Skocz do zawartości

Wybory MT (II kadencja) - dyskusja (druga edycja)


Rekomendowane odpowiedzi

Pawoj był przykładowy ;) chodzi o regułę, licznik postów to naprawdę nie jest miarodajny wyznacznik. Jeśli koniecznie mają wybierać nieliczni, to niech wybierają ci, którzy dokładają się do opłat za serwer.

No właśnie, jestem związany z forum od 2005 roku i miałbym zostać pozbawiony możliwości głosowania tylko dlatego, że nie zdążyłem wyklepać 1000 postów?

Odnośnik do komentarza

:lol: Gratulacje. Demokracja pełną gębą :).

 

Może po prostu załóżcie forum dla maryniarzy. Skoro dla niektórych forum to tylko Marynia (+kilka innych działów) i wspólne pisanie o jej dupie, to po kiego wała chowacie się pod szyldem FM-a i po co są działy okołoefemowe? Forum jest dla każdego i każdy powinien mieć możliwość głosowania jako user ForumCM. Rozumiem tzw. podział na weteranów i świeżaków, ale bez przesady...

Odnośnik do komentarza

Niech głosują Przyjaciele Forum!

 

PS. ci co nie są, a chcą być - zapraszam na PW, sądzę, że się dogadamy :)

 

Śmiechem żartem Johniss ma rację, bo pomysł z głosowaniem Przyjaciół to idealna opcja do nadużyć (głos za złotówkę :)).

 

Ale sam temat poruszony przez Qcza ma sens. Z mojego punktu widzenia wybieranie członka MT przez osobę, która ma 0 postów, przypomina wybór władz w kraju przez obcokrajowca, który przejeżdżał akurat przez Polskę. Userowi z zerowym kontem bez różnicy, kto wygra, bo on, załóżmy, tylko czyta. Czyli de facto wybierałby władzę, której by nie podlegał, bo skoro nie pisze, to nie złamie regulaminu (czyt. wisi mu skład MT, bo i tak nie ma czego u niego pilnować). Tematem do przemyślenia jest na pewno granica - 20? 30? 50? postów.

Odnośnik do komentarza

Ale brednia, już myślałem że Qcz znormalniał ale jednak nie. Absurd kwadratowy takie ograniczenia. Przecież głosy oddały konta które miały jakieś posty, tu nie ma żadnej różnicy kto ile napisał. Poza tym jest niepisana umowa, że kto wpłaca na serwer ma większe możliwości techniczne ale też nic więcej, żadnego traktowania ulgowego i przywilejów. Niech głosuje każdy, kto jest zainteresowany.

Odnośnik do komentarza

Ale brednia, już myślałem że Qcz znormalniał ale jednak nie. Absurd kwadratowy takie ograniczenia. Przecież głosy oddały konta które miały jakieś posty, tu nie ma żadnej różnicy kto ile napisał. Poza tym jest niepisana umowa, że kto wpłaca na serwer ma większe możliwości techniczne ale też nic więcej, żadnego traktowania ulgowego i przywilejów. Niech głosuje każdy, kto jest zainteresowany.

 

No właśnie o to chodzi, że nie...

http://forumcm.net/i...ser/8676-mexon/

http://forumcm.net/i...er/8657-arenos/ (1 post)

http://forumcm.net/i...659-hans-kloss/

http://forumcm.net/i.../8666-mayevsky/

http://forumcm.net/i.../8590-burzliwy/

http://forumcm.net/i...ser/8595-dunga/

 

Aczkolwiek kaderr też ma rację, bo może są userzy, którzy tylko czytają i zależy im na jakości tego, co czytają.

Odnośnik do komentarza

byl tam jeszcze np. parachutes, który nawet na jakiejś piłce był w Poznaniu bodajże. Jak ktoś ma oszukać to oszuka, po co na siłę kombinować. No i co gorsza, jak wyznaczyć granicę. A co jak ktoś napisałe 49 zajebistych, megawartościowych długich postów? TO już nie zagłosuje?

Odnośnik do komentarza

No ale nie można tak tego upraszczać. Userowi który tylko (bądź głównie) czyta - a sam takim trochę jestem - zależy też na tym co czyta, ile jest na forum wolno, jak są moderowane dyskusje, itd. A jeśli nie zależy, to pewnie nawet nie zauważy, że odbywają się jakieś wybory.

Zgadzam się z kaderrem w 100%. Wchodzę na to forum od kilku lat, rzadko czuję potrzebę napisania posta, ale zależy mi na tym by to forum było moderowane przez ludzi których cenię i którzy moim zdaniem najlepiej się do tego nadają.

Odnośnik do komentarza

byl tam jeszcze np. parachutes, który nawet na jakiejś piłce był w Poznaniu bodajże. Jak ktoś ma oszukać to oszuka, po co na siłę kombinować. No i co gorsza, jak wyznaczyć granicę. A co jak ktoś napisałe 49 zajebistych, megawartościowych długich postów? TO już nie zagłosuje?

 

A jak jest kumaty 17-latek, który ma więcej oleju w głowie od niejednego 20-latka, to co zrobisz, zmienisz ordynację wyborczą? Nie, nic nie zrobisz i gość po prostu nie będzie mógł zagłosować, mimo poziomu, który prezentuje. Czasami zasady są bez sensu, ale z nimi lepiej niż bez nich.

 

Spoko, żeby była jasność, dla mnie to ogólnie absurd, że w takim naszym mały światku toczymy takie dysputy, ale fakt faktem, komuś chciało się narobić sporego zamieszania, żeby coś ugrać. Moim zdaniem lepiej wprowadzić jasne zasady, niż potem dumać, co zrobić, gdy ktoś wejdzie do MT, bo dostanie 10 głosów z kont mamy, siostry, cioci itd., założonych godzinę przed zakończeniem głosowania.

Odnośnik do komentarza

Skoro dyskusja jest w takim miejscu, to niestety jestem zmuszony zgłosić moich kandydatów do Mod Teamu zatem będą to:

 

mexon

Arenos

Hans Kloss

mayebsky

burzliwy

Dunga

 

Motywuję to uzasadnieniem, że przeciętny użytkownik, który nie jest Przyjacielem CMF, nie napisał ileś tam postów może wnosić cenny głos do dyskusji wewnątrz Mod Teamu, ponieważ będzie przedstawiał właśnie przeciętny głos, a nie taki jak zakute łby, które najchętniej dobrałyby sobie głosujących wedle swoich widzimisię jak to widać powyżej, wyżej i dalej.

Odnośnik do komentarza

Ale brednia, już myślałem że Qcz znormalniał ale jednak nie. Absurd kwadratowy takie ograniczenia. Przecież głosy oddały konta które miały jakieś posty, tu nie ma żadnej różnicy kto ile napisał. Poza tym jest niepisana umowa, że kto wpłaca na serwer ma większe możliwości techniczne ale też nic więcej, żadnego traktowania ulgowego i przywilejów. Niech głosuje każdy, kto jest zainteresowany.

to była tylko luzna propozycja, którą kilka osób poparło, kilka nie, spoko, MT zdecyduje czy coś zmieni czy nie zmieni. Rozumiem, że u Was na Ślunku tak wungiel Wam do głowy uderzył już, że post bez osobistego przytyku czy obrażenia to nie post? :/ Jak potem ludzie mają brać udział w dyskusji czy proponować jakieś zmiany jak znajdzie się jeden z drugim co wungiel przedawkowali i będą obrażać...Raczej nie zachęca to do udzielania się.

Spoko może zostać jak jest, tylko żeby nie było płaczu jak ktoś (np. Meler) przegra o kilka głosów a głosy te oddano z kont założonych w dniu zakończenia głosowania (różne IP, różne maile itd).

Odnośnik do komentarza

Jeśli już to powinno być ograniczenie, że trzeba mieć 10 postów. Usuwa to osoby z zerowym licznikiem, tylko zarejestrowane, nie krzywdzi mało piszących czy niepłacących na serwer (zgrozo), a 10 postów to chyba każdy uzbiera(ł), komu zależy na CMF.

Odnośnik do komentarza

czy technicznie możecie zrobić ankietę, w której zagłosuje user, który napisał x/y postów ?

 

Nie ma takiej możliwości, trzeba będzie odsiać te głosy ręcznie. Można teoretycznie założyć forum zabezpieczone hasłem, ale to poroniony pomysł.

 

Moim zdaniem możemy dać ogłoszenie, że prawo głosu mają userzy zarejestrowani przed - powiedzmy 01.06.2012, i którzy od tego czasu napisali przynajmniej 10 postów. Myślę, że to uczciwe i podejrzewam, że wielu oddanych głosów nie będzie, które nie łapią się w te widełki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...