Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Maniek_ZKS

Rekomendowane odpowiedzi

Gra mi się wiesza, gdy rozmawiam z zawodnikiem. Liczyłem że do dzisiaj tak podstawowe błędy będą już usunięte...

Warto zainwestować w oryginał, a problemy nagle znikną...

 

Wyobraź sobie że oryginał kupiony w Media Markt za 109 zł... To najpopularniejszy problem z crashami na forum Si więc licze że to szybko naprawią.

 

Z plusów na razie bardzo podoba mi się nowy trening.

Odnośnik do komentarza

Obrona nie istnieje. Każdy drybling przeciwnika udany. Zawodnicy biegają wokół napastników i nie odbierają im piłki :picard:

I na pęczki sytuacji, gdy prostopadłą piłką pomiędzy dwoma środkowymi obrońcami (przy ich zerowej reakcji) rywal dochodzi do sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Tak samo robili to gracze Chelsea przeciwko defensywie United, jak i piłkarze Annan Athletic przeciwko obronie Rangers w szkockiej Div3. W drugą stronę to oczywiście nie działa - środkowi defensorzy rywala zachowują się właściwie.

Odnośnik do komentarza

Obrona nie istnieje. Każdy drybling przeciwnika udany. Zawodnicy biegają wokół napastników i nie odbierają im piłki :picard:

I na pęczki sytuacji, gdy prostopadłą piłką pomiędzy dwoma środkowymi obrońcami (przy ich zerowej reakcji) rywal dochodzi do sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Tak samo robili to gracze Chelsea przeciwko defensywie United, jak i piłkarze Annan Athletic przeciwko obronie Rangers w szkockiej Div3. W drugą stronę to oczywiście nie działa - środkowi defensorzy rywala zachowują się właściwie.

 

I sto bramek z dobitek z ostrego kąta.

Odnośnik do komentarza

Właśnie. Apropo craschów. Jednego nie rozumiem. Wiem, że szczególnie na początku, wiele osób miało problem z crasch dumpami w FM12. Mi się zdarzył taki 2 może 3 razy. Także to chyba nie do końca wynika z samej gry

Wiesz kiedy mi zniknęły crash dumpy? Po formacie dysku twardego i zainstalowaniu Windowsa7. Przypuszczam, że gdybym ponownie zainstalował XP też by zniknęły.

 

Gra mi się wiesza, gdy rozmawiam z zawodnikiem. Liczyłem że do dzisiaj tak podstawowe błędy będą już usunięte...

To popularny błąd w pirackiej wersji gry :P

 

Nie wydaje mi się. Mam oryginał i też gra mi się wiesza, gdy chcę porozmawiać z zawodnikiem

 

Jak na razie nie spotkałem się z takim problemem. Gra wiesza Ci się jak rozmawiasz tylko z jednym konkretnym zawodnikiem czy jakimkolwiek?

Odnośnik do komentarza

Co mi się wreszcie podoba? Mianowicie to, że po rozegraniu trzech słabych meczów w lidze australijskiej zostałem po prostu od razu zwolniony! Została podana informacja, że jest kandydat na moje miejsce i zanim zdałem sobie sprawę o co chodzi, to już byłem na bruku. W poprzednich wersjach proces ewentualnego zwolnienia trwał, trwał i trwał...

Odnośnik do komentarza

Co do crash dumpu pojawia się tylko w wersji pirackiej nie dajcie się omamić . Od wydania wersji bety do dnia dzisiejszego nie miałem ani jednego crashu zresztą w sieci pojawiła się wersja piracka z błędami więc zaraz pewnie odżyje forum zalane pytaniami dlaczego to dlaczego tamto :) . Pozdrawiam.

Podbijam! Nie miałem żadnego crasha, a rozgrywka moja ma już prawie 20 godzin.
Odnośnik do komentarza

Właśnie. Apropo craschów. Jednego nie rozumiem. Wiem, że szczególnie na początku, wiele osób miało problem z crasch dumpami w FM12. Mi się zdarzył taki 2 może 3 razy. Także to chyba nie do końca wynika z samej gry

Wiesz kiedy mi zniknęły crash dumpy? Po formacie dysku twardego i zainstalowaniu Windowsa7. Przypuszczam, że gdybym ponownie zainstalował XP też by zniknęły.

 

Gra mi się wiesza, gdy rozmawiam z zawodnikiem. Liczyłem że do dzisiaj tak podstawowe błędy będą już usunięte...

To popularny błąd w pirackiej wersji gry :P

 

Nie wydaje mi się. Mam oryginał i też gra mi się wiesza, gdy chcę porozmawiać z zawodnikiem

 

Jak na razie nie spotkałem się z takim problemem. Gra wiesza Ci się jak rozmawiasz tylko z jednym konkretnym zawodnikiem czy jakimkolwiek?

 

Już jest w porządku, przeinstalowanie FMa pomogło

Odnośnik do komentarza
Dalej za to mi się nie podobają transfery, ich kwoty. Jagiellonia ma budżet niecałe 100 tyś. euro, a AI kupuje zawodnika za ponad 500 tys. euro. Pozatym żądane ceny za większość zawodników są chore. Ok, rozumiem są "gorące nazwiska", ale żeby kupić kogoś w Bundeslidze muszę liczyć na niego minimum 2 lub 3 razy więcej kasy ile jest on wart.

A jesteś pewien że Jagiellonia w tym czasie nie sprzedała kogoś (np. Kupisza)? Jeżeli mieli 100 k to nie mogli wydać więcej. Jak ktoś trafił na jakiś głupi transfer AI to może mi zgłosić to na pw, sam nie wyłapałem wszystkich, ale ogólnie transfery w Polsce działają raczej dobrze.

Dobre pytanie. Sam się zastanawiam czym się kierować przy wyborze dyrektora ds. sportowych.

 

Ogólnie jest to ciężki temat do odwzorowania. W większości lig ów dyrektor zajmuje się głównie transferami i finansami w drużynie, w Niemczech oprócz tego jest kimś w rodzaju kierownika drużyny, a tego stanowiska brakuje mi właśnie w lidze polskiej.

A co takiego ważnego robi kierownik drużyny? Pytam na serio, bo raczej nie widzę dla niego absolutnie żadnego zastosowania w grze.

Ktoś wie kiedy wyjdzie jakaś łatka? Bo w II lidze jest błąd tzn. jest źle wprowadzony wiek młodzieżowca.

Nie znam daty, ale wiem że wiek młodzieżowca w I lidze będzie poprawiony w pierwszym uaktualnieniu jakie wyjdzie (niezależnie czy będzie zawierało zmiany w bazie danych czy nie).

Skąd się wzięła w edytorze druga Bogdanka Łęczna?

Nie mam w edytorze ani w bazie danych, możesz podrzucić jakiegoś screena? Odpalałeś czystą bazę, czy z jakimś dodatkiem?

Co mi się wreszcie podoba? Mianowicie to, że po rozegraniu trzech słabych meczów w lidze australijskiej zostałem po prostu od razu zwolniony! Została podana informacja, że jest kandydat na moje miejsce i zanim zdałem sobie sprawę o co chodzi, to już byłem na bruku. W poprzednich wersjach proces ewentualnego zwolnienia trwał, trwał i trwał...

W Polsce też jest większa rotacja wśród trenerów, ale dalej zbyt ciężko jest wylecieć.

Odnośnik do komentarza

W Polsce kierownik drużyny zajmuje się w zasadzie organizacją. Do jego zadań należą:

- organizacja hoteli

- pilnowanie kluczy od szatni

- załatwianie formalności meczowych (przekazywanie protokołów sędzią, czasami ustalanie szczegółów doboru kolorystyki ubrań meczowych)

- pomoc zawodnikom przy załatwianiu jakiś formalności (głównie obcokrajowcom)

itp.

W sumie dl FM jest to bez znaczenia.

 

Dyrektor sportowy ma najbardziej rozbudowaną funkcję w Niemczech, gdzie nawet siedzi na ławce rezerwowych podczas meczu, pełni funkcję pomocne (coś ala kierownik drużyny), no i oczywiście sprowadza zawodników, itp.

 

Co do transferów to nie mogę tego sprawdzić, bo po poprawce CMRev od nowa zacząłem grę, ale widziałem, że Jaga kupiła wpierw Smiljanica czy jakoś tak z Bośni za 435k euro, a dopiero kilka dni potem sprzedała Kupisza, ale sumy już nie pamiętam.

 

Ciekawa sytuacja tyczy się natomiast Adriana Frańczaka z Olimpii Grudziądz. Jest on wystawiony na sprzedaż, a scouci proponują jego zakup. Media też mi się pytały o zainteresowanie nim. Ale można go wypożyczyć za darmo, do tego bez udziału w jego wynagrodzeniu oraz wypożyczyć go na 2 sezony mimo, że za 18 mieś. kończy mu się kontrakt. Trochę nierozsądne chyba posunięcie klubu z Grudziądza?

 

Rozumiem, że baza danych była poprawiana pod względem trenerów, a zmiany we władzach klubu (które miały miejsce już w czerwcu) będą uwzględniane później i narazie nie zgłaszać ich błędu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...