Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Maniek_ZKS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam przeważnie tonu spokojnego i efekty są raczej niezłe, mam więcej reakcji pozytywnych niż negatywnych.

 

A czy tylko u mnie jest problem z kryciem przez bocznych obrońców? Mam wrażenie, że zwyczajnie nie potrafią się ustawić by zablokować dośrodkowanie, w związku z czym masa bramek pada po wrzutkach, nawet jeżeli wrzucający jest potrojony. Na dodatek królem strzelców jest Graham ze Swansea dystansując o 6 bramek 2 RvP, więc chyba coś jest na rzeczy. Jeszcze irytujące jest, że często moi zawodnicy zachowują się jakby nie wiedzieli gdzie znajduje się piłka i kto znajduje sie w jej posiadaniu, gdy biegnie w kierunku mojej bramki napastnik z piłką i nie ma komu podać obserwuje jak 3 moich obrońców będących przy nim asekuruje go zamiast zaatakować, w związku z czym bez problemu nagle akcja przenosi się pod moją bramkę (gram intensywniejszym pressingiem).

Odnośnik do komentarza

Ja używam przeważnie tonu spokojnego i efekty są raczej niezłe, mam więcej reakcji pozytywnych niż negatywnych.

 

A czy tylko u mnie jest problem z kryciem przez bocznych obrońców? Mam wrażenie, że zwyczajnie nie potrafią się ustawić by zablokować dośrodkowanie, w związku z czym masa bramek pada po wrzutkach,

dlatego bocznych obrońców przesunąłem na ofensywnych pomocników, bo nie było z tego żadnego pożytku ...

Odnośnik do komentarza

Na wyższej stronie opisałem swój problem i mam kilka pytań jeszcze co do niego. Mam taką dziwną sytaucje, gdy zakładam nową karierę tam gdzie pisze "Wersja" mam 13.0.0 czyli FM jakby był niespaczowany, a z tego co wiem pacze bardzo dużo wnosiły, ale mam oryginalną wersję więc myślę - muszę mieć spaczowane, i gdy wchodzę w status danej kariery już piszę, że mam 13.2, ale gdy zakładam nową kariere piszę 13.0.0 i nie moge nic innego wybrać, jak myślicie jest możliwe, że te moje dziwne problemy ze skutecznością i realizmem tego fma mogły być przez to spowodowane?

Odnośnik do komentarza

witam..ja z kolei mam problem,otoz w panelu wiadomosci(obok plotek transferowych)jest pusto,w kazdej lidze,tzn jest wiadomosc,ale tylko raz,potem przejde do plotek i wroce do wiadomossci,to juz ich nie ma i sie nie pojawiaja wraz z uplkywem czasu..taka sytuacja jest na kazdej skorce,problem pojawil sie wraz nadejsciem patcha 13.2.0.....moze ktos mial podobna sytuacje?

Odnośnik do komentarza

Panowie mam dziwny problem z tym FM'em, nie dawno nabyłem, ogólnie gra się świetnie na prawdę dobra wersja, ale oczywiście musi być coś nie tak. Na początek zacząłem sobie Milanem, stworzyłem kilka pierwszych taktyk, wiadomo, że nie musiałem od razu trafić z killer taktyką, ale po jakimś czasie na prawdę udało mi się zrobić kapitalną taktykę, w każdym meczu miażdżę rywala mam po 60%+ posiadania w każdym spotkaniu, oddaje MINIMALNIE 25 strzałów na każdy mecz, często ponad 30(!), ale co z tego? W drugim sezonie na prawdę udało mi się skleić kapitalną kadrę, skład marzenie, nic tylko bić Juventus, aż miło, a gra po prostu mnie denerwuje. Potrafię pokonać 2:0 Real, 3:0 Barcelonę czy 4:0 Juventus, by nagle dostać łomot 3-0 od Sieny czy 0-4 od Sampdorii, w obu tych meczach przeciwnik nawet nie oddaje 5 strzałów a ja grubo ponad 25. Wiem, że to tylko gra i w każdym Fmie tak było, że często się przegrywało ze słabszymi, ale ja tak mam zawszę. Skuteczność jest po prostu masakryczna, mam po 3-4 słupki i kilka poprzeczek w każdym meczu, masa zmarnowanych sytuacji 1on1 z bramkarzem, aż dziwnie. Potrafię wygrać 5 spotkań z rzędu by potem w 10 meczach z rzędu nie wygrać.. Sama gra i tak sprawiała mi sporo przyjemności, świetny, młody skład, a wyników brak. Pomyślałem, że może ta taktyka nie jest tak idealna i nawet przeszukałem cały internet w poszukiwaniu taktyki by móc sobie pograć, sprawdziłem z 50 taktyk przez wielu nazywanych niesamowitymi i w każdym jest tak samo, cisnę, miażdżę, a i tak przegrywam, albo remisuje. Grzebałem w treningu ustawiając im by trenowali grę w ataku, ofensywę - nic to nie dało. Głównym przykładem był mój ostatni mecz w Milanie.. Grałem z Torino i był to po prostu mecz, który dobitnie pokazuje to co sie u mnie w fmie dzieje, oddałem.. 36(!) strzałów na bramkę, Torino 6. Wynik może być dla was zaskakujący, dla mnie nie.. Przegrałem 5-0, i mnie zwolniono.. W końcu pomyślałem, że to może z Milanem coś nie tak, znalazłem robote w Liverpoolu, ale tam jest to samo, w pierwszym moim meczu przegrałem 3:0 z West Hamem, oddając 3x więcej strzałów od nich + 70 % posiadania piłki. Ah troche się rozpisałem, ale może ktoś wie co z tym zrobić, jak temu zaradzić, cokolwiek..

No to tylko świadczy o tym, jak RL jest odwzorowane w FM :P Ligi włoskiej nie wygrasz pokonując Inter czy Juve, tylko właśnie Sienę, Torino czy inne Cagliari :P

A co do Liverpoolu, to mimo ze sam jestem ich fanem, to przecież jest to samo, ze grają w miare ok z silnymi zespołami, a dostają od Stoke np :keke:

 

A co do Twoje skuteczności, to próbowałeś indywidualnych rozmów meczowych z napastnikami?? Może tez być powód tego, ze jak sam pisałeś, jest to dość młody zespół czyli brakuje im takiego jakby zacięcia, doświadczenia i wykończenia akcji, jak powinni :P

Odnośnik do komentarza

Kiedyś kojarzę że był temat, co do którego chciałem się odnieść - był to temat dotyczący zawodników, którzy grają zdecydowanie ponad swój potencjał i atrybuty. Mam coś podobnego w FM 2013.

Prowadzę trzeci sezon francuski zespół Paris FC 2000. Z racji początkowego braku funduszy kleciłem zespół jak się dało i na lewym skrzydle miałem jednego zawodnika, dla którego nie miałem nawet rezerwowego. Nazywa się on Vincent Scotte. Trzy lata później, w momencie kiedy wywalczyłem awans do Ligue 1 ten sam zawodnik jest nadal osobą, od której zaczynam wybór składu. Jest to o tyle interesujące, że mało kto spojrzałby na niego jako zawodnika mogącego grać wyżej niż we francuskiej 3. lidze, albo w Polsce wyżej niż w 1. lidze. Oto przed państwem Vincent Scotte. A zaraz za tym historia jego występów u mnie: Historia.

uznałem za dość ciekawe, że zawodnik ten osiągnął znacznie lepsze statystyki w tym sezonie, niż np. wypożyczony z Juventusu do Evian TG (trzecia ekipa Ligue 2 z taką samą liczbą punktów jak moje Paris FC) Paul Pogba i osiągnął największą liczbę asyst w sezonie w Ligue 2. (również warte zauważenia są jego statystyki w rozgrywkach kontynentalnych - Lidze Europejskiej gdzie graliśmy dzięki awansowi do finału Pucharu Francji sezon wcześniej).

Tym samym drodzy Managerowie - nie zawsze warto sądzić zawodnika tylko po atrybutach ;)

Odnośnik do komentarza

od czego zależność "możności" oferowania kontraktów zawodowych graczom?

zespół jest półprofesjonalny. kiedy będzie można oferować kontrakty zawodowe? po wzroście reputacji czy jak?

 

Dopiero jak bedziesz miał status profesjonalny (czyli od nowego sezonu). Ja miałem tak samo - w Championat National (3. liga francuska) mając status półprofesjonalny mogłem oferować tylko 2-3 letnie kontrakty amatorskie. Dopiero po zmianie na profesjonalny mogłem oferować takie 5-cio letnie kontrakty.

Odnośnik do komentarza

No to tylko świadczy o tym, jak RL jest odwzorowane w FM :P Ligi włoskiej nie wygrasz pokonując Inter czy Juve, tylko właśnie Sienę, Torino czy inne Cagliari :P

A co do Liverpoolu, to mimo ze sam jestem ich fanem, to przecież jest to samo, ze grają w miare ok z silnymi zespołami, a dostają od Stoke np :keke:

 

A co do Twoje skuteczności, to próbowałeś indywidualnych rozmów meczowych z napastnikami?? Może tez być powód tego, ze jak sam pisałeś, jest to dość młody zespół czyli brakuje im takiego jakby zacięcia, doświadczenia i wykończenia akcji, jak powinni :P

 

Próbowałem wszystkiego, ale ostatnio po prostu samo jest lepiej, częściej ładują gole. :]

 

 

Mam kolejny dziwny problem, albo raczej dowód(?) na to, że ten FM jest kompletnie nie realistyczny i jeszcze bardzo zbugowany. Miałem gdzieś ten Liverpool cofnąłem się do zapasowego save'a z mojego MIlanu na 2 miesiące przed zwolnieniem, radzę sobie lepiej niż wcześniej, ale wciąż zdarzają się mecze takie jak z Veroną 2-2 (36-4 w strzałach). Ale przejdę do rzeczy, świeżo kilka minut temu grałem mecz ćwierćfinału Pucharu Włoch z Genoą i był to najdziwniejszy mecz jaki kiedykolwiek było mi rozegrać w FM'ie.. Otóż jak to puchar dałem wielu rezerwowych i zaczęło się traficznie, na początku samym Abbiati pobiegł do koła środkowego (na CO?!) i chcial rozegrać piłkę, podał do blisko stojącego rywala, a ten z połowy boiska strzelił do pustej, myśle cholera, ale gramy dobrze odrobimy. Miałem ze 3 poprzeczki, ale w końcu się udało. W 77. minucie wyrównał młodzian Ademilson, coś koło 86. minuty Ademilson trafił na 2-1, a w ostatniej akcji meczu strzelił na 3-1. Zadowolony, zdumiony kolejnym wygranym meczem i hat-trickiem wchodzącego do składu Ademilsona patrze... A tu dogrywka!? Nie moge dać na to dowodu, że było 3-1, ale z ręką na sercu mówię, że tak było, mecz się kończy jest dogrywka (od razu mówię, że w cwf pucharu włoch nie ma rewanżów więc wynik z drugiego meczu nie mogl doprowadzic do dogrywki) Błąd wszechczasów? Nie wiem co mam myśleć, na dodatek w tejże dogrywce moi zawodnicy doznali 3 kontuzje przez co kończyłem mecz w ośmiu przez wcześniej wykonane zmiany... Przegrałem 3-1, a obie bramki padły... Zza połowy boiska, choć do tych goli już tak nie marudze, bo moj Abbiati zbyt mlody i zbyt dobry to nie jest. Co mam o tym myśleć? Czy jest aż taki błąd w ogóle możliwy?!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...