Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

sorry za post pod postem :)

 

Mam problem z autorun-em. Wygląda na to, że Windows nie "czyta" plików autorun.inf. Nie działa autostart zarówno płyt jak i pendrive'ów. Klikając PPM na napędzie w którym jest płyta domyślną opcją jest "Otwórz", opcji "Autoodtwarzanie" nie ma w ogóle. Próbowałem różnych rzeczy, nic nie pomaga. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

AntySpy XP może tym spróbuj włączyć, zrób Windows Update. Po upgradzie do SP3 u paru moich znajomych usunąłem wszelkie dolegliwości na jakie ich systemy cierpiały.

 

PS. Do dyskusji o systemach 64bitowych. XPeka odradzam w tej wersji, gdyż z tego co czytałem ani lepszy ani szybszy i do tego sporo problemów z sterami i kompatybilnością aplikacji jest ;)

Odnośnik do komentarza

Panowie mam problem z uruchomieniem Windowsa Xp Professional Sp2. Windows uruchamia się normalnie, pokazują się ikonki, pasek ale nic nie można zrobić. Jednym rozwiązaniem jest ctrl+alt+delete -> zakończenie procesu "explorer.exe" -> uruchomienie nowego zadania -> wpisanie "explorer.exe". Wtedy wszystko jest normalnie. Ale co zrobić aby system uruchamiał się normalnie?

Odnośnik do komentarza

prawdopodobnie wysypał ci się explorer.exe - spróbuj go przywrócić z płyty instalacyjnej

 

1. uruchom instalacje z płyty

2. włącz naprawa systemu

3. w konsoli odzyskiwania wpisz:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

 

gdzie X to litera twojego CD

Odnośnik do komentarza
prawdopodobnie wysypał ci się explorer.exe - spróbuj go przywrócić z płyty instalacyjnej

 

1. uruchom instalacje z płyty

2. włącz naprawa systemu

3. w konsoli odzyskiwania wpisz:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

 

gdzie X to litera twojego CD

 

Dzięki sprawdzę. Tylko to trochę dziwne bo system jest 3 dzień po formacie :/

Odnośnik do komentarza
Panowie mam problem z uruchomieniem Windowsa Xp Professional Sp2. Windows uruchamia się normalnie, pokazują się ikonki, pasek ale nic nie można zrobić. Jednym rozwiązaniem jest ctrl+alt+delete -> zakończenie procesu "explorer.exe" -> uruchomienie nowego zadania -> wpisanie "explorer.exe". Wtedy wszystko jest normalnie. Ale co zrobić aby system uruchamiał się normalnie?

Miałem to kilka razy, zawsze pomagał tylko format.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
sorry za post pod postem :)

 

Mam problem z autorun-em. Wygląda na to, że Windows nie "czyta" plików autorun.inf. Nie działa autostart zarówno płyt jak i pendrive'ów. Klikając PPM na napędzie w którym jest płyta domyślną opcją jest "Otwórz", opcji "Autoodtwarzanie" nie ma w ogóle. Próbowałem różnych rzeczy, nic nie pomaga. Jakieś pomysły?

Dalej z tym walczę i nie mam już żadnych pomysłów :/

Przy włożeniu płyty powinno pojawić się okienko z wyborem akcji albo powinien uruchomić się plik zdefiniowany w autorun.inf. Tymczasem u mnie otwiera się zawartość płyty w eksploratorze :/

W rejestrze wszystko jest ok (przynajmniej tak mi się wydaje :keke:), nie mam żadnych programów które mogłyby blokować autoodtwarzanie.

Bardzo zdziwiło mnie TO, może jest to jakiś trop? :-k

Odnośnik do komentarza

To wyguglałem to (WXP Pro):

 

1. Uruchom Microsft Management Console (START>Uruchom i wpisz gpedit.msc)

2. Przejdź do Konfiguracja komputera>Szablony Administracyjne>System

3. Znajdź w prawym menu funkcje Wyłącz autoodtwarzanie, kliknij na nią prawym klawiszem myszy i wybierz Właściwości

4. Teraz możesz wyłączyć lub włączyć opcje autoodtwarzania. (Zwróć uwagę, że zaznaczenie Wyłącz tak naprawdę włączy autoodtwarzanie i odwrotnie)

 

Może to pomoże? (błądziłem jak we mgle, bo pamiętam, że kiedyś też włączałem) :>

Odnośnik do komentarza

Tego też próbowałem :D Ustawienie na Wyłącz nic nie zmienia (pokazuje się zawartość płyty w eksploratorze), ustawienie Włącz powoduje, że po włożeniu płyty nic się nie dzieje.

Log z Autofixa:

AutoFix [V5.2.3790.67]
Time [2009-01-21 15:02:51]
Microsoft Windows Version [5.1 (Dodatek Service Pack 3) <2600>]

Test [The Shell Hardware Detection service is running.] - Instance [N/A]:
Result [AutoStart Setting]: OK
Result [The Shell Hardware Detection service is running.]: OK

Test [Policies] - Instance [E:\, Drive Type: 5]:
Result [HKCU\...\Policies!NoDrives]: OK {Present}
Result [HKCU\...\Policies!NoDriveAutorun]: OK {Absent}
Result [HKCU\...\Policies!NoDriveTypeAutorun]: OK {Present}
Result [HKLM\...\Policies!NoDrives]: OK {Present}
Result [HKLM\...\Policies!NoDriveAutorun]: OK {Absent}
Result [HKLM\...\Policies!NoDriveTypeAutorun]: OK {Present}
Result [Driver level policies]: OK {
	HKLM\...\Services\cdrom!Autorun (Present) <Allows>
	HKLM\...\Services\cdrom\Parameters!Autorun (Absent) <Allows>
	HKLM\System\CCS\Enum\...!AlwaysEnable (Absent) <Not set>
	HKLM\System\CCS\Enum\...!AlwaysDisable (Absent) <Not set> }

Test [Drive Notification] - Instance [E:\, Drive Type: 5]:
Result [Legacy Notification]: OK
Result [AutoPlay V2 Notification]: Problems {
	Service (Silent)
	Shell (Deaf) }
>> Repair << [Autoplay V2 Event]
  Step: No steps to take.
  Result: This AutoPlay setting cannot be fixed. Either the device is malfunctioning, or the wizard cannot determine the problem.

>> Required action: The wizard found problems but cannot fix them -> None

Odnośnik do komentarza

Próbował już ktoś użytkować Windowsa 7? Zainstalowałem betę tego systemu i mam zamiar trochę go przetestować. Na pierwszy rzut oka wygląda jak Vista ale jądro systemu jest ponoć ulepszone. Na pewno system działa stabilniej od Visty i jest mniej pamięciożerny. Kto się jeszcze nie zaopatrzył w nowe dziecko Microsoftu to niech się zapisuje na stronie MS i testuje W7 za darmo do sierpnia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...