Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi siadło (prawdopodobnie)z Vistą na laptopie. Miałem rano włączonego FMa, Operę i VLC, na którym leciała muzyka. I muzyka nagle przestała lecieć, ni z tego ni z owego, a wszystko działało dobrze. Wtedy chciałem wyłączyć VLC, ale system się zawiesił: nic nie działało, mogłem tylko kursorem jeździć. Odczekałem 5 minut i nic, zresetowałem laptopa. Włączam go, system ładował się z 7 minut(zwykle ładuje się koło 1-2 minut), więc znowu go zresetowałem. Wyskoczyło mi, żebym teraz uruchomił system z narzędziem napraw(czy coś takiego), więc uruchomiłem. Wyskoczyło na chwilę obraz przy ładowaniu Windowsa, a potem wszystko znikło, pojawił się po chwili kursor i nic. Zresetowałem laptopa jeszcze raz - to samo. Zresetowałem jeszcze raz, kliknąłem żeby Windows uruchomił się normalnie, wyskoczyło okienko z ładowaniem systemu i po 10 minutach czekania dosłownie na sekundę wyskoczył jakiś bluescreen i laptop sam się zresetował. Włączyłem znowu żeby system uruchomił się z tym narzędziem napraw i czekam już ze 30 minut, a ekran czarny i tylko kursor jest... Nie chce narazie używać płyty recovery, może ktoś mi pomoże...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Gdzieś w Viście da się zmieniać ustawienia dostępowe do partycji systemowej? Bo nie mogę nic na niej zrobić, automatyczne aktualizacja nie działają, niektóre programy do ściągania plików nie mogą tam ich zapisywać itd. A jest to większa partycja, więc mi na tym zależy. Szukałem wszędzie ale jakoś nie mogę znaleźć, we właściwościach dysku mam zaznaczone wszystkie uprawnienia dla administratora i z tego konta się loguję.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam spory problem z połączeniem Visty i Neostrady na kompie. Posiadam modem neo Sagem F@st 800 oraz Windows Vista Home Premium (32 bity). Na płycie dołączonej do modemu nie było sterowników do Visty. Po ściągnięciu ich ze strony tp.pl, podczas procesu instalacji, zaraz po podłączeniu modemu do komputera wyświetla się ikonka o instalowaniu oprogramowania urządzenia. Na koniec pokazuje się komunikat, że

ADSL2 Loader gotowe do użycia

ADSL Modem niepowodzenie

Natrafił ktoś już na taki problem? Liczę, że będziecie potrafili pomóc...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Problemy są bardzo często. Ściągnij sterowniki ze strony producenta. Sprawdź dokładny model modemu - często jest tam jeszcze E4 itp. Sprawdź czy nie masz go w Menadżerze urządzeń - dodaje się tam często jeśli podepniesz kabel USB przed sterami. Pomyśl o prostym modemie/routerze z wyjściem ethernet - koszt 50zł, zero sterowników, zero zmartwień ;)

 

@Szczurek odszukaj EventLoga na Viście i sprawdź przyczynę odmowy zapisu (będzie tam też ID Eventu przez którego spokojnie w Google znajdziesz rozwiązanie). Dodaj się do grupy administratorów. Spróbuj uruchomić dany program w kontekście administratora (sprawdź sobie w google jak to zrobić). Ogólnie sprawdź jeszcze firewall i antywira ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

ahoj, mam następujący problem:

 

zakupiłem sobie ja nowy dysk, włożyłem go do komputera, sformatowałem, sklonowałem zawartość starego poprzez norton ghost, wypiąłem stary, bootuję komputer... wszystko ok, windows się ładuje, tylko... nie pokazuje się ekran logowania/wyboru użytkownika. w jego miejsce mam pusty niebieski ekran z logo win xp na środku. ctrl/alt/del i ctrl/shift/esc nie działają, win+l takoż nie. system to win xp pro + sp2. jakieś idee, porady? ja biegnę walczyć z konsolą odzyskiwania systemu ;]

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam nadzieje, ze pisze o tym w dobrym miejscu. Chodzi o problem, który mam od paru dni. Ostatnio znalazlem gdzies na onecie "10 rad zeby windows chodzil lepiej". No i byla tam opisana taka mozliwosc zeby Windows szybciej sie wlaczal. Zrobilem tak jak tam napisali czyli: URUCHOM -> msconfig -> Usługi -> Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft i Wylacz wszystkie. No i tak zrobilem, Windows szybko sie wlacza i ogolnie wporzadku, ale... No wlasnie jest jedno, ale i nie wiem czy jest to spowodowane z tym co zrobilem. Mianowicie chodzi o to, ze nie moge teraz doladowac karty do telefonu przez internet. Kiedy wybieram juz zaplate karta platnicza wyskakuje mi takie cos:

 

Możliwość zapłaty za zasilenie numeru 605XXXXXX kartą płatniczą jest zablokowana lub podano nieprawidłowe dane.

 

Przepraszamy.

 

Dane i numer telefonu jest poprawny jednak z tego co tu pisze cos jest zablokowane. Tylko co?

 

Druga sprawa jest to, ze nie moge teraz wejsc na swoje wlasne konto w ING. Naciskam na WEJSC i wyskakuje mi:

 

"The page cannot be found

 

404 Not Found"

 

Przed ta cala "operacja" ktora znalazlem na onecie wszystko normalnie chodzilo. Moglem doladowywac karte i wchodzic na swoje konto.

 

Mam nadzieje, ze uzyskam tutaj odpowiedz co zrobic zebym mogl ponownie korzystac z doladowania przez internet i dostepu do wlasnego konta bankowego.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

a probowales wejsc na strone z innej przegladarki?

sprobuj tez wejsc na swoje konto ING z zupelnie innego komputera, albo jak masz zainstalowany drugi system (w co watpie) to moglbys na nim sprobowac

byc moze wylaczyles jakas usluge zwiazana z poprawnym wyswietlaniem pewnych zawartosci na stronach www

czy obie te strony zaczynaja sie od https:// ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy da się wyrejestrować Windowsa ? Chodzi mi o to, że posiadam Windowsa XP, którego już nie używam, ale chciałbym go sprzedać. Niestety jest zarejestrowany na mnie i chciałbym go wyrejestrować, aby go sprzedać. Ma ktoś jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Mam taki problem: mam kompa z dwoma dyskami. Na obu mam zainstalowany WIndows XP- z tym że na jednym po ang. a na drugim po Polsku. Gdy włączam komputer odpala się ten system wcześniej zainstalowany. I teraz pytanie: co zrobić by przy uruchamianiu mieć do wyboru który system chcę odpalić? Odłączanie zasilania od jednego dysku by puścić system z drugiego jest dość uciążliwe.

 

Z góry thx za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Dodawanie systemu operacyjnego

W wierszu polecenia wpisz:

bootcfg /copy /d opis systemu operacyjnego /ID#

gdzie opis systemu operacyjnego jest tekstowym opisem (np. Windows XP Home Edition), a # określa identyfikator wpisu rozruchu w sekcji systemów operacyjnych w pliku BOOT.INI, którego kopię należy wykonać.

 

Wszystko pięknie tylko jak to wpisuje to wyskakuje coś takiego :

ERROR: Invalid Argument/Option - 'XP'.

 

Co robić?? :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...