Skocz do zawartości

Malutka pomyłka - Ogromna różnica


steken

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki ;)

 

-No, gratulacje! Mamy awans! – Cieszył się prezes Galvin.

-Dzięki, trochę nas to kosztowało, ale było warto.

-Racja, ale… Będzie kosztować jeszcze więcej. Żeby uzyskać licencję musimy dobudować 450 krzesełek na stadionie.

-No chyba da się zrobić. To potrwa z jakieś 2 miesiące.

-Nie mam na myśli czasu! Chodzi o pieniądze! Nie mamy tyle kasy na rozbudowę stadionu!

-To co ja mam z tym zrobić?

-Nie mam pojęcia, cokolwiek! Mamy już spory minus w kasie, a frekwencję mieliśmy jedną z najniższych w 7 lidze! W tym mieście ludzie żyją tylko Norwich City!

-Spokojnie, mam plan, jakby można było to załatwić? Mam świetny pomysł. A teraz przepraszam, lecę na konferencję.

-No mam nadzieję, że to będzie dobre…

 

-Ogromne gratulacje! Osiągnął pan ogromny sukces! W 3 lata awansowaliście o 3 klasy rozgrywkowe!

-Dziękuję, jednak nie jest to tylko mój sukces. W końcu ja tylko siedzę na ławce, a po boisku biega 11 świetnych piłkarzy. To oni wywalczyli ten awans.

-Do tego dorzućmy Northern League Challenge Cup. To niewątpliwie najlepszy sezon Norwich United!

-Fakt, że ugraliśmy puchar i awans jest niesamowity! To pokazuje, że się nie oszczędzaliśmy. Zawsze gramy o pełną pulę, zawsze gramy najmocniejszym składem i nikogo nie lekceważymy. Jedynie żałujemy, że szybko odpadliśmy z FA Cup, lecz tam trafiliśmy na mocnego rywala, więc nie jest źle.

-W związku z kolejnym już awansem musicie myśleć o mocniejszych wzmocnieniach? Czy są już jacyś kandydaci?

-Chwila, chwila. Dopiero co skończyliśmy sezon, jesteśmy świeżo po ostatnim meczu i dopiero za tydzień, może dwa przyjdzie czas na ruchy kadrowe. Na razie cieszymy się tym, co mamy.

-Jak pan skomentuje dyspozycję napastników? Strzeliliście w lidze najwięcej bramek.

-To był najlepszy sezon jeśli chodzi o atak. Zwykle w rankingach strzeleckich królował u nas Simon Quinn, a potem długo, długo nic. Teraz rozkłada się to bardzo równo pomiędzy 3 napastników, do których kilka trafień dołożył także Ross Dempster. Pozostaje mieć nadzieję, że ci zawodnicy w następnym sezonie także będą tak skuteczni.

Odnośnik do komentarza

Od razu zabrałem się za podsumowanie kadry. Czas nagli, a trzeba zacząć budować skład, który utrzyma się w lidze:

Bramkarze:

Dale West – (43|63|11|0|6.79) – Dale z sezonu na sezon gra coraz lepiej. Co prawda przepuścił mnóstwo bramek, lecz jest to spowodowane raczej błędami obrony. Nie zapominajmy, że ma dopiero 19 lat i w następnych latach będzie jeszcze lepszy.

Ted Smith – (14|18|2|1|6.92) – Ted dołączył do drużyny w drugiej połowie sezonu, lecz i tak otrzymał miejsce w pierwszym zespole. Przydarzył mu się tylko jeden większy błąd, co na poziomie 7 ligi jest do wybaczenia.

Spencer Clunan – (0|0|0|0|0) – Spencer nie miał szans na występy w pierwszym zespole i w dalszym ciągu ich nie ma, w związku z czym cofam go do rezerw.

 

Prawi obrońcy:

Kyle Hammond – (44|0|3|4|7.03) – Ten sezon zdecydowanie do niego należał. Jest świetnym bocznym wysuniętym obrońcą, co udowodnił wiele razy włączając się w akcje ofensywne. Jak na wiek (20) to naprawdę świetny wynik.

Rian Robinson – (13|0|2|0|6.89) – Rian przegrywa wyraźnie rywalizację z Hammondem, lecz jest dla niego całkiem dobrym zmiennikiem i w tej roli go pozostawiam.

Kaan Banton – (2|0|0|0|6.50) – Kaan nie ma szans na występy w pierwszym składzie, więc cofam go do rezerw.

 

Środkowi obrońcy:

Wayne Finnie – (14|1|1|0|6.80) – Wayne spisał się całkiem nieźle. Są jednak 2 „ale”. Nie da się ukryć, że Finnie ma już swoje lata (36) i lada moment kończy karierę. Ponadto nie wiadomo, jak będzie się spisywał klasę wyżej. Będę zadowolony, jeśli zakończy karierę z własnej woli, ponieważ nie chcę mu niczego psuć.

Dom Duffy – (40|3|0|3|7.18) – Najlepszy sezon Doma w karierze. Grał bardzo dużo, czasami strzelał ważne bramki i osiągnął świetną średnią ocenę. Ma dopiero 23 lata i przed nim cała kariera.

David Albon – (33|0|2|2|7.13) – Najbardziej utalentowany zawodnik, co teraz udowodnił. Jest Az o 5 lat młodszy od Duffy’ego, a prezentuje niemalże taki sam poziom. David znacznie się rozwinął, a nie powiedział jeszcze przecież ostatniego słowa.

Saul Anderton – (32|0|0|2|7.13) – Saul jest naprawdę dobrym piłkarzem. Był pewnym punktem w defensywie, o czym świadczy dwukrotny tytuł zawodnika meczu oraz niezwykle wysoka ocena. Saul na pewno u nas zostaje.

Alex Gray – (21|1|0|0|6.74) – Na środku obrony jest wielu konkurentów, więc 21 występów to całkiem niezły wynik. Nie ma co rozpaczać, Alex jest młody (19) i powinien się doczekać występów w pierwszym zespole.

 

Lewy obrońcy:

Joe Grimstead – (49|0|2|1|6.94) – Jego rywalem był tylko Cuff, którego bije na głowę. Joe prezentował się z naprawdę dobrej strony, a ma dopiero 23 lata. Są pewne wątpliwości, jak spisze się w podstawowym składzie w 6 lidze, więc poszukamy dla niego poważnej alternatywy.

Marc Cuff – (36|1|0|0|6.80) – Głównie wchodził do gry z ławki i stąd w statystykach tyle występów. Ogólnie nie ma tragedii, lecz Marc nie ma szans w rywalizacji z Grimsteadem. Na razie jest skazany na ławkę.

 

Środkowi pomocnicy:

George Sifonios – (44|6|11|1|7.03) – George jak zwykle trzyma formę. Złą wiadomością jest, że poważnie myśli o natychmiastowym zakończeniu kariery. Wielka szkoda, ponieważ od kilku lat jest u mnie numerem „1” na środku pomocy.

James Ozmen – (45|1|4|1|6.87) – James miewał lepsze sezony. W tym sezonie nie szło mu głównie przez trapiące go kontuzje. Podatność na kontuzje to jego wielki minus.

Brendan Farrell – (22|0|0|0|6.85) – Brendan z roku na rok gra coraz lepiej. Ma dopiero 17 lat i już za mniej więcej 3 sezony powinien być ważnym ogniwem w wyjściowym składzie.

Kevin Doswell – (40|6|4|1|7.14) – Kevin poczynił największy postęp w drużynie. Grał bardzo często i nie musiałem się obawiać, kiedy wychodził na boisko. Jest coraz pewniejszy siebie, a jak na 20 lat to naprawdę bardzo dobry zawodnik.

Frank O’Hanlon – (14|0|0|0|6.81) – Najsłabszy z pomocników. Dostawał szansę pod nieobecność innych i nie pokazywał się ze złej strony. Niemniej jednak ma ogromną konkurencję, co uniemożliwia mu pełny etat w podstawowej jedenastce.

 

Prawi ofensywni pomocnicy:

Jarosław Jacek – (33|3|9|2|6.79) – Pod nieobecność Cedrica Anselina znacząco rozwinął skrzydła. Wielokrotnie dostawał szansę i pokazywał się z bardzo dobrej strony, o czym świadczy liczba asyst. Mam nadzieję, że jeszcze się rozwinie, ponieważ zapowiada się naprawdę ciekawie.

Charlie Fox – (39|4|8|0|6.82) – Charlie prosił mnie o występy w pierwszym składzie i w pełni się odwdzięczył. Strzelał, asystował, ma całkiem dobrą ocenę… Bardzo mi zaimponował. Pokazał mi, że jeśli postawi sobie jakiś cel, wytrwale do niego dąży.

 

Lewi ofensywni pomocnicy:

Oliver Tyas – (50|4|13|0|6.90) – Jedna z największych gwiazd. Bezkonkurencyjny na swoim skrzydle. Świetnie asystuje, do tego ma kilka trafień i dorzucił do tego dobrą średnią ocenę. Ma dopiero 20 lat, więc aż strach pomyśleć, jak będzie grał za kilka sezonów.

Alexander Brees – (28|3|7|0|6.93) – Ma dopiero 20 lat i to jest naprawdę dobry wynik. Brees prezentował się w tym sezonie naprawdę dobrze i liczę, że nie ulegnie to zmianie.

 

Napastnicy:

Simon Quinn – (50|27|14|8|7.29) – Kolejny rok Simona. Zwykle stawiałem go w roli lisa pola karnego, teraz nieco częściej był odgrywającym. I tak strzelał znakomicie, a teraz na dodatek ma też pełno asyst. Quinn nie zwalnia tempa, a co więcej – wciąż przyspiesza.

Courtney White – (43|24|7|3|7/25) – Odkrycie sezonu. Zwykle nie strzelał tak często, a w tym sezonie niemalże przez całą ligę miał więcej trafień niż sam Quinn. Dopiero w końcówce uległo to zmianie. Courtney w pełni odwdzięczył się za daną mu szansę i zdecydowanie chcę go u siebie mieć.

Reece Heaney – (23|18|8|5|7.56) – Reece wielokrotnie błagał mnie o miejsce w pierwszym składzie. Strzelał z największą częstotliwością i osiągnął największą średnią ocenę! Heaney pokazał, że jak bardzo chce to potrafi i oby w przyszłym sezonie nie zmieniał swojego podejścia.

Ross Dempster – (20|10|4|3|7.21) – Ross grał najrzadziej z napastników, a także często strzelał. Atak to nasza najlepsza formacja, o czym świadczy cała czwórka wyżej wymienionych zawodników.

Odnośnik do komentarza

Nie da się ukryć. :P Teoretycznie obronę mamy najbardziej utalentowaną, ale strasznie młodą i niedoświadczoną, dlatego zdarzają im się głupie babole.

 

-Hej, pamiętasz mnie jeszcze? – Wszedłem do sklepu Alicii. Nie widziałem jej bardzo długo. Od roku nie pracowałem już w barze.

-Co to za głupie pytanie? Oczywiście. – Nie wyglądała na zadowoloną. – Długo się nie odzywałeś.

-Wiem, przepraszam. Miałem na głowie cały klub. Zdobyliśmy Northern League Challenge Cup i do tego awansowaliśmy.

-Wiem, słyszałam. Byłam na prawie każdym meczu. A ty i tak nie odzywałeś się kilka miesięcy.

-I teraz chcę to naprawić. Mamy przerwę między sezonami i mam teraz dużo czasu.

-Teraz chcesz to naprawić? Nie wiesz, co się u mnie działo.

-A coś się stało?

-Nieważne. Jeszcze rok temu spotykałeś się niemal ze mną bez przerwy. Potem awansowałeś do 7 ligi i kontakt się urwał. Wiele razy szukałam cię w barze, a ty nie pojawiłeś się tam ani razu.

-Przepraszam… Mogę to naprawić?

-Nie wiem, czy tego chcę. Zjawiasz się, jak gdyby nigdy nic i ot tak prosisz o szansę. Pokaż, że ci zależy. Skąd mam mieć pewność, że znowu mnie nie wystawisz?

-Nigdy nie możesz mieć pewności…

-No właśnie.

-To ja już pójdę. Masz jeszcze to – wyciągnąłem z kieszeni karnet. – To karnet na nasze mecze w przyszłym sezonie. Coś ci się ode mnie należy.

-Mhm, dzięki.

-To pa, do następnego razu.

 

Przez następne dni szukałem kandydatów do wzmocnienia poszczególnych pozycji. Na pierwszy ogień poszła prawa ofensywna pomoc. Ściągnięty został zawodnik rezerw Boston United – Karl Cunningham. Dysponuje dobrą techniką, ma porządne warunki fizyczne, czyli to, co powinien mieć mój skrzydłowy.

 

Piłkarzem roku według kibiców został uznany Courtney White.

Za prawa do transmisji meczów telewizyjnych w 6 lidze otrzymaliśmy 8 tysięcy funtów. Zawsze coś…

 

Ross Dempster nie mógł pogodzić się z tym, że jest u nas napastnikiem numer 4. W związku z tym spełniłem jego prośbę i wystawiłem go na listę transferową.

 

Skoro wzmacniamy prawą stronę, to zrobimy to do końca. Tym razem udało mi się ściągnąć prawego obrońcę, Tommy’ego Totha. Prezentuje się całkiem dobrze w defensywie i do tego jest bardzo szybki, a tej cechy brakowało u nas obrońcom.

Odnośnik do komentarza

LIPIEC 2016

 

Obiecałem prezesowi, że postaram się przyciągnąć kibiców na mecz. Wydaje mi się, że lepszej okazji nie mogło być niż mecz z Norwich City! Zgodzili się na sparing na Plantation Road! Wystąpimy w mocno okrojonym składzie, ponieważ duża część składu jest na urlopie, lecz mamy nadzieję, że widzowie będą zadowoleni ze spotkania.

 

Mecz towarzyski, 11.7.2016

Plantation Road, 3000 widzów

Norwich United – Norwich City, 0:9

18’ Steeven Joseph-Monrose

23’Joshua Grainger

30’ Ted Smith (sam.)

41’ Steeven Joseph-Monrose

44’ Steeven Joseph-Monrose

55’ Joshua Grainger

60’ Joshua Grainger (kar.)

68’ Jordan Ayew

89’ Jordan Ayew

 

Oczywiście było to jednostronne spotkanie. Być może byłoby inaczej, gdybyśmy zagrali pierwszym składem. Niemniej jednak cieszy fakt, że na Plantation Road zasiadł komplet widzów! Trzeba będzie spotkania z City urządzać co roku.

 

W kolejnym spotkaniu także chcieliśmy, aby na Plantation Road zjawiło się wielu kibiców. Rozgrywamy mecz z rezerwami Liverpoolu. Niestety skład nie powrócił jeszcze z urlopu, co oznacza, że nadal będziemy mocno osłabieni.

 

Mecz towarzyski, 16.7.2016

Plantation Road, 1713 widzów

Norwich United – Liverpool II, 0:1

39’ Kristoffer Peterson

 

Frekwencja naprawdę zadowalająca. Wynik także nie jest słaby. Mieliśmy swoje okazje i kto wie, jakby to wyglądało, gdybyśmy grali pełnym składem.

 

Kolejnym elementem okresu przygotowawczego jest mecz wyjazdowy z Holbeach United. Grają w ósmej lidze, więc nasza wygrana jest koniecznością, szczególnie że reszta składu powróciła z urlopu.

 

Mecz towarzyski, 23.7.2016

Carters Park, 44 widzów

Holbeach United – Norwich United, 2:1

13’ Stephen King

14’ Vince Hendrie

71’ Marc Cuff

 

Kompletnie zaspaliśmy na początku. Od tamtej pory byliśmy drużyną lepszą, lecz udało się strzelić tylko jedną bramkę. Nie wygląda to zbyt optymistycznie, ale przed nami jeszcze 2 sparingi i zobaczymy, jak będą wyglądały.

 

Kolejny sparing gramy już 2 dni później i tym razem na własnym boisku. Naszymi rywalami będzie drużyna AFC Sudbury, którzy występują z nami w jednej lidze.

 

Mecz towarzyski, 25.7.2016

Plantation Road, 94 widzów

Norwich United – AFC Sudbury, 3:1

7’ Simon Quinn

13’ Karl Cunningham

37’ Saul Anderton

46’ Dom Duffy (sam.)

 

Tym razem był to bardzo dobry mecz z naszej strony. Zagraliśmy fantastyczną pierwszą połowę, a w drugiej spokojnie dowieźliśmy wynik do końca. Cieszy zwycięstwo nad zespołem z tej samej ligi i pozostaje mieć nadzieję, że gdy przyjdzie co do czego, zagramy podobnie.

Brendan Farrell doznał kontuzji i nie zagra przez 9 dni.

 

Ostatni sparing rozegramy na wyjeździe z 7-ligowcem, Needham Market. Celem jest wygrana, aby podnieść morale zespołu tuż przed startem ligi.

 

Mecz towarzyski, 30.7.2016

Bloomfields, 41 widzów

Needham Market – Norwich United, 0:0

 

Remis, w którym każda ze stron miała swoje szanse. Chciałbym, abyśmy zwyciężyli, lecz rywale byli dziś naprawdę dobrze dysponowani.

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2016

 

Zbliża się początek ligi, więc czas na konferencję prasową:

-Drużyna zakończyła okres przygotowawczy. Jak pan go ocenia?

-Zakończyliśmy go z bilansem 1-1-3. Mogło być lepiej, lecz drużyny, które nas pokonały były naprawdę dobre. Norwich City wystawili swój pierwszy skład, z kolei my graliśmy rezerwowymi. Ostatnie 2 spotkania to świetna gra z naszej strony i oby tak było w lidze.

-Jakie są cele w lidze? Utrzymanie, czy może spróbujecie przejść do historii i wywalczyć awans trzeci raz z rzędu jako beniaminek?

-O to będzie bardzo ciężko. Chcemy się utrzymać i jesteśmy w stanie to zrobić. AFC Sudbury z powodów finansowych mają już -10 punktów na starcie, co nieco zwiększa nasze szanse.

-Jak ocenia pan poczynione transfery?

-Ściągnęliśmy do nas dwóch nowych zawodników. Jeden to prawy ofensywny pomocnik, a drugi to prawy obrońca. Cunningham z marszu wpasował się w styl drużyny, lecz Toth potrzebuje na to czasu. Zobaczymy, jak będą sobie radzić, jednak z obydwoma wiążę duże nadzieje.

-Jakie są plany co do pucharów? Mam głównie na myśli FA Cup.

-Z pewnością chcemy zajść dalej niż rok temu. Na pewno nie obronimy Northern League Challenge Cup, ale za to zagramy jeszcze w FA Trophy. Chcemy zajść wszędzie daleko, ale wiemy, że będzie o to bardzo ciężko.

 

Nadszedł moment, na który wszyscy czekali – rozpoczynamy Blue Square Bet North! Pierwszy mecz gramy z Macclesfield Town. Dysponują naprawdę dobrym składem i nawet remis byłby w tym meczu sukcesem.

Do dyspozycji mam wszystkich piłkarzy, lecz nie będę wiele zmieniał. Toth wchodzi na prawą obronę, a Cunningham na prawą ofensywną pomoc.

 

Blue Square Bet North, 1/42, 6.8.2016

Plantation Road, 368 widzów

Norwich United – Macclesfield Town, 0:2

57’ Rob Liversedge

82’ Arnaud Mendy

 

Wyrównany mecz, w którym zadecydowała skuteczność. Strasznie pudłowaliśmy i gdybyśmy wyeliminowali te błędy, prawdopodobnie ugralibyśmy co najmniej remis.

James Ozmen doznał kontuzji na 5 tygodni.

 

Na ten sezon sprzedaliśmy 66 karnetów, co jest wynikiem ponad dwukrotnie większym niż w poprzednim sezonie!

 

Kolejny mecz rozgrywamy zaledwie 3 dni później. Naszym rywalem jest lider, który rozegrał ostatnio świetne spotkanie – Alfreton Town. Chcemy zdobyć chociażby punkt, ponieważ potem powinno już być tylko lepiej.

Z powodu zmęczenia w składzie doszło do kilku zmian. Czyli wracamy do normalności…

 

Blue Square Bet North, 2/42, 9.8.2016

North Street,

Alfreton Town [1] – Norwich United [19], 3:0

24’ Josh Rowbotham

33’ Aled Spencer

86’ Cheyenne Dunkley

 

Z taką grą nie mamy czego szukać w 6. lidze. Zagraliśmy bardzo słabo, zaliczaliśmy beznadziejne straty w obronie i nasza gra musi ulec zdecydowanej poprawie.

 

Jak na razie zajmujemy pozycję spadkową, co musi szybko ulec zmianie. Nawet o punkt będzie ciężko w kolejnym meczu, bowiem jedziemy na teren Droylsden – zespołu zajmującego trzecie miejsce w lidze.

Jak zwykle musimy dokonać wielu zmian.

 

Blue Square Bet North, 3/42, 13.8.2016

The Butchers Arms Ground, 426 widzów

Droylsden [3] – Norwich United [21], 1:3

45+3’ Jake Phillips (kar.)

47’ Saul Anderton

54’ Saul Anderton

71’ Simon Quin

 

Po pierwszej połowie byłem wściekły. Dzielnie się broniliśmy, a i tak przegrywamy. W przerwie wydałem swoim zawodnikom jasny rozkaz – „Wszyscy do ataku!” Przyniosło efekty! Anderton strzelił dwie bramki po rzutach rożnych, a Quinn dobił rywali fantastycznym strzałem z dystansu. Tak oto nasza pierwsza wygrana w Blue Square Bet North stała się faktem!

 

Wreszcie zwycięscy wracamy na Plantation Road na kolejny bój w lidze – tym razem z Chorley FC, którzy zajmują 12. miejsce w tabeli. Chcielibyśmy ugrać przynajmniej remis, gdyż jest on jak najbardziej w naszym zasięgu.

Sifonios wskakuje w miejsce Doswella i to jedyna zmiana.

 

Blue Square Bet North, 4/42, 20.8.2016

Plantation Road, 326 widzów

Norwich United [18] – Chorley FC [12], 2:1

39’ David Albon

45+3’ Callum Morris

81’ Reece Heaney

 

Gdybyśmy nie wygrali, bylibyśmy bardzo skrzywdzeni. Najpierw sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej przez nas bramki, a następnie rywale wyrównali dzięki rzutowi wolnemu. Na szczęście ostatecznie dziś wygrała drużyna lepsza i możemy cieszyć się z bardzo cennych 3 punktów!

 

Póki co w lidze wiedzie nam się całkiem dobrze. 2 wygrane i 2 porażki to niezły wynik. Na Plantation Road rozegramy mecz z zespołem, który jest tuż przed nami – Brackley Town. Ostatnio spadli z 5. ligi, więc to oni są faworytami. Niemniej jednak sądzę, że mamy szansę na jakieś punkty.

Za kontuzjowanego Tyasa wejdzie Fox.

 

Blue Square Bet North, 5/42, 27.8.2016

Plantation Road, 369 widzów

Norwich United [12] – Brackley Town [11], 2:0

21’ Tyler Williams (sam.)

71’ Simon Quinn

 

Świetny mecz z naszej strony. Rywale ułatwili nam zadanie zabawnym samobójem (Williams podał do bramkarza, który się zagapił i mieliśmy bramkę), lecz do końca musieliśmy czuwać nad wynikiem. Jak widać dobrze weszliśmy w 6. ligę i nasza gra napawa sporym optymizmem.

 

-Cześć Mark. Co słychać? Dawno się nie widzieliśmy.

-Stary, żartujesz sobie? Dawno?! To chyba były wieki! Gdzieś ty był?

-Walczyłem o awans i się udało!

-No słyszałem, słyszałem. Nawet bywałem na kilku meczach.

-No to czemu nic nie mówiłeś? Przyniosłem ci karnet, gdybyś miał jeszcze ochotę czasem się przejść na meczyk.

-No, dzięki! Możesz ot tak rozdawać karnety?

-Prezes dał mi zgodę na rozdanie dwóch karnetów. To przecież niedużo. Drugi dałem Alicii.

-Ooo, pamiętasz jeszcze o niej? – Ton Marka zdecydowanie się zmienił.

-A dlaczego mam nie pamiętać?

-W ciągu ostatniego sezonu niemalże bez przerwy przychodziła i pytała o ciebie. Razem z szefem myśleliśmy, że już nie wrócisz.

-No wiem, nawaliłem. Jak mogę to naprawić?

-Nie mam pojęcia. Ja ci nie chcę niczego wypominać, ale Alicia musi być na ciebie wściekła.

-No i jest.

-Rozmawiałeś z nią?

-Tak. Krótko, ale tak.

-I jak?

-No właśnie nijak. Słabo to wygląda.

-No to musisz prędko coś wymyślić.

-Dlaczego prędko?

-Przecież widzisz, jak wygląda. Kwestią czasu jest, kiedy ktoś zacznie się koło niej kręcić.

-Dobra, dzięki. Muszę już lecieć, wpadnę niedługo. Na razie.

-No mam nadzieję, narka.

 

Nasza sytuacja w tabeli wygląda tak, że do baraży tracimy zaledwie 1 punkt. Czyżbyśmy znowu mieli wszystkich zadziwić? Na razie skupiamy się na meczu z Kettering Town. Zajmują 19. miejsce i bronią się przed spadkiem. Przed sezonem byli notowani dosyć wysoko, więc jesteśmy gotowi na ciężką walkę.

Mamy napięty terminarz, więc ponownie dokonujemy kilku zmian w składzie.

 

Blue Square Bet North, 6/42, 30.8.2016

Nene Park, 757 widzów

Kettering Town [19] – Norwich United [6], 3:3

3’ Reece Heaney

4’ Sam Gwynne (kar.)

12’ Reece Heaney

61’ Phil Ifil

83’ Rob Moncur

90+2’ Courtney White

 

Było bardzo blisko porażki. Prowadziliśmy przez długi czas, lecz ostatecznie zapewniliśmy sobie remis dopiero w doliczonym czasie gry. Kettering byli faworytem, więc cieszy nas nawet punkt zdobyty w konfrontacji z nimi.

Kevin Doswell w dniu dzisiejszym zaliczył setny występ ligowy w naszych barwach. W tym czasie zdobył 7 bramek, 9 asyst i raz był zawodnikiem meczu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No nie da się ukryć, że w niższych ligach wystarczy odpowiednia rozmowa motywacyjna i można zdziałać cuda. :)

 

WRZESIEŃ 2016

 

 

Na samym początku września zakontraktowałem świetnego jak na 6. ligę środkowego obrońcę. Jest to zarazem pierwszy zawodnik w historii klubu spoza Europy – Immanuel Parry. Zaliczył aż 16 występów w swojej kadrze U-20. Dysonuje świetnymi warunkami fizycznymi, a na swoim koncie ma 34 występy w nPower League 1. Świetny transfer.

 

Tymczasem w lidze mierzymy się z Boston United. Drużyna ta ostatnio zanotowała dwa bezbramkowe remisy, co oznacza, że są zdecydowanie do ogrania.

Parry wejdzie w miejsce Andertona + do składu wskakują Grimstead, Toth, Ozmen, Sifonios i Fox.

 

Blue Square Bet North, 7/42, 3.9.2016

York Street, 761 widzów

Boston United [11] – Norwich United [8], 3:2

25’ Dennis Sherriff

28’ Dennis Sherriff

60’ Jerome Federico

63’ Immanuel Parry

81’ Simon Quinn

 

Zasłużyliśmy dziś na 3 punkty. Wszystkie bramki straciliśmy po katastrofalnych błędach w obronie. Niestety w tym elemencie gry musimy wiele zmienić, gdyż tracimy przez to ważne punkty.

 

Tym razem gramy z zespołem, który przeplata mecze dobre ze słabszymi, czyli zupełnie, jak my. Jest to Lincoln Town, którzy w tabeli są 2 miejsca za nami. Chcemy wrócić do domu z jakimkolwiek punktem, co bardzo by nam pomogło w walce o utrzymanie.

 

Blue Square Bet North, 8/42, 10.9.2016

Sincil Bank, 1543 widzów

Lincoln Town [14] – Norwich United [12], 0:2

16’ Reece Heaney

45+2’ Simon Quinn

 

Dzisiaj zadecydowała skuteczność oraz postawa bramkarzy. Ted Smith spisał się wzorowo i rywale nie mieli pomysłu, jak go pokonać. Inkasujemy cenne 3 punkty, które umacniają nas w górnej połowie tabeli.

Reece Heaney doznał kontuzji na 5 tygodni.

 

Rozpoczynamy grę w FA Cup. Na początek jedziemy na teren 7-ligowego zespołu – Lowestoft Town. Zajmują oni miejsce w dolnej części tabeli, więc jedziemy tam, jako faworyt. Naszym założeniem przed sezonem było dojście do 4. rundy kwalifikacyjnej, więc musimy teraz wygrać.

Za Foxa wejdzie powracający po kontuzji Tyas i to jedyna zmiana.

 

FA Cup, 2. runda kwalifikacyjna, 17.9.2016

Crown Meadow, 666 widzów

Lowestoft Town – Norwich United, 0:1

89’ Ross Dempster

 

Zadecydowała jedna akcja. Obydwa zespoły miały swoje okazje i to na szczęście my jedną z nich wykorzystaliśmy. Awansujemy dalej i jeśli dopisze nam losowanie, możemy ponownie awansować.

Za awans otrzymaliśmy 4590 funtów.

 

Na chwilę wracamy do ligi, gdzie mierzymy się z Gainsborough Trinity. Zajmują dopiero 16. lokatę, a na dodatek 3 dni temu grali powtórkę FA Cup, którą wygrali dopiero po rzutach karnych. Mamy przewagę kondycyjną i zamierzamy ją wykorzystać.

 

Blue Square Bet North, 9/42, 24.9.2016

Plantation Road, 368 widzów

Norwich United [9] – Gainsborough Trinity [16], 2:0

43’ Simon Quinn

67’ Simon Quinn

 

Rywale z powodu zmęczenia wykorzystali wszystkie zmiany przed przerwą, więc… Zagraliśmy bardzo ostro i sprawiliśmy, że rywale z powodu kontuzji musieli kończyć mecz w dziesięciu. Odnosimy pewne i zasłużone zwycięstwo.

Quinn pobił rekord występów w lidze i od teraz wynosi on 134.

 

Kyle Hammond doznał kontuzji na 5 tygodni.

 

Tuż przed kolejnym meczem w pucharze gramy ze Stalybridge Celtic, którzy zajmują dopiero piętnaste miejsce w lidze. Celem są jakiekolwiek punkty. Awansowaliśmy do strefy barażowej i chcemy się tam utrzymać.

Wystawiam do gry nieco rezerwowy skład, aby oszczędzać siły przed ważnym starciem w FA Cup.

 

Blue Square Bet North, 10/42, 28.9.2016

Plantation Road, 354 widzów

Norwich United [4] – Stalybridge Celtic [15], 3:4

28’ Corey Gregory

30’ Jarosław Jacek

32’ Danny Glover

38’ Kevin Doswell

50’ Joe Henderson

60’ Ross Dempster

62’ Corey Gregory

 

Aż 3 razy udało nam się doprowadzić do remisu, lecz ostatecznie to nie wystarczyło. Rywale byli znacznie lepsi i każdy inny wynik niż ich wygrana byłby niesprawiedliwy. Nie załamujemy się, wciąż jesteśmy w barażach, a nasz rezerwowy skład pokazał, że jest gotowy, aby częściej grać na poziomie szóstej ligi.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

PAŹDZIERNIK 2016

 

Wracamy do FA Cup, gdzie czeka nas mecz z zespołem, który rok temu w 2. rundzie kwalifikacyjnej rozgromił nas 5:0 – Braintree Town. W naszej lidze walczą o utrzymanie, więc nie są w optymalnej dyspozycji. Zamierzamy to wykorzystać, gdyż od naszego ostatniego spotkania wiele się pozmieniało.

Wracamy do optymalnego składu dzięki wystawieniu rezerw w ostatnim meczu ligowym.

 

FA Cup, 3. runda kwalifikacyjna, 1.10.2016

Cressing Road Stadium, 347 widzów

Braintree Town – Norwich United, 1:1

59’ Freddie Ladapo

66’ Simon Quinn

 

Dziś mieliśmy sporo szczęścia. Braintree atakowali znacznie częściej, a nam wyszła jedna dobra akcja. Rozegramy powtórkę i całe szczęście odbędzie się ona na naszym stadionie.

Tommy Toth złamał obojczyk i nie zagra przez 2 miesiące.

Z kolei Joe Grimstead przekroczył limit żółtych kartek i nie zagra przez 1 mecz.

Reece Heaney wraca po kontuzji.

 

Tuż przed powtórką ściągnęliśmy środkowego obrońcę – Theophilus Bello. http://tinypic.com/r/qyirep/6 Jest bardzo wysoki, co daje mu przewagę w powietrzu, a to się przyda. Tracimy bardzo dużo bramek z rzutów rożnych.

 

W składzie przed powtórką z powodu zmęczenia doszło do kilku zmian.

 

FA Cup, 3. runda kwalifikacyjna, powtórka, 5.10.2016

Plantation Road, 296 widzów

Norwich United – Braintree Town, 5:2

10’ Brad Quinton

11’ Ross Dempster

23’ Luis Morrison-Derbyshire

36’ Alexander Brees

65’ Ross Dempster

77’ Charlie Fox

82’ Dom Duffy

 

Ponownie Braintree mieli więcej szans, lecz tym razem kompletnie zabrakło im skuteczności. Z kolei my byliśmy bezlitośni i wykorzystaliśmy wszystko, co mogliśmy. Awansujemy do kolejnej rundy i to jest najważniejsze!

Za awans otrzymaliśmy 7650 funtów.

 

W bardzo dobrych nastrojach wznawiamy grę w lidze. Tam czeka na nas outsider – AFC Sudbury, których w przedsezonowym sparingu ograliśmy 3:1. Dopiero co nadrobili -10 punktów, lecz i tak będzie im trudno się utrzymać. Nie zamierzamy ułatwiać im zadania.

Ponownie jesteśmy zmuszeni dokonać wielu zmian.

 

Blue Square Bet North, 11/42, 8.10.2016

King’s Marsh Stadium, 449 widzów

AFC Sudbury [22] – Norwich United [5], 1:2

18’ Simon Quinn (kar.)

57’ Lewis Perkins

83’ Theophilus Bello

 

Wygrana rzutem na taśmę. Szliśmy dzisiaj łeb w łeb, lecz ostateczny cios należał do Bello, który strzelił bramkę w swoim debiucie. Dzięki tej wygranej utrzymujemy się na piątej pozycji.

Heaney doznał kontuzji na 5 tygodni.

 

Jak na razie w lidze idzie nam nadzwyczajnie dobrze. Swoją dobrą dyspozycję będziemy chcieli potwierdzić w meczu z Southport, którzy zajmują siódme miejsce w tabeli. Jeśli wygramy, pokażemy, że jesteśmy w stanie awansować do baraży. Chcemy udowodnić swoją wartość.

 

Blue Square Bet North, 11.10.2016

Haig Avenue, 487 widzów

Southport [7] – Norwich United [5], 0:3

15’ Simon Quinn

61’ Simon Quinn

87’ Courtney White

 

Tak świetny wynik zawdzięczamy głównie fatalną celnością rywali. My po prostu byliśmy skuteczni i wszystkie groźniejsze sytuacje kończyliśmy bramką. Jest to cenna wygrana, która wywindowała nas na trzecią lokatę.

 

Kolejne spotkanie rozegramy w FA Cup z drużyną Chelmsford FC. Zajmują oni wysokie drugie miejsce w 6. lidze (drugi region), co stawia ich w roli faworytów. Nie zamierzamy się jednak poddawać i postaramy się awansować.

Jak zwykle z powodu zmęczenia w składzie musi dojść do wielu zmian.

 

FA Cup, 4. runda kwalifikacyjna, 15.10.2016

Chelmsford Sport & Athletics Centre, 720 widzów

Chelmsford FC – Norwich United, 0:1

71’ Ross Dempster

 

Dziś dopisało nam szczęście. W strzałach przegraliśmy 15-7 i uratowała nas jedynie celność rywali, a właściwie jej brak. Niemniej jednak awansujemy do kolejnej rundy pucharu i to jest najważniejsze!

Za awans otrzymaliśmy 12750 funtów, lecz zapłaciliśmy za to kontuzją Joe Grimsteada, który nie zagra przez 5 tygodni.

 

Do gry po kontuzji wraca Kyle Hammond.

 

W lidze czeka nas kolejne wymagające starcie. Przyjeżdża do nas FC United of Manchester. Zajmują oni wysokie szóste miejsce i mają aspiracje, aby nas ograć. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i liczymy na 3 punkty, choć wiemy, że nie będzie łatwo.

Tradycyjnie musimy wykonać mnóstwo roszad.

 

Blue Square Bet North, 13/42, 19.10.2016

Plantation Road, 374 widzów

Norwich Unitd [3] – FC United of Manchester [6], 2:3

10’ Simon Quinn

59’ Godwin Abadaki

73’ Courtney White

75’ Joe Whittington

84’ Brett Lucas

 

Z jednej strony mamy do siebie żal, że nie potrafiliśmy dowieźć wygranej do końca. Z drugiej strony Manchester był po prostu lepszy i zasłużył na zwycięstwo.

 

Terminarz jest bardzo napięty. Nie mamy chwili wytchnienia. Już 3 dni później musimy zagrać z Braintree Town, które przecież tak niedawno wyeliminowaliśmy z FA Cup. Cel jest jeden – zwycięstwo, choć wiemy, że wcale nie będzie łatwo.

Jak zwykle przeprowadzamy serię zmian.

 

Blue Square Bet North, 14/42, 22.10.2016

Plantation Road, 418 widzów

Norwich United [4] – Braintree Town [18], 1:4

25’ Kenny Davis

36’ Kenny Davis (kar.)

67’ Shaun Carpenter

70’ Shaun Carpenter

72’ Oliver Tyas

 

Dzisiaj wygrała drużyna lepsza. Braintree dominowali od samego początku, a my z kolei zaliczamy drugą porażkę z rzędu. Nie możemy sobie pozwolić na trzecią.

 

Losowanie w 1. rundzie FA Cup okazało się być dla nas bardzo łaskawe. Zmierzymy się ze Spennymoor Town, którzy zajmują szóste miejsce w siódmej lidze. Jedziemy na ich teren jako faworyt i chcemy wrócić do domu jako zwycięzcy.

Dostaliśmy tydzień przerwy, co bardzo nam pomogło. Naładowaliśmy akumulatory i pierwszy raz od dawna wszyscy zdrowi zawodnicy nie są zmęczeni.

 

FA Cup, 1. runda, 29.10.2016

Brewery Field, 482 widzów

Spennymoor Town – Norwich United, 0:1

15’ Ross Dempster

 

Znów wygraliśmy skutecznością. Nie graliśmy znakomicie, lecz nasz styl wystarczył na pokonanie niżej notowanego rywala. Awansujemy dalej, za co otrzymujemy 18360 funtów.

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD 2016

 

Listopad rozpoczynamy od gry z Guiseley FC, którzy zajmują dziewiąte miejsce w lidze. Ostatnio zaliczyli 2 porażki pod rząd, lecz warto zauważyć, że nie grali ostatnio w pucharze, więc przewaga kondycyjna będzie po ich stronie.

Jesteśmy zmuszeni do dużej rotacji składem.

 

Blue Square Bet North, 15/42, 1.11.2016

Nethermoor, 322 widzów

Guiseley FC [9] – Norwich United [6], 3:0

36’ Jordan Watson (kar.)

41’ Kirk Hudson

54’ Rickie Banks

 

Starcie do jednej bramki. Guiseley dominowali od początku aż do końca i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Był to mecz, o którym jak najszybciej należy zapomnieć.

 

Rozpoczynamy grę w FA Trophy. Na początek gramy z zespołem, który zajmuje dopiero 14. miejsce w ósmej lidze – Lincoln United. Jesteśmy faworytem w tym spotkaniu i zamierzamy odnieść pewne zwycięstwo.

Jak zwykle przeprowadzamy serię zmian.

 

FA Trophy, 3. runda kwalifikacyjna, 5.11.2016

Plantation Road, 286 widzów

Norwich United – Lincoln United, 2:2

3’ Marc Cuff

14’ Howard Attenboroguh

22’ Bobby Draper

76’ Simon Quinn (kar.)

 

Byliśmy drużyną lepszą, lecz prawie przez cały mecz musieliśmy gonić wynik. Było ciężko, lecz ugraliśmy remis i w powtórce musimy pewnie wygrać.

Przed meczem Joe Geimstead wrócił do treningów, lecz jeszcze nie jest gotowy, aby zagrać.

 

FA Trophy, 3. runda kwalifikacyjna, powtórka, 9.11.2016

Ashby Avenue, 71 widzów

Lincoln United – Norwich United, 1:3

6’ Simon Quinn

35’ Courtney White

37’ Simon Quinn

76’ Wayne Cahill

 

Pierwsza połowa rozstrzygnęła losy tej rywalizacji. Lincoln atakowali częściej, lecz pozwalaliśmy im jedynie na słabe strzały z dystansu. My z kolei byliśmy bardzo skuteczni, co nie zawsze się zdarza.

Za awans otrzymaliśmy 4000 funtów.

 

Nie mamy zbyt wiele czasu na świętowanie. W lidze mierzymy się z Nuneaton Town, którzy jak na razie prezentują się całkiem dobrze – są 3 miejsca przed nami. Na szczęście do tego spotkania mogą podejść nieco podłamani. Są świeżo po porażce 2:5 po dogrywce w powtórce FA Trophy. Podobnie jak my mają za sobą spotkanie w środku tygodnia, lecz grali pół godziny dłużej i na dodatek przegrali.

Sami jesteśmy zmęczeni, więc do składu wskakują Hammond, Jacek, Grimstead i Sifonios w miejsca Robinsona, Cunninghama, Cuffa i Doswella.

 

Blue Square Bet North, 16/42, 12.11.2016

Liberty Way, 714 widzów

Nuneaton Town [6] – Norwich United [9], 2:1

33’ Keith Woollatt

45+1’ Charlie Fox

69’ Reece Flanagan

 

Dzisiaj zwyciężyła drużyna lepsza. Oddaliśmy zaledwie 5 strzałów, z czego tylko 1 był celny. Nuneaton dominowali od początku do końca i ich wygrana jest sprawiedliwym wynikiem.

 

W kolejnej rundzie FA Trophy będziemy faworytem. Otóż naszym rywalem będzie zespół ze środka 7 ligi – Hendon Town. Celem jest pewny awans i chcemy to załatwić już w pierwszym spotkaniu. Na szczęście możemy wrócić do naszego optymalnego ustawienia. Jednym brakiem jest kontuzjowany Toth.

 

FA Trophy, 1. runda, 19.11.2016

Vale Farm, 117 widzów

Hendon Town – Norwich United, 6:2

1’ Theophilius Bello

15’ Jordan Turner

30’ Jay Porter

65’ Josh Fuller

68’ Scott Merson

82’ Reece Heaney

86’ Jordan Turner

88’ Greg Ngoyi

 

Tragedia… Rywale obnażyli wszystkie nasze słabości defensywne, począwszy od bramkarza do wszystkich czterech obrońców. Zagraliśmy bardzo słabo i nie zasłużyliśmy na awans. Odpadamy w żenującym stylu.

 

Kolejny mecz w pucharze rozegramy w FA Cup, a nasz rywal robi wrażenie – Gateshead, którzy znajdują się 6 punktów nad strefą spadkową w nPower League 2. Na dodatek gramy na wyjeździe. To Gateshead są faworytami i nastawiamy się na lanie.

 

FA Cup, 2. runda, 26.11.2016

The International Stadium, 1892 widzów

Gateshead – Norwich United, 5:0

18’ Chris Zebroski

41’ Chris Zebroski

44’ Michael Hector

55’ Samuel Adjei

70’ Immanuel Parry (cz/k.)

72’ Jordan Sinnott

 

Mecz bez historii… Wygrał faworyt, a przegrany nie miał nic do gadania. Nie ma tutaj czego komentować.

 

Po serii słabszych wyników wracamy do ligi z nadzieją na przerwanie złej passy. Przegraliśmy 4 ostatnie mecze ligowe z rzędu, a ponadto w ostatnich 3 spotkaniach nasz bilans bramkowy wynosił 3-13. Sheffield FC bronią się przed spadkiem i to nasza ostatnia szansa na wyjście z dołka. Z kolejnymi spotkaniami może być o to cholernie ciężko.

Za zawieszonego Parry’ego zagra David Albon, a Toth zagra za Hammonda.

 

Blue Square Bet North, 17/42, 30.11.2016

Bramall Lane, 238 widzów

Sheffield FC [18] – Norwich United [14], 1:2

37’ Courtney White

47’ Shaquille McKenzie

65’ Simon Quinn

 

Wreszcie się udało. Nareszcie wygrywamy, chociaż styl mnie nie zadowala. Wciąż popełniamy sporo błędów i gramy bardzo niepewnie, szczególnie w defensywie. Najważniejsze jest przełamanie i teraz powinno być już tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ 2016

 

Ostatnimi czasami straciliśmy w lidze wiele pozycji, ale to z powodu zaległych kolejek. W weekend zmierzymy się z Nantwich Town i nie jest to zaległe spotkanie. Są dopiero na 21. miejscu i byliby ostatni, gdyby nie kara -10 punktów dla AFC Sudbury. Jedziemy z chęcią zwycięstwa, gdyż baraże są zdecydowanie w naszym zasięgu.

Zaczęło nam doskwierać zmęczenie, więc wykonamy kilka roszad.

 

Blue Square Bet North, 18/42, 3.12.2016

Weaver Stadium, 555 widzów

Nantwich Town [21] – Norwich United [11], 1:2

10’ Reece Heaney

14’ Walter Figueira

74’ Simon Quinn

 

Bardzo trudne spotkanie. W strzałach było bardzo wyrównanie (14-14) i zadecydowało szczęście. Mieliśmy go więcej, chociaż czasami też go brakowało, gdy naszych rywali ratowała konstrukcja bramki. Najważniejsze są 3 punkty i to, że zostajemy w walce o baraże.

George Sifonios zaliczył 125. występ ligowy w barwach Norwich United. W tym czasie zdobył 8 bramek, 13 asyst i 4 razy był zawodnikiem meczu. Przy okazji George załapał żółtą kartkę, przez którą nie zagra w następnym spotkaniu.

 

Czas nadrobić zaległe kolejki. W środku tygodnia zmierzymy się z Tamworth, którzy plasują się w środku stawki. Szansa na baraże jest całkiem spora, pod warunkiem że wygramy zaległe pojedynki.

Jak zwykle jesteśmy zmęczeni, co skutkuje wieloma zmianami.

 

Blue Square Bet North, 19/42, 7.12.2016

Plantation Road, 348 widzów

Norwich United [8] – Tamworth [15], 1:3

4’ Joe Hanks

18’ Michael Dunne

24’ Immanuel Parry

73’ Joshua Turnbull (kar.)

 

Zdecydowała skuteczność. Mieliśmy wiele szans, aby wyrównać, lecz świetnie spisywał się bramkarz drużyny przeciwnej. Ponadto rywale dobili nas rzutem karnym i całkowicie przestaliśmy wierzyć w końcowy sukces.

 

Zbliża się półmetek sezonu, więc ważne jest, aby podciągnąć pozycję w tabeli, zdobywając 6 punktów w dwóch kolejnych meczach. Mamy duże apetyty przed meczem z Bradford Park Avenue. W chwili obecnej bronią się przed spadkiem, a ich gra pozostawia sporo do życzenia. Jest realna szansa, aby zakończyć ten mecz z pełną pulą.

Do składu wraca Sifonios i to jedyna zmiana przed tym spotkaniem.

 

Blue Square Bet North, 13.12.2016

Plantation Road, 335 widzów

Norwich United [8] – Bradford Park Avenue [18], 1:3

40’ Simon Quinn

42’ Ted Smith (sam.)

62’ Duncan Watmore

89’ Joel Holland

 

Mecz do jednej bramki. Zagraliśmy beznadziejnie. W strzałach przegraliśmy 2:16, a w strzałach celnych 1:4. Być może druga połowa wyglądałaby inaczej, gdyby nie szmata Smitha, ale fakty są takie, że dziś wygrała drużyna lepsza.

 

Terminarz układa się bardzo dziwnie. Otóż na samym półmetku sezonu zagramy z drużyną, z którą zainaugurowaliśmy tegoroczne rozgrywki ligowe (porażka 0:2) – Macclesfield Town. Rywale przystąpią do gry bez swojego podstawowego środkowego pomocnika i właśnie w środku pola będziemy szukać swoich szans.

Nie musimy przeprowadzać żadnych większych zmian. Jedynie Oliver Tyas zastąpił na ławce Alexandra Breesa.

 

Blue Square Bet North, 21/42, 17.12.2016

The Moss Rose, 1439 widzów

Macclesfield Town [3] – Norwich United [10], 3:1

25’ Theophilius Bello (sam.)

69’ Jordan Smith

86’ Simon Quinn

87’ Jason Twum

 

Mieliśmy dziś bardzo dużo pecha. Najpierw przypadkowy samobój, a następnie błąd w obronie w 87 minucie, który zabrał nam nadzieje na remis. Niestety dziś byliśmy gorsi, lecz gdyby nie samobój to prawdopodobnie mecz skończyłby się innym rezultatem.

 

Tabela po 21 spotkaniach wygląda następująco.

 

-Na początku szło całkiem dobrze. Byliście blisko miejsc barażowych, ale teraz wszystko się odwróciło. Co się stało?

-Ciężko powiedzieć. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy tego, że byliśmy na fali wznoszącej. Nie możemy być zadowoleni, bo nasz bilans w ostatnich 8 spotkaniach wynosi 2-6. Trzeba będzie szybko coś zmienić.

-Puchary także są już historią…

-Zgadza się, aczkolwiek tutaj rywale nie byli w naszym zasięgu. Graliśmy z zespołami bardziej doświadczonymi i porażki nie mogą nikogo dziwić.

-W tej chwili wasza przewaga nad strefą spadkową wynosi 8 punktów. Czy jest się czego obawiać?

-Póki co tabela wygląda dobrze, lecz z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej. Trzeba szybko się obudzić, gdyż jesteśmy w stanie wywalczyć miejsce w pierwszej „10”. Z drugiej strony tracimy zaledwie 5 punktów do strefy barażowej i mamy zaległe spotkanie. Jak widać w tabeli mamy spory ścisk.

-Czy planujecie sprowadzenie kolejnego zawodnika?

-Nie jest to nasz priorytet, lecz jesteśmy otwarci na wszelkie oferty.

 

W kolejnym meczu wcale nie będziemy mieli łatwiejszego zadania niż ostatnio. Otóż przyjeżdża do nas Altrincham, których interesują jedynie 3 punkty. Nie zamierzamy rezygnować i również zagramy o pełną pulę, choć będzie bardzo ciężko.

Hammond zagra za Totha, Doswell zastąpi Ozmena, a za White’a zagra Dempster.

 

Blue Square Bet North, 22/42, 21.12.2016

Plantation Road, 318 widzów

Norwich United [13] – Altrincham [3], 1:3

53’ John Akinde

66’ Kevin Arnison

73’ Ross Dempster

89’ John Akinde

 

To był dobry mecz w naszym wykonaniu, ale co z tego, skoro znowu przegrywamy? Wolę wygrywać bez stylu niż przegrywać ze stylem. Rywale załatwili nas stałymi fragmentami, które wcale nam nie wychodzą. To nasza czwarta porażka z rzędu i co ciekawe, czwarta porażka z rzędu wynikiem 1:3…

Kyle Hammond stłukł udo i nie zagra przez 2 tygodnie.

 

Terminarz nas nie rozpieszcza, ponieważ tym razem przyjeżdża do nas lider – Alfreton Town. Tym razem będziemy musieli zagrać defensywnie i będziemy czekać na swoje okazje z kontry. Może wreszcie los się do nas uśmiechnie.

Kontuzjowanego Hammonda zastąpi Toth, a Ozmen zagra za zmęczonego Sifoniosa.

 

Blue Square Bet North, 23/42, 26.12.2016

Plantation Road, 245 widzów

Norwich United [15] – Alfreton Town [1], 1:2

23’ Theophilus Bello

45+1’ Aled Spencer

50’ Ben Tomlinson

 

Wielka szkoda, że nie dowieźliśmy wygranej do końca. Szkoda końcówki pierwszej połowy, gdyż gdyby nie bramka do szatni to ten mecz potoczyłby się zupełnie inaczej. Faktem staje się nasza piąta porażka z rzędu i w tej chwili nasza sytuacja jest katastrofalna.

 

Kolejny mecz rozgrywamy już 2 dni później z Chorley FC. Grają ostatnio w kratkę, lecz jeśli sami nie poprawimy naszej gry to zapewne teraz też przegramy.

Z powodu zmęczenia jesteśmy zmuszeni wymienić niemalże cały podstawowy skład. Kto wymyślił, żeby grać mecz 2 dni po wcześniejszym?

 

Blue Square Bet North, 24/42, 28.12.2016

Victory Park, 680 widzów

Chorley FC [8] – Norwich United [17], 4:0

32’ Matt Wolley (kar.)

73’ Darren Stephenson

78’ Darren Stephenson

82’ Harry Panayioyou

 

Nie mogliśmy się spodziewać innego wyniku. Szczerze mówiąc kompletnie olałem ten mecz, bo wiedziałem, że z tym składem nic nie ugramy. Z meczu na mecz sytuacja jest coraz gorsza, ale ten mecz uświadomił mi, że źródło naszych problemów leży w prawej obronie.

 

Kolejny mecz będzie meczem za 6 punktów. Zagramy z zespołem, który ma tyle samo punktów, czyli Droylsden. Im także nie wiedzie się najlepiej i ktoś zapewne przełamie tu złą passę. Miejmy nadzieję, że będziemy to my.

 

Blue Square Bet North, 25/42, 31.12.2016

Plantation Road, 222 widzów

Norwich United [18] – Droylsden [19], 0:1

74’ Gavin Kelly

 

Pierwszy mecz od dawna, w którym niezasłużenie przegraliśmy. Rywale wygrali dzięki jednemu rzutowi rożnemu, a my mieliśmy wiele świetnych szans na zdobycie bramki. Niestety przegrywamy 7 spotkanie z rzędu i nasza sytuacja jest już raczej bez wyjścia…

 

Z tym składem już wiele nie osiągnę. Potrzebne są zmiany od zaraz. Tak oto ściągnąłem do klubu młodego prawego obrońcę – Calluma Holta. Ma ogromny potencjał i na razie będzie alternatywą dla Totha oraz Hammonda, którzy grają coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza

STYCZEŃ 2017

 

Nowy rok rozpoczynamy z mocnym postanowieniem poprawy naszej gry. Pierwsza okazja na to będzie już… 2 dni po poprzednim spotkaniu… Pięknie… Zmierzymy się z Kettering Town i tabela mówi jasno – jeśli przegramy, spadniemy na miejsce spadkowe. Nie możemy do tego dopuścić.

Znów jesteśmy zmuszeni mocno rotować składem. Wyczuwam spore kłopoty…

 

Blue Square Bet North, 26/42, 2.1.2017

Plantation Road, 167 widzów

Norwich United [19] – Kettering Town [20], 2:0

57’ Simon Quinn

66’ Ross Dempster

 

WRESZCIE SIĘ UDAŁO! Graliśmy dziś znacznie lepiej i cieszymy się, że zrobiliśmy to “rezerwowym składem”. Uciekamy spod topora i miejmy nadzieję, że „jaki pierwszy mecz – taki cały rok!”

Simon Quinn zaliczył 150. występ ligowy w barwach Norwich United. W tym czasie zdobył 90 bramek, 30 asyst, 24 razy był zawodnikiem meczu i uzyskał średnią notę 7.28.

Rian Robinson skręcił kostkę i nie zagra przez 7 tygodni. Za to po kontuzji do gry wraca Kyle Hammond.

 

W dobrych nastrojach przystępujemy do meczu ligowego z Brackley Town. Terminarz już się rozluźnił i nie powinniśmy w przyszłości mieć problemów kondycyjnych. Brackley rok temu spadli z Blue Square Bet Premier, ale nie są już tą samą drużyną, która 2 lata temu awansowała do tejże ligi. Chcemy wykorzystać to, że przerwaliśmy złą passę i zdobyć 3 punkty.

W składzie musieliśmy dokonać kilku zmian, lecz to już ostatnie większe roszady w najbliższym czasie.

 

Blue Square Bet North, 27/42, 7.1.2017

St. James Park, 196 widzów

Brackley Town [11] – Norwich United [16], 4:2

11’ Karl Cunningham

39’ Michael Petrasso

46’ Johnny Cosgrove

65’ Martin Smith

78’ Ross Dempster

88’ Danny Ottaway

 

Szkoda, że nie dowieźliśmy wygranej do końca, lecz rywale byli od nas znacznie lepsi i zasłużenie wygrali. Niemniej jednak w naszej grze widać wiele pozytywów i jest znacznie lepiej niż w grudniu.

 

Stalybridge Celtic grają w kratkę, co skutkuje 13. miejscem w tabeli. Nasza gra ostatnio znacznie się poprawiła i mamy nadzieję, że zdobędziemy chociażby punkt.

Do składu wraca Quinn w miejsce Dempstera, a Bello zastąpi Duffy’ego.

 

Blue Square Bet North, 28/42, 14.1.2017

Bower Fold, 248 widzów

Stalybridge Celtic [13] – Norwich United [18], 1:3

10’ Oliver Tyas

18’ Karl Cunningham

57’ Jack Clark

67’ Simon Quinn

 

Wynik bardzo się podoba, lecz statystyki już niekoniecznie. W strzałach przegraliśmy 5:15 i zwycięstwo zawdzięczamy świetnemu początkowi oraz skutecznej kontrze. Niemniej jednak niedawno mówiłem, że wolę wygrywać bez stylu niż przegrywać ze stylem, tak więc jestem bardzo zadowolony z 3 punktów.

James Ozmen zaliczył setny występ ligowy w barwach Norwich United. W tym czasie zdobył 6 bramek, 5 asyst i uzyskał średnią notę 6.92.

 

W bardzo dobrych nastrojach przystępujemy do meczu z Boston United, którzy zajmują wysokie czwarte miejsce. Rywale narzekają na urazy, a dobre wyniki przeplatają ze słabszymi. Jesteśmy w gazie i czujemy się na siłach, żeby zdobyć 3 punkty.

 

Blue Square Bet North, 29/42, 21.1.2017

Plantation Road, 307 widzów

Norwich United [16] – Boston United [4], 2:0

45+1’ Simon Quinn

51’ Tommy Toth

 

Kolejna niespodzianka! Tym razem graliśmy znacznie lepiej niż ostatnio, ale najważniejsze jest to, że mamy kolejne 3 punkty. Wracamy na właściwe tory!

David Albon stłukł nogę i nie zagra przez 8 dni.

 

Kolejne spotkanie będzie bardzo ważne, gdyż gramy z zespołem, który jest bezpośrednio przed nami – Lincoln City. Notują ostatnio całkiem niezłe wyniki, lecz my także wreszcie zaczęliśmy grać i liczymy na komplet punktów. W tej chwili strata do dziesiątego miejsca wynosi zaledwie 4 punkty.

Z powodu zmęczenia w składzie doszło do kilku zmian.

 

Blue Square Bet North, 30/42, 24.1.2017

Plantation Road, 335 widzów

Norwich United [14] – Lincoln City [13], 0:3

2’ George Williams

66’ Sunday Umakwe

89’ Patrick Drmola

 

Zadecydowała skuteczność. Rywale kompletnie rozsypali nam obronę, chociaż sami mieliśmy wiele sytuacji na zdobycie bramki. Szczęście nam nie sprzyjało, lecz możemy to wytłumaczyć kilkoma zmianami dokonanymi przed meczem.

 

Miesiąc kończymy starciem z Gainsborough Trinity. Zajmują dziesiątą lokatę, o którą zamierzamy się bić do ostatniej kolejki. Tak naprawdę właśnie to spotkanie pokaże, ile jesteśmy warci.

W składzie ponownie doszło do kilku zmian. Na szczęście to ostatnia sytuacja w tym sezonie, kiedy mecz rozgrywamy co 3 lub 4 dni.

 

Blue Square Bet North, 31/42, 28.1.2017

The Northolme, 460 widzów

Gainsborough Trinity [10] – Norwich United [14], 0:2

18’ Simon Quinn

70’ Oliver Tyas

87’ Joe Grimstead (cz/k.)

 

Świetny mecz w naszym wykonaniu. Graliśmy świetnie w ofensywie, a rywale byli zdolni oddawać jedynie słabiutkie strzały z dystansu. Inkasujemy arcyważne 3 punkty i znacznie przybliżyliśmy się do pierwszej „10”.

George Sifonios przekroczył limit żółtych kartek i nie zagra przez 2 spotkania.

Odnośnik do komentarza

LUTY 2017

 

Tym razem w lidze czeka nas starcie z zespołem, który ma najwyższą średnią frekwencję – FC United of Manchester. Ostatnio zanotowali 3 remisy z rzędu oraz jedną porażkę. W oczy rzucają się ich błędy w defensywie. Zamierzamy je wykorzystać, gdyż okazuje się, że kwestia barażów jest jeszcze otwarta, ponieważ na 11 kolejek przed końcem ligi tracimy do strefy barażowej tylko 8 punktów i mamy zaległe spotkanie (mecz z Manchesterem został przeniesiony na inny termin z powodu ulewy).

Zawieszonych Grimsteada i Sifoniosa wejdą Cuff i Ozmen.

 

Blue Square Bet North, 32/42, 14.2.2017

Gigg Lane, 913 widzów

FC United of Manchester [18] – Norwich United [14], 2:1

67’ Joel Morgan

71’ Godwin Abadaki

88’ Ross Dempster

 

Moment dekoncentracji i tracimy 2 gole… To nie był dobry mecz, chociaż statystyki mówią co innego. Niemniej jednak dzisiaj zawiedliśmy i na baraże nie mamy już raczej żadnych szans.

 

Luty to ostatnia pora na transfery. Tracimy stanowczo za dużo bramek, więc uznaliśmy, że przyda się nowy golkiper. Tak oto wzmocnił nas Kris Sinton. Ma na swoim koncie 24 występy w szóstej lidze, gdzie 13 razy miał czyste konto. Od razu wskakuje do bramki na kilka spotkań, zobaczymy, jak się spisze. Jak na razie musi wyleczyć uraz.

 

W kolejnym meczu musimy zdobyć 3 punkty, gdyż gramy z AFC Sudbury, którzy zajmują ostatnie miejsce. Co prawda na początek sezonu dostali -10 punktów, lecz i bez tego zajmowaliby dwudziestą, spadkową pozycję.

Grimstead wróci za Cuffa i to jedyna zmiana.

 

Blue Square Bet North, 33/42, 25.2.2017

Plantation Road, 338 widzów

Norwich United [14] – AFC Sudbury [22], 1:0

20’ Simon Quinn

 

Wymęczone zwycięstwo. Nie jestem zadowolony z naszej postawy, ponieważ to Sudbury mieli więcej okazji. My z kolei mieliśmy dziś więcej szczęścia, aniżeli rozumu. Niemniej jednak inkasujemy ważne 3 punkty, a do barażów tracimy tylko 6 punktów. Znowu pojawiła się dla nas szansa.

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2017

 

Na początku marca mierzymy się z zespołem, który ma aspiracje podobne do naszych – awans do barażów. Southport zajmują siódmą lokatę i z pewnością oba zespoły zrobią wszystko, aby odnieść zwycięstwo.

Za Duffy’ego do składu wskakuje Perry, a Sinton zadebiutuje w bramce w miejsce Smitha.

 

Blue Square Bet North, 34/42, 4.3.2017

Plantation Road, 357 widzów

Norwich United [12] – Southport [7], 4:3

24’ Simon Quinn

51’ Jack Dunn

54’ Matthew Barnes-Homer

56’ Ross Dempster

58’ Simon Quinn

70’ Theophilus Bello

72’ Matthew Barnes-Homer

 

Szalony mecz. Był bardzo wyrównany i zadecydowała skuteczność. Co prawda Sinton w debiucie wpuścił 3 bramki, lecz nie można go za żadną winić i jego występ można zaliczyć na plus.

 

Wylądowaliśmy już w górnej połowie tabeli, ale stać nas na znacznie więcej. Braintree Town są w lidze za nami, więc cel jest jasny – 3 punkty. Dobre mecze przeplatają ze słabszymi. Ostatnio wygrali, co oznacza, że teraz nie powinno im pójść zbyt dobrze.

 

Blue Square Bet North, 35/42, 11.3.2017

Cressing Road Stadium, 394 widzów

Braintree Town [15] – Norwich United [11], 1:3

53’ Mason Bush

60’ Simon Quinn

79’ Simon Quinn

81’ Ross Dempster

 

Po straconej bramce byłem bardzo zły. Mecz był wyrównany, a bramkę tradycyjnie tracimy po stałym fragmencie gry. Na szczęście Braintree w tym momencie stanęli, a nasi napastnicy zaczęli szaleć! Dempster i Quinn świetnie się razem dogadują i zapewnili nam dziś ważne 3 punkty. W tej chwili nasza strata do strefy barażowej wynosi 5 punktów, a do zdobycia jest ich jeszcze 21.

 

Nasz kolejny rywal to kolejny zespół, który walczy o baraże. Guiseley AFC zaliczają ostatnio różne wyniki, co daje nam nadzieje na 3 punkty. Będzie to pojedynek najlepszych strzelców ligi: Simon Quinn (23) vs Rickie Banks (21).

 

Blue Square Bet North, 36/42, 25.3.2017

Plantation Road, 424 widzów

Norwich United [10] – Guiseley AFC [7], 0:0

 

Ciężko być zadowolonym. Sędzia nie uznał zdobytej przez nas bramki i zdecydowanie uciekły nam 3 punkty. Ciężko stwierdzić czy był to spalony, na pierwszy rzut oka wydawało się, że gol powinien zostać uznany.

Kevin Doswell zaliczył 125. ligowy występ w barwach Norwich United. W tym czasie zdobył 8 bramek, 13 asyst, raz był zawodnikiem meczu i uzyskał średnią notę 6,94.

Przy okazji pobiliśmy rekord frekwencji aż o 6 osób.

 

W ostatnim dniu okienka transferowego pozyskaliśmy bramkarza, który jest bardzo młody – Colin Ismail. Świetny transfer, który wykonałem z myślą o przyszłości. Musimy ograniczyć pensje w drużynie, więc rozwiązaliśmy kontrakt z Tedem Smithem.

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ 2017

 

Wcale nie straciliśmy szans na baraże, ale każdy mecz wypadałoby wygrać. Mecz z Tamworth to świetna okazja, aby pokazać, że jesteśmy w stanie jeszcze zająć piąte miejsce.

 

Blue Square Bet North, 37/42, 1.4.2017

The Lamb Ground, 514 widzów

Tamworth [17] – Norwich United [10], 0:2

3’ Simon Quinn

71’ Ross Dempster

 

Rywale atakowali znacznie częściej. My ukąsiliśmy dwa razy i to wystarczyło. Odnosimy ważne zwycięstwo, a strata do barażów wynosi teraz 7 punktów. Do zdobycia jest już ich tylko 15.

 

Każdy punkt będzie teraz bardzo dużo ważył. Szczególnie w spotkaniu z Nuneaton Town, którzy zajmują pozycję tuż za strefą barażową. Dla nich zwycięstwo nie oznacza końca marzeń, lecz jeśli my przegramy to zachowamy jednie matematyczne szanse na baraże.

Debiut w bramce zaliczy Colin Ismail.

 

Blue Square Bet North, 38/42, 8.4.2017

Plantation Road, 425 widzów

Norwich United [10] – Nuneaton Town [6], 2:3

9’ Tyrell Miller-Rodney

16’ James Ozmen

20’ Ryan Markey

47’ Ryan Markey

78’ Simon Quinn

 

Koniec marzeń. Nie ma co komentować, rywale byli lepsi. Tracimy 10 punktów do strefy barażowej, a do zdobycia jest ich już tylko 12. Nikłe szanse…

Tym razem rekord frekwencji został pobity o 1 osobę.

 

W klubie nie ma już presji na wyniki, sezon do końca dogramy na luzie. Możemy jednak popsuć humory rywalom przed nami, na przykład Altrincham. Nie mają jeszcze zapewnionych miejsc w barażach, więc mamy nadzieję, że nieco pokrzyżujemy im plany.

 

Blue Square Bet North, 39/42, 15.4.2017

Moss Lane, 905 widzów

Altrincham [3] – Norwich United [10], 2:2

14’ Simon Quinn

56’ Kevin Arnison

70’ Ross Dempster

76’ Damian Reeves

 

Było blisko wygranej, lecz trzeba przyznać, że remis to sprawiedliwy rezultat. Lubię grać bez presji na wyniki, chociaż nie zapominamy, że nie mamy jeszcze zapewnionego miejsca w pierwszej „10”.

 

Nie wiem, kto ustala terminarz, ale ten ktoś chce zaharować nas na śmierć, bo kolejny mecz gramy 2 dni później! Bradford Park Avenue ma aspiracje na nasze miejsce w tabeli, więc nie traktujemy tego meczu jak mecz o nic.

Postanowiliśmy wymienić cały skład poza bramkarzem i Dempsterem.

 

Blue Square Bet North, 40/42, 17.4.2017

Horsfall Stadium, 169 widzów

Bradford Park Avenue [13] – Norwich United [10], 3:0

17’ Duncan Watmore

67’ Dom Duffy (sam.)

85’ Ethan Mannion

 

Mecz, który ostatecznie zdecydowaliśmy się oddać. Pewne było, że nie wygramy, ponieważ załatwili nas ludzie odpowiedzialni za terminarz. Nadal jesteśmy na dziesiątym miejscu i ciągle będziemy o nie walczyć.

 

Do końca już zaledwie 2 kolejki, więc wypadałoby pokazać się z dobrej strony. Sheffield FC mają ochotę na naszą lokatę, więc należy pozbawić ich złudzeń. Oczekujemy pewnego zwycięstwa.

Wracamy do ustawienia sprzed dwóch kolejek.

 

Blue Square Bet North, 41/42, 22.4.2017

Plantation Road, 427 widzów

Norwich United [10] – Sheffield FC [14], 4:0

10’ Ross Dempster

35’ Ross Dempster

45+1’ Kevin Doswell

84’ Charlie Fox

 

Świetny mecz. To jeden z najlepszych meczów, odkąd jestem w Norwich. Graliśmy bardzo dobrze i bardzo się cieszę, że drużyna pokazała, że nie tylko Simon Quinn może wygrywać spotkania.

Rekord frekwencji tym razem pobity aż o 2 osoby!

 

Ostatni mecz w tym sezonie rozegramy przed własną publicznością. Naszym rywalem będzie drużyna, która spadła już z ligi i też zagra na luzie. Chcemy zakończyć sezon w bardzo dobrym stylu, mniej więcej takim, jak przed tygodniem. Mamy szansę awansować nawet na dziewiąte miejsce, gdyż tracimy do tego miejsca zaledwie 2 punkty.

 

Blue Square Bet North, 42/42, 29.4.2017

Plantation Road, 443 widzów

Norwich United [10] – Nantwich Town [21], 3:1

10’ Simon Quinn

56’ Adam Drury

75’ Ross Dempster

85’ Ross Dempster

 

Bardzo dobre zakończenie ciekawego sezonu. Zagraliśmy bardzo dobrze i w ładnym stylu pożegnaliśmy się z kibicami, którzy ponownie pobili rekord frekwencji (o 16 osób). To zwycięstwo dało nam ostatecznie dziewiątą pozycję, czyli cel wykonany z nawiązką!

 

Tabela na zakończenie sezonu wygląda tak.

Odnośnik do komentarza

MAJ, CZERWIEC 2017

 

-Udało się na koniec sezonu znaleźć się w górnej połowie tabeli. Sukces?

-Ogromny. Gdy widzieliśmy się ostatnim razem, byliśmy blisko strefy spadkowej. Najważniejsze, że się podnieśliśmy i zaprezentowaliśmy świetny futbol

-Co jest waszą siłą? Gracie niemalże niezmiennym składem w porównaniu z poprzednimi sezonami.

-Wiele osób mówi, że personalnie byliśmy najsłabsi w lidze. Nadrabiamy to jednak zgraniem. Piłkarze na boisku rozumieją się bez słów, gdyż grają ze sobą kilka lat. Gdy przychodzą nowi zawodnicy, koledzy pomagają im się zaaklimatyzować.

-Jakie są plany na następny sezon?

-Ciężko powiedzieć. Jak na razie cieszymy się wysoką pozycją końcową, chociaż nie ukrywam, że chciałbym z roku na rok poprawiać te lokaty.

-Czy trwają już jakieś negocjacje?

-Jak na razie nie zajmujemy się tym, ale z pewnością wzmocnienia będą konieczne.

-Czy jacyś zawodnicy pożegnają się z klubem?

-Pierwsze kontrakty zostały przedłużone. Kilku zawodników było niezdecydowanych, ale nie ukrywam, że chciałbym mieć jak najwięcej zawodników z obecnego składu.

 

Zakończyły się baraże. Awans wywalczył Alfreton Town, który przez długi czas był liderem całych rozgrywek. Moi piłkarze otrzymali 1600 funtów premii.

 

Czas na podsumowanie kadry:

Bramkarze:

Dale West – (0/0/0/0/--) – Dale nie ma szans na miejsce w bramce, więc odsyłam go do rezerw.

Kris Sinton – (4/4/2/0/6.90) – Kris grał tylko chwilę, bo szybko załatwiłem jeszcze lepszego zawodnika. W przyszłym sezonie przewiduję ostrą walkę o bramkę.

Colin Ismail – (5/9/1/0/6.72) – Colin puścił trochę bramek, lecz wiele razy nas ratował i ogólnie jego występy należy ocenić na plus.

 

Prawi obrońcy:

Tommy Toth – (31/1/1/0/6.94) – Dobry sezon Totha. Ładnie włączał się do ataku, lecz rywale lubią nas męczyć właśnie na jego pozycji i Tommy często się gubi. Dlatego też ściągnąłem Holta.

Rian Robinson – (8/0/0/0/7.03) – Nie grał często, lecz gdy dostawał szansę to pokazywał, że grać potrafi.

Kyle Hammond – (10/0/0/0/6.52) – Kyle nie grał często i nie chce nawet słyszeć o pozostaniu w zespole. Nie będę go na siłę zatrzymywał.

Callum Holt – (7/0/0/0/6.70) – Bardzo młody, perspektywiczny zawodnik. Statystyki za nim nie przemawiają, lecz na boisku był znacznie lepszy niż to, co przedstawiają liczby.

 

Środkowi obrońcy:

David Albon – (31/1/1/1/7.13) – David zaliczył świetny sezon. Ma dopiero 19 lat i jest najbardziej perspektywicznym zawodnikiem w drużynie. W przyszłym sezonie powalczy o miejsce w pierwszym składzie.

Saul Anderton – (9/2/0/1/6.94) – Saul ma już 27 lat i ciężko będzie mu się rozwinąć. W tym sezonie nie zachwycił, co oznacza wolny transfer.

Theophilus Bello – (33/4/4/5/7.42) – Bello także jest młody i porównywalny do Albona. Ma na swoim koncie 4 występy w nPower League 1, więc wie, co znaczy gra na wysokim szczeblu.

Immanuel Parry – (33/2/1/6/7.48) – Zdecydowanie jego sezon. Parry jest mocnym punktem w obronie i naszą tajną bronią przy rzutach rożnych. W końcu miał 16 występów w kadrze Ghany U-20, a to do czegoś zobowiązuje.

Dom Duffy – (18/1/10/6.66) – Doma ściągnąłem do drużyny, gdy przychodziłem do Norwich. Niestety od tamtego czasu wiele się zmieniło. Gramy 3 klasy rozgrywkowe wyżej, a latka lecą. Dom także idzie na wolny transfer.

Wayne Finnie – (4/0/0/0/7.80) – Bardzo wysoka ocena, lecz nie ukrywajmy, że Wayne ma już swoje lata. Zresztą zadecydował, że po tym sezonie zakończy karierę.

Alex Gray – (0/0/0/0/--) – Był wypożyczony, lecz furory nie zrobił. Alex nie jest już dłużej naszym zawodnikiem.

 

Lewi obrońcy:

Marc Cuff – (27/1/0/0/6.63) – Marca także ściągnąłem w pierwszym sezonie mojej pracy. Z roku na rok prezentuje coraz gorszy poziom, więc musimy się z nim pożegnać.

Joe Grimstead – (37/0/0/2/7.03) – Joe znów trzyma poziom. Jest jeszcze dość młody (24) i z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

 

Środkowi pomocnicy:

George Sifonios – (34/0/2/0/6.90) – Gorszy sezon niż inne, ale jest to spowodowane wiekiem. George razem z Waynem Finniem ogłosił, że kończy karierę.

James Ozmen – (40/1/2/0/6.88) – James spisuje się całkiem nieźle, aczkolwiek jeśli chcemy poprawić swoją pozycję w przyszłym sezonie to przyda się ktoś znacznie lepszy.

Kevin Doswell – (43/2/10/1/7.12) – Kevin ma za sobą świetny sezon. Często dostawał szansę i w pełni się odwdzięczył. Zdecydowanie zostaje w zespole.

Frank O’Hanlon – (0/0/0/0/--) – Frank nie dostał szansy i już jej nie dostanie. Wolny transfer.

Brendan Farrell – (16/0/2/0/6.79) – Statystyki takie sobie. Brendan jest młody, jednak sztab przewiduje, że już się nie rozwinie. Wolny transfer.

 

Prawi skrzydłowi:

Karl Cunningham – (46/2/16/0/6.85) – Karl ma za sobą świetny sezon, lecz nie możemy przystać na jego warunki finansowe. Niestety się z nim pożegnamy.

Jarosław Jacek – (6/1/1/0/6.72) – Jacek wrócił do roli zmiennika z powodu Cunninghama. Teraz Karl odchodzi, więc to szansa dla mojego rodaka.

 

Lewy skrzydłowi:

Charlie Fox – (41/3/10/0/6.88) – Charlie nie zawodził, gdy grał, lecz potrzebny jest ktoś o wiele szybszy i właśnie będę starał się o „sprinterów”.

Oliver Tyas – (30/3/0/0/6.73) – Oliver był głównie zmiennikiem Foxa. Obydwaj nie są magikami, lecz w bezpośrednim porównaniu Tyas wypada lepiej i to on będzie teraz częściej grał.

Alexander Brees – (9/1/1/0/6.48) – Brees jest gorszy od Olivera i Charliego, więc wędruje na wolny transfer.

 

Napastnicy:

Ross Dempster – (31/18/5/3/7.11) – Świetny sezon. Wystrzelił szczególnie w końcówce i zapewnił sobie miejsce w wyjściowym składzie. Wraz z Simonem tworzą świetny duet.

Simon Quinn – (49/31/13/7/7.31) – KRÓL STRZELCÓW - Czy trzeba coś mówić? Simon zdeklasował stawkę, według mnie był najlepszym zawodnikiem ligi. Ma dopiero 20 lat i nie mogę się doczekać, co będzie wyczyniał w kolejnych sezonach.

Courtney White – (29/5/3/2/6.67) – Poprzedni sezon był genialny, a ten słabiutki. Na razie zostawiam go w zespole, ale może liczyć co najwyżej na ławkę.

Reece Heaney – (19/6/2/2/6.95) – Reece nie zawodził, gdy dostawał szansę, ale problem w tym, że nie często będzie ją dostawał. Na razie wygrywa z Whitem walkę o ławkę.

 

Jak widać z zespołem pożegnało się 11 zawodników, więc czeka nas aktywne okienko transferowe.

 

Moi koledzy po fachu w lidze nagrodzili mnie drugim miejscem w kategorii „Menedżer sezonu Blue Square Bet North”. Cieszy mnie to wyróżnienie. To moja pierwsza nagroda indywidualna.

 

Podpisaliśmy umowę z sponsorem, w wyniku której będziemy dostawać 4760 funtów na sezon.

 

Piłkarzem roku według kibiców został Theophilus Bello.

 

Za prawa do transmisji naszych spotkań otrzymaliśmy 9210 funtów.

Odnośnik do komentarza

LIPIEC 2017

 

Przez dłuższy czas czyhaliśmy na zwolnionych piłkarzy z innych zespołów i natrafiliśmy na dwóch zawodników, którzy zdecydowali się na podpisanie kontraktu:

Pierwszy to Shane Griffin, z którego jestem cholernie zadowolony. Jest świetnie wyszkolony technicznie, dobrze gra w powietrzu i ma doskonałe warunki fizyczne. Taki piłkarz to skarb i cieszę się, że zdecydował się na Norwich United.

Drugi to Josh Sheehan. Kolejny dobry zawodnik, który przyda się jako rozgrywający. Nadaje się do stałych fragmentów i jest bardzo szybko, co również się przyda. Zdecydowanie ma pierwszy skład.

 

Kilka dni później do drużyny został ściągnięty już mniej spektakularny zawodnik – Joel Kennerdale. Na razie będzie zmiennikiem Jacka.

 

Rozpoczynamy pierwszy sparing przed sezonem. Przyjechały do nas rezerwy Valenciennes FC. Chcielibyśmy odnieść zwycięstwo, szczególnie, że nie skorzystamy jedynie z dwóch zawodników.

 

Mecz towarzyski, 9.7.2017

Plantation Road, 75 widzów

Norwich United – Valenciennes FC II, 0:0

 

Co tu dużo mówić? Powinniśmy wygrać, a toczyliśmy wyrównany bój. Nie wyglądało to dobrze, lecz kilku piłkarzy musi się jeszcze wpasować w nasz styl.

Rywale grali bardzo ostro, co zaowocowało aż 3 kontuzjami! Ozmen nie zagra przez 5 tygodni, Heaney przez 2 tygodnie, a Sheehan przez 8 dni.

 

Tak jak obiecałem rok temu, co lato będziemy organizować starcia z Norwich City. Teraz jednak za późno zgłosiłem się do pierwszego zespołu i na Plantation Road zagrają ich rezerwy.

 

Mecz towarzyski, 20.7.2017

Plantation Road, 1784 widzów

Norwich United – Norwich City II, 0:4

77’ Joe Wood

78’ Paul Dugdale

82’ Neil Roberts

90+2’ Neil Roberts

 

Zdecydowanie zabrakło sił na końcówkę. Mieliśmy szansę zwyciężyć, lecz ostatni kwadrans zawaliliśmy na całej linii. Jak na razie nie wygląda to dobrze.

 

Dwa kolejne sparingi rozegrałem sam, ale w tym momencie wyskoczył błąd, więc tym razem je symulowałem.

 

Mecz towarzyski, 25.7.2017

Plantation Road, 522 widzów

Norwich United – Luton Town, 1:3

18’ Simon Quinn

35’ Sam Kelly

53’ Robert Grady

78’ Michael Ngoo

 

Mecz towarzyski, 29.7.2017

Plantation Road, 354 widzów

Norwich United – Brentford, 1:1

16’ Joe Ironside

32’ Ross Dempster

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

SIERPIEŃ 2017

 

Ostatni sparing to okazja na poprawę samopoczucia przed startem ligi. Oczekujemy zwycięstwa.

 

Mecz towarzyski, 5.8.2017

Walmer Road, 29 widzów

Kirkley & Pakefield – Norwich United, 0:2

24’ Simon Quinn

70’ Reece Heaney

 

Dobre spotkanie na koniec sparingów. Atakowaliśmy znacznie częściej i wygralibyśmy znacznie wyżej, gdyby nie nasz brak skuteczności.

Courtney White nadwyrężył staw skokowy i nie zagra przez 2 miesiące.

 

-Seria sparingów zakończona. Jak pan ją ocenia?

-Pokazaliśmy się z całkiem dobrej strony. Nie odstawaliśmy od lepszych rywali, a na koniec odnieśliśmy bezproblemowe zwycięstwo.

-Drużyna poczyniła tylko 3 transfery. Mówię „tylko”, ponieważ w maju pożegnaliście się z aż 11 zawodnikami.

-Było pewne, że nie uda nam się ściągnąć kolejnych 11 piłkarzy. Budżet płacowy nie rozpieszcza, ale jestem przekonany, że każdy, którego ściągnąłem w tym oknie transferowym będzie ciągnął drużynę do przodu.

-Jakie są cele w tym sezonie?

-Ciężko powiedzieć, ponieważ nie widzieliśmy w akcji rywali. Sami gramy o wiele lepiej niż rok temu, więc priorytetem będzie poprawienie lokaty z poprzedniego sezonu.

 

Po długim czasie oczekiwania wreszcie rozpoczynamy nasz drugi sezon w Blue Square Bet North! Na inaugurację zagramy z FC Halifax Town, czyli spadkowiczem z Blue Square Bet Premier. Są oni faworytami, ale mamy nadzieję, że zagramy tak jak w sparingach i zdobędzie punkt lub trzy.

 

Blue Square Bet North, 1/42, 12.8.2017

The Shay, 1457 widzów

FC Halifax Town – Norwich United, 1:1

11’ Simon Quinn

16’ Paul Marshall

 

Mimo tego, że wynik bralibyśmy w ciemno to jest żal, ponieważ przez chwilę prowadziliśmy. Niemniej jednak Halifax byli dziś drużyną znacznie lepszą, więc remis jest tu bardzo dobrym wynikiem.

Callum Holt doznał kontuzji aż na 3 miesiące…

 

Na ten sezon sprzedaliśmy 66 karnetów, czyli dokładnie tyle, ile w poprzednim sezonie.

 

Czas na pierwszy mecz na Plantation Road. Przyjeżdża do nas beniaminek – Needham Market. Celem są 3 punkty, ponieważ Needham nie jest zbyt groźne personalnie.

Już teraz musimy przeprowadzić dużo zmian w składzie. Obawiam się, że w tym sezonie odczujemy skutki wąskiej kadry.

 

Blue Square Bet North, 2/42, 15.8.2017

Plantation Road, 294 widzów

Norwich United [13] – Needham Market [11], 5:2

23’ Scott Traveller (sam.)

37’ Theophilus Bello

52’ Ross Dempster

73’ James Ozmen

77’ Tim Rivers

83’ Jason Williams

90’ James Ozmen

 

Znakomita dyspozycja! Poradziliśmy sobie wyśmienicie i odnosimy przekonujące zwycięstwo. Być może mamy znacznie mniej piłkarzy niż rok temu, ale ten mecz pokazał mi, że każdy z zawodników jest gotów na występy w pierwszym składzie.

Joe Grimstead nabawił się kontuzji na 5 tygodni. Rośnie nam szpital…

 

W bardzo dobrych nastrojach przystępujemy do kolejnego spotkania, w którym zmierzymy się z Bradford Park Avenue. Jak na razie jesteśmy w samej czołówce ligi i chcemy, aby po tym meczu tak pozostało.

Odczuwamy skutki napiętego terminarza na początku ligi i znów potrzebujemy serii zmian.

 

Blue Square Bet North, 3/42, 19.8.2017

Horsfall Stadium, 232 widzów

Bradford Park Avenue [13] – Norwich United [3], 1:1

25’ Theophilus Bello

38’ Duncan Watmore

 

Mieliśmy dziś bardzo dużo szczęścia. W strzałach przegraliśmy 11-1, a w strzałach celnych 4-1. Co prawda prowadziliśmy, ale dzisiaj to Bradford może czuć się niezadowolone.

 

Wreszcie kolejny mecz rozgrywamy tydzień później, co sprawia, że przystąpimy do niego ze świeżym zapasem sił. Jest szansa, aby wrócić do strefy barażowej poprzez mecz z Boston United, którzy w 3 meczach zdobyli tylko 3 punkty (wygrana i 2 porażki).

 

Blue Square Bet North, 4/42, 26.8.2017

York Street, 933 widzów

Boston United [17] – Norwich United [7], 1:0

3’ Aradavan Robinson

 

Wyrównany mecz, w którym rywale pokonali nas po niemrawym początku. Jesteśmy na siebie źli, bo uciekły nam cenne punkty w walce o baraże.

Do grona kontuzjowanych na 2 tygodnie dołączył Charlie Fox

Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ 2017

 

Na początek września zagramy z Nuneaton Town. 3 punkty są zdecydowanie do zdobycia, lecz musimy zaprezentować się o wiele lepiej niż ostatnio.

Na ławce Kennerdale zastąpi kontuzjowanego Foxa i to jedyna zmiana.

 

 

 

Blue Square Bet North, 5/42, 2.9.2017

Plantation Road, 320 widzów

Norwich United [10] – Nuneaton Town [14], 2:0

77’ Ross Dempster

90+3’ Ross Dempster

 

Byliśmy drużyną zdecydowanie przeważającą, jednak dopiero w ostatnim kwadransie udało nam się strzelić na 1:0. Nuneaton się odsłonili, co poskutkowało drugą bramką po dziurze w ich defensywie. Odnosimy ważne zwycięstwo i wciąż liczymy się w walce o baraże.

 

Na mecz z Brackley Town musiałem dokonać kilku zmian w składzie z powodu zmęczenia. Gramy 2 mecze w tygodniu i widać, jak cierpimy z powodu mocno okrojonego składu.

 

 

 

Blue Square Bet North, 6/42, 5.9.2017

Plantation Road, 294 widzów

Norwich United [6] – Brackley Town [10], 4:1

15’ Theophilus Bello

39’ Jonna Angus

53’ Simon Quinn (kar.)

83’ Oliver Tyas

90+2’ Joel Kennerdale

 

Rozegraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej udało nam się jako tako przetrwać ataki rywali, ale w drugiej połowie tylko my istnieliśmy na boisku. Odnosimy bardzo ważne zwycięstwo, które daje nam piąte miejsce, premiowane grą w barażach.

 

Joe Grimstead i Charlie Fox wrócili do treningów z pełnym obciążeniem, lecz jeszcze nie wystąpią w kolejnym meczu ligowym.

 

Jak na razie w lidze idzie nam bardzo dobrze i nie chcemy już oddawać miejsca barażowego. Kolejny mecz nie będzie jednak łatwy, bo przyjeżdża do nas lider – ­Chorley FC. Grają dobrze, lecz są jak najbardziej do ogrania i naszym celem są 3 punkty.

 

 

 

Blue Square Bet North, 7/42, 9.9.2017

Plantation Road, 344 widzów

Norwich United [5] – Chorley FC [1], 2:1

36’ Ross Dempster

82’ Jake Kirby

86’ Simon Quinn

 

Było bardzo ciężko. Pierwsza połowa była bardzo nudna, lecz w drugiej Chorley mocno nas przycisnęli. Na szczęście po straconej bramce stać nas było jeszcze na jedną skuteczną akcję i możemy się cieszyć z pokonania lidera!

 

James Ozmen nabawił się urazu ścięgna Achillesa i wstępne prognozy są takie, że nie zagra przynajmniej do końca roku…

 

Kolejny mecz będzie okazją do umocnienia się na pozycji barażowej, gdyż jedziemy na teren Tamworth, którzy znajdują się w dolnej części tabeli.

Do dyspozycji mam już nieco szerszą kadrę, co powinno ułatwić walkę o korzystny wynik.

 

 

 

Blue Square Bet North, 8/42, 16.9.2017

The Lamb Ground, 550 widzów

Tamworth [15] – Norwich United [4], 0:0

 

Remis należy uznać za sprawiedliwy rezultat, a może nieco na naszą korzyść. W pierwszej połowie rywale mieli naprawdę wiele okazji na zdobycie bramki, lecz udało nam się przetrwać. Do głosu doszliśmy dopiero w ostatnim kwadransie, lecz brakowało nam wykończenia. Nikt nie płacze z powodu remisu, no może poza bukmacherami, gdyż przedmeczowe prognozy wskazywały na podział punktów.

 

Do gry po kontuzji wraca Courtney White.

 

Kolejny mecz gramy z zespołem, który nie przegrał już od ponad miesiąca – Braintree Town. Jak na razie różnica u góry tabeli jest naprawdę niewielka, więc koniecznie potrzebujemy 3 punktów, choć wiemy, że nie będzie łatwo.

 

 

 

Blue Square Bet North, 9/42, 23.9.2017

Cressing Road Stadium, 540 widzów

Braintree Town [9] – Norwich United [4], 1:1

58’ Simon Walton

60’ Simon Quinn

90’ Ismail Seremba (cz/k.)

 

Udało nam się wywalczyć remis w meczu, w którym byliśmy znacznie gorsi. Rywale mieli świetne szanse na zdobycie kilku bramek i możemy mówić o sporym szczęściu. Zdobywamy punkt, dzięki któremu utrzymujemy się w strefie barażowej.

 

Nie mamy zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż kolejny mecz rozgrywamy już 3 dni później z zespołem, który ma aspiracje takie same, jak nasze, czyli awans do baraży – Gainsborough Trinity. Liczymy na zdobycz punktową, lecz w ostatnich spotkaniach mieliśmy więcej szczęścia niż umiejętności.

W składzie nie dokonujemy większej ilości zmian ze względu na naszą okrojoną kadrę. Trzeba dotrwać do końca roku, bo druga połowa sezonu jest już luźniejsza.

 

 

 

Blue Square Bet North, 10/42, 26.9.2017

Plantation Road, 282 widzów

Norwich United [5] – Gainsborough Trinity [9], 3:2

21’ Ross Dempster

30’ Simon Quinn

50’ Danny Elliott

90+2’ Kelvin Bleau

90+3’ Oliver Tyas

 

Dla takich meczów warto być trenerem! Byliśmy o niebo lepsi, mieliśmy świetne szanse na strzelenie kilku bramek, lecz ostatecznie skończyło się to wielką nerwówką. Podobało mi się to, że chłopacy nie nie odpuścili i wydarli te 3 punkty, które nam się należały.

 

Pracowity miesiąc kończymy meczem z Altrincham. U siebie mamy komplet zwycięstw, ale za to na wyjazdach ugraliśmy 4 remisy i zaliczyliśmy jedną porażkę. Trzeba nadal wygrywać na Plantation Road, ale przydałoby się zdobywać po 3 punkty na obiektach rywali.

Znów musimy dokonać kilku zmian, lecz na szczęście kolejne spotkanie odbędzie się za tydzień.

 

 

 

Blue Square Bet North, 11/42, 30.9.2017

Plantation Road, 364 widzów

Norwich United [4] – Altrincham [12], 0:1

25’ Alan Riordan

 

Fatalny mecz. Zagraliśmy bardzo słabo, a z kolei rywale zagrali bardzo ostro i doprowadzili do tego, że kończyliśmy ten mecz w 10 z powodu urazu Heaneya.

 

Piłkarzem miesiąca został uznany Theophilus Bello.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...