Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

To już lepiej 7 postawić na wirtualnej maszynie ;)

 

Ja się odnosiłem do jego trzymania muzyki na tym mikro dysku :P

 

Od dzisiaj bawię się windowsem 7. Poza problemem ze znalezieniem połączenia przez kabel USB (Vista też miał z tym problemy, XP nie) i koniecznością poczęstowania go kablem sieciowym, to jak na razie wygląda to bardzo obiecująco. Działa szybko i sprawnie, chociaż konsumuje znaczną ilość RAMu. Widzę też drobne niedociągnięcia w przeglądarce, ale czego się można spodziewać po IE :P

Odnośnik do komentarza

Mam maly error z zainstalowaniem XP (SP3) na lapku. Fabrycznie dostalem go z Vista ale po dwoch tygodniach stwierdzilem ze albo ja albo Vista, wywalilem partycje, zrobilem sobie dwie nowe (NTFS) i wsadzilem CD z XP i reboot.

 

Instalator sie laduje, laduje po czym wywala mi blad: Sprawdz czy nie ma wirusow, Usun wszystkie nowo zainstalowane HDD, Sprawdz HDD i upewnij sie ze jest poprawnie zainstalowany i skonfigurowany, Uruchom CHKDSK Aby sprawdzic czy HDD nie jest uszkodzony i uruchom ponownie.

 

Najlepsze jest to, ze komp mi kaze sprawdzac dysk F, ktorego nie mam. Mam dwie partycje NTFS i naped optyczny i tyle. Ossohozi??

Odnośnik do komentarza

Coś kiedyś w tym kierunku robiłem, ale zbyt leniwy byłem i znalazłem tylko kolejny powód, żeby przejść na vistę. Pierwszy krok to zainstalowanie SP3, afair on zwieksza ilosc widzianego ramu do 3,5gb. Kolejny krok to ustawienie flagi PAE w boot.ini, ale u mnie to nie działało, gdyż oprócz ustawienia jej trzeba coś jeszcze zrobić. Ogólne w google dość dużo o tym piszą, ale z konkretami ciężko, miałem gdzieś w gazecie HowTo, ale zostawiłem ją w Gda...

Odnośnik do komentarza
Coś kiedyś w tym kierunku robiłem, ale zbyt leniwy byłem i znalazłem tylko kolejny powód, żeby przejść na vistę. Pierwszy krok to zainstalowanie SP3, afair on zwieksza ilosc widzianego ramu do 3,5gb. Kolejny krok to ustawienie flagi PAE w boot.ini, ale u mnie to nie działało, gdyż oprócz ustawienia jej trzeba coś jeszcze zrobić. Ogólne w google dość dużo o tym piszą, ale z konkretami ciężko, miałem gdzieś w gazecie HowTo, ale zostawiłem ją w Gda...

nawet z PAE 32 bitowy Windows nie bedzie udostepnial calych 4 gigabajtow.

 

jest to niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Ale mam inne pytanie: czy da sie zmusic XP Prof do tego zeby korzystal z 4 GB pamieci zamiast tylko z 3?

tak, zmienic na wersje 64 bitowa.

To ja podziekuje, jak mam pracowac na XP 64 to juz wole ta Viste HP ktora dostalem.

a dlaczego nie chcesz wyprobowac XP 64-bit? jakies przykre doswiadczenia?

pytam bo sam zamierzam za niedlugo postawic kompa na xpku 64 bitowym

w razie czego mam w obwodzie jeszcze Win Server 2008...

Odnośnik do komentarza

Poczytaj feno w necie o xp64, same negatywy. Wersja zrobiona tylko po to , żeby mówić, że winxp potrafił korzystać z 64bitów. A zrobiono tak, bo mówiono w mediach, że linux to już potrafi od jakiegoś czasu i działa to, a do Visty jeszcze droga była daleka.

Jeżeli masz vistę to ją zainstaluj, tylko licz się z tym, że zajmuje miejsca trochę. U mnie na lapku pod 20gb, ale za to systemik chodzi stabilnie (3mc?) i zdecydowanie szybciej niż xp.

Odnośnik do komentarza

Mi niestety Vista coś się nie trzyma lapka :/ Niby nie mam za dużo zainstalowane (programy bezpieczeństwa, cm, fm, masa zdjęć), a raz zamula, dwa nie wszystko mi działa dobrze. Generalnie siedziałbym na samym linuxie (bez Okienek), ale nie udaje mi się konfiguracja internetu Playa. Szkoda.

 

Przerzut na XP już w przyszłym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza

nie mam visty i nigdy miec nie bede ;) ale skoro tak zle pisza o winxp to sprobuje win 2k8 server

chociaz kumpel mowi ze na codzien pracuje na winxp 64bit i nie ma do niego zadnych zastrzezen :-k

troche glupi jestem, no ale pewnie zaczne stawianie systemu od win2k8server badz co badz :)

Odnośnik do komentarza

Wolność działania visty jest tylko dowodem, na nie umiejętność dopasowania sobie systemu do potrzeb. Jedyny problem to ten ram, 2gb to taka rozsądna wartość, jak miałem 1gb to mi się fm potrafił wywalić z powodu braku ramu. Wyższe wymagania programów? Cóż, GTA IV na viście mi chodziło o wiele szybciej, niż na XP.

 

Feno, google, poczytaj ogólnie o tym win xp 64, naprawdę nie warto. Problemy ze sterami, instalacją programów, etc.

 

Co do problemu z internetem od Play, krótka piłka Mandriva Extreme. Płatny Linux, ale z tego co się orientuje masz pełne wsparcie dla takich internetów, a z każdym problemem poradzi sobie support, który stoi na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...