Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

To i ja też coś od siebie dorzucę.

 

Co jakiś czas lapek się "zacina" na ekranie zapraszamy (ładuje się i ładuje). Czasem wystarczy jeden reset czasem więcej by się uruchomił porządnie.

 

Dziś musiałem dwa razy resetować lapka i po drugim razie uruchomił się chkdsk (dałem uruchom windows normalnie) coś posprawdzał, coś przywrócił. Lapek się włączył, ekran zapraszamy zniknął, ale jakimś cudem karta sieciowa przestała działać. Nie mogę ani naprawić błędy przez narzędzie windows (tu blokuje mnie usługa kryptograficzna, jak ją uruchomię to i tak narzędze nie rozpozna problemu). Ogólnie chyba chodzi o to, że windows nie może załadować sterowników od karty sieciowej, mimo, że są wg. niego aktualne. Kod 31. Obecnie wyglada to tak http://i.imgur.com/dOHO6my.png

 

Na razie udało się mi podłączyć internet przez telefon jako hotspot.

Odnośnik do komentarza

wywal sterowniki i zainstaluj najnowsze od della - robiłeś to?


Do końca nie wiem, gdzie zapytać.

 

Czy ktoś z korzystających z W10 ma problemy z połączeniem internetowym po jednej z ostatnich aktualizacji? Po aktualce ~4 tygodnie temu sporadycznie mam problemy z łącznością Wi-Fi. W sumie nie wiem, czy to wina W10, więc może ktoś mnie wyprowadzi z błędu. O co chodzi - połączenie Wi-Fi działa normalnie (na speedtest mam te 30Mb/s), wyłącze komputer, za godzinę uruchomię ponownie i wówczas czasami wszystko ledwo człapie. Speedtest pokazuje 1 Mb/s. Muszę robić kilka restartów systemu, rozłączyć/połączyć się z wi-fi, a czasami najzwyczajniej w świecie odczekać kilkanaście/kilkadziesiąt minut, aż połączenie wróci do normalnego stanu. Co ciekawe, drugi laptop (W7) nie ma w tym samym czasie żadnych problemów i ma niezakłócone połączenie. Ktoś może mieć pomysł, czego to może być wina, bo prawdę powiedziawszy nie wiem już, na co zwrócić uwagę. Pomyślałem o W10 bo problemy te pojawiły się niedługo po jednej z aktualizacji. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, bo jest to w cholerę irytujące :/

reinstall sterownikow od sieciowki robiles?

Odnośnik do komentarza

Tak, robiłem reinstall, odinstalowałem i instalowałem od nowa, nic nie daje. Generalnie problem ten występuje raz/dwa razy w tygodniu. Np. teraz próbując wysłać tego posta speedtest pokazuje mi oszałamiające 0.3 mb/s :/.

Sprawdzałem zapory windowsa, wchodziłem w momencie tak wolnego działania na router, zobaczyć, czy coś tam nie da mi jakiejś wskazówki, co się dzieje, ale wszystko wygląda normalnie... Nie mam pojęcia, gdzie może tkwić przyczyna takich nagłych i okresowych spadków przepustowości tylko na moim lapie.

Odnośnik do komentarza

Smętek:

model ten - http://www.x-kom.pl/p/296053-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-32gb-1281000-win10x-gtx960m.html

 

Prof:

dzięki, spróbuje porady z obydwu linków. Już widzę, że w podglądzie zdarzeń mam ten sam komunikat, co w pierwszym linku. Może tamte rozwiązania coś pomogą :)

 

Swoją droga w międzyczasie prędkość zdążyła podskoczyć do 2mb/s i po 20 minutach znowu spaść do 0,4 Mb/s ;)

 

Edit:

drugi link Profa, zastosowałem się do tego fragmentu.

 

 

For Intel Wireless adapters:
  1. In the Search box, type Device Manager.
  2. Touch or click Device Manager (Control Panel).
  3. In the Device Manager window, click the arrow sign next to Network Adapters.
  4. Double-tap or double-click the Intel PRO Wireless.
  5. Click the Advanced tab.
    Note: Depending on the Wireless Adapter installed these options may not be available.
  6. In the Property: box, click Roaming Aggressiveness and select 2. Medium-Low from the drop-down menu.
  7. In the Property: box, click lick Throughput Enhancement and click to select Enable: from the drop-down menu.
  8. In the Property: box, click lick Transmit Power and click to select 5. Highest from the drop-down menu.
  9. Click OK.

 

 

Prędkość podskoczyła do 8 mb/s, po czym przy ponownym teście osiągnęła stan optymalny (~30 mb/s). Teraz tylko kwestia tego, czy to pomogło, czy po prostu tradycyjnie po "-dziestu" minutach wolnego działania połączenie wróciło do normalnego stanu. Na dniach dam znać, czy problem znowu się pojawi...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Od kilku dniu windows 7 w moim lapku zaczął się mulić - bardzo długo trwa uruchamianie, mimo, że nie mam jakichś śmieci ustawionych do uruchamiania. Mam avasta pro i zrobiłem za jego pomocą czyszczenie dysku i rejestru ale problem jest nadal. Mam dysk ssd a windows startuje jakby to był hdd.

Odnośnik do komentarza

Od kilku dniu windows 7 w moim lapku zaczął się mulić - bardzo długo trwa uruchamianie, mimo, że nie mam jakichś śmieci ustawionych do uruchamiania. Mam avasta pro i zrobiłem za jego pomocą czyszczenie dysku i rejestru ale problem jest nadal. Mam dysk ssd a windows startuje jakby to był hdd.

 

Zobacz HDD Guardian i ADWCleaner.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...