Skocz do zawartości

Wybory MT (II kadencja) - dyskusja (druga edycja)


Rekomendowane odpowiedzi

Przyjaciele CMF to moze i dobry pomysl, ale po co tak się w ogole rozjezdzac w kryteriach na to kto moze, a kto nie moze glosowac?

 

Glosowac powinien kazdy o ile mu na tym zalezy. W tematach o CM 03/04 odzywaja się ludzie ktorzy jak pisza "ogladam, ale rzadko postuje" i ze niby nie mogliby glosowac? Bo malo postow? Na CMF raczej nie ma ograniczenia typu "musisz pisac" i watpie by kiedykolwiek było (oby nie).

 

Otwarte glosowania daja nam już tyle mozliwosci by wylapac cziterow, ze nie ma chyba sensu zabawy w reczne wyrzucanie glosow czy cos.

Odnośnik do komentarza

Tym bardziej że frekwencja na ostatnim głosowaniu to około 100 osób (o ile mnie pamięć nie myli). Taka ilość nie powinna być trudna do sprawdzenia pod kątem przekrętów.

 

Jestem na forum od niedawna i moja ilość postów nie jest oszałamiająca, jednak zależy mi na tym aby strona się rozwijało. Dzięki niej mogłem wrócić do starego dobrego CM0304 i mam okazję dać coś od siebie innym forumowiczom.

 

Wydaje mi się, że ograniczenia w oddawaniu głosów związane z ilością postów nie są konieczne.

Odnośnik do komentarza

Moi wyborcy pisali do mnie wielokrotnie. Maile, esemesy a nawet listy zasypywały mnie codziennie. Dzwonili do mnie z samego rana jak jeszcze spałem, w trakcie zajęć podczas pisania kolejnego kolokwium, a także w środku nocy, jak akurat miałem zapraszać do siebie kolejną ślicznotkę.

Ostatnio byłem również na spotkaniu wyborczym w Atlantic City, gdzie podeszła do mnie kobieta z płaczącym dzieckiem na ręku i powiedziała:

"Mój mąż stracił 4. konto w ciągu ostatnich 3 lat, jego PW są notorycznie czytane, a posty usuwane bez ostrzeżenia. Mamy kredyt hipoteczny i nie możemy go spłacić. Jak tak dalej pójdzie to stracimy dom i skończymy pod mostem... Czy może Pan coś z tym zrobić?"

- odpowiedziałem "Yes, we can! God bless CMF! Biere te robote!"

Odnośnik do komentarza

Wprawdzie dostałem tylko jeden mały głosik, ale czuję się w obowiązku ustosunkować.W zimie zawsze mam trochę więcej czasu, ale potem obiecać nie mogę. Dział Karier rzeczywiście jest trochę zaniedbany i warto by było go trochę rozruszać. W MT bez Icona zaczną się rzeczowe dyskusje, po których będą zapadać decyzje pozbawione niezdrowych emocji. Tak jak napisałem w stosownym temacie, nadszedł taki czas, że nie można zasłaniać się ani brakiem czasu ani innymi, osobistymi uprzedzeniami. Byleby tylko te wybory były uczciwe.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nowy MT powinien zastanowić się nad liczbą i składem moderatorów. Nie ma co ukrywać, że ta kwestia jest trochę zaniedbana.W dużej mierze problem leży w tym, że sami moderatorzy do końca nie wiedzą jaki jest ich zakres obowiązków i za dużo w tym wszystkim jest improwizacji. Nad tym trzeba się pochylić, najlepiej na początku. .

 

Chciałbym też, aby nowy MT utrzymał politykę "więcej luzu", która wreszcie ukróciła serie warnów, wojenek i przynajmniej zniknęła na jakiś czas paranoja związana z tym, o czym i jak można pisać na pewne tematy. Mnie też często skręca (i to mocno) czytając posty niektórych osób, jednak będę bronił ich prawa do wypowiedzi jak niepodległości, mimo że czasem pojęczę i ponarzekam ;].

 

Ważne, aby wrócić do normalności. Na razie jest jeszcze za dużo niezdrowych emocji. Dlaczego oczekiwałbym od nowych adminów rozsądku oraz spokoju. Jakieś przewroty, rewolucje i tym podobne są moim zdaniem zbyteczne

Odnośnik do komentarza

Dobrze mowi, wodki mu polac! Ogolnie jak dla mnie moderator to powinna byc osoba ktora nie jest niewiadomo jak widoczna w "uzywaniu" wladzy dopóki dopoty dyskusje stoja na dobrym poziomie. Mysle ze terazniejszy modteam dobrze wywiazal się ze swoich obowiazkow i polityka wiecej luzu dala wymagany przez nas efekt. Luz jest potrzebny, to nie forum TV Trwam, a to wlasnie luz daje ludziom mozliwosc poczucia się jak u siebie na forum. Oczywiscie cienka linia znajduje się pomiedzy luzem, a chamota więc trzeba trzymac wszystko w ryzach.

 

Ja z wielka checia prosilbym nastepny modteam zeby dopracowal regulamin i informacje np o tym, ze ktos moze czytac kogos PW i tego typu detale. Moze jakas lista z procedurami moderatorow typu info o usunieciu postow przez modteam itp?

 

Wielu z kandydatow/nominowanych do ekipy moderatorow jest także skupiona nad kilkoma dzialami, a reszta ich nie interesuje bo wypowiadaja się tylko na temat tego co lubia. Moderator powinien moderowac te sekcje forum na ktorych się udziela, a nie dostawac dostepny wakat bo nie ma tam nikogo innego. W innym przypadku to nie ma sensu, bo jedna z sekcji zostaje często bez moderacji lub jest traktowana "przez palce".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...