Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Pulek napisał:

Czy ktoś z Was kupował laptopa bez zainstalowanego systemu? Widzę, że takie laptopy są często o 300 złotych tańsze, a sam system teoretycznie można kupić za 150 złotych (mowa o Windows 10). No i drugie pytanie czy gra jest warta świeczki? Czy za tę różnicę nie będę się wkurzał z instalacją? No i pytanie jeszcze z jakiego źródła ewentualnie kupić taki system?

 

Daruj sobie kombinowanie - te 300 złotych, jak wywalasz na sprzęt 3-4k to nie jest taka różnica :) 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy później...

Na biurowym laptopie mam windows 7. No i w związku z końcem wsparcia chciałbym przeinstalować na windows 10. Pytanie czy da się to zrobić bezproblemowo, bez ryzyka utraty plików i przede wszystkim bez konieczności ponownego instalowania programów, sterowników itp?

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to tak - dalej można spokojnie jeszcze przechodzić z 7/8 na 10 - bezboleśnie, że tak powiem.

 

Podobnie jak, gdy odpalisz instalkę Win 10 i wpiszesz swój klucz z 7 to zadziała.

 

Sterowniki? To zależy czy na Twojego lapka wyszły wszystkie stery. Ja u żony robiłem przejścia 7->8, 8->10 i musiałem robić downgrade do 8, bo na 10 nie ma sterów do dźwięku (lapek lenovo, a te z win7/8 nie działaly).

 

Ogólnie ja zawsze robię backup najważniejszych rzeczy, możesz też zrobić backup całości, a potem użyć media creation tool do upgrade'u do win 10.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że powinno działać. Nie wiem jak np. z bazą danych programu księgowego i samym programem. Backup najważniejszych rzeczy oczywiście mam ale nie chciałbym się po przejściu na nowego windowsa bawić cały dzień lub dłużej w instalowanie programów i przywracanie plików. 

Problemem jest też to, że na dysku mam mało miejsca i nie za bardzo mam jak zwolnić miejsce a pewnie do instalacji będzie trochę GB potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...