Skocz do zawartości

Dojść na sam szczyt


Miki088

Rekomendowane odpowiedzi

"Biało-czerwoni" mają nowego trenera!

 

Główna strona wszystkich lokalnych, leszczyńskich gazet. Przygotowując się do nowego sezonu, Polonia Leszno zyskała nową, nieznaną twarz! Poprzedni trener, nie mając żadnych sporych sukcesów - wręcz rozczarował prezesa słabymi wynikami i zakończeniem rozgrywek na odległym, 10 miejscu. Potrzebna była pomoc, dlatego trenerem Polonii został Mikołaj Kortus, niemający żadnej przeszłości z piłką nożną trener, z najprostszą licencją UEFA.

 

 

Przedstawienie składu

 

 

Bramkarze - wielki talent, który przebywał już na testach w Ekstraklasie ma zapewnione miejsce, mowa o Emilu Anusiewiczu. Sprawa drugiego bramkarza będzie ciągle otwarta, wszystko pokażą najbliższe sparingi i treningi.

 

Obrońcy - na każdą pozycję są po dwie osoby, gracz zaawansowany i junior. Zazwyczaj myślę, że będą grali zaawansowani, ale juniorzy też dostaną swoją szansę. Damian Lipiński, Tarkowski, Barabasz i Kowalczyk - moja żelasna defensywa.

 

Pomocnicy - tutaj jest trochę gorzej, nie mam aż takiego dużego wyboru. Jest niezawodny ukrainiec Vons oraz Nolka. Na skrzydłach Synówka i Hus.

 

Napastnicy - Olszak i Budnik, na nikogo innego nie postawię, chyba, że się naprawdę mocno wyróżni.

 

 

Wyniki sparingów.

 

Polonia Leszno 2:0 Polonia Leszno U-21

Polonia Leszno 1:1 KS Polkowice

Polonia Leszno 0:2 Pogoń Świebodzin

Prochowiczanka Prochowice 1:1 Polonia Leszno

Polonia Leszno 2:2 KKS Lech Poznań

Polonia Leszno 2:5 Legia Warszawa

Polonia Leszno 0:1 Polonia Leszno u-18

 

Dodatkowo graliśmy w Pucharze Polski, dwa zwycięstwa z MKS Kursze oraz Granicą Kętrzyn. Zbliżał się mecz z ŁKS'em Łomża - w trzeciej rundzie. Większe wyzwania, lepszy zespół. Próbowałem umotywować dość dobrze moich zawodników, ale.. nigdy nic nie wiadomo.

 

Puchar Polski, runda 3.

Polonia Leszno 2:2(3:2) ŁKS Łomża(K. Budnik - 34', 38', R. Barabasz - 111')

 

Ocena spotkania: Przegrywaliśmy 2:0, w przeciągu 4 minut zdobyliśmy dwie bramki. Tfu, zdobył - niezawodny Budnik. Zwycięstwo z trudnym rywalem, forma na pewno cieszy.

 

 

W końcu przyszedł czas na inaugurację. Mieliśmy zagrać w Świeciu, z tamtejszą Wdą.

 

Liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska III

Wda Świecie 3:1 Polonia Leszno(M. Smuda - 86')

 

Ocena spotkania: Graliśmy z pretentendem do tytułu. Bukmacherzy się nie mylilili, byliśmy o dwie klasy gorsi.

 

Odnośnik do komentarza

Tak, tak - wiem, pomyliłem się.

 

---

 

Sierpień, 2012r.

 

[Puchar Polski, 4 runda kwalifikacyjna] Bytovia Bytów 1:2 Polonia Leszno(K. Budnik - 2', A.Korenik - 24')

[iII Polska Liga, 2 kolejka] Notecianka Pakość 0:2 Polonia Leszno(M. Smuda - 74', H. Olszak - 79')

[iII Polska Liga, 3 kolejka] Polonia Leszno 1:1 Nielba Wągrowiec(K. Budnik - 90+1')

[iII Polska Liga, 4 kolejka] Polonia Leszno 2:0 Ostrovia Ostrów Wielkopolski(K. Kaszuba(s) - 74', H. Olszak - 90+2')

[Puchar Polski, 1 runda] Polonia Leszno 0:2 Motor Lublin

 

Przygoda w Pucharze Polski się skończyła - ale tak i tak, zdobyliśmy więcej, niż zarząd od nas oczekiwał. Doszliśmy do historycznej, 1 rundy dla tego klubu. W lidze nie zaczęło się już tak kolorowo, ale idziemy naprzód. Remis ze świetnie dysponowaną Nielbą cieszy, i to bardzo. Sierpień kończymy na 6 miejscu, ale cel jest jasny - awans do II ligi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...