Skocz do zawartości

Out of the Park Baseball


me_who

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy później...

Ztcp to wydawca OOTPB przeliczał dolary na euro w stosunku 1-1 i w Europie nie mogłeś kupić za dolary. Może ta polityka się zmieniła.

 

Edyta - 19,99$ jest za OOTPB15, a z licencją będzie edycja OOTPB16.

 

OOTP 15 is just $39.99 $19.99 (Offseason Special Discount, save 50%!) and features everything you need to build your own baseball world. Simply download the game, make your purchase from the main menu, and play ball! You'll never pay another penny for OOTP 15; there are no subscription fees

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Po odkurzeniu OOTPB13 udało się moim Cubs ponownie dojść do World Series. Tym razem trafiamy na najlepszy zespół AL, Kansas City Royals.

Dla potomności dodam, że w poprzednich seriach pokonaliśmy San Francisco Giants 3-0 i Atlanta Braves 4-3. Kansas City zagrało wszystkie możliwe mecze ;) W DS wygrali z Tigers 3-2, a w walce o AL Pennant pokonali Texans 4-3.

Składy na mecz #1

Odnośnik do komentarza

Cubs@Royals 7-3

1-0

W: Matsuzaka (2-1), L: Hochevar (2-2), S: Reynolds (1)

 

Świetny występ Dice-K, aż mi wstyd, że śmieszkowałem z moich japońskich starterów. Patrząc na avg, HR itp, to fakt, że mogę wystawiać DH w Kansas jest jak najbardziej na korzyść drużyny z NL.

 

Przy okazji zaliczyłem skuchę w prowadzeniu zespołu, bo wystawiłem Samrdziję na waivers by go móc przerzucić do Playoff Squad i go mi zajebali Phillies.

Odnośnik do komentarza

Cubs@Royals 2-7

1-1

W: Herrera (1-0), L: Dolis (1-1), SV: Soria (1)

 

Katastrofalna dyspozycja całego zespołu. Zaczęło się fajnie, bo od 2-run HR w pierwszym inning i to by było tyle dobrego. W hits przegraliśmy aż 4-15, co jest kolosalną dysproporcją. Bardzo źle zagrało bullpen, które przejęło mecz przy stanie 2-2 w 7 inning i oddało rywalom 5 punktów. Na dodatek wykorzystałem aż 4 reliverów, bo co jeden to sobie gorzej radził i nabijał licznik rzutów. No i zmarnowaliśmy też imo niepowtarzalną szansę, bo Royals wystawili swojego najsłabszego startera, a mimo to skucha :|

 

Royals@Cubs 3-10

2-1 Cubs

W: Grimm (3-1), L: Crow (1-4)

 

Zaczęło się źle, bo Kansas po trzech batterach nie miało outu i punkt na koncie. Na szczęście Grimm się ogarnął. Zagrał świetny mecz i co najważniejsze był na boisku aż 7 innings, co przy trzech meczach w trzy dni ma kluczowe znaczenie. U rywali Crow wytrwał dzielnie do 4 inning kiedy troszkę się pogubił (plus kolega z pola zaliczył error). Najpierw wiatr zatrzymał piłkę w boisku przy pełnych bazach i wybiciu Forsythe'a co dało nam tylko 2 punkty zamiast czterech. Ale już po chwili Brett Jackson mając pełne bazy wypalił w bleachers i Cubs wyszli na prowadzenie 6-1, które to prowadzenie tylko powiększaliśmy w dalszych częściach meczu.

 

Royals@Cubs 2-3

3-1 Cubs

W: Iwakuma (3-0), L: Montgomery (1-1), SV: Perez (1)

 

Znów Brett Jackcon został bohaterem - jego 2R HR w (ponownie :D) 4th inning dał nam prowadzenie 3-1, które udało się obronić. Iwakuma mnie niesamowicie zadziwia w tych playoffs, a i też ma masę szczęścia :D No ale przecież nie będę swojemu zawodnikowi robił zarzutów z tego tytułu. Nerwowo było do samego końca, bo to pierwszy mecz w tym World Series, gdzie było na styku. Gdy w 8th Royals zdobyli punkt na 2-3, nie powiem, motzno analizowałem kogo wpuścić na ostatnią partię. Na szczęście order ułożył się z niemal samych praworęcznych, także nominalny closer Perez, mógł zarobić swoje dolary :)

 

Royals@Cubs 7-8

4-1 Cubs.

Cubs win the World Series.

W: Dolis (2-1), L: Holland (0-1)

 

Jest to najlepszy mecz jaki rozegrałem w OOTPB :) Ciężko mi go opisać, ale spróbuję :) Zaczęło się fatalnie dla Dice-K, choć Japończyk grał fajnie, grał agresywnie - sam fakt, że w ciągu 6 IP miał przy ledwo 1 BB aż 10K i 10H - czyli atakował strike zone - trochę przeszarżował, bo Royals byli zdeterminowani i wykorzystali jego agresywność. Przy stanie 6-0 dla gości iskierkę nadziei dał Jeff Decker - solo HR, do tego pierwszy hit gospodarzy! W siódmej partii niestrudzeni Royals zdobyli siódmy punkt i wydawało się, że to pojedyncze trafienie Deckera było tylko honorowe. I wtedy niesieni dopingiem Cubs zaatakowali zdobywając aż 4 runy w 7. Wynik? Aż (i tylko ;)) 7-5 dla KC. W 8 inning najlepszy zawodnik Cubs w playoffs, CF Brett Jackson zalicza kolejny HR - tym razem za 2 punkty i wyrównuje stan rozgrywki na 7-7. Gdy po top 9th nic się nie zmieniło, wiadomo było, że jak mamy wygrać już dziś, to potrzebny będzie bohater.

Bot 9th, odbija 6 w kolejności Francis, miotacz nie wytrzymuje ciśnienia i BB.. Następny jest wild pitch przy odbijającym Loganie Forsythe: WP daje Francisowi drugą bazę. Przy tak niekorzystnym układzie (0 out i runner na 2) miotacz rywali decyduje się na int. walk. Runner na 2 i 1, 0 out, odbijać będzie świetny catcher, ale dramatycznie zły batter - Jason Williams (avg .122). Przy count 2-1 Williams piękny ground ball na lewo, Francis dobiega do bazy domowej i:

CUBS WIN, CUBS WIN!

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 1 rok później...

Gram sobie w OOTPB16.

Jakoś po ~70 meczach kontuzji doznał Travis Wood (LHP), a że kontuzjowanego miałem już Lestera chciałem poszukać jeszcze jednego LHP. For teh lulz zaproponowałem Giants wymianę Montero © za Madisona i...podjęli negocjacje, ale chcieli Rizzo/Bryanta. Na to się nie mogłem zgodzić, więc dorzuciłem im Torresa (mój najlepszy prospect) i Castro (Russell znakomicie go zastąpi, jak w realu), a do kolekcji dodałem Alcantarę (CF/SS). Giants się zgodzili xD

Bumgarner dzień później zadebiutował i zaliczył CG, 3-hit shutout w wygranej 1-0 z Dodgers. Do tego ja zrobiłem sobie jakieś 20M wolnego w budżecie. Jeśli wszyscy będą zdrowi, to mam absurdalnie napakowane rotation: Bumgarner-Arrieta-Lester-Hendricks i mogę sobie dorzucać tego piątego :)

Dawno mi się tak dobrze nie grało w OOTPB, choć bilans moich Cubs jest dość mizerny (37-35) i będę miał poważny kłopot, żeby zagrać w playoffs

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Bilans win-loss jest nie do końca miarodajnym wskaźnikiem formy pitchera. Może mieć pecha i mieć fatalny run support kolegów z pola. Kiedyś Felix Hernandez z Mariners został Cy Young a miał bilans 9-13. Ale ERA w okolicach 2.50. Po prostu w tamtym okresie Seattle miało tak żenujący atak, ze mimo doskonałych występów Felixa przegrywali.

Ja patrzę zawsze na ERA, K/BB ratio i WHIP (walks/hits inning pitched) i jeśli tam jest ok, to win-loss się nie przejmuję.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...