Skocz do zawartości

Out of the Park Baseball


me_who

Rekomendowane odpowiedzi

World Series 2012

 

Patrząc z perspektywy historii ligi, to jedna z najciekawszych konfrontacji, jaka mogła się przydarzyć. Dwa stareńkie kluby, Boston Red Sox i Chicago Cubs spotykają się w finałowej rywalizacji. W telewizji pewnie szaleństwo i oczekiwanie na rekordowe ratingi :) Olbrzymią przewagę mają BoSox, bo po pierwsze AL wygrało All Star Game, tak więc bostończycy mają przewagę boiska, a ponadto w czasie interleague games Cubs zostali bezdyskusyjnie rozniesieni na Wrigley w trzech meczach 1-4, 6-7 i 3-13. No i do tego wypadł Garza :| Jego miejsce zajmie w rosterze Wade Miley (7-11, 5.18 ERA). Serię rozpocznie Duffy, który w playoffs sobie nie radzi, ale nie mam pola manewru po dwukrotnych maratonach.,.

Zobaczymy czy historia chicagowskiego kopciuszka będzie miała równie szczęśliwe zakończenie jak to w bajce...

 

Edyta:

staty starterów BoSox - Lester 24-2 (!!) ERA 2.49, Beckett 10-3, ERA 3.12, Bucholz 8-1, ERA 3.58, Bard 14-7, ERA 3.97

Nieźle :-k

Odnośnik do komentarza

World Series

 

Game 1

 

Cubs @ Red Sox 4-2 (Duffy 1-3, Lester 1-2, Nathan SV 4)

Cubs 1-0

 

Sensacyjne otwarcie :) Przyznać trzeba, ze pomogły troszkę warunki atmosferyczne (wicher 18 mil który zatrzymywał piłki w granicach pola gry :) Tak czy siak, ja na pogodę nie będę narzekał. Cieszę się, bo nie będzie sweep :) Aa, propsy dla Duffy'ego, bo miał ciężkie playoffs (szczególnie mecz #5 w Atlancie) ale tutaj pod presją, zagrał doskonale (7K, 3BB, 4H, 7.0 IP i 101 pitches)

Odnośnik do komentarza

Game 2

 

Cubs @ Red Sox 3-5 (Miley 0-1, Crain 1-1, Bailey SV 3)

1-1

 

Dwie przyczyny porażki - po pierwsze, całkowita dysproporcja w postawie outfield. Każda wysoka piłka gospodarzy lądowała na boisku, dając im zdobycze w bazach i punktach, a u mnie każdy, ale to każdy flyball kończył się w rękawicy obrońcy. Punkty tylko dzięki dwóm HR (Rizzo i niespodziewanie ogór Soriano). Po drugie przy stanie 3-3 Miley zaliczy wild pitch przy rywalu na trzeciej bazie, co się zakończyło wyjściem BoSox na prowadzenia i w rezultacie kosztowało nas mecz. 9 H (przy 3BB i ledwo 1K) nie wygląda dobrze w perspektywie dalszych meczów.

A - nerwy były tez przez niemal połowę meczu, bo Castro zaliczył pierwsze w sezonie ejection, a komentator widział kontakt Starlina i sędziego, co zakończyłoby się kilku meczowym zawieszeniem i całkowicie pogrążyło Cubs. Na szczęście Castro nie został zawieszony.

Odnośnik do komentarza

Game 3

 

Red Sox @ Cubs 13-2 (Bucholz 2-1, Hefner 2-2)

Red Sox 2-1

 

Powrót WS na Wrigley po 67 latach rozczarowujący delikatnie mówiąc :| Troszeczkę zaczyna mnie drażnić ta dysproporcja w grze outfield, bo ponownie WSZYTKO łapią gracze Red Sox, a moi niemal nic. Tak jakby u mnie grali przypadkowi ludzie a u nich sami hall-of-famers. Do tego absurdalna skuteczność gości: 13 runów z 15 hits, super... World Series stają się bardzo nieprzyjemne...U mnie wszyscy miotacze żenująca postawa, atak nieskuteczny (2 runy z 9 hits, punkty tylko z solo HR), obrona dziurawa (outfield!!) i babolista (2 errory). Mam nadzieję, że ten mecz to była kumulacja fatalnej formy.

Odnośnik do komentarza

Game 4

 

Red Sox @ Cubs 2-6 (Samardzija 2-1, Bard 0-1)

2-2

 

Wzorowe podniesienie się z klęski dnia poprzedniego :) Świetnie zagrali miotacze, którzy w sumie zaliczyli 13K przy 5K rywali. Wreszcie moi potrafili znaleźć wolne pola w outfield rywali i ładnie ładowali gościom w zapole ;) Rewelacyjny w ataku Samardzija, który był bezbłędny at-bat (2-2 i sac bunt, a do tego 1 run!). Kluczowa postawa Castro, który ze swoimi stealami sieje zgrozę ;) A do tego dorzuca RBI :)

Odnośnik do komentarza

Game 5

 

Red Sox @ Cubs 3-4 (10) (Bailey 2-2, Ruffin 1-0)

Cubs 3-2

 

Świetny mecz, rewelacja. Emocje astronomiczne. Wydawało się, że Lester spokojnie wiezie Boston do wygranej i zrewanżuje się za porażkę w meczu #1. Schodził przy stanie 3-1 dla Sox i gdy tylko usiadł na ławce moi "rozstrzelali" zmiennika na 2 runy ;) Mitchell tutaj ma szczególne zasługi. Kolejnym bohaterem jest Ruffin, który trochę się napracował (50 pitches, 2.0 IP, 4K) na swoje win. No i końcówka meczu - kwintesencja boskości ;) Castro. Najpierw hit, potem steal, potem zdobywa 3B po wild pitch i w końcu przy 2 out, pinch hitter Stewart zalicza walk off hit, a Starlin Castro zdobywa punkt. 10 inning napięcia, a to dopiero pięć meczów.

 

Teraz kłopot kogo wystawić w meczu #6. Do Miley'a nie mam zaufania, a Hefner dostał straszny oklep w meczu #3. Musze pomyśleć, bo to może być kluczowa decyzja :-k

Odnośnik do komentarza

Game 6

 

Cubs @ Red Sox 3-2 (10) (Watson 1-0, Jenks 1-1, Nathan SV 5)

Cubs 4-2

 

O mamuniu, co za mecz. Wojna do końca, Miley bidula miał 6BB i męczył się niemiłosiernie, ale jakoś dociągnął 5.0IP z ledwo jednym ER. W tym czasie Beckett kosił Cubs jak zboże - 8K, ale na ławkę schodził przy 2-2. Potem jakby paraliż wstąpił w ofensywy obu zespołów - a może pitcherzy dawali radę? U mnie kapitalnie zagrali Tateyama i Watson, tam Jenks sobie radził....do czasu. 10 inning, 2 out i Ian Stewart HR! :D W tym momencie to mi chyba serce stanęło ;) Na szczęście w bullpen już czekał mój killer-closer Nathan, który o mało co nie zawalił meczu.

Po kolei: single, fly out (1), error, bunt (2), single - i w tym momencie Boston ma bases loaded :| Pedroia odbija daleko na prawe zapole, Mitchell łapie i CUBS WIN, CUBS WIN!

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

I jak tam, gracie jeszcze? Ja po awansie do single A rozegrałem sezon i zostałem w Aberdeen na kolejny rok. Teraz też mi słabo szło, dużo meczów symulowałem, zacząłem pytać asystenta o ustalenie składu... Ale zacząłem trochę czytać, zmieniłem na 'pitch-by-pitch' mode i nawet jeżeli nie wygrywam, to mam wrażenie, że bardziej kontroluję mecz. ;) Najbardziej to mi chyba pomogło: http://manuals.ootpdevelopments.com/index.php?man=ootp14&page=game_controls

 

Chociaż nawigacja w tym całym manualu nie jest zbyt wygodna. Aha i poczytałem jeszcze o scoutingu. Warto na to zwracać uwagę czy wyświetlają nam się umiejętności z OSA czy od naszego scouta. Według manuala nasi scouci, nawet kiepscy, są lepsi niż scouci OOTP association.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...