Skocz do zawartości

Kadrowa rewolucja


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś w 2019 roku...

 

 

- To już koniec proszę Państwa. Udało się! Sędzia zagwizdał po raz ostatni, pokonujemy San Marino 2:1 i zapewniamy sobie piąte miejsce w grupie, wyprzedzając jeszcze Mołdawię! Niesamowite zawody dzisiaj rozegraliśmy...

---

 

- Zibi, to nie Twoja wina...

 

- Co ja takiego złego zrobiłem? Euro było klapą, poleciał Lato, poleciał trener, następny cudów nie zdziałał, ale teraz jesteśmy piłkarskim zadupiem na europejskiej mapie. Chociaż nasi piłkarze grają w całkiem niezłych klubach europejskich to kadra obrywa po równo, a przecież próbowałem już wszystkich opcji trenerskich.

 

- Zibi, tu potrzebna jest chyba rewolucja i praca u podstaw. Trzeba było już zacząć jeszcze przed Euro.

 

- Gdybym tak mógł przenieść się w czasie...

 

---

 

O Ty! o którym mówią, że czujesz na niebie.

Jam tu, jam przybył, widzisz, jaka ma potęga,

Aż tu moje skrzydło sięga.

Lecz jestem człowiek, i tam, na ziemi me ciało;

Kochałem tam, w ojczyźnie, serce me zostało, -

Ale ta miłość moja na świecie,

Ta miłość nie na jednym spoczęła człowieku

Jak owad na róży kwiecie:

Nie na jednej rodzinie, nie na jednym wieku.

Ja kocham cały naród! - objąłem w ramiona

Wszystkie przeszłe i przyszłe jego pokolenia,

Przycisnąłem tu do łona,

Jak przyjaciel, kochanek, małżonek, jak ojciec:

Chcę go dźwignąć, uszczęśliwić,

Chcę nim cały świat zadziwić,

Nie mam sposobu i tu przyszedłem go dociec.

Przyszedłem zbrojny całą myśli władzą,

Tej myśli, co niebiosom Twe gromy wydarła,

Śledziła chód Twych planet, głąb morza rozwarła -

Mam więcej, tę Moc, której ludzie nie nadadzą,

Mam to uczucie, co się samo w sobie chowa

Jak wulkan, tylko dymi niekiedy przez słowa.

---

Chcę czuciem rządzić, które jest we mnie;

Rządzić jak Ty wszystkimi zawsze i tajemnie:

Co ja zechcę, niech wnet zgadną,

Spełnią, tym się uszczęśliwią,

A jeżeli się sprzeciwią,

Niechaj cierpią i przepadną.

Niech ludzie będą dla mnie jak myśli i słowa,

Z których, gdy zechcę, pieśni wiąże się budowa; -

Mówią, że Ty tak władasz!

Wiesz, żem myśli nie popsuł, mowy nie umorzył;

Jeśli mnie nad duszami równą władzę nadasz,

Ja bym mój naród jak pieśń żywą stworzył,

I większe niżli Ty zrobiłbym dziwo,

Zanuciłbym pieśń szczęśliwą!

--

Milczysz, milczysz!

Milczysz, milczysz!

Milczysz, milczysz!

 

Wrzask, buch, wybuchł, parsknął, wycie, zgiełk, wrzawa, awantura, draka, chaos, raban, krzyk, larum, pisk, tumult - oto się stało!

 

- Czyś mnie wzywał o istoto mierna?

 

- Czyż to Ty jest ten?

 

- Jam jest ten, który jest.

 

- Boże!

 

- Dam Ci szansę, słuchaj jeno. Przeniosę Cię w czasie dając szansę jedną. Wrócisz do owego - 2011 roku pańskiego. Pouczony o dotychczasowe porażki, dasz narodowi polskiemu powód do radości, lecz pamiętaj! Słabszym dać szansę musisz. Bądź miłosierny, jakem ja jest. To Twoja szansa, stać się dla polskich piłkarskich kibiców winkelriedem! Boniek Winkelried! Dostaniesz jedną szansę, nie zmarnuj jej albowiem po latach suchych i bez wykorzystanej pomocnej dłoni - wrócisz w te miejsce i będziesz nieszczęśliwy dalej, jakeś jest dziś dzień. Bywaj zdrów Zbigniewie!

 

--

Wrzask, buch, wybuchł, parsknął, wycie, zgiełk, wrzawa, awantura, draka, chaos, raban, krzyk, larum, pisk, tumult - oto się stało!

 

- Czy to był tylko sen? Nie, niemożliwe. A nawet jeśli to był sen to czy Bóg mógł w niego ingerować? Skoro może wszystko to czemu nie... co mi szkodzi. Mogę wszystko, muszę zaryzykować.

 

--

 

Smuda zwolniony! Kto następcą?

 

---

 

- Głosowanie wygrywa w pierwszej turze wyborów Zbigniew Boniek - oto mamy nowego prezesa PZPN!

 

--

 

- Trenerem będzie Juszkiewicz.

- Kto to jest?

- Zaufajcie mi. To trener bez wielkich sukcesów, jedynie potrafiący kierować juniorami, tam miewał jakieś glorie. Myślę, że warto dać mu szansę. Rozumiem się z nim, mamy taką samą wizję.

- Jaką wizję?

- Reprezentacja Polski bez gwiazd, a jako drużyna ludzi wyciskających ostatnie poty w każdym meczu. Tych, którzy wiedzą co to jest reprezentacja.

 

--

 

 

Adrian Juszkiewicz, nowy selekcjoner reprezentacji Polski powołał kadrę na towarzyski mecz z Gruzją. Mimo, że to oficjalny termin FIFA skład bardzo mocno zaskoczył - nie ma nikogo grającego poza granicami naszego kraju. Ludzie nie dowierzają...

 

Bramkarze:

 

Artur Boruc [-] - 31 lat, 37/-

Łukasz Skorupski [Górnik Zabrze] - 20 lat, deb.

Jakub Szumski [Piast Gliwice] - 19 lat, deb.

 

Prawi obrońcy:

 

Filip Modelski [Jagiellonia] - 18 lat, deb.

Jakub Rzeźniczak [Legia Warszawa] - 24 lata, 7/0

 

Lewi obrońcy:

 

Jakub Wawrzyniak [Legia Warszawa] - 28 lat, 17/0

Mariusz Pawelec [Śląsk Wrocław] - 25 lat, 2/0

 

Środkowi obrońcy:

 

Michał Czekaj [Wisła Kraków] - 19 lat, deb.

Rafał Janicki [Lechia Gdańsk] - 19lat, deb.

Tomasz Jodłowiec [Śląsk Wrocław] - 26 lat, 18/0

Marcin Kamiński [Lech Poznań] - 19 lat, deb.

 

Środkowi pomocnicy:

 

Rafał Murawski [Lech Poznań] - 29 lat, 34/2

Daniel Łukasik [Legia Warszawa] - 20 lat, deb.

Kamil Drygas [Zawisza Bydgoszcz] - 19 lat, deb.

Paweł Lisowski [Ruch Chorzów] - 20 lat, deb.

Janusz Gol [Legia Warszawa] - 25 lat, 4/0

 

Skrzydłowi:

 

Jakub Kosecki [Legia Warszawa] - 20 lat, deb.

Mateusz Możdżeń [Lech Poznań] - 20 lat, deb.

Rafał Wolski [Legia Warszawa] - 18 lat, deb.

Michał Żyro [Legia Warszawa] - 18 lat, deb.

Szymon Pawłowski [Zagłębie Lubin] - 24 lata, 8/1

 

Napastnicy:

 

Michał Efir [Legia Warszawa] - 19 lat, deb.

Bartosz Bereszyński [Olimpia Grudziądz] - 19 lat, deb.

 

 

 

FM 2012, najnowszy patch. Uaktualnienie na wrzesień 2012.

Ligi : Polska, Anglia, Hiszpania, Francja, Niemcy, Włochy

Zasady: Powołuję tylko graczy z polskiej ligi. Najpierw moim zdaniem najbardziej perspektywicznych + najlepszych, potem najlepszych grających, jak się sezon zacznie.

Odnośnik do komentarza

Aż taka bieda z napastnikami w T-ME? Mi tam Piecha brakuje w sumie jeszcze...

 

Piech to cienka piczka :P A co do Teo i Milika to faktycznie ich brakuje :) Po za tym jest jeszcze np Stępiński, chyba nie ma aż tak źle z tymi napadami, że musisz Bereszyńskiego powoływać? :D

Odnośnik do komentarza

- Mati, jak oceniasz powołania nowego selekcjonera?

 

- Powiem tak, Pan Juszkiewicz ma odwagę. Nie każdy by miał jaja pominąć Lewandowskiego, Szczęsnego czy Błaszczykowskiego. Można mówić, że to tylko sparing, ale przecież on na konferencji prasowej stanowczo powiedział "nie" dla gwiazd, że będzie powoływał graczy z polskiej ligi. Ja jestem za. Zwłaszcza patrząc na ten mecz z Gruzją.

 

- Otóż to, ktoś nie bał się zaryzykować, ale o samym meczu później. Najpierw chciałbym abyśmy skupili się na samych personaliach. To zacznijmy może od bramkarzy. Tu jednak jest dość dziwna sytuacja, miało nie być gwiazd, a mamy Boruca.

 

- Nie zapominaj, że Artur jest obecnie bezrobotny, więc ani nie łapie się jako gracz ligowy, ani też jako piłkarz zagraniczny. To pewnie była ciężka decyzja, ale widać, że trener ufa Borucowi. To jego mianował numerem jeden na wstępie. Może w grę wchodzi też charakter.

 

- Dokładnie, zauważmy też, że oprócz Boruca to mamy dwóch młokosów, którzy także nie wiadomo czy będą grać w klubach albo czy zagrzeją miejsce w kadrze. A Boruc to raczej pewniak, nawet chwilowo bez klubu.

 

- Za to boki obrony to widać dominacja Legii - mamy tu Rzeźniczaka i Wawrzyniaka, ale obydwoje jakoś nie zachwycają.

 

- O ile na prawej obronie mamy jakąś konkurencję, a powołany Modelski to też piłkarz mający spory potencjał, o tyle na lewej pustki, jak zwykle. Pawelec też mnie nie przekonuje.

 

- Dlatego też dziwi brak powołania dla Artura Jędrzejczyka z Legii, który też może grać na prawej stronie.

 

- W sumie Artur to jedna z opcji. Bardziej dla mnie to jest środkowy defensor, a tu selekcjoner postawił na doświadczenie Jodłowca i resztę 19-latków. Być może Jędrzejczyk musi udowodnić na boisku ligowym, że zasługuje na powołanie, bo ma już swoje 23 lata, powinien być graczem pierwszej jedenastki.

 

- Przynajmniej w normalnym piłkarsko kraju.

 

- Jak zwykle się zgadzamy! Jak już jesteśmy przy temacie doświadczenia. Nie zauważyłeś, że trener w każdej formacji szuka jednego lidera, a resztę młodych dookoła niego? Na środku mamy Murawskiego, który mianowany został kapitanem, jego zastępcą Boruc, ale to chyba właśnie Rafał ma liderować w tej drużynie. Taki playmaker z prawdziwego zdarzenia. Tylko czy podoła?

 

- Tak, jest jeszcze trochę młodszy od niego Janusz Gol, ale to postać bardziej do pomocy dla Murasia. To piłkarz Lecha musi stać się liderem, prawdziwym kapitanem tej reprezentacji.

 

- I pokazał to w meczu z Gruzją.

 

- Jeszcze chwilę wytrzymaj, dokończmy temat selekcji.

 

- Hehe jasne.

 

- Skrzydłowych chyba nie ma co komentować, wybrani najlepiej prezentujący się młodzi piłkarze z naszej Ekstraklasy i trzymający poziom od dawna Pawłowski. Przejdźmy od razu do ataku, bo tu chyba niespodzianka?

 

- No media prawie zagryzły trenera, nie za to, że odstawił Lewandowskiego, a za to, że nie powołał Teodorczyka i Milika. Przewijało się też gdzieś nazwisko Piecha, a nawet 16-letniego Stępińskiego, ale to Teo i Arka najbardziej zabrakło wszystkim w tej kadrze.

 

- Największa niespodzianka to fakt, pozostaje tylko liczyć, że owi napastnicy zaczną strzelać wraz z początkiem sezonu, a selekcjoner dotrzyma słowa i będzie powoływał najlepszych. Przejdę do meczu już - Efir złapał kontuzję przed spotkaniem, po raz kolejny - to utalentowany gracz, ale chyba typowy piłkarz-szkło.

 

- Dokładnie, ale za to Bartosz Bereszyński, wypożyczony z Lecha do Grudziądza spisał się bardzo dobrze, bramki nie strzelił, ale dwie asysty robią wrażenie. Może potrzebowaliśmy właśnie kogoś takiego na szpicy?

 

- Moim zdaniem Teodorczyk to podobny typ gracza. Ale personalia zostawmy selekcjonerowi, bo chyba nie w tym problem.

 

- To już o samym meczu, bardzo szybko strzeliliśmy bramkę, a konkretnie Bereszyński zagrał do Pawłowskiego, a ten pięknym strzałem dał nam prowadzenie.

 

- Słabo natomiast defensywa, zawaliła i po pół godziny gry było 1:1. Ogólnie w przerwie Juszkiewicz wykorzystał zmiany. Mecz rozpoczęliśmy w składzie: Boruc, Rzeźniczak, Czekaj, Kamiński, Wawrzyniak, Gol, Murawski, Łukasik, Pawłowski, Wolski, Bereszyński. Natomiast po przerwie ujrzeliśmy sześciu nowych graczy, w tym czterech w defensywie, na prawą obronę powędrował Modelski, na lewą Pawelec, a do środka Janicki i Jodłowiec. Gola zmienił Drygas, a Łukasika Lisowski.

 

- Zmiany były niemal idealne. W defensywie nie daliśmy szans Gruzinom na strzelenie bramki. A dodatkowo po rożnym Janicki strzelił drugą bramkę, podawał mu Wolski. Swoją drugą asystę natomiast zanotował Bereszyński, który wysunął wychodzącemu na czysta pozycję strzelecką Murawskiemu, a nowy kapitan nie zmarnował okazji.

 

- 3:1 w debiucie z Gruzją, dobry wynik?

 

- I tak i nie. W pierwszej połowie graliśmy w kratkę, dobre akcje w ataku, słabe w obronie. Za to w drugiej połowie zagraliśmy bardzo pewnie, pokazaliśmy doświadczenie, chociaż go niewiele było w teorii na boisku, uspokoiliśmy grę, kontrolowaliśmy przebieg meczu i dwa razy skutecznie ukłuliśmy na bramkę Gruzinów.

 

- W ostatecznym rozrachunku oddaliśmy 14 strzałów, w tym 8 celnych przy statystyce 9/2 Gruzinów. Obserwatorzy ocenili, że w meczu mieliśmy aż pięć stuprocentowych okazji, niestety zabrakło tu skuteczności. Może faktycznie ten Milik z Teodorczykiem...?

 

- Najważniejsze, że Bereszyński nie zawalił. Nie strzelił, chociaż mógł, ale może być zadowolony z siebie. Gdyby strzelił tę jedną, dwie bramki - nazajutrz byłby w mediach bogiem.

 

- Hehe, masz rację. Jak zawsze. To jak, na razie selekcjoner ma u nas plusa?

 

- Na razie wyszedł obronną ręką z opresji. Wynik go obronił. Nie zapominajmy, że czeka go teraz prawdziwy sprawdzian, we wrześniu dwa sparingi z o wiele mocniejszymi rywalami - z Meksykiem i Niemcami.

 

- A to wszystko jak już ruszy liga.

 

- Na brak pracy na pewno narzekać nie będzie mógł. Trzymamy zatem kciuki i życzymy powodzenia.

 

 

Polska - Gruzja 3:1 (Pawłowski, Janicki, Murawski - Iaszwili)

 

Boruc - Rzeźniczak (Modelski), Czekaj (Jodłowiec), Kamiński (Janicki), Wawrzyniak (Pawelec) - Gol (Drygas), Łukasik (Lisowski), Murawski - Pawłowski, Wolski - Bereszyński

 

MoM: Murawski [7.9]

Najlepiej: Murawski, Pawłowski, Bereszyński, Wolski, Janicki

Najgorzej: Czekaj, Kamiński

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...