Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zapisem. Kiedy chcę wczytać grę, to pasek zatrzymuje się na samym początku i nie chce posuwać się do przodu. Czekałem około 15 minut i nic. Nie wyświetlają się żadne błędy, poprostu staje zapis i nic więcej. Proszę o pomoc

 

Najprawdopodobniej padł save. Masz może zapasowe kopie zrobione? Jak tak, to spróbuj je odpalić. :)

Odnośnik do komentarza

Jako, iż załapałem się na ostatnią sztukę FM08 z gram.pl, wypada zacząć nową rozgrywkę, czekając, aż najnowszy wynalazek będzie grywalny.

Mam jednak pytanko do osób, które miały do czynienia z Bombonierą Profa i retainem.

Co jest bardziej korzystne, przy rozpoczynaniu rozgrywki?

Czy ustawić dużą bazę i wrzucić Bombonierę, czy też wybrać jedynie retain?

A może i jedno, i drugie?

Zaznaczam, że nie zależy aż tak bardzo na szybkości gry i zapewne ustawię dużo lig jako grywalne.

Odnośnik do komentarza

Czy można jakoś zlikwidować dosyć upierdliwe zachowanie się ekranu składu. Mianowicie, gdy mam więcej piłkarzy w pierwszym składzie i z boku pojawia się pasek przewijania. I gdy paskiem zjeżdżam w dół, by zaznaczyć do składu np. jakiegoś napastnika, to po zaznaczeniu pasek przewija się automatycznie w górę :/

Odnośnik do komentarza

Ja mam takie głupie pytani:

Kiedys bez problemu sprzedawałem graczy, po prostu wrzucałem ich na liste transferowa i kluby same sie zglaszaly, ale od kiedy zaczalem nowa gre nie moge nikogo sprzeac. Nie pomaga wrzucanie na liste transferowa, dobra gra w sparingach.

Ma ktos jakis sprawdzony sposob jak sprzedac graczy?

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich - to moj pierwszy post, choc czytam to forum od bardzo dawna :)

 

Mam problem z wlaczeniem ogromnej bazy danych w FMie 2008. Wgrywam plik retain.ddt sciagniety z tego forum tam, gdzie teoretycznie powinien on sie znalezc. Niestety po uruchomieniu gry i wlaczeniu ustawien gra nie widzi tego pliku.

 

Czy wiecie moze jak temu zaradzic? Dodam ze mam orginalna wersje gry z patchem 8.02

 

pozdrawiam

jakub02

Odnośnik do komentarza

Hm...potrzebował bym Kitspacki i Logopacki do niemieckiej 1.2.3 ligi...szukałem po forum, po SUSIE ale nic nie moge znaleźć albo linki są już "przeterminowane". Ostatnio pisałem tu coś podczas gry w 06, i wtedy było tego bardzoo dużo. Teraz widzę dużo sie zmieniło . ;x

Więc, miałby ktoś? Byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Hej, chciałem się zapytać co decyduje o sile ligi (że chciałby tam przejść każdy piłkarz itp., chodzi o współczynniki przy LM?)

i czy jest możliwe stworzyć polską ligę najsilniejszą ligą świata poprzez zdobywanie dobrych rezultatów w europejskich pucharach?

 

EDIT: Bardziej mi chodzi żeby do mojego klubu przychodziły gwiazdy :D Tak więc czy każdy będzie chciał do mnie dołączyć, gdy powiedzmy ja będe na 1 miejscu w rankingu klubów, a moja liga w rankingu krajów dopiero na 12

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od reputacji klubów. Na początku wiadomo, ze do takiej Poloni Bytom nie przejdzie Cristiano Ronaldo, ale jeśli kilka lat pod rząd wygrasz ligi mistrzów, i będziesz w stanie zaproponować mu godziwe zarobki to możę by ci sie udało. Z góry ustalone jest że w polskich klubach jest niska reputacja więc bez sukcesów nie masz co liczyć na gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Wszystko zależy od reputacji klubów. Na początku wiadomo, ze do takiej Poloni Bytom nie przejdzie Cristiano Ronaldo, ale jeśli kilka lat pod rząd wygrasz ligi mistrzów, i będziesz w stanie zaproponować mu godziwe zarobki to możę by ci sie udało. Z góry ustalone jest że w polskich klubach jest niska reputacja więc bez sukcesów nie masz co liczyć na gwiazdy.

 

Ale jest to mozliwe i już niektórzy wrzucali screeny z np. Wisłą w TOP10 klubów świata? Gdzieś w 2200 roku ^^

Odnośnik do komentarza

Mam kilka spostrzeżen i ciekaw jestem opinii.

 

1) Gram w FM08 Barceloną i co mnie denerwuje to to, że za cholerę nigdy nie wygram na wyjeżdzie z takimi zespołami jak Real, Sevilla, Atletico czy nawet Getafe. Nie wiem, czy to jest zaprogramowane, że nieważne czy mam przpuścmy 11 najlepszych zawodników zawsze będzie wielka mordęga, najcześciej koncząca sie remisem, badz przegrana, czasem wymęcze jednobramkowe zwycięstwo, ale rzadko.

Nie ma to żadnego związku z rzeczywistościa. wiem, że z tymi drużynami są czasem cięzkie boje, ale np. teraz Barca jest w gazie i wygrywa 6:1 z Atletico, 4:0 z Valencia, 3:0 z Sevilla, 2:0 Real. A w Fm nawet jak mam świetną passe oczywiście dostane po dupie w jakieś Sevilli, czy wymęcze remis z Getafe.

 

2) Druga sprawa, to co robić by więcej utrzymywać sie przy pilce, choc w sumie zauważyłem, że nie ma to znaczenia na wynik, bo będąc 45 % przy pilce (na Barce nie dopomyślenia w realu) oddaje 3 razy wiecej strzałow na bramke niż przeciwnik. Ale pytam z ciekawości czy są na to rozwiązania.

 

3) Przeciwnik wykonujący stały fragment gry, w 90% wygrywa pojedynek główkowy ze mna i często są z nich bramki. Ustawiałem juz pzreciwko nim i dużych obrońców i małych zwrotnych o dużym potencjale głowki i ustawienia i też nic. Jest to denerwująca zasada FM, bo często tracę takie bramki, moim zdaniem zbyt często, nierzeczywistnie często.

 

4) Mam ustawiony mecz na pokazywanie momentów kluczowych. I np. grając z Realem wyjazd, momentów Realu jest z 10, moich góra 2. Przeciez Real nie może dusić Barce przez 90 minut, to nierealne.

 

Podsumowanie: Czy takie mecze czy momenty wyzej opisane są ustalone z góry, że tak jest i będzie czy jest w tym jakiś procent niespodzianki, prosze o merytoryczne wyjaśnienie jak 3-letniemu dziecku

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...