Skocz do zawartości

Wybory ModTeamu (II kadencja) - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, log as to takie niebezpieczne narzędzie (znalazłem też niepochlebne opinie w internecie), które nie zostawia śladów - oprócz IP, o ile ktoś nie zadba o jego zabezpieczenie - twórcy tłumaczą się tym, że to tylko narzędzie, zautomatyzowanie tego, co do tej pory można było osiągnąć przez czysty SQL - choć nie do końca to prawda, bo jak pisałem, zalogowanie na usera wymagało zmiany jego hasła.

 

Nie wiem w tej chwili kiedy została dokonana aktualizacja do 3.3.0, ale to nie zmienia faktu, że co najmniej dwa głosy w wyborach majowych zostały oddane z konkretnego IP i wątpliwej jakości kont, które nie potrzebowały logowania przez Log As - tyle że tego nie było wtedy widać, bo głosy były ukryte. Wyszło to trochę przypadkiem dziś (a właściwie wczoraj)

Odnośnik do komentarza

Pisałem już o tym na Facebooku. Trochę znam Icona i też trudno mi uwierzyć w to, że robił tego typu przekręty, Z tego co wiem facet ma teraz na głowie ważniejsze rzeczy niż przekręcanie wyników głosowania. Trzeba wziąć pod uwagę, że ktoś wlazł także na jego konto i się zabawił.

Odnośnik do komentarza

nie no, pomysł, że to Icon zrobił coś takiego to już nie lekka, ale duża paranoja. rozumiem, iż by miał z tego jakiegoś Mesia albo furę kasy. a to obowiązki (z lekką nutką przyjemności ;) ) się dostaje.

nie wolno oczerniać nikogo do puki wszystkie fakty nie wyjdą.

 

ktoś leci w uja, ale poczekajmy na werdykt. a potem trzeba będzie temu komuś podziękować na stałe.

(o ile to jest fizyczna osoba, a nie jakiś tam bot czy ubot. nie wiem, nie znam się na tego typu rzeczach)

Odnośnik do komentarza

Przylecialem grubo w nocy z powrotem na wysy, zmieniam simke i widze ze jest multum maili w tym temacie i mysle prosto "wtf?".

 

Teraz się wdrozylem i wiecie co? Toz o kuwa takie polskkie wyskoczyc z szabelka jak Wolodyjowski i rzucac kurami na lewo i prawo tylko zeby dojechac kogos na kogo spadl jakis tam cien. Bije mi tu hejterowcami ktorzy nie maja zadnych dowodow.

 

Osobiscie wierze, ze tak powazana osoba jak Icon ktora jest naprawdę ikona tego forum nie pokwapilaby się o taki czyn. Przestancie wieszac psy na kims ktory zrobil wiele dobrego na CMF i ktory duzo czasu na to wszystko spedzil. Myslicie ze spieprzylby sobie tak reputacje na jakies durne glosowanie?

 

Pamietam Hansa Klossa z forum, ale wskrzeszanie martwych dusz zeby zaglosowac to masakra. Widze, ze mi się nawet bodajze glos od takiego dostalo. I co? Ktos zaglosowal, ktos kantowal i wiemy o tym, ale Icona zostawilbym w spokoju.

 

Szukacie sensacji wieszajac na kims psy bez dowodow tak jakbyscie byli Jarkiem ktory weszy wszedzie zamachy stanu.

 

PS - jeżeli chodzi o ten angielski spisek to macie mnie pierwszego na talerzu ;)

Odnośnik do komentarza

Tylko, że ta sprawa jest cały czas rozmyta przez brak jednej osoby, Icona. Reszta osób z Mod-Teamu jest obecna i trochę nie rozumiem, czemu nie możemy dowiedzieć się chociażby, czy konta które zostały użyte do głosowania w tych wyborach nie były używane również w poprzednich forumowych ankietach? Czy MT nie może jednoznacznie potwierdzić, że tajemnicze głosy, które pojawiły się w ankiecie dotyczącej wyborów zostały oddane z konta Icona (przy użyciu opcji Log As)? Sprawa jest, jak na nasze forumowe życie, dość poważna i trochę nieprofesjonalne jest czekanie na jedną osobę, która na dodatek przez telefon jasno stwierdziła, że nie ma z tym nic wspólnego.

 

Poza tym, nie chce mi się wierzyć, że szkolenie na którym jest Icon trwa od 6 rano do 23 i nasz root nie ma czasu, żeby na godzinę, dwie zajrzeć na forum.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

W sumie miałem o tym nie pisać i poczekać do całkowitego wyjaśnienia sprawy ale ... czytanie pw przez MT nie jest jakąś nowością. Na 100% funkcjonuje to od 1,5-2 lat na forum. Moje pw czytał jeden z byłych już członków mt informując mnie o tym bezczelnie swojego czasu, zjebałem go za to i temat odpuściłem bo uznałem to za jednorazowy wybryk który nie jest wart bicia piany na ogólnym, dodatkowo ta osoba odeszła z mt i o sprawie kompletnie zapomniałem. Jeżeli jednak ktoś (bo zakładamy przecież, że nie jest to Icon) wchodzi sobie na forum, oddaje głosy z ip głownego root admina, ma wgląd w nasze wiadomości pw to gratuluję sposobu zabezpieczenia forum. To tak ku przestrodze innych, którzy przesyłają sobie pw numery kont do przelewów, pufne informacje itd.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że całkowicie serio taką sprawę można traktować jako włamanie na konto internetowe, a to już przestępstwo i jeśli ktoś byłby uparty, to sprawa nie musiałaby mieć finału tylko w jakimś temacie na forum internetowym. To dość niebezpiecznie zdarzenie dla wszystkich użytkowników forum i mam nadzieję, że zostaną nam udzielone szczegółowe informacje, a MT będzie dyskutował o tej sprawie publicznie, a nie tylko w swoim gronie.

 

 

W sumie miałem o tym nie pisać i poczekać do całkowitego wyjaśnienia sprawy ale ... czytanie pw przez MT nie jest jakąś nowością. Na 100% funkcjonuje to od 1,5-2 lat na forum. Moje pw czytał jeden z byłych już członków mt informując mnie o tym bezczelnie swojego czasu, zjebałem go za to i temat odpuściłem bo uznałem to za jednorazowy wybryk który nie jest wart bicia piany na ogólnym, dodatkowo ta osoba odeszła z mt i o sprawie kompletnie zapomniałem. Jeżeli jednak ktoś (bo zakładamy przecież, że nie jest to Icon) wchodzi sobie na forum, oddaje głosy z ip głownego root admina, ma wgląd w nasze wiadomości pw to gratuluję sposobu zabezpieczenia forum. To tak ku przestrodze innych, którzy przesyłają sobie pw numery kont do przelewów, pufne informacje itd.

 

Czy możesz powiedzieć o kim mowa i skąd taka wiedza?

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

O kim mowa powiem po tym jak ten cały burdel zostanie wyjaśniony. A skąd taka wiedza? Wyszło zupełnie przypadkiem bo zostałem zapytany w rozmowie, co to za "przedmiot" a o danym przedmiocie rozmawialem tylko z jednym userem via pm, nie było opcji żeby się o tym dowiedzieć z innego źródła :] Ta dana osoba z mt sie przyznała, ze wjebała mi się na skrzynkę i czytala moje wiadomości, że jest taka opcja w skrypcie i można z panelu bezpośrednio czytać wiadomości pw wszystkich userów. Wkurwiłem się ale dymu nie robiłem bo jakoś nie widziałem w tym sensu czy celowego działania na złość.

Odnośnik do komentarza
Myślę, że całkowicie serio taką sprawę można traktować jako włamanie na konto internetowe, a to już przestępstwo.

Nie, bo szkodliwość społeczna jest niższa niż znikoma.

Jak Cię lubię, tak niesamowicie przesadziłeś. Nie popadajmy w histerię.

Co do reszty się zgadzam. Były mi wysyłane w pw prywatne i poufne informacje, byłoby ciężkim draństwem, gdyby możliwości odczytywania ich przez osoby niepożądane po tej aferze nie zablokowano. Nie tylko wyciek danych do przelewu może komuś poważnie zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Myślę, że całkowicie serio taką sprawę można traktować jako włamanie na konto internetowe, a to już przestępstwo.

Co do reszty się zgadzam. Były mi wysyłane w pw prywatne i poufne informacje, byłoby ciężkim draństwem, gdyby możliwości odczytywania ich przez osoby niepożądane po tej aferze nie zablokowano. Nie tylko wyciek danych do przelewu może komuś poważnie zaszkodzić.

Dlatego dostalismy mozliwosc glosowania zeby do MT wybrac osoby, ktorym ufamy. Bylo w porzadku, dopoki ktos zaczal bawic sie w przekrety. I jesli sprawa nie wyjasni sie tak latwo, to w nastepnych glosowaniach moga byc problemy z wyborem kandydatow.

 

Btw, nie rozumiem tej niecheci do Johnissa.

Odnośnik do komentarza
Myślę, że całkowicie serio taką sprawę można traktować jako włamanie na konto internetowe, a to już przestępstwo.

Nie, bo szkodliwość społeczna jest niższa niż znikoma.

Jak Cię lubię, tak niesamowicie przesadziłeś. Nie popadajmy w histerię.

Co do reszty się zgadzam. Były mi wysyłane w pw prywatne i poufne informacje, byłoby ciężkim draństwem, gdyby możliwości odczytywania ich przez osoby niepożądane po tej aferze nie zablokowano. Nie tylko wyciek danych do przelewu może komuś poważnie zaszkodzić.

 

Rozumiem Gacek, że dla Ciebie naruszenie tajemnicy korespondencji ma znikomą szkodliwość? Poza tym, siądź jeszcze do książek. To, że sąd odstąpi od karania ze względu na znikomą szkodliwość nie oznacza, że przestępstwo nie jest przestępstwem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...