Skocz do zawartości

Rock, Metal


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor
A ja nie rozumiem co jest takiego zajebistego w Stratovariusie. Owszem, fajny zespó?, nawet da si? s?ucha?, ale... to (jak dla mnie) nic niezwyk?ego. Momentami wr?cz nudne :]. Ju? bardziej od Strato wol? wspomnianego wy?ej Edguy'a, Mystic Prophecy (fajny zespó? z Niemiec) czy Dragonforce.

I apropo Edguy'a, a konkretnie wokalisty- s?ysza? ktos Avantasie?

 

Avantasia ma dobre momenty, ale to przerost formy nad tre?ci?. Dragonforce kiedy? fajnie gra?o, ale s?ysza?em ich najnowsz? p?yt? i my?la?em, ?e pawia puszcz?...

Odnośnik do komentarza

Feanor - Prof raczej ma na my?li "Treshold" - imo niez?a p?yta, o czym pisa?em na forum. "Blood Bound" jest na przedostatniej - "Chapter V...".

 

Co do Dragonforce - ich p?yt w ogóle nie da si? s?ucha? w ca?o?ci. Nawet pierwszej. Oni raczej wyznaj? zasad? "im szybciej tym lepiej" i wychodzi ?upanina bez ?adnego ?adu i sk?adu.

 

Prof a s?ysza?e? ostatni? p?yt? Stratovariusa? G?ównie dzi?ki tej beznadziejnej produkcji w mojej prywatnej klasyfikacji Edguy wyprzedzi? Stratovariusa. Nieznacznie ale jednak. Strato sko?czy? si? w 2000 roku na "Infinite", pó?niej ju? znacz?co obni?yli loty.

I zgadzam si?, ?e solowe p?yty Timo Kotipelto s? ?wietne, ale nie mia?em jeszcze okazji pozna? najnowszej.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Kotipelto nigdy mnie nie porywa?, jest to nienaganne melodyjnie i techniczne, ale brak w tym serca. Najnowszej nie s?ysza?em, nadrobi?.

Co do Stratovariusa, mam inne zdanie, zw?aszcza Elements (I) niezwykle mi si? spodoba?o.

Odnośnik do komentarza
A ja mam pytanko odno?nie Dionysus'a - Anima Mundi. Co o niej s?dzici?, warto kupowa? cal? plytk?? Bo jak na razie slyszalem tylko 2 utwory, ale nawet fajne i wpadaj? przynajmniej mi w ucho... Godne polecenia to jest? :>

 

Jak dla mnie to niez?e, aczkolwiek bez rewelacji. Melodyjne ale niezbyt wciagajace. Do pos?uchania i odstawienia.

Odnośnik do komentarza
A ja mam pytanko odno?nie Dionysus'a - Anima Mundi. Co o niej s?dzici?, warto kupowa? cal? plytk?? Bo jak na razie slyszalem tylko 2 utwory, ale nawet fajne i wpadaj? przynajmniej mi w ucho... Godne polecenia to jest? :>

 

Jak dla mnie to niez?e, aczkolwiek bez rewelacji. Melodyjne ale niezbyt wciagajace. Do pos?uchania i odstawienia.

 

Hmm, melodyjne to fakt, a na co w takim razie zwracasz uwag? przy suchaniu takiej muzyki? Co w niej jest wa?ne jeszcze prócz melodyjno?ci? Ja jestem pocz?ktuj?cy w tym wzgl?dzie i jak dla mnie liczy si? to, ?eby jej dobrze si? sluchalo, ale mo?e jednak zmieni? kryteria... :>

Odnośnik do komentarza

Tego sie po prostu tak nie da określić. Do niektórych płyt chce się stale wracać do niektórych nie. Dany krążek musi mieć coś w sobie, coś co przyciąga i sprawia, że nie wyciąga się go z odtwarzacza. Nie chciałbym toczyć poezji ;)

To powyżej to była moja subiektywna opinia - dla Ciebie Dionysus może być czymś lepszym. Melodyjność jest ważna, owszem, ale zespołów grających w tych klimatach jest bardzo wiele, i o wszystkich można powiedzieć, że są "melodyjne", jednak trzeba wśród nich wyłowić swój zestaw, na pewno nie wszystko będzie przypadać do gustu.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem jakimś tam fanem death-metalu, ale jak słucham promo nowego Behemotha "The Apostasy", to powiem tylko że mnie z kapci wywala. Miazga i zniszczenie, do tego świetny miks w studio. Najwyższa światowa klasa. Jak kumplom puściłem, którzy w tym siedzą, to się mało w galoty nie poszczali z wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Nie jestem jakimś tam fanem death-metalu, ale jak słucham promo nowego Behemotha "The Apostasy", to powiem tylko że mnie z kapci wywala. Miazga i zniszczenie, do tego świetny miks w studio. Najwyższa światowa klasa. Jak kumplom puściłem, którzy w tym siedzą, to się mało w galoty nie poszczali z wrażenia.

Si, si... Technicznie to oni sa idealni - niestety ja tego dluzej sluchac nie moge, nie potrafie sie przekonac do tego typu wokalizy... Co mnie smuci niezmiernie, bo sporo kapel grajacych naprawde swietny techniczny metal musze sobie odpuscic, bo wokalu niestety nie wylacze :/

 

... a Lake of Tears musze sie zainteresowac - choc pewnie Headstones nic nie przebije :]

Odnośnik do komentarza

Mournful Congregation - The Monad of Creation

 

Dołujący, depresyjny, bardzo powolny doom. Cztery bardzo długie utwory na płycie, z których sączy się melancholia, dół i ogólna deprecha. Polecam dla wszystkich zdołowanych. Teksty opiewają w wiadomych doomowych klimatach, plus nawiązania do teozofii.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Wiesz, Vami, w sumie to zbliża się koniec Twojej przygody z metalem :>

 

"Rockowe zespoły satanistyczne w Polsce" - to tytuł raportu, który napisze w lipcu organizacja zwalczająca sekty. Raport trafi do policjantów, sędziów, prokuratorów i księży w całej Polsce. Autorzy chcą oskarżyć metalowych muzyków o szerzenie nienawiści - wynika z informacji uzyskanych przez dziennik.pl.

"Zabić księdza, chory kościół" - to refren utworu, który śpiewa zespół Morbid Angel z USA. - Oni szerzą nienawiść do chrześcijaństwa. Nawołują do przemocy" - mówi dziennikowi.pl oburzony autor raportu Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami (OKOpS).

 

Lista ma zawierać nazwy ok. 80 zespołów. Na listę maja trafić takie kapele jak Kat, Behemoth, Besatt, Hate, Non Opus Dei, Thunderbolt, Wolftribe, Hell Born. Z zagranicznych wykonawców na listę zostaną wpisane: Burzum, Dark Funeral, Dimmu Borgir i Moonspell. - Ci muzycy w pierwszej kolejności nazywają siebie kapłanami szatana. Dopiero na drugim miejscu uważają się za muzyków - mówi Nowak. - To dlatego najmniej istotna w ich koncertach jest sama muzyka. Chodzi o stworzenie atmosfery sprzyjającej krzewieniu kultu szatana - przekonuje.

 

Oprócz listy zespołów w raporcie znajdą się też festiwale, które "szerzą kult szatana". W Polsce jest to między innymi "Black Metal Festival" i "Mystic Festival" - informuje dziennik.pl.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...