Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

A Ty co, z policji?

nie, z kontowni.

nie wiem czy Jahu wie, ale jak zażądają natychmiastowego zwrotu sprzętu służbowego to w przypadku właściciela tego sprzętu(nie sądzę, żeby to był komputer Jaha), gdize będzie taki nielegalny system grożą konsekwencje. Na prywatnym folwarku róbcie sobie co chcecie, bo szansa, że ktoś Was trafi jest bliska 0.

 

gratuluje Hajd inteligencji :) i krótkowzroczności

Odnośnik do komentarza

no to usuwasz partycje, którą chccesz podzielić, potem podczas instalcji dzielisz na 2 partycje, instalujesz drugiego xp, nastepnie windows 7. zastanawiam sie, czy bedzie to sprawnie dzialalo przy takiej kolejnosci.

 

boje sie, że rekord rozruchowy masz na partycji, którą usuniesz... @Gabe, kojarzysz jak było za czasów xp?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Dostałem w do ogarniecia lapka bez systemu i poszukuję jakiegoś taniego rozwiązania. Linuksopodobne odpadają, na allegro trafiam np. na cos takiego: http://allegro.pl/windows-10-pro-pl-32-64-bit-automat-24-7-fv23-i6503322372.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=142150

 

Rozumiem, ze podejrzanie niska cena powinna mnie odstraszyc od zakupu? Teoretycznie wszystko wyglada na legalny albo legalny-przez-wykorzystanie-kruczkow-prawnych handel, gosc ma spora historie sprzedazowa, ale widze ryzyko, ze klucz (skan licencji COA na maila, ehe) moze trafic nie tylko do mnie. Co wtedy? Zablokuje mi system? jakies konsekwencje prawne, czy cos? Pytam serio, bo zawsze unikalem tego typu transakcji elektronicznych, wiec jestem w temacie troche zielony. :)

Odnośnik do komentarza

No chyba w pełni legalne to nie będzie, bo skoro naklejka była tam to pewnie jest przypisany do sprzętu (jednostki)? Działać będzie działał, ale... nie wolisz mieć jednak 7? Linuxy też wydają się lepszą alternatywą od przestarzałego już systemu. Coś może nie działać, coś może chodzić gorzej, a w dodatku jak odkryją jakąś dziurę czy wirusa to nie dostaniesz łatki wsparcia ;). Aczkolwiek w wielu urzędach dalej siedzą na WinXp :D Chociaż bankomaty widziałem już większość przeszła na Win7. Jaki masz sprzęt?

 

Obecnie Linux jest tak samo funkcjonalny pod względem interfejsu co Windows, jedynie z częścią gier jest problem. Nie ma się czego bać.

 

Konsekwencje prawne raczej PRAKTYCZNIE nie grożą, ale nie wiadomo co PIS jeszcze wymyśli :D.

Odnośnik do komentarza

 

 

Za to mam inne pytanie: na starym laptopie mam naklejkę z kluczem do Windowsa XP. Jak zainstaluje go na stacjonarnym to będzie działał? Warto jeszcze instalować XP? Będzie to normalnie działało?

jest to tak samo nielegalne jak pobranie i instalacja win7, którego to licencji nie posiadasz

 

w laptopie masz licencje OEM na 99%, czyli jest ona na stałe przypisana do urządzenia, bez możliwości migracji na inne urządzenia

 

Dostałem w do ogarniecia lapka bez systemu i poszukuję jakiegoś taniego rozwiązania. Linuksopodobne odpadają, na allegro trafiam np. na cos takiego: http://allegro.pl/windows-10-pro-pl-32-64-bit-automat-24-7-fv23-i6503322372.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=142150

 

Rozumiem, ze podejrzanie niska cena powinna mnie odstraszyc od zakupu? Teoretycznie wszystko wyglada na legalny albo legalny-przez-wykorzystanie-kruczkow-prawnych handel, gosc ma spora historie sprzedazowa, ale widze ryzyko, ze klucz (skan licencji COA na maila, ehe) moze trafic nie tylko do mnie. Co wtedy? Zablokuje mi system? jakies konsekwencje prawne, czy cos? Pytam serio, bo zawsze unikalem tego typu transakcji elektronicznych, wiec jestem w temacie troche zielony. :)

kiedys kupilem na podobnej zasadzie win xp, oczywiscie bylem ciagany w roli swiadka przez policje, zabezpieczono kopie systemu i na koncu powiedziano mi ze moge uczestniczyc w pozwie zbiorowym. co ciekawe płyty z kluczami mi oddano, aktywowały sie normalnie

Odnośnik do komentarza

O co chodzi z tymi podpisami cyfrowymi sterowników? Po Formacie nie mogę zainstalować żadnego sterownika ( grafika, dźwięk etc ) Każdy wymaga podpisu cyfrowego. Niby można wymusić start systemu bez podpisów ale to denerwujące pamiętać o tym za każdym razem. Windows 7 64bit. Nie kradziony. Było tyle formatów już a teraz zonk...... Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Do końca nie wiem, gdzie zapytać.

 

Czy ktoś z korzystających z W10 ma problemy z połączeniem internetowym po jednej z ostatnich aktualizacji? Po aktualce ~4 tygodnie temu sporadycznie mam problemy z łącznością Wi-Fi. W sumie nie wiem, czy to wina W10, więc może ktoś mnie wyprowadzi z błędu. O co chodzi - połączenie Wi-Fi działa normalnie (na speedtest mam te 30Mb/s), wyłącze komputer, za godzinę uruchomię ponownie i wówczas czasami wszystko ledwo człapie. Speedtest pokazuje 1 Mb/s. Muszę robić kilka restartów systemu, rozłączyć/połączyć się z wi-fi, a czasami najzwyczajniej w świecie odczekać kilkanaście/kilkadziesiąt minut, aż połączenie wróci do normalnego stanu. Co ciekawe, drugi laptop (W7) nie ma w tym samym czasie żadnych problemów i ma niezakłócone połączenie. Ktoś może mieć pomysł, czego to może być wina, bo prawdę powiedziawszy nie wiem już, na co zwrócić uwagę. Pomyślałem o W10 bo problemy te pojawiły się niedługo po jednej z aktualizacji. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, bo jest to w cholerę irytujące :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...