Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę przenieść, np. ogromną ilość zdjęć, FM-ka przepakowanego grafiką, parę filmów :] Sama w sobie Vista nie jest zła, ale fabryczna instalacja jest fatalna - jedna partycja [C] i dysk odzyskiwania [D].

 

Edyta: najchętniej wyinstalowalbym tylko Vistę, a wszystkie dane chciałbym pozostawić, da się taki myk zrobić? :-k

Odnośnik do komentarza
Chcę przenieść, np. ogromną ilość zdjęć, FM-ka przepakowanego grafiką, parę filmów :] Sama w sobie Vista nie jest zła, ale fabryczna instalacja jest fatalna - jedna partycja [C] i dysk odzyskiwania [D].

 

Edyta: najchętniej wyinstalowalbym tylko Vistę, a wszystkie dane chciałbym pozostawić, da się taki myk zrobić? :-k

To może skopiuj wszystkie potrzebne rzeczy na dysk D: i sformatuj C: skoro tam masz Viste

Odnośnik do komentarza

Możesz spróbować programu do repartycjonowania. Ja używałem QTParted (narzędzie Linuksowe). Przy zmianie rozmiaru partycji NTFS na którym był Win2k zgubił tylko kilka mało ważnych plików. Pamiętaj, że zawsze istnieje ryzyko, że coś się sypnie i stracisz dane. Warto zrobić kopię.

Odnośnik do komentarza
Możesz spróbować programu do repartycjonowania. Ja używałem QTParted (narzędzie Linuksowe). Przy zmianie rozmiaru partycji NTFS na którym był Win2k zgubił tylko kilka mało ważnych plików. Pamiętaj, że zawsze istnieje ryzyko, że coś się sypnie i stracisz dane. Warto zrobić kopię.

Hmm, to w WV nie można porobić sobie partycji ? :doh!:

Odnośnik do komentarza

Mam na dysku [C] zainstalowaną Vistę, jeśli rozpocznę proces instalacji XP nie będzie problemu z usunięciu "starego" systemu? Nie chcę znaleźć się w sytuacji, gdy mam dwa Windowsy :-k Generalnie Vista to cholernie stabilna aplikacja, niewątpliwie duży plus, ale jak mówiłem system ochrony plików jest zbyt mocny. Programy graficzne i gry chodzą dużo wolniej, w XP wykorzystanie FPS = 60%-90%, w Viście 30%-60%, więc różnica jest, i to znaczna.

Odnośnik do komentarza
Mam na dysku [C] zainstalowaną Vistę, jeśli rozpocznę proces instalacji XP nie będzie problemu z usunięciu "starego" systemu? Nie chcę znaleźć się w sytuacji, gdy mam dwa Windowsy

 

Dane przenieś na inną partycję (jeśli taką można utworzyć w WV) lub na CD.

Zrób format C i po kłopocie ;)

Odnośnik do komentarza

@outed: nie wiem, czy w Viście można zrobić partycje. Pisałem czego ja użyłem, z zaznaczemiem, że to było dla partycji Win2k (starsza wersja NTFS). Zauważ, że piszę o zmniejszeniu rozmiaru partycji z zachowaniem danych. Nawet jeśli Vista jest zdolna do zmniejszenia partycji na której stoi, to ryzyko w takiej operacji jest ogromne.

 

Nie byłbym taki pewien, czy format c wystarczy. Moja dziewczyna zainstalowała WinXP Pro na C, potem WinXP Home na D. Sformatowałem D, ale wpis w MBR został. Co dziwne nie udało mi się go usunąć poprzez fixmbr. Teraz bootloader twierdzi, że są dwa WinXP.

 

@Magic: najlepiej jakbyś podzielił sobie dysk na partycje. Wygodniej, szybciej i bezpieczniej. Jak podzielić na partycje - poradnik.

Odnośnik do komentarza

A więc tak. Podłączyłem dysk pod inny HDD i chcę skopiować kilka plików z Documents and Settings (m.in. folder gg, savy, taktyki i treningi do FMa), ale gdy wchodzę w mój profil użytkownika pokazuje mi się następujące okienko

 

E:\Documents and Settings\Bosss nie jest dostępny.

 

Odmowa dostępu.

 

Co zrobić aby się tam dostać? Bo wszędzie indziej mogę wejść bez problemu. Czy to do folderu Windowsa czy też Program Files.

Odnośnik do komentarza

Wyinstalowanie Visty jest bardzo proste, tylko jest jeden szczegół, który może napsuć sporo nerwów, w DOS musimy wyłączyć używanie dysków SATA (jeśli takowe posiadamy), ponieważ Windows XP nie znajduje ich w trakcie instalacji i z tego powodu ją kończy. (To tak na przyszłość ;))

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Do szewskiej pasji doprowadza mnie w Viście jedna rzecz - wybór odtwarzacza domyślnego.

Po kolei - dostałem laptopa wczoraj, który posiada w sumie fajny bajer - małe przyciski nad klawiaturą, po naciśnięciu których uruchamia się konkretny program (dla mnie to nowość, bo nigdy się w to nie bawiłem na klawiaturach). I tu pojawia się mój pierwszy problem - co zrobić, by po naciśnięciu takiego guzika nie pojawiał się znienawidzony przeze mnie Windows Media Player, tylko winamp? Wszystkie pliki podczepiłem pod winampa, ale nadal nie pojawia się na liście odtwarzaczy domyślnych, przez co jeden z tych przycisków jest dla mnie nieaktywny. Zobaczę, jak będzie z resztą, bo instaluję właśnie offica i będę chciał się na inny program pocztowy przenieść.

 

Problem drugi - liveupdate w AllPlayerze. Nic nie jestem w stanie zainstalować z nowych kodeków, bo w trakcie instalacji wywala mnie z niej, mówiąc, że została czynność przerwana przez użytkownika. Pomoc na stronie allplayera jest nic nie warta, wyłączyłem wskazaną przez nich opcję i nadal to nic nie daje.

 

Jest ktoś w stanie mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
k***a, zaraz się wścieknę. Kupiłem laptopa ACER TravelMate 7320. Zainstalowany jest przez producenta jakiś LINUX. Jak chcę zainstalować Windowsa XP, to lap/program instalacyjny nie wykrywa dysku twardego. WTF??

Bo Windows nie widzi partycji linksowych :D

Musisz najpiew scalić dysk i sformatowac np. Ranish Partition Mangerem. Możesz to także zrobić z płyty instalacyjnej Linuksa, który masz zainstalowany w laptopie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...