Skocz do zawartości

Pulek

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądajac dział 'różne' na naszym forumku znalazłem tematy o heroinie, zboczeńcach, fobiach, problemach z jąkaniem i jeszcze mnóstwo innych, ale nie znalazłem tematu o Teatrze.

 

Coś mnie tknęło, aby wybrać się w najbliższym czasie do teatru. Nie wiem czy będzie to marzec, czy może kwiecień, ale powoli zacząłem się rozglądać. Mnie oczywiście interesują teatry warszawskie, ale już pomysłu na co się wybrać nie mam absolutnie żadnego. Może ktoś będzie na tyle miły, że poleci jakąś konkretną sztukę, na którą warto sie wybrać? Może ktoś sam był, a może słyszał z polecenia, że 'koniecznie to trzeba zobaczyć !!!!!'? Raczej ufam ludziom (ludzią), więc jeśli ktoś rzuci jakąś propozycję to chętnie się zapoznam.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Na to przedstawienie wybierałem się chyba od samej jego premiery w Polsce, czyli od 2000 r. Nigdy mi jakoś nie zgrywały się plany by trafic na nie gdy akurat byłem na Śląsku. W końcu się udało i we wtorek byłem na "Jesus Christ Superstar" w chorzowskim Teatrze Rozrywki. No cóż, po tylu latach oczekiwań miałem mocno wygórowane oczekiwania - rzeczywistość zwykle nie dorasta do marzeń. Po wielokrotnych seansach filmu i słuchaniu płyt z genialnym Ian'em Gillanem w roli Jezusa i Murray'em Head jako Judaszem.

Na scenie w Chorzowie Maciej Balcar (Jezus) i Janusz Radek (Judasz) - mimo wszystko, że to głosy bardzo dobre to jednak daleko tutaj do poziomu oryginału. Polski przekład sprawia "kanciaste" wrażenie - po Młynarskim jako jego autorze spodziewałem się więcej - czasami polski tekst gryzł mi się z muzyką.

Mimo tych uwag spektakl mi się podobał, niektóre sceny (np. powieszenie się Judasza czy ukrzyżowanie) robią wrażenie. Świetną robotę robi zespół muzyczny - niektóre aranżacje spodobały mi się nawet bardziej niż w oryginale.

Fani tej opery mimo wszystko nie będą zawiedzeni, reszcie, szczególnie gimnazjalistkom zakochanym w Radku(których niestety sporo było) też się spodoba.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Odświeżam temat.

 

Ostatnim razem skończyło się na sztuce 'Bóg mordu' w Teatrze 6 piętro. Osobiście mogę polecić z czystym sumieniem, choć mogłobyć też tak, że sztuka spodobała mi się jako taka dlatego, że to był niejako mój powrót do teatru po dłuższym czasie i być może uległem zwyczajnej magii gry aktorskiej widzianej na żywo.

 

Teraz jest listopad i znów chętnie wybrałbym sie do Teatru na jakąś ciekawą sztukę, i jeśli ktoś może coś polecić to będę zobowiązany :) wiadomo, że w internecie opinii jest mnóstwo, bardzo różnorakich zresztą, dlatego więc wpierw szukam info na naszym forum.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Byłem dziś na "Misery" w Teatrze Kwadrat. wg scenariusza Williama Goldmana - scenarzysty filmowej adaptacji z oscarową Kathy Bates. W spektaklu teatru Kwadrat rolę Annie Wilkes gra Ewa Wencel i trzeba przyznać, że nie próbowała udawać Kathy Bates. Stworzyła inną postać ale również bardzo wiarygodną i potrafiącą wywołać przerażenie. W roli Paula Sheldona występuje Piotr Polk - też jest świetny, choć wiadomo, rolę miał łatwiejszą.

Przedstawienie wystawiane jest na malutkiej scenie kameralnej, widzowie siedzą po obu stronach sceny i te trochę klaustrofobiczne warunki świetnie pasują do tej sztuki.

Dla fanów Kinga przedstawienie będzie fajnym doświadczeniem ale nawet osobom, które nie znają powieści czy filmu też będą zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

"Danuta W." w Teatrze Polonia. Nie jestem fanem monodramów ale Janda pokazała, że tak zdawać by się mogło mało interesująca kobieta jak Danuta Wałęsa potrafi przykuć uwagę widza na ponad dwie godziny, wzrusza, rozśmiesza, skłania do zadumy - nie tylko na temat naszej historii najnowszej ale chyba przede wszystkim na temat kobiet. Świetne przedstawienie!

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Zobaczyłem dziś kolejną polską adaptację "Jesus Christ Superstar" - w warszawskim teatrze Rampa. Jest to bardziej koncertowa wersja musicalu ze skromną inscenizacją w postaci tańca, kostiumów, światła. Przede wszystkim bardzo dobra aranżacja muzyczna, bardzo rockowa. W rolach głównych nieznani mi wcześniej Jakub Wocial (Jezus), Sebastian Machalski (Judasz) i Natalia Piotrowska (Maria Magdalena) - wypadli bardzo dobrze, choć odniosłem wrażenie, że trochę na siłę próbują śpiewać w podobny sposób co artyści w oryginale. Podobało mi się kilka pomysłów inscenizacyjnych (np. przechadzające się wśród widowni zakapturzone postacie) ale nie poczułem się jakoś poruszony tym przedstawieniem. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7/24/2017 o 11:28, tio napisał:

"Danuta W." w Teatrze Polonia. Nie jestem fanem monodramów ale Janda pokazała, że tak zdawać by się mogło mało interesująca kobieta jak Danuta Wałęsa potrafi przykuć uwagę widza na ponad dwie godziny, wzrusza, rozśmiesza, skłania do zadumy - nie tylko na temat naszej historii najnowszej ale chyba przede wszystkim na temat kobiet. Świetne przedstawienie!

 

Myślę, że Danuta Wałęsa jest mocno niedoceniana, dlatego, że jest tak naprawdę nieznana. Piszę z własnego doświadczenia, bo dopiero gdy trochę więcej poczytał okazało się, że to jednak egzemplarz dość polskiego fenomenu "konserwatywnej feministki" - niezależnej i w sferze prywatnej decyzyjnej kobiety, która na pierwszy rzut oka stanowi "szarą masę".

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

"Hamlet" w Teatrze Dramatycznym - to takie trochę sprzątanie kupki wstydu, bo dramatu Szekspira nie czytałem. Przedstawienie w nowym tłumaczeniu, język brzmi bardzo współcześnie dzięki czemu postaci wydają się chyba bardziej prawdziwe.

Świetna rola Krzysztofa Szczepaniaka w roli tytułowej. Reszta głównych postaci również zagrana dobrze, wyróżnia się też Adam Ferency występujący w dwóch drugoplanowych ale ważnych rolach.

Genialna inscenizacja z muzyką, która świetnie buduje nastrój. Trzygodzinny spektakl zleciał bardzo szybko i bardzo mi się podobał.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...