Skocz do zawartości

Out of the Park Baseball


me_who

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem sobie zagram jeszcze meczyk albo dwa i wczoraj Kyle Hendricks miał perfect game przeciwko Reds. Niestety skończyło się tylko na no-hitter, bo w 9 inning Kris Bryant zrobił error przy pierwszym zawodniku...Nie sądzę, żebym był kiedykolwiek bliżej perfect game. Gram w OOTPB od wersji bodaj 08 i to jest mój pierwszy no-hitter. Wcześniej miałem jedno 1-hit game w OOTPB09.

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Tak se klikam, jak jednooki we mgle, zazwyczaj od razu do dziewiątej zmiany, plus AI robi w meczach zmiany w razie czego. Trochę transferów w letnim okienku i może będą play-offy :keke: Na razie bilans 29-26, gierka nawet wciąga, a w maju 2018 nawet siary nie było =) Nie umiem, albo się nie da, zmienić listy dwudziestu pięciu zawodników, na której mam chyba za wielu (8 albo 9) miotaczy, a brakuje graczy z pola, czy jak to się tam nazywa =) Pirates, bo w ostatniej chwili przypomniało mi się, że miałem w podstawówce piórnik z jakimś ich graczem, pierwotnie miało być Texas Rangers. 

 

 

 

29DA8E7B102B951E9D001F885CA62CBEB5B552A1

Odnośnik do komentarza

@me_who, pomóż zatem =)

 

Nie daje mi spokoju najbardziej to - o co biega z tymi relief pitcherami (czyli to tacy, co wchodzą w meczu, gdy główny źle gra, albo się zmęczy, czy zaley jak rolę mu się ustawi jak?), czy duża różnica będzie jak dam zawodnika RP jako startowego, czy raczej nie robić takich manewrów? Bo zawsze mi ocenia takiego miotacza na pół gwiazdki, jakby to była różnica, kiedy zaczyna miotać =)  Statystyki no to chyba wiem, że ERA jak najmniej, bilans Win-Lose, ale generalnie to bardziej na umiejętności patrzę (choć w sumie to ich do końca nie rozumiem, co to za cudaczny atrybut "stuff" u miotacza, chyba najbardziej podstawowy =) i ta ikonka płomyka (oraz jest jeszcze coś jak płatek śniegu - czy to ma związek z zakładką "hot and cold"? czyli to znaczy, że w w formie i w kryzysie? 

 

2132894

 

 

 


To chyba tyle na razie =) resztę jakoś tam sobie rozkminiam, rozumiem nawet chyba te dziwne atrybuty typu "eye', contact czy avoid k's, bo tu wyczytałem https://manuals.ootpdevelopments.com/index.php?man=ootp16&page=batting_ratings

nie wiem tylko na jakie statystyki warto zwracać uwagę najbardziej poza np średnią uderzeń dla graczy z pola, i czy bardziej ważne są statystyki, czy atrybuty =)

 

 

 

PS - zauważyłem, że to nie wygenerowani gracze, tylko jacyś antyczni herosi z pierwszych lat istnienia ligi, i kluby też takie były =) 

 

Odnośnik do komentarza

Definicja stuff:

The word is both meaningful and meaningless

Stuff to jest nazwa na ogólne umiejętności pitchera. Nie ma to żadnego odpowiednika w polskim języku. Stuff, to jest "to coś" co sprawia, że jest dobry albo zły. Więc zasadniczo więcej stuff tym lepiej.

Płomyk & śnieżynka to jest tak jak słusznie zauważyłeś aktualna forma - czy też wypadkowa ostatnich występów bardziej.

 

Co do relief pitcherów

To czy ktoś się nadaje na startera, to musisz spojrzeć najpierw na staminę. Generalnie miotacz na 100 rzutów potrzebuje około 14-15 staminy. Oczywiście możesz mieć startera z mniejszą staminą ale musisz się liczyć z tym, że nie da Ci za wiele innings i musisz korzystać z rezerwowych.

Ponadto relievers to nie są stricte kolesie zmieniający zmęczonego startera. Owszem, jak grasz jakąś starożytną epokę typu 1905 to relivers są tylko po to. W nowoczesnym baseballu bullpen (czyli relievers) to jedna z najważniejszych rzeczy. To są zawodnicy od specjalnych zadań (np lefty na lefty) albo kolesie co potrafią wejść przy ziomkach na bazach i zagrać groundball na Double Play, sa kombosy setup-closer grający 8 i 9 inning - no tutaj opcji jest masa. Generalnie bullpen - jeśli grasz w teraźniejszości - powinieneś mieć rozbudowany (7-8 zawodników), dość różnorodny jeśli chodzi o prawo- i leworęczność i moim zdaniem z absolutnym killerem na closerze, czyli kolesiu grającym w 9 inning.

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

@stefan1984

Ale widzę grasz w starożytności ;) to moje zasady w ogóle nie przystają. Jedyne co Ci mogę doradzić, to granie na dwuosobowe rotation (w zależności od tego jak dobry jest ten drugi pitcher) żeby nie przeciążać pierwszego. Choć to chyba mało prawdopodobne patrząc na jego staty. Obaj reliverzy nie są Ci potrzebni za bardzo, chyba, że wpuścisz ich przy wysokim prowadzeniu, żeby se starter odpoczął. 

Generalnie, to są moje sugestie bardziej i "chłopski rozum". Nie grałem nigdy w dead ball era, więc bardziej piszę jak ja bym grał, niż to jak się powinno grać.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Nie no, w starożytności to chciałem zacząć, żeby się oswoić z grą, jak odpaliłem 2018 rok i zobaczyłem ponad dziesięciu miotaczy w zespole to stwierdziłem że wypierdolić trzeba 2/3, bo za mało innych graczy mam, a tylko 25 wystawić można =) teraz to już wiem, jak to poustawiać, bo zdziwiło mnie, jak dałem żeby AI zmiany robiło, na cholerę oni wpuszczają pitchera na parę rzutów =)  nic nie cieszy tak, jak zmiana wyniku meczu przez kilka punktów zdobytych w ostatniej zmianie =) PS - rozumiem, że jak jest remis, to closer wtedy gra aż do rozstrzygnięcia? 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, stefan1984 napisał:

PS - rozumiem, że jak jest remis, to closer wtedy gra aż do rozstrzygnięcia? 

Gra dopóki go nie zdejmiesz ;) 

Jego zadaniem jest "zamknąć" mecz. Jest od tego statystyka - save - naliczana za każde skończenie meczu przy prowadzeniu 1-3 runami.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W szóstym sezonie istnienia najważniejszych baseballowych rozgrywek w USA, w 1877 roku w końcu wszedłem klubem Louisville Grays (zespół ewoluował i zmieniał nazwy, z jakiegoś tam zespołu z Fort Wayne, poprzez Brooklyn Atlantics aż do swojej obecnej postaci, pewnie nie ostatecznej) do play-offów, co okazało się być chyba trudniejsze od wygrania ich =) Dwa sezony pod rząd brakowało nam już do awansu bardzo niewiele, w sumie to awansują tylko zwycięzcy każdej z dwóch dywizji, nie wiem czy tak było naprawdę, mogę to zmienić ale postanowiłem nic nie dotykać =) tam na dzień dobry przegraliśmy dwa pierwsze spotkania, postanowiłem więc przyjrzeć się wystawianemu składowi. Doszedłem do wniosku, że lepiej nie będzie, i bez dokonywania żadnych zmian poprowadziłem chłopaków do czterech wygranych z rzędu, tak że rozgrywanie ostatniego z zaplanowanych, siódmego spotkania, nie było konieczne =) Wiadomo, że te rozgrywki są mocno jeszcze kadłubowe, w sumie to poza trzymiesięczną kontuzją podstawowego RF dało by radę grać tym samym składem na okrągło, tym bardziej że klasowych zawodników nie pojawia się wielu, a jako że jesteśmy czołowym zespołem, w drafcie wybieram pod koniec każdej z serii, to ci co lepsi są już zaklepani, pozostaje węszyć i trenować kupowanie czołowych graczy z innych zespołów =) 

 

7C9A708966DA40910BD86738D67000AAC67BAE40

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, stefan1984 napisał:

w sumie to awansują tylko zwycięzcy każdej z dwóch dywizji, nie wiem czy tak było naprawdę

Tak po prawdzie, to nie są dywizje, ale dwie osobne ligi - National i American. Do końcówki XX wieku zespoły z obu lig grały przeciwko sobie wyłącznie w World Series (no i w All-Star Game, które swego czasu decydowało o przewadze boiska w WS ). I tak, do 1969 roku nie było playoffs w MLB - po zakończeniu sezonu zwycięzcy obu lig mierzyli się ze sobą we wspomnianym World Series, a reszta miała wakacje.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, stefan1984 napisał:

a to kamień z serca, myślałem że mogę grać w zepsutych rozgrywkach, jak coś kliknąłem gdzieś, a nie mogłem nigdzie tego wyczytać =) 

Znaczy i tak masz w grze bardzo uproszczone, bo w rzeczywistości był straszny bałagan. Były lata bez finałów, bo była tylko National League, potem grane było z American Association, gdzie finały różniły się ilością zakontraktowanych meczów, potem znowu była tylko National League i były różne dziwne formaty i nazwy finałów. W grze musieliby to na sztywno zaprogramować i nie wiem czy by się udało w ogóle.

"Prawdziwe" World Series są grane od 1903.

Odnośnik do komentarza

Właśnie tak mi się wydawało, że w pierwszych latach musiał panować większy bałagan. Kusi mnie dogranie do początków XX wieku, a potem dalej, żeby zobaczyć czy liga (ligi) faktycznie rozrastają się, tak jak było zaznaczone przy tworzeniu rozgrywki ale nie wiem czy mi się nie znudzi =) Na razie klubów kilka przybyło, czasem jakiś zmieni nazwę, więc wygląda ładnie. 

Odnośnik do komentarza

PS

22 minuty temu, me_who napisał:

W grze musieliby to na sztywno zaprogramować i nie wiem czy by się udało w ogóle.

 

 

PS - a to normalne, że zawodnicy którzy byli at bat po 300-390-450 razy w sezonie mają po zero home runów? =) chyba że nie umiem odczytać statystyk załączonych na obrazku parę postów wyżej. 

Odnośnik do komentarza

@me_who, a jak ustawić shortstopa (60/80) który grać może na pierwszej bazie (30/80), który oczekuje roli "middle od the lineup" i jest niezadowolony, bo gra zawsze w pierwszym skladzie? Zmieniać go w trakcie meczów, czy wystawiać w co drugim, trzecim? W ogóle po latach grania w efema to tego się nie spodziewałem :)

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, stefan1984 napisał:

@me_who, a jak ustawić shortstopa (60/80) który grać może na pierwszej bazie (30/80), który oczekuje roli "middle od the lineup" i jest niezadowolony, bo gra zawsze w pierwszym skladzie? Zmieniać go w trakcie meczów, czy wystawiać w co drugim, trzecim? W ogóle po latach grania w efema to tego się nie spodziewałem :)

Middle of lineup to znaczy, ze jak ustawiasz kolejkę odbijających, to powinien to robić jako od 3 do 7 w kolei.

Jak ktoś zaznaczy szczegółowo, ze lead-off to pierwszy, jak clean up to czwarty.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

me_who  

 

Albo ktoś =) jak budować tu sztab szkoleniowy. Osobiście pozatrudniałem u  siebie kolesi z najlepszą reputacją (w Pittsburg Pirates, 2018 rok, bo miałem wszystkich w sztabie pierwszego zespołu o reputacji "fair") ale nie wiem, czy to ma jakiekolwiek znaczenie i czy nie dało by znaleźć lepszych ale mniej znanych (tylko nie wiem jak tu ich szukać i na co zwracać uwagę żeby było dobrze) =) Czy wystarczy jak ich preferencje pasują do tego, co moi gracze grają, czy ki diabeł =) 

 

Jest zainteresowany pracą u mnie jeszcze dyrektor scoutingu, który wygląda na absolutny światowy top, o, taki okaz: 

 

2136228

 

 

 tyle że to Japończyk, i chce ponad milion $ rocznie, więc zatrudniłem nieco gorszego, tańszego o dwieście tysięcy, ale Amerykanina i też nie wiem czy dobrze zrobiłem =) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...