Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem sposób wyszukiwania zawodników i sztab pozostający na wolnym transferze, choć ta metoda jest czasochłonna może zaowocować trafieniem na jakąś perełkę czy to piłkarską i ze sztabu. Więc chodzi o to aby wpisać w wyszukiwarce No Club (najlepiej z zachowanymi dużymi literami) i w ten sposób dostajemy długą listę zawodników i sztabu pozostającego na wolnym transferze, choć czasem szukanie może być długie to jak powiedziałem możemy trafić na to co chcieliśmy albo i lepiej :) :) :)

 

Pozdrawiam i życzę wielu trafień :D :P :D (działa w fm 08, nie sprawdzałem w 09 )

Odnośnik do komentarza

moze mi ktos wyjasni co sie stalo bo ja nie kapuje. Zajalem w lidze holenderskiej 7 miejsce i po sezonie sa te baraze o miejsca w pucharach. Wygralem wszystkie mecze, ale mimo to nie gram ani w LM (wydaje mi sie ze wlasnie w LM powinienem grac), ani PUEFA, ani nawet w Pucharze Intertoto. Czemu ? I po co w takim razie gralem te baraze ? :|

Odnośnik do komentarza

z tego co zaobserwowałem, jedyne wyjście to odejście z klubu i ponowne w nim zatrudnienie. ;] miałem tak na Kinasowym update Lublinianką. mimo, że miałem chyba 3 czy 4 mistrzostwa pod rząd, grę w pucharach to mogłem mieć wtedy bodaj tylko asystenta i chyba dwóch czy trzech trenerów. dopiero jak odszedłem z klubu i po kilku sezonach do niego wróciłem, to stan się zmienił. a finansowo byłem w czołówce Europy. pod tym względem FM08 jest totalnie zjebany.

Odnośnik do komentarza

Ziomki mam pytanie, chociaż wątpię, by ktoś wiedział - co szkodzi jednak próbować. Otóż na moim updacie na sezon 1989/90 musiałem oczywiście pousuwać większość piłkarzy. Usunąłem wszystkich Polaków, więc, jak wiadomo, gdy nie było nazwisk i imion polskich w bazie, tworzyły się ciekawe regeny - Dominic Lord, Geoff Blanchard, itd. wszyscy Polacy oczywiście. A jednak trafiły się ewenementy, np. John SOBIESKI, Antoine ŚRUTWA, Luca JUSKOWIAK, Rodolphe WEGRZYN, Craig WASIKIEWICZ, a nawet KATARZYNA Simoes. Nie byłoby w tym nic aż takiego dziwnego, gdyby nie to, że w bazie wszystkie Węgrzyny, Śrutwy, itd. są usunięte. Jakim cudem pojawiają się w bazie danych, może są gdzieś indziej zapisane, tam gdzie "edytorem" już się nie dostanie??

 

W ogóle czaicie mój problem?? Bo to trudna sprawa.

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze dwa pytania.

 

Otóż chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje w edytorze FM 2008 jakaś możliwość bądź metoda masowego usuwania zawodników. Robiąc update 89/90 usuwam wszystkich zawodników ręcznie, co zbyt wygodne nie jest.....

 

I drugie pytanko:

 

Na co wpływa "Economic Factor" w FM-ie??

 

No i jeszcze trzecie bo mi tak weszło: od czego zależy liczba pojawiających się regenerantów w danym państwie - i czy w ogóle od czegoś zależy?? Bo zawsze w cholerę tworzy się Bośniaków czy innych Serbów, za to z takich Filipin czy nawet Cypru regeneranci przybywają dosyć rzadko. W poprzednim FM-ie od cholery było Afrykanów regenerantów. OD czegoś to zależy??? Może właśnie od tego economic factor?

 

 

No i czwarte:

 

Nie no żartuję już nie ma ;)

 

P.S. And the ex-factor is the tricky backheel by Jara

Odnośnik do komentarza

Czy jest możliwe przeniesienie wszystkich obywateli jednego państwa do drugiego?

 

dajmy na początek przykład: chcę stworzyć Czechosłowację

1. Zmieniłem nazwę "Czechy" na Czechosłowacja

2. Zmieniłem stadion,stolice itp

3. Chcę do tej reprezentacji przenieść Słowaków

Oczywiście zmieniając w edytorze każdego po kolei nie miałoby to zbytniego sensu, bo straciłbym strasznie duuużo czasu, a i z nudów bym umarł.

 

tak więc chodzi mi o to, żeby wszystkich NA RAZ przenieśc do innej reprezentacji.

 

:D jak moge to zrobić? wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Ja mam (chyba) łatwiejsze pytanie

 

Czy w lidze holenderskiej są jakieś ograniczenia (np. kilku holendrów musi być w wyjściowym składzie, lista 25 zgłoszonych zawodników etc.) ? Jeśli tak to czy ktoś mógłby napisać jakie ? Z góry dzięki :)

 

Wcale nie ma żadnych ograniczeń - możesz wystawić skład, w którym wszyscy gracze będą z Brazylii czy innego nie-europejskiego kraju i wszystko będzie ok. Nie ma nakazu gry holendrów w wyjściowym składzie, nie ma też żadnej granicy w ilości piłkarzy w drużynie.

 

Sam mam znacznie mniej ciekawy problem - właśnie miał rozpocząć się okres transferowy w nowym sezonie, kiedy FM przywitał mnie czymś takim. Ustrojstwo to pojawi się kilka razy po kliknięciu w kontynuuj, w czasie, gdy dni lecą sobie do przodu i doprowadza mnie do szewskiej pasji, co gorsza nie wiem, jak się tego pozbyć :ściana: Spotykałem się już kilka razy z podobnym czymś przy próbie oferowania kontraktu zawodnikowi, w rożnych FM-ach, od 07 do 09, z tym, że występował toto jednorazowo i rzadko, a nie seryjnie i co chwilę :doh!:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...