Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie odchudzić troszkę partycję z Vistą X64 Ultimate z SP1 (na 20GB partycji, wolne tylko 122MB), przywracanie systemu jak i hibernacja wyłączone. Co można śmiało wyrzucić?

 

Czy mogę pozbyć się na przykład zawartości poniższego folderu:

 

x:\Windows\SoftwareDistribution\Download - rozmiar 640MB i stos dziwnie nazwanych folderów z archiwami *.cab plus w samym folderze Download pliki z dziwnymi nazwami bez rozszerzenia

Odnośnik do komentarza
x:\Windows\SoftwareDistribution\Download - rozmiar 640MB i stos dziwnie nazwanych folderów z archiwami *.cab plus w samym folderze Download pliki z dziwnymi nazwami bez rozszerzenia

owszem mozesz, ale raczej tylko folderu Download... choc niektore zrodla podaja, ze mozna wywalic cala jego zawartosc. generalnie grzebanie w roznych dziwnych Windowsowskich folderach to troche loteria - nigdy nie wiadomo co sie nagle okaze potrzebne :]

Odnośnik do komentarza
stos dziwnie nazwanych folderów z archiwami *.cab

AFAIR takie rozszerzenie stosuje sie do sterownikow, wiec pewnie po wykasowaniu tego folderu moga pojawic sie male problemy z podlaczaniem nowych urzadzen, choc wtedy zapewne mozna wykorzystac witryne windows update :-k

Odnośnik do komentarza
stos dziwnie nazwanych folderów z archiwami *.cab

AFAIR takie rozszerzenie stosuje sie do sterownikow, wiec pewnie po wykasowaniu tego folderu moga pojawic sie male problemy z podlaczaniem nowych urzadzen, choc wtedy zapewne mozna wykorzystac witryne windows update :-k

caby to format archiwizacyjny MSoftu - a w srodku moze byc cokolwiek :]

Odnośnik do komentarza

Zawartość wygląda tak:

1

2

 

A powiedzcie mi co jeszcze można wywalić? W Xp były takie foldery, że jak się pobierało coś z Windows Update, to instalka zostawała w jednym z takich folderów i można ją było spokojnie wywalić. Jest odpowiednik tego w Viście?

 

Heh najszybciej to by było jakbym powiększył partycję z Vistą o jakieś 5GB, o ile wystarczy. ;)

Odnośnik do komentarza

Właśnie, czy jest w ogóle możliwość rozszerzenia partycji z Vistą?

Dysk mam podzielony w taki sposób, że mam podstawową partycję z Vistą i partycję extended, w skład której wchodzą dwie inne partycje. Jeśli z jednej z nich zwalniam trochę miejsca, to nie mogę go przydzielić dla partycji z Vistą. Próbowałem to zrobić GParted. Jest jeszcze jakiś program, którym da radę to zrobić?

Odnośnik do komentarza

mam w pracy jeden z komputerów z systemem win 98- zainstalowałem na nim CCleaner ale po analizie nic nie znajduje-nawet w koszu i oczywiście niczego nie usuwa- czy mozliwe jest,ze ten programik nie działa pod ty windowsem? :-k

Odnośnik do komentarza

Tylko w wypadku używania różnych kont, tak jak moje dokumenty każdego usera - będą dostępne tylko dla właściciela. Nie ma takiego rozwiązania, że na jakiś folder założysz hasło, które tylko ty będziesz znał. Tu już tylko zewnętrzne programy.

Odnośnik do komentarza

Witam.

W Windows Vista jest cos takiego jak Slidebar. Mozna to ustawic zeby bylo caly czas na wierzchu. Inne okienka ktwierane na caly ekran nie wchodza wtedy na ten slidebar i jest on caly czas widoczny. Moje pytanie jest takie, czy mozna podobny efekt uztskac jakims innym programem? Dokladnie to chodzi mi o to zeby moc wydzielic sobie jakis kawalek pulpitu i zeby on zawsze byl widoczny! Nawet jak dam okienka na caly ekran.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Wymagania Windows 7 Release Candidate

 

Procesor 1 GHz (32- lub 64-bit)

1 GB pamięci RAM (32-bit) lub 2 GB pamięci RAM (64-bit)

16 GB wolnego miejsca na dysku (32-bit) lub 20 GB wolnego miejsca na dysku (64-bit)

GPU z obsługą DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym.

 

Jak widać, wymagania dla wersji RC nie zmieniły się zbyt mocno od wymagań, dla wersji Windows 7 Beta:

 

Procesor 1GHz (32 lub 64-bit)

1GB pamięci RAM

16 GB wolnego miejsca na dysku

karta graficzna z obsługą DirectX 9 z 128MB pamięci (dla interfejsu Aero)

 

Jeśli jednak korzystając z najnowszego sytemu Microsoftu chcielibyśmy skorzystać z trybu Windows XP, to wymagania nieco się zwiększają. Zalecane minimum to 2GB pamięci i 15 GB dodatkowej przestrzeni dyskowej.

 

LINK

Odnośnik do komentarza

Problem. Znajoma podesłała mi laptopa, bo coś jej przestał działać ;)

Po uruchomieniu pojawia się taki oto błąd. Czas start: 60 sekund. Jedyną rzecz jaką w tym czasie można robić to ruszać myszką po ekranie. Inne czynności powodują zawieszanie komputer. Po upływie 60 sekund bez żadnych czynności jest tak samo.

System to windows xp (był w pakiecie z laptopem). Niestety nie wiem jaki service pack jest zainstalowany. Z komputera korzystała osoba trzecia, ale nie udało mi się uzyskać żadnych informacji co/gdzie/kiedy zostało na nim zmienione, że nagle pojawił się ten problem.

Czy to jakieś parszywe robactwo?

 

Przed formatem chcę się upewnić czy istnieje jakieś inne rozwiązanie problemu :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...