Skocz do zawartości

Out of the Park Baseball


me_who

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu się zabrałem za off-season, a roboty sporo.

Celem jest sprowadzenie nowego SP i to na poziomie gwiazdy. Drugim celem jest znalezienie jeszcze jednego niezłego leworęcznego MR, znalezienie kogś na RF, dobrego 2B, jakiegoś leworęcznego C (gdzie catcher ability jest priorytetem)

 

Co się udało zrobić:

Logan FORSYTHE (2B) przyszedł z Tampa Bay za Neil SELLERSA, Geo SOTO i 800k w gotówce. Trochę wyprzedaż z mojej strony, ale Soto pewnie by dostał koło 5M w arbitrażu, a to jest dla mnie za dużo, tym bardziej, że Williams będzie moim catcherem #1. Sellers był fajny, ale nie za 1,3M które zarabiał.

Ian STEWART, Alberto GONZALEZ i Matt GARZA dostali jednoroczne kontrakty ustalone odgórnie przez ligę. Na plus wyszedł na tym tylko Garza.

Michael BIANUCCI (RF, Texas Rangers) dołączył do Cubs w ramach Rule 5 Draft, myślę, że wart był tego by zagwarantować mu miejsce w active roster. W ramach tego samego draftu klub opuścili catcher Steven CLEVENGER (Mariners) i Gregory INFANTE (Cardinals), który w minors grał jako closer.

Clevenger mógł zostać leworęcznym catcherem, ale nie chciał ;) tak więc ściągnąłem Brayana PENA z Royals, który za 1,3M zgodził się zostać rezerwowym.

 

Co się nie udało:

SP i MR - rynek pitcherów jest strasznie konkurencyjny. Póki co zaszarżowałem i z Phillies udało mi się wyrwać poprzez waivers MR Brada WILSONA, ale jest praworęczny. Walczę też o superstara na pozycji SP (Dan Haren) ale koleś chce 108M za 6 lat, a to dla mnie zdecydowanie za dużo. Póki co zgodził się na okolice 90M, ale do gry weszli Reds.

Rezerwowo ściągam Daisuke MATSUZAKA, który kiedyś był świetnym pitcherem, ale zniszczyły go kontuzje. Jako 4-5 myślę da radę.

 

Edyta - Haren dostał 110M za 5 lat w Rockies plus obłędne bonusy za Cy Young i All-Star Game, tak więc nie będzie supergwiazdy na SP.

Dice-K podpisał roczny kontrakt za 1,1M dolarów. Myślę, że jakoś sobie da radę.

 

A w ramach akcji leworęczny MR przesunąłem z AAA Jeffrey'a BELIVEAU, który w zeszłym sezonie miał doskonałe 7-2, 12 SV i ERA 1.81 w 57 występach w double i triple A.

 

Edyta 2 - potworny cios dla Cubs. Jeden z moich dwóch leworęcznych starterów - Danny Duffy - doznał kontuzji na 14 miesięcy. Najgorsze, że diagnoza wpłynęła niemal w przededniu startu sezonu i ewentualny transfer zastępcy zapewne przepłacę :|

No jeszcze zostały minors, ale moje rotation staje się trochę za bardzo kombinowane.

 

Tateyama na 10 miesięcy...Katastrofa.

Odnośnik do komentarza

Spring Training dałem poszaleć komputerowi i ugrał całe 9-13 i ostatnie miejsce w NL Central. Zarząd chce byśmy grali ".500 ball". Po brutalnej weryfikacji umiejętności moich starterów, wobec braku Garzy i Duffy'ego nie wiem czy to się uda. Jesteśmy mistrzami, ale wydaje mi się, że w tym sezonie może być hardkor.

 

Wielki plus dla OOTPB, że miała zaprogramowane przeniesienie Astros z NL Central do AL West :*

Odnośnik do komentarza

Początek sezonu 2013 dość brutalny. Zainwestowałem niemal o 100% więcej w scouting, ale zrobiłem to na tyle późno, że już po transferach. I okazało się, że moi tzw. miszczowie to w większości parobasy co się walo kijem w głowę :|

Poza tym starterzy są tak młóceni, że bullpen umiera z przemęczenia i muszę robić różne gimnastyki między active roster a 40-man roster by w ogóle grać.

Co cieszy jednak, miliony zainwestowane w scouting nie obniżyły ratingów Castro i Rizzo, czyli zawodników, na których opieram zespół.

 

Ponadto nie mogłem się dogadać z Soriano, nie było jak go wyrzucić do minors i zwolniłem go z zespołu. Smutna rzecz jest taka, że dopóki nie znajdzie nowego klubu, "wiszę" mu 36M baksów płatne przez dwa sezony.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wróciłem do OOTPB i w końcu awansowałem z short season A do Low-A (Delmarva Shorbirds). Pierwszy mecz wygrany 4-2 w dziwnych dla mnie okolicznościach, bo wszystkie runy były zdobyte po home runach. Dla mnie były dwa single i jeden double (byłyby dwa duble, ale raz zaryzykowałem z kolesiem na pierwszej bazie, który miał 19 speed i 16 steal, zagrałem hit&run i go złapali). No i dla przeciwników jeden double.

 

Niestety ;) większość zawodników przeszła ze mną z niższej ligi, a to oznacza, że skład jest raczej słaby. Chociaż mój najlepszy pitcher, lefty Kim (który praktycznie od początku grał w moich drużynach) zaliczył niezły mecz, 9 IP, ale aż 7 H i tylko 2K.

 

Na szczęscie mam jednego świetnego relievera, a drugiej przerobiłem na closera. Ma staminę 5, więc będę go używał już od 8 inningu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich. Ostatnio zacząłem śledzic MLB oraz poczynania miejscowego klubu i nieźle się wkręciłem w baseball. Dosc szybko załapałem zasady oraz wiekoszsc podstawowych statystyk więc zacząłem szukac jakiegoś manager'a i tak oto trafiłem na OOTP. Na początku rozegrałem kilka meczów w Minors by przyswoic sobie mechanike itp. Chciałem się teraz spróbowac swoich sił z Majors, lecz nie mogę zrozumiec w jaki sposob działa system Waivers&DFA. Moglibyscie mi mniej wiecej na czym to dokładnie polega i jak to ogarnac. Z góry dziękuje za pomoc :king: .

Odnośnik do komentarza

Ja to robię na czuja: prawie każdy zawodnik z Active i Secondary Roster zanim zostanie przesunięty do minors musi trafić na waivers (i listę DFA) . Przez ten czas może być "zaklepany" przez inne zespoły z ligi i jeśli komisarz wyraża zgodę na trade, to odchodzi bez żadnych rekompensat. Jeśli nikt się nim nie zainteresuje, to ma status "cleared waivers" i możesz go z listy DFA przesunąć do dowolnego klubu filialnego.

Waivers dzielą się na dwa typy: revocable, wtedy gracz/AI może wycofać go z waivers jeśli się ktoś po niego zgłosi i irrevocable, czyli takie, którego nie można wycofać.

Jeszcze są młodzi gracze, którzy mają "Minor League Options" i oni oidp mogą być przesuwani między składami z pominięciem waivers.

 

Generalnie jest to prosty system, który ma na celu sensowne budowanie składu a nie permanetną żonglerkę.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mówiąc szczerze, kontynuując szarżę z pierwszego sezonu, gdzie wymieniałem zawodników, powiedzmy ogranych, na tych, co mi pasowali cyferkowo, dzięki czemu wygrałem World Series, nie spodziewałem się takiej katastrofy w sezonie #2.

Póki co, Cubs są przedostatni w NL Central z beznadziejnym bilansem 25-35. Dramatem jest gra miotaczy, bo kręgosłup ofensywny jest całkiem zacny. CASTRO i JACKSON mają obaj ponad 20 steals i wysokie avg, a za nimi jest power-duo Mat GAMEL (9 HR) i Anthony RIZZO (13 HR). Gorzej na zapolu, bo poza wspomnianym JACKSONEM mam biedę (BIANUCCI i HA na RF to jest jakaś prowokacja)

Wzmocnieniem LF był transfer Collina COWGILL z Oakland A's, za którego dałem Matta GARZA, który po kontuzji w playoffs nie powrócił do oczekiwanej dyspozycji. Dziurę po nim ma załatać ściągnięty z Texas Rangers Justin GRIMM, za którego dałem nieprzydatnego po ściągnięciu Cowgilla, Norichiko AOKI.

Resztę SP stanowią Daisuke MATSUZAKA (12 GS, 0-3, 4.90 ERA), Wade MILEY (12 GS, 5-5, 4.93 ERA) i Jesse BIDLE (12 GS, 2-4, 6.18 ERA). Do tego Jeff SAMARDZIJA (12 GS, 4-4, 3.98 ERA), który na nieszczęście doznał kontuzji na 3 miesiące (w jego miejsce Brad WILSON, 11 GS, 5-3 i 3.71 ERA w AAA). Także jak widać choćby po po ERA jest to katastrofa. A przekłada się to na bullpen, bo starterzy potrafią położyć rywalizację już w 2-3 inning i muszę korzystać w meczu z 3-4 zmienników. Dlatego są serię, gdzie bullpen gra bez odpoczynku, co - nie jest to niespodzianka - przekłada się na ich dyspozycję.

Ostatni transfer to oddanie do SF Giants Joe NATHANA, który tak genialnie grał w zeszłym roku. W tym miał ledwo 8/11 saves, ERA 5.71 i nie dawał gwarancji zamknięcia meczu. Za niego przyszedł potencjalnie doskonały closer Brandon LEAGUE (12 G, 2-0, 4.05 ERA i 1 save). Jeśli się nie sprawdzi, to do zamykania pali się Mario CATUNCAN, leworęczny reliver, którego wybrałem w zeszłym roku w drafcie, a który zrobił monstrualne postępy.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące później...

W smutnym jak <wiadomoco> świecie są jednak plusy :)

 

Cardinals - Cubs 0-11 i zupełnie niespodziewany complete game Hisashi Iwakuma. Bardzo mi się przydało, bo bullpen mam okropnie sponiewierane.

Ważna wygrana bo dała nam 46-46, a zarząd bardzo się piekli poniżej .500. Przede mną są Pirates 46-46, Brewers 47-46 i Reds 49-45. Cardinals 39-55 póki co poza konkurencją.

Odnośnik do komentarza

Apdejt sezonu 2013. Cubs są po 100 meczach, mają bilans 50-50 i zajmują 3 miejsce w NL Central Division

 

STARTERS

Justin GRIMM (8 GS, 5-1, 4.07) mimo dość wysokiego ERA ma niezłe wsparcie zawodników z ataku (co nie jest jego zasługą ;)) Zastępuje kontuzjowanego Jeffa SAMARDZIJE

Hisashi IWAKUMA (6 GS, 3-2, 4.91). Hisashi się dopiero "dogrzewa" po przerwie, którą miał od baseballa. Ostatnie dwa mecze miał fenomenalne i jakby tak grał do końca sezonu, to chyba dostanie Cy Young Award ;)

Daisuke MATSUZAKA (20 GS, 4-5, 3.93) Mój wariant oszczędnościowy, który przyszedł zamiast gwiazdy za 100 milionów radzi sobie nieźle. Jednak za wcześnie wypada (jak widać po tylko 9 decyzjach w 20 meczach) i mecz za niego rozstrzygają reliwerzy.

Wade MILEY (20 GS, 7-6, 5.31) Jedyny mańkut w rotation, dramatycznie słabe ERA, chciałbym go wymienić. Drugi mańkut, Danny DUFFY jeszcze 10 miesięcy poza kadrą.

Brad WILSON (8 GS, 3-2, 3.72) Zaciąg z AAA jakoś sobie radzi, ale to nie jest rewelacja.

 

RELIVERS

Praworęczni to Jason ERICKSON (3-3, 5.57), Rafael DOLIS (5-4, 4.09), Colin BALESTER (3-3, 2.27) i closer Brandon LEAGUE (12 G, 8 SV i 6.17)

Leworęczni to: Matt REYNOLDS (2-1, 3.95), Dean KIEKHEFER (3-1. 3.91) i Mario CATUCAN (3-1, 3.78)

 

Jak widać bullpen dość skuteczne, zazwyczaj zwycięskie - akurat w tej formacji Cubs nie mają co zmieniać. Jedynie moje oczko w głowie, closer, nie podoba mi się. League dostaje 5,1M za sezon, a nie gra tak jakbym chciał. No ale raczej go nie mam jak sprzedać.

 

 

INFIELD

Starlin CASTRO, SS (.349, 9HR, 46 RBI i 45 steals) - to mój ofensywny as. Tylko go wprowadzić na bazę, to zaraz jest na drugiej, a wtedy jest zupełnie inna gra. Celem jest dobić do 100 stealów w sezonie. Choć oczywiście to nie jest cel sam w sobie.

Adrian CARDENAS, 2B (.294, 2HR, 26 RBI) - teraz gra jako #2, bo jest dość szybki. Do tego jako mańkut dodaje trochę "miksu" do lineup

Mat GAMEL, 3B (.233, 18 HR, 52 RBI) - to pierwszy z moich mocarzy. Oczywiście nie ma nic za darmo, bardzo słabe AVG nie pozwala mu doszlusować do gwiazd ;) Zważywszy na to, że dałem za niego jakiś odpad z minors, to jest to genialne wzmocnienie.

Anthony RIZZO, 1B (.300, 25 HR, 75 RBI) - moja maszynka do zdobywania punktów. W oczywisty sposób najlepszy zawodnik Cubs. Minus jest taki, że po tym roku będzie arbitraż w sprawie jego kontraktu, jeśli się nie dogadamy. A dogadanie zakończy się zapewne trzema cyframi przed literką M.

Nolan ARENADO, 3B (.253, 8HR, 28 RBI) - rezerwowy. W sumie to jest ofiarą złego początku sezonu, bo wtedy Gamel go wygryzł ze składu i tak zostało. Ale ma fajne wejścia jako PH.

 

CATCHERS

Jackson WILLIAMS (.250, 2HR, 24 RBI) - w ataku nie istnieje, ale w obrnie to jest killer jakich mało. Praktycznie nikt nie próbuje stealów. A jak próbuje, to Williams ze swoim turbo rzutem doprowadza do out :]

Yan GOMES (.250, 0 HR, 2 RBI) - wystawiam go tylko jak WIlliams się zmęczy. Szkoda, że nie jest leworęczny.

 

OUTFIELD

Collin COWGIL, LF (.240, 14 HR, 42 RBI) - nie jest to czego oczekiwałem, ale fajnie sobie pyka w obronie, także nie rwę włosów z głowy. Ponadto sporo za niego oddałem. Część statystyk "wywalczył "jeszcze w Oakland.

Jae-Hoon HA, CF (.238, 5 HR, 22 RBI) - bardzo się rozwija grając jako w zastępstwie. Nie wiem na ile poczyni dalsze postępy, ale byłoby dobrze, gdyby dalej szedł tą ścieżką rozwoju. W obronie nie mam do niego zastrzeżeń.

Jermain MITCHELL, RF (.270, 3 HR, 19 RBI) - dobrze sobie radzi. Nie ma mocy, wiec zazwyczaj jest odbijającym #8. Gra dla obrony i tutaj nie mam mu nic do zarzucenia

Michael BIANUCCI, RF (.240, 5 HR, 21 RBI) - klasyczna pomyłka. Jak brałem go z Rule 5 Draft miał pięć gwiazdek, ale po dofinansowaniu scoutingu pojawiły się jego prawdziwe cyferki, które kwalifikowały go do jednej gwiazdki. Jest zastępcą Mitchella.

Evan CRAWFORD, CF (.000, 0 HR, 0 RBI) - zapchajdziura powołany w związku z absencją Jacksona.

Brett JACKSON, CF (.286, 12 HR, 56 RBI, 28 steals) - człowiek orkiestra. Normalnie gra zaraz za Castro i jak pitcher ma slaby dzień, a na dodatek catcher jest zezowaty to mają uciech sto. Jackson to obok Castro i Rizzo kręgosłup zespołu. Aktualnie kontuzja, która wyklucza go z gry n a jeszcze około tydzień.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio czytałem ciekawy artykuł, jak zwykle w baseballu poparty mnóstwem statystyk, których nie rozumiem ;), że closerzy są strasznie przeceniani głównie na fali gwiazd z laty '80 i '90. Tak naprawdę to closerzy mogą dać zwycięstwo w max 10-20 meczach sezonu i to przy założeniu, że cała drużyna gra bardzo dobrze. Nie wiem jak to jest odzwierciedlone w OOTPB, bo dawno nie grałem, ale ja bym spróbował pozbyć się tego closera jeżeli ci nie odpowiada, a wyciągnął kogoś z minors, ewentualnie trade za kogoś tańszego.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Co prawda Szczurek zapodał ciekawe tematy do rozkminy, ale ja jednak jestem konserwą. Mam nowego closera. Ale żeby go dostać, dokonałem pierwszych transakcji.

 

Jaff DECKER <-> Bruce CHAN right fileder za SP, wymiana uczciwa ;)

 

Nicholas FRANCIS <-> Brendan LEAGUE left fielder za closera

 

Chris PEREZ <-> Reggie GOLDEN, Ben WELLS, closer za ogórki

 

Pięć porażek z rzędu, trzeba interweniować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...