Skocz do zawartości

Rock, Metal


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Nowego Arcturusa słyszeli ? - https://www.youtube.com/watch?v=kQmtcaI3VEsJak dla mnie świetna płyta.

nowy?? toć album ma już rok :P swoją droga jak na Arcturus przyzwoite, chyba nawet najlepszy album od debiutu

 

Świeże Aluk Todolo zawód jak dla mnie, wynudziło porządnie. Dużo większą estymą z lżejszych rzeczy cieszy się u mnie Hexvessel. Niemniej z tego roku nic nie zdążyło mnie zachwycić, wyróżnić moge Nadrę z Islandii i tureckich napierdalaczy Sacrocurse. Całkiem spodobała mi się polska Entropia i atmoblacki Ty i Faunalord. Pojawiły ponadto się przeciętne płyty Megadeth, Rotting Christ, Anthrax i Cirith Gorgor. Pomimo iż lubię space rock to połączenie z black metalem Oranssi Pazuzu mi nie leży. W lutym czekam zwłaszcza na Stillborn, split Graveland i Nokturnal Mortum i długo oczekiwany krążek Destroyer 666 (wybieram się na koncert we Wrocławiu gdzie zagra również Bolzer)

Odnośnik do komentarza

The Great Old Ones choćby, świetny atmospheric/melodic black, taki jak lubię. Całkiem dobrymi napierdalatorami są Sulphur Aeon. Oczywiście należy też wspomnieć o jednostkowym wypadku, tzn. o Metalice i utworze 'The Call of Ktulu"

http://www.metal-archives.com/search?searchString=cthulhu&type=band_themestu masz niepełną listę

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Z cyklu black metal dla miłośników pierwszych płyt Mastodona

https://www.youtube.com/watch?v=BnGg8hGsGpQpo 7 latach i zmianie 50 % składu duet Cobalt przemówił dwupłytowym "Slow forever". Prasa metalowa się obawiała, czy nowy w składzie, czyli Charlie Fell da radę, czy Eric Wunder po babraniu się z niemetalowym Man's Gin da radę nagrać bębny na miarę świetnego "Eater of Birds" i czy po średnich kawałkach wypuszczonych do sieci płyta będzie lepsza.
Powiem tak, płyta na pewno jest dobra, nieszablonowa i utrzymana w dwóch konwencjach. Z jednej strony quasi plemienno-indiańsko-westernowe plumkania, które świetnie się uzupełnia z metalowym zapierdolem z pogranicza sludge i black metalu. Bębny jak zwykle świetnie nagrane, aczkolwiek bardziej mi się podobały te z dwóch poprzednich albumów Cobalt, zwłaszcza z "Eater of Birds", który to album w tej materii jest na moim prywatnym podium . Nowy wokalista też daję radę, jest chyba nawet lepszy od poprzednika. W porównaniu do poprzednich albumów Amerykanie lekko złagodnieli, wiadomo że w muzyce tego zespołu było zawsze natłok klasycznych rockowych smaczków, ale teraz tego jest jeszcze więcej. Na osobną uwagę zasługują interludia, które wyszły bardzo fajnie panom z Colorado. Oby tylko nie poszli tak daleko w tym kierunku łagodzenia muzyki co Mastodon (od świetnej jedynki, przez kilka gorszych lub lepszych średniowoltażowych albumów po pitu-pitu na ostatnim albumie). Jak album w Polsce będzie dystrybuowany za rozsądną cenę, to z pewnością kupię, bo jest warty tych pieciu dyszek

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

http://www.terrorizer.com/news/sunnata-stream-new-album-zoryato posłuchaj streamu nowego albumu, świetnie sie tego słucha.

Kurczę, męczyłem się, żeby dosłuchać do końca. Widzę, że nie byłem sam, bo każdy kolejny kawałek coraz mniej odtworzeń.

 

Właśnie robię raport, a w słuchawkach: https://www.youtube.com/watch?v=l9VFg44H2z8:_kidra:

Odnośnik do komentarza

@Morph - tak jest w przypadku 95% płyt, że kawałki początkowe maja najwiecej odsłuchań :P
i jestem cieakw jak zdązyłeś to w 20 minut przesłuchać :P

Co do 5DFP - https://www.youtube.com/watch?v=sXYIxJScSik&nohtml5=Falseimo za ten kawałek powinno sie ich ukamienować, lub za jaja powiesić. Profanacja jakich mało. mam nadzieję, że na feście w Jarocinie nie będą tego grać (a kupiłem karnet bo jako mieszkaniec powiatu mam duzą zniżkę)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Powoli metalowcy się rozkręcają z wydawaniem dobrych płyt. Tak jak sądziłem Destroyer 666 pozamiatał, zarówno fani thrashu jak i blacku powinni być zadowoleni. Ponadto świetne debiuty Lihhamon i Zhrine (Islandczycy w ogóle zdominowali ten rok, wcześniej wspominałem Nadrę (która zdążyła wydać jeszcze solidną EP), teraz to Zhrine i Almyrkvi, nie słyszałem jeszcze co zaproponowało Svartidaudi, ale o ile nie przekombinują z elektronicznymi wstawkami nie powinienem się rozczarować). Mniej ortodoksyjnych fanów cięższych brzmień zainteresować powinien krążek Novembre "Ursa", naszych progresywnych rodaków - Votum ":KTONIK:" oraz Cult of Luna w kolaboracji z Julie Christmas.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wyszła nowa Katatonia (The Falls of Hearts), dla mnie mocny kandydat na płytę roku, jak słyszę opinie to raczej surowe, ale dla mnie jest znakomita, nie dorównuje może The Great Gold Distance bo ma kilka słabszych momentów, ale z każdym odsłuchaniem (a maltretuję krążek dość intensywnie) coraz bardziej wielbię tegoroczną twórczość Szwedów. Co więcej? Docenić trzeba wyjątkowo długi album Schammasch. Triangle trwa ponad 100 minut co mogłoby obdzielić dwa, a nierzadko i trzy metalowe płyty, ale przynajmniej ja ani przez chwilę nie odczułem znużenia. Fajnie też słucha się Klechdy od Thy Worshiper, dużo folku, sporo blacku. W podobny target uderza Ashbringer Yugen. Caverman Cult zaś zadbało by szyby w oknach nie czuły się zbyt pewnie i zaproponowały kolejny potężny album. Kroku próbuje dorównać im Phobocosm, ale Bringer of Drought jest ciut słabsze od poprzedniego ich wydawnictwa. Dla osób, którym Katatonia nie przypadła do gustu mam też rekomendacje w postaci Sylvaine, Blackgaze z elementami post-rocka. Safeaheaven Tides from Nebuli także nie przyniosła wstydu. Omijać z daleka z kolei polecam Glorior Belli, już nie pierwszy raz po przemęczeniu ich płyty poczułem chęć kuracji Deathspell Omegą, gdzie chłopcy wiedzą jak kombinować z bm. Wpadek było oczywiście więcej, ale GB to kapela, którą wciąż wiele osób wymienia jako czołówkę francuskiego ciężkiego grania z czym się nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bardzo lubię nasze polskie Tides from nebula, szczególnie odkąd okazało się, że są z Pruszkowa, a mój kumpel jest kuzynem ich gitarzysty i swoistego "frontmana" ;) Nawet zbiłem kiedyś z nim piątkę przed koncertem w CBA.

 

W maju wypuścili swoją kolejną płytę, Safehaven, i na początku miałem takie nieprzyjemne wrażenie, że nagle całą magię tworzoną przez instrumenty pomieszali z elektroniką... co było mi kompletnie nie w smak, bo bardzo doceniałem to, że potrafili takie efekty wywołać samymi instrumentami. Faktycznie okazało się to prawdą - przeczytałem w jakimś wywiadzie, że tą płytę nagrali w inny sposób, tak aby miała jeszcze większego kopa, jeszcze więcej energii, to było coś czego szukali w ostatnich latach. Przyznaję, że bardzo dobrze mi się tego słucha - post rock to nie jest rodzaj muzyki, gdzie włączam swoje ulubione kawałki i skaczę do nich, uwielbiam sobie puścić całą płytę i żeby odpowiednio mnie nastrajała, a wrażenia sensoryczne przy tej są bardzo przyjemne.

 

Polecam, daję znak jakości Reapera ;)

Odnośnik do komentarza

Nowej płyty jeszcze nie słyszałem ale pewnie kupie vinyl na którymś z koncertów :) tak jak i pozostałe płyty.

 

Ja ze swojej strony jeszcze wspomnę że 8-10 lipiec w pleszewie odbywa się super event z muzyka stonerową/classic 70s rockową - Red Smoke Festival - http://redsmokefest.pl/

 

Co prawda odpadł ostatnio chociażby mocarny Dopethrone ale skład nadal jest mega ciekawy, Truckfighters, Jeremy Irons and the Ratgans czy też polski Belzebong, cały skład można znaleźć tutaj - http://redsmokefest.pl/line-up

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...