Skocz do zawartości

XIII Zlot CMF


Gość MitnickMike

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie domki mają pełen węzeł sanitarny. Jutro zadzwonię i zapytam się czy będzie wolny jakiś domek typu A.

Wiadomo, że mają one standard znacznie wyższy... tylko tak się zastanawiam czy nam jest on tak bardzo potrzebny? Większą część czasu na zlotach spędzaliśmy do tej pory poza domkami.

Odnośnik do komentarza

i czy są "blisko" siebie i ile minut z buta do najbliższego sklepu by rano po bułki lecieć.

 

Jeżeli do niedzieli nie znajdziemy innego ośrodka a w tym wszystko będzie w miarę ok, to chyba będziemy w sytuacji "albo ten albo nie ma zlotu". Od poniedziałku mogę zbierać kasę, bo zaliczkę chcą w ciągu 3 dni.

 

jmk: oblicz jeszcze raz :D

280/6 oraz 120/4

Odnośnik do komentarza

Wszystkie domki mają pełen węzeł sanitarny. Jutro zadzwonię i zapytam się czy będzie wolny jakiś domek typu A.

Wiadomo, że mają one standard znacznie wyższy... tylko tak się zastanawiam czy nam jest on tak bardzo potrzebny? Większą część czasu na zlotach spędzaliśmy do tej pory poza domkami.

 

Patrząc na standard tych domków, to wręcz szkoda ich dla nas :P

Faktycznie prawda jest taka, że jedyną przeszkodą może być tylko to łóżko podwójne, ale o ile dobrze pamiętam już gdzieś tak mieliśmy i krzywdy nie było znowu strasznej

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma co zmieniac rezerwacji - te tansze maja wystarczajacy standard, a tez mysle, ze nie ma co dzielic zlotowiczow na rozne standardy. Wazne jest tez to, ze jedna lazienka na 6 osob brzmi gorzej niz jedna na 4.

 

Sadze tez, ze te 32 miejsca spokojnie zapelnimy.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem wcześniej odbyłem dzisiaj wycieczkę do Lubniewic. Jej efekt jest taki, że mamy w tej chwili 3 opcje. Do ośrodków Zielony Cypel (tam gdzie mamy rezerwację), Lubsol dochodzi ciekawa oferta Stilonu. Jutro napiszę obszerniejszą relację i własne odczucia, teraz tylko wrzucam fotki wykonane w tych trzech lokalizacjach.

Zielony Cypel

Lubsol

Stilon

Oglądajcie i wybierajcie.

Tu jest mapka pokazująca lokalizację. Zielony kolor to Zielony Cypel, żółty to Lubsol, niebieski to Stilon. Różowe literki s oznaczają sklepy (duża literka S to market Dino), literka B to boisko tartanowe.

Odnośnik do komentarza

Czas na szczegóły dotyczące ośrodków w Lubniewicach.

Fotki z Zielonego Cypla dałem tutaj bo w poprzednim pliku nie wgrało mi 2 zdjęć z wnętrza domku.

Zielony Cypel - tutaj mamy zaklepane 8 domków typu B, które są moim zdanie 3-osobowe, ponieważ trudno wyobrazić sobie 2 zdrowych facetów wygodnie śpiących na tych składanych wersalkach. Tak, więc mamy w tej chwili 24 miejsca - 120 zł za domek czyli 40 zł na osobę. Jeśli wybierzemy Zielony Cypel to 5 dodatkowych miejsc możemy jeszcze zaklepać w jednym wolnym domku typu A. Tam też jedno spanie jest rozkładane i chociaż trochę większe (szersze) niż te wersalki wolę je liczyć jako pojedyncze. 280/5 to wychodzi 56 zł na osobę - biorąc pod uwagę warunki jakie są w domku A, nie jest to dużo. Domki typu A są to nowe budynki (pachną jeszcze świeżością) z dużą komfortową łazienką. Wróćmy jednak do domków typu B. Standard niezbyt wysoki, jednak dużo leszy niż w Antoninie chociaż też korzeniami sięgają PRL-u. Pościel wyglądała na czystą, łazienka bez większego grzyba, stolik, krzesła, czajnik. Na przekimanie 3 nocy powinno wystarczyć. Jeśli jednak brać pod uwagę pobyt w domku 3 osób to cena jest trochę za wysoka.

Ogromnym plusem tego ośrodka jest baza gastronomiczna - można wykupić sobie pełne wyżywienie lub osobno śniadania i obiady. Dobra pizza, którą macie na zdjęciu kosztuje 19 zł. Przy plaży widać bar i namiot/wiatę gdzie podawać mają zimne napoje i coś na ząb - jest to też miejsce gdzie można grillować i palić ognisko czy też prowadzić długie rozmowy przy napojach rozweselających. Jak ktoś chce się opalać plaża jest na terenie ośrodka, podobnie jak wypożyczalnia sprzętu pływającego. Wracając d gastronomii - przed bramą ośrodka jest restauracja "Leśna" gdzie też można zjeść i wypić. Kilkadziesiąt kroków od bramy ośrodka jest plaża miejska i tam też jakiś bar z napojami i fast-foodami. Jeśli chodzi o sklepy - mierzyłem czas 10-12 minut spacerkiem idzie się przez plażę, park zamkowy, mostek przez zatokę jeziora, kolejny park zamkowy do rynku miasteczka gdzie znajdują się sklepy. Podobnie czasowo wygląda wyprawa do sklepiku abc przy głównej ulicy. Nie jest to więc tak daleko. Jeżeli ktoś potrzebuje świeżego pieczywa to nie musi się nawet ruszać z ośrodka - szef restauracji wypieka samodzielnie chleb na zakwasie za 5 zł. Minusem Zielonego Cypla jest brak w pobliżu boiska do nogi i kosza. Boisko do plażowej siatkówki ma być na plaży miejskiej - rzut beretem od bramy ośrodka. Brak też świetlicy z tenisem stołowym i bilardem.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem zdjęcia. 40pln za nockę w typie B to chyba przesada. 20-25pln max. Faktycznie wyglądają jak z czasów piasta kołodzieja. Baza za to rewelacja, ta wiata piękna.

 

Btw...jesli już rozważany jest wyjazd w podobne rejony jak rok temu...to, dlaczego nie do tego samego ośrodka co poprzednio? Standard domków jak na zlot był b. wysoki, baza do żarcia i sklepy mega blisko, podobnie plaża i boisko. W moim ranku zeszly zlot byl w top 3 wszystkich jeśli chodzi o warunki. Sprawdzone miejsce i nie spalone. Wiem wiem, Szk napiszę, że co roku musi być coś innego, ze względu na aspekt zabytków do obejrzenia....ale bez jaj, jakie zabytki nas interesują? Dobry zaopatrzony sklep i knajpa ;)

Odnośnik do komentarza

Lubsol - ośrodek położony w sąsiedztwie Zielonego Cypla. Były tu fajne domki murowane 4 osobowe ale niestety wszystkie wynajęła ekipa "Owsika" na "Wódstok" i dla nas zostały domki 4 osobowe, które są droższe bo mają aneks kuchenny. Jak on wygląda macie na zdjęciach. Pani w recepcji utrzymywała, że mają wyższy standard ale jak je zwiedziłem to stwierdziłem co innego. Cenowo wygląda tak, że opuściliby nam o 8 zł na domku czyli 160/4 wychodzi 40 zł czyli tyle co na Zielonym Cyplu. Standard części mieszkalnej trochę wyższy, za to łazienki niczym prawie się nie różnią. Pewnym mankamentem jest to, że ośrodek ten ma dwie części i jest dość rozległy. Nasze domki były by w części bliższej miasteczka i sklepów ale za to dalej do restauracji/stołówki ośrodkowej, świetlicy z ping-pongiem, wi-fi i siłowni ;) - to oferuje ośrodek w tej drugiej zonie. Domki położone są tarasowo na wysokim brzegu jeziora, na wspólne biesiadowanie trzeba będzie znaleźć sobie miejsce albo w drugiej części ośrodka albo w lokalach poza ośrodkiem. Dla mnie ten ośrodek to opcja rezerwowa - gdyby nic innego nie było to można tam pojechać.

 

Na koniec Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjne STILON - trafiłem tam w sumie przypadkowo, żona przypomniała sobie, że była kiedyś w ośrodku Stilonu w Lubniewicach i tak z ciekawości czy jeszcze coś zostało z dawnego imperium ZWCH STILON podjechałem we wskazanym kierunku. I okazało się, że może to był strzał w dziesiątkę. Mają tam domki murowane, z dwiema 2 osobowymi sypialniami, lodóweczki, czajniki, tv - w cenniku 180 zł za dobę ale miła pani w recepcji zaproponowała dla naszej zwartej grupy 35 zł od osoby na dobę. Standard domków moim zdaniem najlepszy z wszystkich tu opisywanych. Z resztą oceńcie po zdjęciach. Ośrodek oferuje również pełne wyżywienie (pakiet ś-o-k za 54 zł) lub osobne posiłki, do tego tzw. tawerna przy plaży z pizzą itp. oraz oczywiście piwem. Ogródek piwny przy restauracji, w razie niepogody fajnie wyglądający pub. Grillować można przy domkach, podobnie rzecz ma się z parkowaniem samochodów. Na terenie ośrodka kort tenisowy płatny (20 zł lub z oświetleniem 25 zł za godzinę), sauna płatna, dwa boiska do siatkówki i jedno do badmintona, stoły do ping-ponga. Ponieważ ośrodek ten znajduje się po drugiej stronie jeziora w stosunku do poprzednich lokalizacji, jest znacznie bliżej do boiska tartanowego przy szkole - macie to na mapce. Kilka minut pieszego spacerku od ośrodka jest też market Dino - bardzo dobrze zaopatrzony zwłaszcza w piwo (koneserzy browaru Fortuna i Namysłów powinni być zadowoleni). Moim zdaniem to ciekawa alternatywa dla Zielonego Cypla, który ma fajny klimat bo jest super położony ale bazę sportową ma ubogą. Ośrodek Stilonowski jest największy zajmuje cały duży półwysep jeziora Lubiąż - oprócz domków są tam dwa pawilony hotelowe i pole campingowe.

 

I co wy na to?

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem zdjęcia. 40pln za nockę w typie B to chyba przesada. 20-25pln max. Faktycznie wyglądają jak z czasów piasta kołodzieja. Baza za to rewelacja, ta wiata piękna.

 

Btw...jesli już rozważany jest wyjazd w podobne rejony jak rok temu...to, dlaczego nie do tego samego ośrodka co poprzednio? Standard domków jak na zlot był b. wysoki, baza do żarcia i sklepy mega blisko, podobnie plaża i boisko. W moim ranku zeszly zlot byl w top 3 wszystkich jeśli chodzi o warunki. Sprawdzone miejsce i nie spalone. Wiem wiem, Szk napiszę, że co roku musi być coś innego, ze względu na aspekt zabytków do obejrzenia....ale bez jaj, jakie zabytki nas interesują? Dobry zaopatrzony sklep i knajpa ;)

 

Mi tam Mierzyn też by pasował (dla mnie top 2 jeśli nie 1 :D )bo miał wszystko to co było nam potrzebne, ale byłem pewien, że ktoś zaproponuje coś w innym rejonie Polski. W obecnej sytuacji znaleźć ośrodek z wolnymi domkami w szczytowym sezonie to trudne zadanie. Lubniewice to jednak trochę inny rejon niż Mierzyn, nawet inne województwo ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...