Skocz do zawartości

Wybory MT III kadencji - dyskusja


Jak liczny ma być MT III kadencji  

50 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

przykład czego? przykład debila? Jahu, ja, jeszcze jeden user co się w tym temacie wpisał (nie bedę wypisywał z nicka bo nie chce nikogo obrażać), prawie cały dział karier, gdzi użytkownicy nie grzeszą inteligencją, działy fm-owe. Bo kto mądry ostatnio przybył na forum i zrobil coś fajnego? Od czasów Erniego nie pamiętam takiej persony,

A jeżeli ja mam byc przykładem dla kogoś, to to się kupy nie trzyma. Bo co ja sobą reprezentuję - nic, absolutne nic. Jeżeli chcesz młodych userów uczynić zakompleksionymi nołlajfami, prosze bardzo. Ale do mnie o to pretensji później nie miej.

Odnośnik do komentarza

[OT]Ale ze współczesnej mąki chleba nie będzie raczej. Mam kontakt z polskim szkolnictwem i polskimi dziećmi/młodzieżą (klasy 4-6) i widze że rzadko który dzieciak robi coś poza szkołą, nie czyta, a internet wykorzystuje tylko w celu pofrania w LOL-a czy inną durna grę. My jako starsi userzy możemy kształcić, ale pierw z strony młodzieży musi być tak chęć. Bo prędzej oni uciekną z forum, gdzie non stop będzie się ich czepiać, niż zostaną u nas. [/OT]

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że kadencja MT powinna być wydłużona do 1 roku. Pół roku tak szybko mija i za często są takie wybory.

Ja bym był za 5 osobowym składem, bo jak wiadomo, nie każdy jest zawsze na necie i łatwiej wśród 5 takiego znaleźć jak coś pilnego niż wśród 3.

co do ożywienia to szanse marne. To nie lata 2002 - 2010, czasy się zmieniają i takie fora będą ginąć śmiercią naturalna. Teraz są fejsbuki, grupy zamknięte tam, a nie jakieś fora. W jednym miejscu młodzi mają od razu 5-10 interesujących ich for niż wchodzić na każde osobno. Dorasta inne pokolenie niż nasze i trzeba się z tym pogodzić, bo żaden konkurs czy ciekawy temat nie przyciągnie setek nastolatków, a z drugiej strony chcemy tych setek gimów?

Odnośnik do komentarza

Padł mój nick w nominacjach, więc się wypowiem.

 

Jestem na tym forum już od kilku lat i z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że to miejsce zdołało wytworzyć swoistą kulturę; mieliśmy własne memy, w opowiadaniach pojawiało się wiele ciekawych tekstów, na forum udzielali się wyraziści użytkownicy. W pewnej mierze dalej jest to prawdą, tyle że w ostatnich czasach napływ nowych użytkowników ustał, a starsi, co zrozumiałe, zaczęli się wykruszać. Byłoby to absolutnie naturalne, gdyby nie właśnie owe zaburzenie proporcji: starej wiary po prostu nie ma kto zastępować lub dzieje się to w zbyt wolnym tempie. Rozwój forum stanął w miejscu.

 

Ale to już wszyscy wiedzą.

 

Przykro mi, ale jeśli ktokolwiek stwierdza obecnie "po co nam gimbaza", to jest odrobinę oderwany od rzeczywistości. Gimbaza rządzi Internetem; to docelowy target prawie wszystkich stron powiązanych z grami. Sam, kiedy przychodziłem na to forum, byłem właśnie w gimnazjum. Owszem, niektórzy mogą podnieść po raz milionowy kwestię poziomu nowych użytkowników. Weźcie jednak pod uwagę fakt, że wszyscy nowicjusze są niesamowicie podatni na kulturę danego miejsca; my tę kulturę mamy, chociaż przeżywa obecnie kryzys. Jeśli wyciągnie się do nich rękę i poprowadzi, nowi sami się dostosują. I to z chęcią. Na forum jest dużo role-modelów, na których mogą się wzorować.

 

Prawdziwe pytanie brzmi: czy jest w ogóle kogo poprowadzić?

 

Absolutnie kluczowa byłaby dla mnie odpowiedź nie za pomocą zwrotu "tak mi się wydaje...", ale twardych danych statystycznych. Obecnie forum nie dysponuje żadnym systemem statystyk, choćby najbardziej podstawowym: Google Analytics. Bez tego nie można sprawdzić, ile nowych osób przybywa na forum, jak wiele z nich się rejestruje, skąd i po co przychodzą, co czytają. To podstawy. Co więcej, po wpisaniu w Google "football manager", CMF wyskakuje dopiero na drugiej stronie; byłoby to mało ważne, gdyby nasz wzrost polegał na marketingu viralowym, ale raczej trudno sobie wyobrazić, że nagle w świat bez powodu pójdzie fama "ej, jest takie jedno forum, sprawdź"...

 

Na początek, koniecznie trzeba by sprawdzać takie statystyki (w skali np. miesiąca):

- ilość nowych osób, które trafiają na forum;

- % tych powyżej, którzy się zarejestrowali (zdobycie usera);

- % nowo zarejestrowanych osób, które napisały chociaż jeden post (aktywacja);

- % osób, które napisały więcej niż 5 postów (stałe pozyskanie).

 

Dzięki temu będzie można znaleźć źródło problemu. Jest tylko kilka opcji:

1. na forum trafia zbyt mało nowych osób, bo po prostu nie wiedzą o jego istnieniu (wtedy trzeba popracować nad SEO i promocją);

2. zbyt mało tych, którzy już trafili, chce się zarejestrować (musimy ich zachęcić do założenia konta: ukryć jakieś działy, dodać download dla zarejestrowanych na forum);

3. ci, którzy się zarejestrowali, nie dostają odpowiedzi na swoje pytania i porzucają forum po jednym poście (trzeba zadbać o dobry zespół moderatorów w działach FM-owych);

4. userzy rejestrują się, piszą kilka-kilkanaście postów, i nie przekształcają się w stałych, aktywnych użytkowników (rozwiązanie: ciągle podbijać zainteresowanie takich ludzi, założyć newsletter, wysyłać maile "co nowego na forum w ostatnim tygodniu").

 

Na każde z powyższych zagadnień trzeba szukać innych rozwiązań, ale najpierw musimy zdiagnozować problem. Smutno byłoby, gdyby się okazało, że "forum ómiera" z czysto technicznych powodów.

 

Tym samym rozpoczynam kampanię pod hasłem: głosujcie na mnie, chuje. Nie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Po zastanowieniu: dałbym jednak jeszcze raz szansę wersji z pięcioosobowym MT. Przy obecnym ruchu zbyt częsta może być sytuacja, w której spiera się dwóch adminów... a trzeciego nie ma i mamy impas. Poza tym, im szczuplejszy MT, tym bardziej zamykamy dopływ świeżej krwi do niego. A ponieważ w naszym przypadku biurokracja nie pociąga za sobą żadnych kosztów, niczym nie ryzykujemy w utrzymywaniu status quo.

Odnośnik do komentarza

Te Wasze dywagacje o ożywianiu forum, powiewach świeżości i innych pierdołach po raz kolejny to jest jedna wielka beka.

 

Chyba ktoś tu nie ogarnia, że to nie jest forum o menadżerze, tylko forum dla kilkunastu znajomych, których sukcesywnie ubywa ze względu na to, że są coraz starsi i mają inne zajęcia niż siedzenie na forum po kilka godzin dziennie.

 

A same fora są w odwrocie od paru lat właściwie ze względu na fejsbuka. A teraz UWAGA WSZYSCY, WIEKOPOMNA CHWILA - zgadzam się z SZU. Ja co prawda mam wyjebane generalnie, bo nigdy nie dałem na forum ani grosza, ale dziwię Wam się, że nadal chce się Wam to robić, zwłaszcza patrząc przez pryzmat tego, ile osób tu siedzi i jak to forum w ogóle działa. A działa chujowo.

Odnośnik do komentarza

Te Wasze dywagacje o ożywianiu forum, powiewach świeżości i innych pierdołach po raz kolejny to jest jedna wielka beka.

 

Chyba ktoś tu nie ogarnia, że to nie jest forum o menadżerze, tylko forum dla kilkunastu znajomych, których sukcesywnie ubywa ze względu na to, że są coraz starsi i mają inne zajęcia niż siedzenie na forum po kilka godzin dziennie.

 

A same fora są w odwrocie od paru lat właściwie ze względu na fejsbuka. A teraz UWAGA WSZYSCY, WIEKOPOMNA CHWILA - zgadzam się z SZU. Ja co prawda mam wyjebane generalnie, bo nigdy nie dałem na forum ani grosza, ale dziwię Wam się, że nadal chce się Wam to robić, zwłaszcza patrząc przez pryzmat tego, ile osób tu siedzi i jak to forum w ogóle działa. A działa chujowo.

To po co tu siedzisz?

 

Serio, nie rozumiem tego w ogóle. Jeśli masz zupełnie wyjebane i uważasz, że forum jest chujowe, a także dziwisz się, że niektórym na tym zależy, to co tu jeszcze robisz?

Odnośnik do komentarza

Te Wasze dywagacje o ożywianiu forum, powiewach świeżości i innych pierdołach po raz kolejny to jest jedna wielka beka.

 

Chyba ktoś tu nie ogarnia, że to nie jest forum o menadżerze, tylko forum dla kilkunastu znajomych, których sukcesywnie ubywa ze względu na to, że są coraz starsi i mają inne zajęcia niż siedzenie na forum po kilka godzin dziennie.

 

A same fora są w odwrocie od paru lat właściwie ze względu na fejsbuka. A teraz UWAGA WSZYSCY, WIEKOPOMNA CHWILA - zgadzam się z SZU. Ja co prawda mam wyjebane generalnie, bo nigdy nie dałem na forum ani grosza, ale dziwię Wam się, że nadal chce się Wam to robić, zwłaszcza patrząc przez pryzmat tego, ile osób tu siedzi i jak to forum w ogóle działa. A działa chujowo.

To po co tu siedzisz?

 

@Hyde,

Dokładnie, skoro forum jest be, dywagacje są do dupy, facebook rulez, masz wyjebane, to po co się logujesz na to forum, po co się wypowiadasz na ten i inne tematy? Skoro jesteśmy tylko towarzystwem wzajemnej adoracji. Piszę zupełnie serio. Może taka wiedza też się przyda MT.

Odnośnik do komentarza

Zarejestrowałem się tutaj drugiego maja 2006 roku. Byłem jednym z wielu nowych, którzy rejestrowali się praktycznie każdego dnia. FM był moją fascynacją. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że takich jak ja są setki. Mieli podobną pasję, pisali o tym opowiadania, tworzyli taktyki, porady i wynajdywali coraz to zdolniejszych graczy.

 

Choć początki na forum były ciężkie i niełatwo było dostosować się do panującej tu specyficznej atmosfery, to zostałem. Mnogość projektów i aktywnych użytkowników była zachęcająca. Większość była życzliwie nastawiona i jakiego problemu bym nie miał, to zawsze znalazł się ktoś, kto w mgnieniu oka odpowiadał na nurtujące mnie pytania. Z najprawdziwszym szacunkiem patrzyłem na Profesora, Icona, Wujka, me_who, Kamtka, Fikandra i wielu innych. Byli na forum od zawsze i choć to śmieszne, to otaczała ich jakaś aura „zajebistości”. Fajnie się ich czytało, zawsze mieli coś mądrego i ciekawego do napisania.

 

Przyszły epizody na stronach traktujących o FMie. Pamiętacie ile ich było? Prześcigaliśmy się ilościowo i jakościowo, a comiesięczne flame’y tylko dodawały smaczku tej rywalizacji. Dzisiaj nie ma nawet z kim się dobrze pokłócić. Scena, która kiedyś łączyła wiele serwisów i osób po prostu zniknęła. Tak bywa. Od tamtej pory zaczął się powolny upadek naszego forum. Użytkownicy skupili się wokół jednego czy dwóch pozostałych sajtów, a forum niejako zeszło na dalszy tor. Doskonałym przykładem jest nasz coroczny plebiscyt. Kilka lat temu CMF Awards to było wydarzenie. Pisano o tym na CMRev, CFM, FCMC… dzisiaj mielibyśmy problem z zebraniem odpowiedniej liczby kandydatur.

 

Niedawno minęło 7 lat odkąd tu jestem. Te forum okazało się być czymś więcej niż platformą wymiany pomysłów, zdań czy taktyk. Wielu z Was poznało tu nowych znajomych i przyjaciół. Co roku spotykacie się na zjazdach. To nie jest coś, o co warto „walczyć”? Kto wie czy za rok zlot w ogóle się odbędzie?

 

Trzeba w to zainwestować. Zrobić coś, by lata wspomnień, świetne opowiadania i wspaniali ludzie nie przepadli. Czas chyba pójść z duchem czasu i otworzyć się na świat. Dojść do porozumienia z jakimś konkretnym serwisem sportowym. Potrzeba tu świeżej krwi, potrzeba tu gimnazjum, które mogłoby o te cholerne taktyki zapytać. Kogoś, kto najgłupszym nawet postem byłby w stanie rozśmieszyć nasze zdziadziałe już trochę grono.

 

Padł pomysł otwarcia się na inne gry sportowe. Czemu nie? Mocno w nas zakorzeniło się przekonanie, że jesteśmy forum dotyczącym wyłącznie jednej gry, jednego managera. Choć to piękne i słuszne, to w najbliższej przyszłości niechybnie nas zgubi… bo do czego nam forum bez ludzi?

Odnośnik do komentarza

Ale PO CHUJ? Że tak zapytam... Czy naprawdę my - stara gwardia że tak powiem - potrzebujemy tego gimnazjum, tych porad taktycznych, itd. Hyde ma rację. NIE. Większość z nas nie gra w FM, a jak gra, to okazjonalnie gdy nie ma przy nas żony/dziewczyny/dziecka albo zapierdolu w pracy. Dorosłe życie zmienia priorytety. Tak więc sprowadzenie nawet hordy zapaleńców w wieku 13 lat, jakimi kiedyś sami byliśmy (choć ludzie są inni i obecne pokolenie nigdy nie będzie budować sceny w naszym dawnym rozumieniu) nie zmieni na plus dla nas NIC. Tak, dla nas to miejsce do napisania paru postów w Maryni i ewentualnie gdzieś jeszcze. Serwisy społecznościowe doskonale zastępują forum i - niestety - tworząc cały projekt CM Rev jako portalu web 2.0 Speed i koledzy wygrali. Bo takie są teraz czasy. Nie zrobili tego ze złości czy niechęci do CMF, ale z czystego pragmatyzmu. Klient (gość) chce właśnie tego, co jest na CM Rev. A my jesteśmy starym pokoleniem, które UMIERA KAŻDEGO DNIA. I w końcu umrze. Myślałem, że ostatni zlot już był tym ostatnim. Okazuje się jednak, że przyjdzie nam jeszcze ta pechowa trzynastka. W ostatniej chwili Nigel, jeden z największych weteranów, reanimował trupa. Mamy niecałe 20 (!) zgłoszeń. Nigdy od czasów Sierakowa nie było tak mało ludzi na zlocie. Zmieniają się czasy i priorytety. I zadajcie sobie pytanie - czy my blisko albo i ponad 30-latkowie chcemy przekomarzania się z bandą piętnastolatków? Nie sądzę...

Odnośnik do komentarza

Vami, forum to czyste web 2.0, cały kontent jest generowany przez użytkowników. Funkcje społecznościowe można dodać modami do IPB.

 

Tych, którzy nie maja żadnych pomysłów, proszę po prostu o brak wypowiedzi. Ew. jesli komuś już jest tak spieszno do umierania, to niech sobie umiera, dając spokój tym, którzy się jeszcze do tego niekoniecznie kwapią. Pogląd "forum to ja, stara gwardia, a mnie się już nie chce" to IMO przejaw czystego egoizmu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...