Skocz do zawartości

Wybory MT III kadencji - dyskusja


Jak liczny ma być MT III kadencji  

50 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce do wzniecania płomieni nowej kampanii wyborczej.

 

Procedura wyborów:

- od dziś do 15 VI (do 23.59): zgłaszanie kandydatur

- od 16 do 30 VI odbędzie się głosowanie w jawnej ankiecie na tych kandydatów, którzy zgodzą się wziąć w niej udział; prawo głosu mają użytkownicy, którzy zarejestrowali się przed 1 stycznia 2013, a 1 czerwca 2013 mieli przynajmniej 10 postów

Odnośnik do komentarza

To fakt, obecny stan to zdecydowanie za duzo.

 

 

Poza tym, chcialbym zauwazyc, ze pomysly i nowe tematy ktore mialy rozruszac forum trwaly doslownie 2-3 pierwsze tygodnie i poumieraly. Nowe miotly w MT mialy wprowadzic powiew swiezosci i nowe idee, tymczasem wszystko bardzo szybko sie wyczerpalo i wlasciwie jestesmy w tym samym momencie co kilka miesiecy temu. Ba, powiem wiecej - forum powoli zaczyna wygladac jak wydmuszka - z fajna historia i wspomnieniami ale zupelnie pustym srodkiem. Coraz mniej nas i coraz mniej juz nam chyba zalezy a swiezej krwi nie widac w ogole (co zreszta mozna zaobserwowac po tym, ile osob jedzie w tym roku na zlot). Chyba juz nikt tutaj nie ma za bardzo pomyslu jak uratowac to miejsce, wiec imo to, kto zostanie tym razem wybrany do MT, to sprawa mniejszej wagi.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem pomysł, ale to nie przeszło. :P

 

Nie pamiętam czy pisałem to tylko w adminowni czy na ogólnym forum też, ale chciałem rozszerzyć forum o inne gry, przede wszystkim inne menadżery lub też inne typy gier sportowych, chociaż FIFA itd. mogłaby ściągniąć dużo gimbazy.

A forum w obecnym kształcie na pewno będzie umierać powoli i tego na pewno nie zmieni zakładanie nowych tematów, zresztą od tego nie są admini ani moderatorzy.

Odnośnik do komentarza

To może zastanówmy się od razu, czy nie zwinąć żagla? Bez świeżej krwi CMF umrze, zmiażdżone przez CMRev, zresztą to się już prawie stało. Do pogaduszek maryniowych wystarczy FB, nie ma sensu łożyć na serwer, domenę i licencję bez perspektyw na nowych użytkowników. I z całym szacunkiem, pewnie większość obecnych użytkowników przynajmniej zaczynała na CMF jako gimnazjaliści.

Odnośnik do komentarza

Nie no racja, sam tak zaczynałem. :) Chodziło mi bardziej o stan umysłu, a nie wiek. ;) Chociaż jeszcze te kilka lat temu poziom forum był duuuuużo niższy.

 

Zapomniałem jeszcze dopisać w poprzednim poście, że wcale się nie dziwię reakcji na moją propozycję. To forum zaczynało jako stricte CM/FM i było produktem sceny skupionej wyłącznie na grach SI, więc moja propozycja to byłaby praktycznie rewolucja.

Odnośnik do komentarza

Ostatni zlot, ostatni rok forum. Pechowa trzynastka. Zestarzeliśmy się. Ale nie jak Rolling Stones, lecz jak Van Halen. Wrócić możemy tylko dla kasy, bo pożarla nas monotonia dnia codziennego. Nie myślimy już o nowej taktyce do Sambenedettese, którą w pierwszym sezonie pokonamy Milan, lecz jak zapewnić naszej dziewczynie fajne wakacje albo naszemu dziecku dobrą edukację. Zaorajmy to, zanim zgnije. It's better to burn out than fade away.

Odnośnik do komentarza

To może zastanówmy się od razu, czy nie zwinąć żagla? Bez świeżej krwi CMF umrze, zmiażdżone przez CMRev, zresztą to się już prawie stało. Do pogaduszek maryniowych wystarczy FB, nie ma sensu łożyć na serwer, domenę i licencję bez perspektyw na nowych użytkowników. I z całym szacunkiem, pewnie większość obecnych użytkowników przynajmniej zaczynała na CMF jako gimnazjaliści.

 

Ja myślę, że zwijać nie będziemy żagli. Dopóki znajdzie się kilku userów, którzy są skłonni na ten serwer się zrzucić, to dlaczego mamy tego forum nie utrzymać. Choćby dla względów sentymentalnych. FB to nie to samo.

Odnośnik do komentarza

Lud najbardziej przyciąga chleb i igrzyska, chleba ciężko nam upiec, więc dajmy im igrzysk. Za zaoszczędzone pieniądze na serwerze zorganizujcie nagrody do konkursu - nie wiem jakiego, wymyślcie ;) gdzie nagrodą będą FM-y 14 i siejcie propagandę wszędzie, że taki konkurs jest. Najlepiej jakby dotyczył jakoś forum.

Odnośnik do komentarza

Umrze tak czy inaczej to nieuniknione. Z wielu powodów

 

Ja proponuję podejście wyważyć: można jednocześnie taplać się w nostalgii i próbować uczynić forum atrakcyjne dla nowych, jest tylko jeden warunek - potrzebna jest w administracji osoba, która ma na to pomysł. Dlatego odmówiłem uczestnictwa w nowym MT, bo ja w tym względzie nie mogę nic zaofiarować - przestałem grać w FM kilka lat temu, piłka nożna mnie nie interesuje, a pomysłów nie mam. Więc po raz kolejny zaapeluję - wybierzmy do MT nie fajnych kolegów, a kogoś, kto może CMF przywrócić do żywych.

 

A przynajmniej na działy FM, Innymi możemy się ostatecznie zająć ;)

Odnośnik do komentarza

Problem umierania forum przewija sie już od jakiegoś czasu i raczej recepty na poprawe nie widać.

Jak dla mnie, sami zgotowaliśmy sobie taki los.. Chcieliśmy elitarne forum, dla w miarę rozsodnych użytkowników, bez krzyczącej i problemowej gimbazy, bez wyrazistych userów i bez innych bezkonfliktowych jednostek.

Cel został dość szybko osiągniety, jest miło, przyjemnie, ale dla garstki userów, która jest tu od dawna i raczej udziela sie tu bardziej z sentymentu niż chęci rozruszania forum.

Tak jak mówi Gabe, aby ożywić forum, potrzeba nam ludzi otwartych na nowych userów, z nowymi pomysłami i przede wszystkim z zapałem.

To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...