkowo wyrównany. Szczęśliwie udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Udany debiut na stanowisku menadżera Tudelano. Remis z rezerwami Racingu również mnie cieszy. Każdy punkt się liczy. Sam mecz był wyrównany, choć swoją bramkę zdobyliśmy dopiero w 93. minucie. Mecz ekipą o bardzo trudnej nazwie był okropnie nudny. Porządnie wynudziliśmy 756 kibiców, którzy zebrali się na naszych trybunach. Najgorszym skutkiem tego meczu jest kontuzja Jonathana. Filar naszej obrony wypada na 4-5 tyg. Przed meczem z Zaragozą bałem się jak wypadnie nasza obrona bez Jonathana. Jak widzicie, wypadła słabo. W ogóle zagraliśmy baardzo słaby mecz. Prawie cały mecz graliśmy w przewadze, a rywale i tak nas klepali jak chcieli. Kolejny mecz również zagraliśmy skandalicznie słabo. Widać, że brakuje nam naszego podstawowego obrońcy. Z kolei mecz z Sestao nam się udał. Przeważali gospodarze, a my ukuliśmy ich raz z kontry, a raz z rożnego. Dobre zawody rozegrał Esparza. Hiszpan zdobył gola oraz asystę. Miesiąc oceniam pozytywnie. Co prawda odnieśliśmy dwie, całkiem spore porażki, ale wygraliśmy mecze, w których wcale nie byliśmy faworytami. Niestety w ostatnim meczu kontuzji doznał Vangi i nie zagra przez 4-5 tyg. Sypie mi się defensywa.

 

Tabela

Btkklao.jpg

Odnośnik do komentarza

Październik 2012

 

 

Segunda B2 [7-10]:

 

[10] Tudelano 0:1 R. Sociedad "B" [2]

 

[6] Noja 4:2 Tudelano [13]

 

[14] Tudelano 2:2 S.D Logrones [17]

 

[9] Teruel 2:2 Tudelano [14]

 

Podsumowanie: Pierwszy mecz graliśmy z rezerwami Realu Sociedad. Obie drużyny kończyły zawody 10. Z tą różnicą, że my graliśmy w 10 od 11. minuty, a rywale w 10 grali 11 minut. Mimo przewagi liczebnej rywali graliśmy całkiem nieźle i do remisu zabrakło tylko szczęścia. Z Noją zagraliśmy słabo. Jedynym plusem tego meczu w naszym zespole był Jeleń, który sprawił, że wynik nie wygląda tak źle. No bo między 4:2, a 4:0 jest różnica, nie? W każdym bądź razie na te bramki nie zasługiwaliśmy. Francuz zdobył bramkę i zaliczył asystę, a miał na to nie całą drugą połowę. W kolejnym meczu zaprzepaściliśmy kolejną szansę. Graliśmy większość meczu w przewadze, a i tak to my musieliśmy w końcówce gonić wynik. Trzeciej bramki nie udało się niestety wbić. Mecz z Teruel można podzielić na dwie połowy. W pierwszej dominowaliśmy my, zdobyliśmy szybko dwie bramki. W przerwie wydawało się, że już po meczu. I to nas zgubiło. Niecałe 15 min po gwizdku sędziego było już 2:2. Zmarnowaliśmy okazję na zdobycie 3 pkt. Rozczarowałem się naszą grą w tym miesiącu. Oba remisy powinny być zwycięstwami. Również w meczu z rezerwami Sociedad powinniśmy zdobyć co najmniej jeden punkt. Nie wygraliśmy ani jednego meczu. Martwi mnie również to, że bardzo mało osób przychodzi na nasze mecze. Mamy całkiem spory stadion (11 tys. miejsc) , a na nasze mecze przychodzi ok. 700 osób.

 

Tabela

 

X29kBOG.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Najlepiej nie jest, ale o awans nie walczymy. Jedyne co to mamy utrzymać to 15. czy 14. miejsce. To uda nam się spokojnie. A awansem się będziemy przejmować w przyszłości.

----------------------

 

Listopad 2012

 

 

Segunda B2 [11-14]:

 

[15] Tudelano 1:3 Barakaldo [11]

 

[9] Osasuna "B" 2:3 Tudelano [15]

 

[19] Lleida Esportiu 0:0 Tudelano [15]

 

[15] Tudelano 0:0 Izarra [20]

 

Podsumowanie: No ja nie wiem. Znowu zagraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej dominowaliśmy, a w drugiej straciliśmy 3 bramki... Z Osasuną również zagraliśmy dwie różne połowy. Pierwsza była beznadziejna i przegrywaliśmy 2 bramkami. Z kolei w drugiej zdobyliśmy 3 bramki, co dało nam komplet punktów. Wreszcie! Pierwsze 3 punkty od 6 kolejek. Mecze z Lleidą i Izarrą były wyjątkowo nudne. Graliśmy z ostatnimi drużynami tabeli, a nie stworzyliśmy nawet 100% sytuacji... Kolejny kiepski miesiąc w naszym wykonaniu. Zwłaszcza martwią mnie dwa ostatnie remisy. Takie mecze musimy wygrywać.

 

Tabela

 

mpTd7pX.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2012

 

 

Segunda B2 [15-18]:

 

[15] Tudelano 1:1 Xerez CD [1]

 

[4] Gimnastica 2:0 Tudelano [14]

 

[16] Tudelano 5:0 Pena Sport [14]

 

[10] Real Union 1:2 Tudelano [13]

 

Podsumowanie: Miesiąc zaczynaliśmy meczami z trudnymi rywalami. Miesiąc zaczęliśmy z liderem tabeli. Nie powiem, remis mnie ucieszył. Nie spodziewałem się, że uda nam się zdobyć chociaż punkt, no bo jak się nie strzela dwóm ostatnim drużyną ani jednej bramki... Mecz z Gimnasticą nie poszedł już tak dobrze. Mecz przegraliśmy już w pierwszej połowie. Kontuzja Djurica okazała się tylko chwilowa. W meczu z Peną na blokadzie gra Vangi. Włoch doznał urazu na treningu. Mecz z Peną Sport zagraliśmy fenomenalnie. Zmiażdżyliśmy ich całkowicie. Wynik 5:0 mówi sam na siebie. W meczu z Realem Union nikt nie dawał nam cienia szans. Jednak pokazaliśmy zęby i udało nam się zdobyć pełną pulę. Wszystko zaczyna jakoś wyglądać. Może wreszcie zespół się zgrał i przyzwyczaił do taktyki? Gdy wszystko zaczęło wyglądać fajnie ze składu wypadł Nandi. Nie zagra 5-6 tyg. No pięknie!

 

Tabela

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...